Djavo...

King 7:
Dvoumljenje i sumnja nisu mudrost kao sto i vera nije vera pored dokaza. Vera je stvar srca a ne ociju tako da bespogovornost u Hriscanstvu nimalo ne brani razmisljanje ali zahteva tvrdocu stava sto se vidi po mnogim svecima koji su ostavili za sobom divna pisana dela. Pre bih rekao da sumnja moze biti najsmrtonosniji otrov jer " onaj koji ne veruje i kad bi video ne bi poverovao "

e, pa silno gresis...
kao prvo sumnja je jedan od pokretaca nauke. Ono sto te pored radoznalosti tera na dalje istrazivanje.
Nego, kakvo to razmisljanje hriscanstvo ne brani? Ono u kom kontemlipar o svetlosti boga i isusa? Tu jedino mogu da se slozim sa tobom....
 
Obersturmfuehrer:
e, pa silno gresis...
kao prvo sumnja je jedan od pokretaca nauke. Ono sto te pored radoznalosti tera na dalje istrazivanje.
Nego, kakvo to razmisljanje hriscanstvo ne brani? Ono u kom kontemlipar o svetlosti boga i isusa? Tu jedino mogu da se slozim sa tobom....
Ne - ti silno gresis. Vera je pokretac nauke. Najveci umovi u istoriji su verovali u Boga jer vera je ta koja zeli da zna a ako ne verujes, kako mislis da ces pronaci nesto? Hriscanstvo ne brani nista nikom, svak je slobodan jer mu je sloboda data. Sve je dato pa cak i tebi da hulis toliko, znaci - nisi ti takav tek tako nego ti je dato. I Hitleru je dato, prema tome - nema segacenja sa Bogom. Toliko o slobodama. Ali ako hoces biti Hriscanin - onda tu postoji disciplina sto je mozda nesto novo za tebe obzirom da si verovatno klinac od 15 - 16 godina. Ja cu izbegavati ova uzaludna prepiranja u koja me uvlacite i ove stvari cu govoriti onom ko zeli da zna. ZIvot bez vere je bedno zivljenje, okovano predrasudama, neznanjem, sumnjama, tama i tuga. Ali i to je dato, ko god hoce moze mu se. Ne gnjavite me vise jer moram provesti dobro vreme pisajuci stvari koje nisu za vas.
 
Vera podrazumeva prihvatanje necega bez obzira na cinjenice.
Najveci umovi su mozda verovali u boga, ali daleko od toga da su verovali u smislu da je to neko ko to DAJE ili ko ti UZIMA. Za njih su Bog bili oni sami, i za njih je Bog bio vera, ali vera u njih same.
Ne mozes porediti nauku i religiju ni u najgorem snu, iz prostog razloga zato sto se nauka zasniva na cinjenicama, a vera se zasniva na tome sta je receno...Da je bilo ko od tih naucnika prihvatio boga, kao takvog, kao nesto sto predstavlja hriscanstvo danas ne bi bili nigde.
Imas li pojma koliko se naucnih otkrica kosi sa postojanjem boga? Sa postanjem Zemlje i kosmosa?
 
King 7:
Ceo svet skoro. Gade se na hranu.

Нажалост, као што рекох наша СПЦ прво мора Србе наново Крстити, ал ХВАЛА БОГУ ХРАМОВИ СУ ПУНИ ОМЛАДИНЕ, код нас у БЛ има СОЗ(светосавска омалдинска) па организују радионице ПРАВОСЛАВЉА, пуно омладине и старије и млађе долази на едукацију, и скоро 80 % после тога настави да долази и у Цркву и у СОЗ
 
Бл:
Нажалост, као што рекох наша СПЦ прво мора Србе наново Крстити, ал ХВАЛА БОГУ ХРАМОВИ СУ ПУНИ ОМЛАДИНЕ, код нас у БЛ има СОЗ(светосавска омалдинска) па организују радионице ПРАВОСЛАВЉА, пуно омладине и старије и млађе долази на едукацију, и скоро 80 % после тога настави да долази и у Цркву и у СОЗ
Lepo je to cuti ali vidis koliko toga mora da se ovde uradi. Mora da zazivi vera i u praksi, da se daju odgovori, da se pravda cini. Onda ce mnogo toga i Otac Bog da pruzi, kad se mnogo toga sredi i dovede u red.
 
