Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima u grupi. U informatoru stoji da moram imati potvrdu o zdravstvenom osiguranju. Da li pod tim misle na dan kada predajem zahtev da to imam kod sebe ili na dan kada podizem vizu? Dal moze neko da mi preporuci gde ste dobili tu potvrdu. Hvala unapred za odgovor

To treba pri podizanju vize, putno zdravstveno osiguranje se uzme na 3 meseca ako je spajanje porodice, a 6 meseci ako je radna viza. Ne treba da nosis na termin. :)
 
Pozdrav svima:)
Planiram da apliciram za nemačku vizu za traženje radnog mesta,završila sam Ekonomski fakultet u Beogradu,proverila sam na anabin i priznat je u Nemačkoj.

Na stranici za zakazivanje termina jedan od ponudjenih dokumenata je “Resenje o priznavanju istovetnosti diplome”.
Da li znate da li to “Rešenje” podrazumeva nostrifikaciju diplome?
Hvala vam unapred 🤗
Izvod sa anabina je dovoljan kako za vizu za trazenje posla tako i za radnu vizu,tako je bilo u mom slucaju a i kod mnogi drugih.
 
Pozdrav svima . Interesuje me oko teme prekvalifkacija medicinske sestre . Naime , imam zavrsenu prekvalifikaciju u trajanju od 2 godine, staziranje zavrseno , i naravno licencu imam , uz to i 1 god.iskustva, u aprilu odlazim za Nemacku . Znam da postoje pokrajine u Nemackoj gde se rade prekvalifikacije i gde su odobrene , moj je problem sto mi je muz ( inace on je sa Eu pasosem ,ja nisam )u pokrajini koja ne odobrava bas prekvalifikacije , ali on je vec potpisao ugovor za stan na 2 god, I mora da je u toj pokrajini zbog posla . Dali mi moze neko dati savet kako bi mogla dobiti tu prekvalifikaciju i dali bi mogla raditi nesto ( njegovateljica, pomocnik med.sestre ) dok to ne dobijem .
Imas ovde na krstarici grupu lekari u nemackoj,pa ces tu dobiti odgovor.
 
Cao svima, trebalo bi da odem u Nemacku za nekih mesec dana i da izvadim plavu kartu, da li neko zna sta mi je potrebno od dokumenata u ausländerbehörde-u?
Hvala
Prvo zakazi termin u opstini,bice ti potrebna kopija svih stranica pasosa popunjenih,ugovor o stanu i dobices od njih prijavu tj.tu potvrdu.Onda ides u ured za strance i odneses im tu potvrdu o prijavi iz opstine,dve slike biometrijske,pasos,ugovor o stanu,150e za taksu tj.karticu.
Radi ovog virusa sve se moze online zakazati i ceka se,i procedura se razlikuje od grada do grada pa je bolje da ih sto pre kontaktiras tj.grad u koji ides.
 
Prvo zakazi termin u opstini,bice ti potrebna kopija svih stranica pasosa popunjenih,ugovor o stanu i dobices od njih prijavu tj.tu potvrdu.Onda ides u ured za strance i odneses im tu potvrdu o prijavi iz opstine,dve slike biometrijske,pasos,ugovor o stanu,150e za taksu tj.karticu.
Radi ovog virusa sve se moze online zakazati i ceka se,i procedura se razlikuje od grada do grada pa je bolje da ih sto pre kontaktiras tj.grad u koji ides.

Hvala Celzi puno na odgovoru!
 
Ja znam da nekima koji su 2019 za noks 1 probali, nije stiglo nista. Cela ta prica oko noksa 1 je smesna postala danas. Kada sam malo bolje istrazio i popricao sa ljudima, shvatio sam da im se vise isplati da rade na crno nego da cekaju te opcije. To je napravljeno da pro forme stoji da ima ta mogucnost dolaska ali u realnosti od toga nema nista. Pre savetujem spajanje porodice. I naravno, struka poput medicine i IT. Sve ostalo je lov u mutnom i nista posebno. Na sve to kovid kriza... Gledam i po svom poslu, Evropa dize ruke sama od sebe. Ona poslovna putovanja koja sam imao u Italiji, ove godine imacu u Kini i Japanu. Ima naznaka i za USA. A Evropa puca po svim savovima.
 
Ima li neko da je predao noks 1-2 jos 2018-2019. i da mu je tad stigao mejl da je uspesno registrovan, a da mu posle nije stigao mejl da mu je termin storniran, mislim sad od 01.01.2021. kad su produzili pravilo za zapadni balkan.
Citam jos po nekim forumima da je nekome stigao mejl za storno a nekome nije.
Pozdrav
sone 1992 zar jos nisi emigrirao ljubi te brat,nece ti doci taj emeil jer su napisali na sajtu ambasade da su ti termini ponistni,to jeste produzen taj zakon za w.balkan ali tesko da ce se primenjivati uopste u praksi u dalekoj buducnosti radi ovog stanja,ali ni pre toga nije funkcionisao kako treba..
 
Pozdrav svima:)
Planiram da apliciram za nemačku vizu za traženje radnog mesta,završila sam Ekonomski fakultet u Beogradu,proverila sam na anabin i priznat je u Nemačkoj.

Na stranici za zakazivanje termina jedan od ponudjenih dokumenata je “Resenje o priznavanju istovetnosti diplome”.
Da li znate da li to “Rešenje” podrazumeva nostrifikaciju diplome?
Hvala vam unapred 🤗
Uglavnom za fakultete ne traze prepoznavanje diplome, ali evo za svaki slucaj link da imas :)
https://www.kmk.org/zab/central-office-for-foreign-education.html
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top