dolazak u srbiju

Ne razumem zasto se ova jednostavna stvar rastegla preko vise strana. Cinjenice su prioste i sledece:
1. Maloletno lice moze preko bilo koje granice samo uz posebnu, pisanu dozvolu toditelja, staratelja, uz navodjenje tacnih podataka osobe ili osoba u drugoj drzavi koja ga preuzima odmah po dolasku.
2. U toku samostalnog putovanja, maloletno lice mora imati nekoga ko ce se o nejmu sve vreme puta starati (stjuardesa, stjuardi u autobusu itd..)
3. Grckim drzavljanima ne treba viza za ulazak u Srbiju
4. Po dolasku u Srbiju u roku od 24 sata miora se prijaviti bilo koji stranac u nablizu stanicu MUPa, ako nije smesten u hotelima (to tada hoteli rade automatski)

Kraj price.
Gde ce to dete da vode njegovi domacini u Srbiji, nikog zivog ne zanima, moze ici i na Kopaonik ali i u Suboticu, a moze i do Panceva na buvljak. Jedino ne moze u CG na morem jer he sada to druga drzava.

Nasa ambasada uopste ne mora biti u grckoj kontaktirana, jer dete preko granice ionako bez pomenutih papira nece pustiti, a opstepoznato pravilo prijave stranaca je na snazi od vajkada.
Dakle, dzaba se raspreda ovde te ovo-te ono...
 
Ti si u prvom postu rekla da ne moze doci bez pratnje jednog od roditelja, sa pismom ili bez...
To nije tacno, moze uz obostrano overena uverenja u Grckoj i Srbiji i organizaciono pripremljeno.

No, kasnije se diskusija razvukla, te vize, te ne vize te prijave boravka, te ne treba...
Sve bespotrebno i reko' da se vise stavi tacka na jalove diskusije....
Ne vidim nikakav problem ovde u vezi dolaska deteta u Srbiju.
 
Rekla sam ovo....pardon...drugi posti...odma nakon prvog.....i nakon "Mislim"..

"Pa nece je pustiti.To je prosto.Ona je maloletna.ne moze tek tako da ide u inostranstvo.
To sa razmenom je druga stvar ,jer iza toga stoji skola i to je nesto potpuno drugacije nego kada ide u "svom aranzmanu"....
Mora da bude u pratnji roditelja a u NAJBOLJEM slucaju mora da ima njihovo odobrenje ( napisemano ) da sme da napusti zemlju.....Mada ja nesto i u to sumljam....
Elem kada sam imala 16 god. svake dve nedelje putovala sam sama za Split.....niko me nije pitao nista.....ali ipak je to Grcka....verujem da bi mogli praviti probleme."

Ali nebitno...tyi si COde u pravu i da stavimo tacku na to.
 

Back
Top