King 7:
Lepo je to cuti ali vidis koliko toga mora da se ovde uradi. Mora da zazivi vera i u praksi, da se daju odgovori, da se pravda cini. Onda ce mnogo toga i Otac Bog da pruzi, kad se mnogo toga sredi i dovede u red.

Полако се напредује, сети се само за комуништа како је било
 
King 7:
Da li je neko primetio da pomen djavola i prica o njemu nimalo ne smeta niti iritira ali pomen Boga, Hrista, vere, pravoslavlja izaziva erupciju najprostackijih i najvulgarnijih reakcija nekih likova na ovom forumu?

Psihologija homosapiensa je vrlo jednostavna.
Ako usmeriš pritisak na odredjenu individuu,ili grupu individua ,nećeš dobiti željeni efekat,.....čak naprotiv ,efekat će biti suprotan.
Zašto je na Bog omalovažen? Zato što se isuviše priča o njemu.....
btw......Bog je stvorio i djavola
 
simple_things:
Psihologija homosapiensa je vrlo jednostavna.
Ako usmeriš pritisak na odredjenu individuu,ili grupu individua ,nećeš dobiti željeni efekat,.....čak naprotiv ,efekat će biti suprotan.
Zašto je na Bog omalovažen? Zato što se isuviše priča o njemu.....
btw......Bog je stvorio i djavola
Bog se slavi non - stop, premalo se prica o njemu. Inace, psihologija homosapiensa moze biti itakva da ako isti dodje do neceg nerazumljivog, on ce sve uciniti da isto nestane ( primer primitivnog coveka i Japanskog tranzistora ). Bog se ne moze omalovaziti. Prostak covek omalovazava samo svoje predstave o Njemu i svemu sto je vise. Znaci, mali primitivni ljudi, nicim prozvani u svom prostackom baljezganju demonstriraju kaljugu svog zivota, nikako Carstvo Nebesko. Niko ih nije zvao, sto je najinteresantnije. To se djavo njihov buni, licno nemaju oni pojma o tome sta se uopste govori ovde.
 
* Inace, psihologija homosapiensa moze biti itakva da ako isti dodje do neceg nerazumljivog, on ce sve uciniti da isto nestane *

Pošto smo zaključili da je Božanska sučtina homosapiensu nerazumljiva (sa čime se slažem u potpunosti)......Isto bih rekla da mu je i sam djavo nerazumljiv ,pa zašto onda ne učini da nestane?.....I da li može ljudski mozak da ikako bude toliko napredan da bi razumeo Zašto smo mi ovde ? I zašto je Bog stvorio djavola?
Šta ti misliš o tome? Da li si do sada došao do nekih odgovora na suštinska pitanja.....
Ja što više razmišljam sve više znam da ništa ne znam.....
 
simple_things:
* Inace, psihologija homosapiensa moze biti itakva da ako isti dodje do neceg nerazumljivog, on ce sve uciniti da isto nestane *

