DRAGINJE(jel to blizu vas)

citirala si pogresnog :P

Nije citirala pogresnog:) leba ti.E ljakse blago tvom mozgu.Budi realan pa onda nesto pricaj.Ali stvarno,nema razloga da se sa tobom prepucavam oko ovoga.Nema potrebe da pljujete po Draginju,ali stvarno.Sabac je pun cigana i sta sa tim i oni su narod crn pa sta i ti si zut,ili smedj. A da i u Draginju je osmogodisnja skola za vas koji imate dede u Draginju pa ih posecujete tako cesto.
 
Nije citirala pogresnog:) leba ti.E ljakse blago tvom mozgu.Budi realan pa onda nesto pricaj.Ali stvarno,nema razloga da se sa tobom prepucavam oko ovoga.Nema potrebe da pljujete po Draginju,ali stvarno.Sabac je pun cigana i sta sa tim i oni su narod crn pa sta i ti si zut,ili smedj. A da i u Draginju je osmogodisnja skola za vas koji imate dede u Draginju pa ih posecujete tako cesto.

Citam i smeshno mi je - ali zaista smeshno. Ti nemash nishta protiv cigana (nemam ni ja) a ovde se branish time da su oni manjinja u Draginju - zashto? Bitno je da covek zna shta jeste i da vredi kao covek...pa bio on crn, zut beo ili....zelen :p Ma...hocu reci da je nepotrebno komentarisati i polemisati oko toga. Neka je i Sabac pun cigana, i neka "napucane sabacke devojcice" shetaju sa njima - pa shta? Mislim...kakve su to predrasude? E sada...tacno me cudi da nisi u toku da se ne kaze u SaBcu, no u SaPcu (pa i ja koja sam rodjena preko i nikada zakoracila nisam u nashu shkolu znam za to!!!). Takodje se ne bih slozila sa tobom po pitanju Londona i napucanih devojaka. Okreni se malo oko sebe i primeticesh da i najgore primitivke iz neke "vele vuko*ebine" glume fensi ribe (TV nije za svakoga...jbg).
Decace (ja sebi mogu dozvoliti da tebe tako nazovem "decace", poshto cenim da si zaista josh mali - a i to 87 govori o tvojim godinama), ti si rodjen u Draginju i dicish se time - BRAVO. I tu je trebao da sledi kraj svake price! Licno ne znam neshto posebno to mesto ali sam par puta proshla i iz prilozenog mi se zaista cini da ima dosta vishe cigana (ali, Boze moj, ovo nije merodavno...samo neko moje vidjenje). Pa i da jeste tako?! Neka je ;)
Sa ciganima nemam nikakvih problema. Ne ocenjujem coveka po nacjonalnosti, veri ili cemu vec...samo manama i vrlinama. Imam dosta prijatelja roma (shto nashih, shto francuskih...) i ne stidim se te cinjenice.
Zato, "decko"...opusti se i budi cool!!!!
(Uh smorila sam i samu sebe - sorry narode ako sam preterala)
 
Nije citirala pogresnog:) leba ti.E ljakse blago tvom mozgu.Budi realan pa onda nesto pricaj.Ali stvarno,nema razloga da se sa tobom prepucavam oko ovoga.Nema potrebe da pljujete po Draginju,ali stvarno.Sabac je pun cigana i sta sa tim i oni su narod crn pa sta i ti si zut,ili smedj. A da i u Draginju je osmogodisnja skola za vas koji imate dede u Draginju pa ih posecujete tako cesto.

dobro mozda sam ja ljakse...nije to ni bitno sto ja sad imam vise skole nego ti i sto zivim u gradu od rodjenja o sto sam u najelitnijoj skoli u gradu...nije to bitno da sve to zanemarimo...mozda sam ja ljakse...

Ali ono sto je meni zasmetalo je sto ti se prvo ogranicavas od roma recenicom da ih ima samo jedna sestina u draginju a zatim govoris da ti oni ne smetaju i nemas nista protiv...

E ja dajem ruku da ih ima vise od jedne sestine u draginju, ali ako nekome ovde ne smetaju romi, kinezi ili bilo ko treci onda sam to ja... Nisam nacinalista, rasista niti bilo sta slicno tome vec naprotiv... Prvi zastupam ideju da je Sabac u kome zivim pun seljaka ali ne seljaka zato sto zive na selu nego zato sto su to u dusi...slusaju grand oblace se ko qrve sve devojke itd itd... i jeste tako... ali tako je i u bg i u celoj srbiji... I jbg ja to priznajem i nisam kriv sto smo u takom drustvu tako da mozes da me zoves ljakse ali ja to jesam po 3-4 kolenu kada je moj deda dosao u sabac i bio profesor u ekonomskoj...ne mozes reci za coveka da je seljak iako je rodjen jer ne pripada tom mentalitetu...gospodin covek ;-);-)
 
jesi li to mislio na Gimnaziju? Ajde mi samo objasni po cemu je ona najelitnija skola u gradu? Tradicijom i drustvom da, ali sadashnje stanje se u mnogome izmenilo. Mozda i generalno odskace pomalo od ostalih ali to je daleko od njene reputacije i zvanja najelitnije skole. Uverices se i sam kada upises fakultet.
 

Back
Top