Dok francuska Legija stranaca juriša na ruske padobrance Vučić čeka isporuku francuskih aviona

nesko101

Elita
Poruka
18.345
Autorska
Bolesnije za same Srbe ne može biti od ovoga.
Ko veruje da će pare koje se unapred moraju dati pre isporuke AVIONA ZAISTA i biti isporučene Srbiji?
Ja lično u to ne verujem jer znam da su nas ti isti francuzi iz istorije već jednom prevarili za granatama koje nisu odgovarale za njihove topove pred prvi Svetski rat.
Istorija će se ponoviti krivicom našeg predsednika.
 
Autorska
Bolesnije za same Srbe ne može biti od ovoga.
Ko veruje da će pare koje se unapred moraju dati pre isporuke AVIONA ZAISTA i biti isporučene Srbiji?
Ja lično u to ne verujem jer znam da su nas ti isti francuzi iz istorije već jednom prevarili za granatama koje nisu odgovarale za njihove topove pred prvi Svetski rat.
Istorija će se ponoviti krivicom našeg predsednika.
Prvo, ugovori još nisu potpisani, tako da...
Drugo, ista spika je bila i pred dolazak Mistral sustava. Puno je njih izražavalo sumnju.
To je skupa stvar, i u pravilu, ako Francuska ne zarati, tu ne bi trebalo biti problema oko isporuke.
Pravo pitanje je: je li to dobar izbor za Srbiju?
 
Neko je lepo napisao, Rusija neće prodavati naoružanje dok je u ratu koji će nažalost potrajati. A Srbiji trebaju avioni, a uspostavljanje partnerstva za jednom zemljom kakva je Francuska može biti dobro za Srbiju. Ne može se uvek glavom kroz zid, mora ,,malo" diplomatije i balansiranje i lepih reči.
Da, nabavka je prvenstveno politička odluka, a onda i strateška.
 
Pa i na Zapadu treba imati nekoga da posluša šta Srbija i srpski narod imaju da kažu.
To se kotrlja u medijima, takva kupovina skupih "igračaka" mora se konkretno iskoristiti, bilo da se radi o ugovaranju trgovinskih poslova, lobiranju za određeno članstvo u svjetskim ili EU organizacijama ili za obrambeni domen.
 

Back
Top