Pošto smo zaključili da je Božanska sučtina homosapiensu nerazumljiva (sa čime se slažem u potpunosti)......Isto bih rekla da mu je i sam djavo nerazumljiv ,pa zašto onda ne učini da nestane?.....I da li može ljudski mozak da ikako bude toliko napredan da bi razumeo Zašto smo mi ovde ? I zašto je Bog stvorio djavola?
Šta ti misliš o tome? Da li si do sada došao do nekih odgovora na suštinska pitanja.....
Ja što više razmišljam sve više znam da ništa ne znam.....
Bozanska sustina je nerazumljiva bilo kojem umu ali dusa je ta koja oseca Bozansko prisustvo jer je poreklom od Boga. Znaci, otac i majka su telesni roditelji, Bog je duhovni Otac. U cemu je problem? U tome sto je djavo ljudskom umu razumljiv jer su bliski prokletstvom. sotona je prvo bio andjeo, ( lucifer - luconosa ) andjeo svetlosti, prvi do Boga. Pobunom koja je nezamisliva u nebeskom poretku otpao je sam od vatre Bozije ljubavi i postao ruglo, rugoba, zlo iskonsko ( jer zlo nije prirodna pojava ). Zavist prema coveku je postojala i sve je krenulo odatle, ljudski progon, starenje, umiranje, zla koja pogadjaju coveka jer je poslusao zmiju - djavola. Kada je progonio ljude na zemlju prokleo ih je ovim recima: Zeni koja je prva poslusala zmiju dajem da od sada radja u mukama i njen porod ce raditi zemlju u znoju. Stavljam rat izmedju njenog poroda i zmijskog i covek ce nogom gaziti zmiji glavu a ona ce ga za nogu ujedati ( slobodan prevod ). Znaci, sudbina ljudi je vezana za prokletstvo praroditelja i jos gore prokletstvo samih palih andjela. Bog je rec i ako je dato da ovako bude po svetu da se zlo desava i cini onda je jasno zasto. LJudi i djavoli su u sprezi, djavo je zavidan i zao duh a zavidi i mrzi coveka jer je covek po Bozijoj slici stvoren. E, tu je tajna zasto ne vidimo duhovna bica: mi smo telo, oni ne. A tu je i tajna zasto nas djavo navodi na svoja zla: jer smo telesni a telo lako pada pod uticaje jer ima potrebe a potrebe ako se ne kontrolisu onda dusa propada i oboljeva zajedno sa telom. Zato je djavo razumljiviji ljudima jer je nize bice od nas ali je i daleko lukaviji od nas tako da smo u stalnoj nemilosti. Svejedno, kad bi ga videli, ljudi bi odmah poverovali u Boga sto i nije njegov cilj. LJudi veruju svojim stomacima, ucenim glavama, sreci i ko zna cemu jos i to je idolatrija velika jer ih sotona drzi na uzici samo niskim pobudama i nicim vise. Nadam se da sam razumljiv i izvinjavam se zbog opsirnosti. Samo, nije ni ovima sto ovde balave zameriti previse: njihovi demoni se bune a oni igraju kako im se svira. Pre su za zaljenje.
 
King_7

Kažeš da je Bog duhovni otac,a ne i telesni......Koliko znam ,Biblija kaže da nas je Bog stvorio po sopstvenom liku.....Kako onda nije stvorio naže telo? I ako ga nije Bog stvorio preko oca i majke ,koje je takodje on stvorio ,ko ga je onda stvorio ,đavo?
Kažeš Djavo je bio prvi andjeo i pobunio se ....ok.
Ako je Bog stvorio andjele ........Medju tim anđelima bio je i đavo.....,a onda se on pobunio....i postao zao.OK,Bog je stvoritelj svega ,i to prenosi Biblija,ali gde je razumno razmišljnje homosapiensa ,ako je Bog stvorio djavola ,znači da ga je stvorio kao tvorevinu zla...pošto verujemo da djavo postoji i da je zao.....Ne verujem da bi jedan intelekt ne pojmljiv našim shvatanjima stvorio nešto što ne može da kontroliše......znači nema logike...
Dalje *zlo nije prirodna pojava*......ok,gde ti je tu logika....? Zlo postoji od nastanka sveta...nikada nije bilo manje ili više zla....uvek je u nekoj ravnoteži....A pošto je Bog sve stvorio ,i djavola (to opet napominjem ),znači da je samim stvaranjem djavola stvorio i zlo......ZAr ne? ..
*djavo je zavidan i zao duh a zavidi i mrzi coveka jer je covek po Bozijoj slici stvoren.*
Ne kapiram zašto misliš da đavo poseduje osećanja tipa zavidnosti i mržnje? Prvo ,bio je andjeo ,a andjeli su visoka duhovna bića ,kako onda jedan andjeo da poseduje mržnju? I to prema kome ......ljudima......ma daj.....Zašto bi djavo zavideo ljudima što liče na boga....Pa ako već toliko mrzi boga ,sigurno ga ne smatra lepim .....
 
