Doktori molim za pomoc (hipertrofija)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovaj/ova pikax kao da je povampireni analitichar
k020.gif
 
Kelis idi se igraj sa ostalom decom iz komsiluka ,a nas odrasle ostavi da raspravljamo o medicini,jer o njoj ocigledno nista ne znas .CAO

ww pitanje zasto je beba ocenjena kao hipertroficna je bila sala i zamka u koju ste se vrlo lako uhvatili i pokazali svoju kulturu i profesionalnost,koji su uzgred budi receno na najnizem nivou ako ih uopste imate.Ja nigde nisam napisala da beba ima nabildovanu muskulaturu,vec da je veca i teza od proseka-zar Vas toliko mrzi da procitate ranije postove ,samo jedna strana je u pitanju? Hipoertrofija jos uvek ne postoji,mozda ste je vi pronasli povezujuci neke pojmove i pojave ili imate tarot?

Vredjajuci druge samo pokazujete koliko sami sebe cenite i vredite,rekla bih VRLO MALO.
 
Gdanijela,sada se obracam Vama:
Ja nisam veliki doktor,ali ono sto znam - znam,a ono sto ne znam ili nisam sigurna - pitam.
Naime,pitala sam iskusnog pedijatra,izlozila celu dijagnozu pod kojom je beba otpustena iz porodilista i ona (pedijatar) je potvrdila moju pretpostavku da se radi o razvijenijoj bebi i nicem drugom.To je pozitivno sto je razvijenija i niceg loseg nema u tome!Cak naprotiv! Jedino vodite racuna o ishrani,jer su ove bebe sklonije gojaznosti (a ko danas nije? :D ).Naravno,konsultujte pedijatra o nacinu ishrane (sigurna sam da vec jeste).


WW,
pedijatar je rekla da NIKADA U DOSADASNJEM RADU (20 + god. kao pedijatar)NIJE VIDELA BEBU SA HIPERTROFIJOM,A DA IMA HIPERTONIJU.Kada se hipertonija javi odmah nakon porodjaja,radi se najverovatnije o ozbiljnom neuroloskom poremecaju kome ovde nije mesto,niti se o tome radi.Vase hipoteze o mogucoj hipertoniji su,dakle besmislene i bespotrebne.Cemu trcati pred rudu i opterecivati majku da joj je dete hipertonicno ili ce to mozda postati i upucivati je na vezbe ,kod neurologa i sl. kada lepo pise da nije.TONUS BEBE JE NORMALAN!

DR,
razlog zbog koga sam clan ovog podforuma jeste strogo profesionalne prirode.Zelela sam da pomognem majci,a ne da se dokazujem i ucim neke osnovnoj terminologiji.
Ja sam samo branila tezu da je bebica dobro i da je zdrava,sto je,slozicete se,najvaznije!!!Pritom sam se ogradila vrlo jasno sta znam ,a sta ne i uputila majku na jedinog kompetentnog - pedijatra,neonatologa!

A to sto sam nailazila na uvrede(glupe),brisanja i zakljucavanja nije bitno! Uopste!


Pozdrav,najsrdacniji, :D mladoj mami i bebici!!!Sve najlepse!!! :D :D :D
 
pikax:
DR,
razlog zbog koga sam clan ovog podforuma jeste strogo profesionalne prirode.Zelela sam da pomognem majci,a ne da se dokazujem i ucim neke osnovnoj terminologiji.
Ja sam samo branila tezu da je bebica dobro i da je zdrava,sto je,slozicete se,najvaznije!!!Pritom sam se ogradila vrlo jasno sta znam ,a sta ne i uputila majku na jedinog kompetentnog - pedijatra,neonatologa!
Ne sumnjam u humane razloge za ucesce na ovom forumu, vrlo lepo sa Vase strane, tome nemam sta da prigovorim.
Problem je odnos prema kolegama, ovde se ne radi ni o hipertoniji, hipertrofiji ili necem petom, u pitanju je prilika da uzvratite udarac.Zasto bas na ovoj temi, zasto ne na mali milion tema koje se ovde postavljaju...nego bas na onoj gde je doslo do loseg izrazavanja...
Ako se ne varam vec ste imali sukob misljenja sa WW na nekoj od tema, zar ne?
E to je ono sto je ruzno i ubuduce cu takve postove brisati, zakljucavati...
Nije tesko biti fin, razmislite o tome.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top