Dominacija muskaraca nad zenama u politici i njeni koreni

mojra:
to sto se neko ne istice na javnoj sceni ne znaci da je manje mocan i uticajan. zene imaju uticaja na donosenje odluka na svim nivoima...samo ne vole sve da se trpaju u prvi red. dominacija muskaraca je samo privid, realnost je sasvim drugacija. da li je gorica gajevic imala vise uticaja od mire markovic? ko je bio uticajniji od jovanke broz u jugoslaviji?
ko veruje da je segolen rojal uticajnija od bernardete sirak koja se nikada nije bavila politikom? ili da je bilo koji drugi politicar francuske mocniji od nje?
a zasto bi morale da se sluzimo lukavstvima da bi ostvarile neke ciljeve?trebamo da imamo potpuno ista prava i moci a ne da stojimo u necijoj senci.Ako su to nekada zene morale da rade,a najvise zbog toga sto nisu imale i zvanicno pravo glasa i uticaja, mislim da sada ne moramo! i to sto,mozda mnoge zene nisu zainteresovane za politiku jeste zato sto su vaspitavane da ih to ne interesuje,da je za njih porodica i nista vise.
 
Julian_Duranona:
Ma znam pile... Nego sam se uplasio. Dok se ja nakanim da te izvedem na ples i veceru uz svece, ima da dodje neki intelektualac i da te pokupi. Mnogo sam neodlucan... A ruku na srce, zadala si mi visoke kriterijume. Dva svetska jezika! 'Ej, dva!!! Pa i maternjim se frljam...
A o tangu da i ne govorim.
I ne slusaj ovu muvalo. Ona ti je najveci feminista na Forumu. 'Bes mi sve ako nisam znao da ce se ona prva da se primi, cim vidi temu. Samo sto je perfidna, ne upada u oci kao ove ostale sto skacu na grbacu i cupaju za kosu.
Ona hoce da te odvoji od sporeta i spreci da zivis u skladnoj zajednici kako je odvajkada bilo... Da zivis s mackama.

Juco, pile, pa kriterijumi se razlikuju od osobe do osobe! Mudra sam, jel da?
A muvalo?Ima zena svoj stav! Ja to tako dozivljavam.
Inace, ne bih da zivim samo sa macama!
 

Back
Top