King_7
Zašto se ljudi množe? Mislim ,ako smo već svi toliki vernici što lepo ne prestanemo da vodimo ljubav(telesna potreba) I ne zamonašimo se,da jedemo (telesna potreba)i ne umremo od gladi ,da radimo (pohlepa) i ne budemo lenji (jer je i to greh)..A zašto mi lepo ne prestanemo da živimo ,jer smo ionako rodjeni kao telesna bića ?Ili ako već svi toliko pričamo da smo *vernici* zašto onda niko ne umre kao vernik ,bezgrešan...?
Ajde zamisli da dva dana nemaš šta da jedeš......pa ako se trećeg dana probudiš i kažeš *bože hvala ti * ,ti si za mene ikona.....Ali ako se tog trećeg dana probudiš i kažeš *bože molim te daj mi da jedem*.....ti si samo još jedno telesno biće.
I shvati mi smo stvoreni kao telesna bića.......Mislim da tog trećeg dana niko ne bi rekao *bože hvala ti * ,čak ni *molim te daj mi da jedem*.....već bi uhvatio prvo na šta bi naišao i pojeo....Posle sedmog dana ,jeli bi sami sebe.......
Šta više reći....gde je tu logika.......
 
simple_things:
King_7

Kažeš da je Bog duhovni otac,a ne i telesni......Koliko znam ,Biblija kaže da nas je Bog stvorio po sopstvenom liku.....Kako onda nije stvorio naže telo? I ako ga nije Bog stvorio preko oca i majke ,koje je takodje on stvorio ,ko ga je onda stvorio ,đavo?
Kažeš Djavo je bio prvi andjeo i pobunio se ....ok.
Ako je Bog stvorio andjele ........Medju tim anđelima bio je i đavo.....,a onda se on pobunio....i postao zao.OK,Bog je stvoritelj svega ,i to prenosi Biblija,ali gde je razumno razmišljnje homosapiensa ,ako je Bog stvorio djavola ,znači da ga je stvorio kao tvorevinu zla...pošto verujemo da djavo postoji i da je zao.....Ne verujem da bi jedan intelekt ne pojmljiv našim shvatanjima stvorio nešto što ne može da kontroliše......znači nema logike...
Dalje *zlo nije prirodna pojava*......ok,gde ti je tu logika....? Zlo postoji od nastanka sveta...nikada nije bilo manje ili više zla....uvek je u nekoj ravnoteži....A pošto je Bog sve stvorio ,i djavola (to opet napominjem ),znači da je samim stvaranjem djavola stvorio i zlo......ZAr ne? ..
*djavo je zavidan i zao duh a zavidi i mrzi coveka jer je covek po Bozijoj slici stvoren.*
Ne kapiram zašto misliš da đavo poseduje osećanja tipa zavidnosti i mržnje? Prvo ,bio je andjeo ,a andjeli su visoka duhovna bića ,kako onda jedan andjeo da poseduje mržnju? I to prema kome ......ljudima......ma daj.....Zašto bi djavo zavideo ljudima što liče na boga....Pa ako već toliko mrzi boga ,sigurno ga ne smatra lepim .....
Bog je duhovni Otac jer nam je dao dusu nasim rodjenjem dok nam je roditelj dao telo. Bog je nas telesni praotac jer je stvorio prve ljude i telom i dusom.
Zlo nije prirodna pojava jer je priroda zakon Boziji a on nije stvorio zlo. Zlo ima koren u zavisti, mrznji i otpadnistvu ali nema koren u Bozijem stvaranju nego u pobuni. Homosapiens, bolje reci covek ne moze porediti svojom logikom takve stvari: Bog moze da kontrolise i djavo ne radi nista kao i covek ako mu nije dato da to radi. Kada je proterao pale andjele on ih je proterao u tamu sto je najgore nesto sto se moze dogoditi u celoj vasioni. Opet, dao je coveku svu slobodu osim da pogresi znanjem o dobru i zlu. Samim time, covek je prokleo sebe slusajuci zenu a ona djavola koji je naveo na greh. Sada ce biti: a kako Bog nije mogao da kontrolise ljude da ne pogrese? Zato sto Bog nije tamnicar i gazda.
Prokletsvom ljudi dele zajednistvo sa prokletim andjelima. Otad vlada smrt, steta jer je Bog dao oblast nad zemljom i ljudima kako bi njegova rec bila ispunjena - zivite, radjajte se, radite zemlju ali na kraju ce svi umreti. I to je zakon Boziji jer je rec njegova a ima veze sa pobedom nad smrcu - vaskrsenjem koje je najavio, znaci - priroda njegova nije smrt nego vecni zivot. Sve u svemu, epoha ljudskog zivljenja na zemlji je isprepletana tragedijama, bedom i ko zna jos cime a ima jednu svrhu - ispastati greh i pobediti zlo.
Kako demon poseduje zavist i zlo naveo sam. On je sam zlo iskonsko jer je to bio pre proterivanja ljudi na zemlju i nastanka ljudske vrste. Covek je non - stop pod njegovim uticajem ali lukavi nece nikad izaci vidljiv i reci: sad vam rusim avion nego deluje na ljude nemarom, zlim namerama, mrznjom, izgovorima. Huska ljude na ljude.
 
simple_things:
King_7
Zašto se ljudi množe? Mislim ,ako smo već svi toliki vernici što lepo ne prestanemo da vodimo ljubav(telesna potreba) I ne zamonašimo se,da jedemo (telesna potreba)i ne umremo od gladi ,da radimo (pohlepa) i ne budemo lenji (jer je i to greh)..A zašto mi lepo ne prestanemo da živimo ,jer smo ionako rodjeni kao telesna bića ?Ili ako već svi toliko pričamo da smo *vernici* zašto onda niko ne umre kao vernik ,bezgrešan...?
Ajde zamisli da dva dana nemaš šta da jedeš......pa ako se trećeg dana probudiš i kažeš *bože hvala ti * ,ti si za mene ikona.....Ali ako se tog trećeg dana probudiš i kažeš *bože molim te daj mi da jedem*.....ti si samo još jedno telesno biće.
I shvati mi smo stvoreni kao telesna bića.......Mislim da tog trećeg dana niko ne bi rekao *bože hvala ti * ,čak ni *molim te daj mi da jedem*.....već bi uhvatio prvo na šta bi naišao i pojeo....Posle sedmog dana ,jeli bi sami sebe.......
Šta više reći....gde je tu logika.......
Sve je to udeseno: dato je da se ljudi radjaju i to je dobro, dobro je stvarati zivot. Opet, dobro je i odbaciti sve telesne stvari i posvetiti se Bogu. Znaci, nije lose prvo, drugo je jos bolje. Niko ne gresi ako radja decu, zivi u braku posteno i casno, ako zivi i radi posteno i casno od svog znoja, ako ne stice dobit pljackom i zakidanjem ( e to je vec zla pohlepa ). Mi smo telom na zemlji i nije nam zabranjeno da tako i zivimo ali po pravilima. Ne preterivati sa jelom i ugadjanjem telu. Ne treba preterivati ni u cemu i svako dobro koje se ima zahvaljuje se Bogu ali i zlo kad stigne jer je iskusenje iz kojeg izlazimo jaci. Nikad Bog nije dao iskusenje koje se ne moze izdrzati, to je Njegova vera u nas. Ako nemas tri dana da jedes, neces umreti, dace ti cetvrti dan. Na sve misli, samo malodusje ne ide u korak sa verom nikako i takav covek kao i strasljivac lako dodje u kandze djavolje.
Bog vec unapred zna sta nam treba, nema brige za telesno zivljenje. Kako pticama daje jelo i vodu a one ne brinu o tome mnogo? Samo onom koji ne veruje po meri i stizu nevolje ali opet na mudrost ako je dobije.
 
King 7:
Bog vec unapred zna sta nam treba, nema brige za telesno zivljenje. Kako pticama daje jelo i vodu a one ne brinu o tome mnogo?

taman sam postao samo gledach ove teme kad procitam ovo...
Pticama je jedina preokupacija u zivotu opstanak, dakle potraga za hranom i vodom, tako da itekako brinu o tome....ne valja ti filozofija nesto...
 

Back
Top