Dizelasi

Hehe!! Bilo je jos takvih pevaljki koje su tada jos pevale, pa su se posle sredile covece i izoperisale!!!

NIakda ja to nisam slusao, niti se oblacio tako.

Jedino sam voleo Nike ali nikad ih nisam imao, smrc smrc :(


Ali ono sto mi se uvek svidjalo kod dizelsasa su... RIBE!!! Brate ono utegnute guze u trenerkice majicice, patikice...:lol::A ja klinac!!!!


Oduivek su me privlacile takve ribe! Secams e takva je masa izlzila tada u Paradizu (u Novom Sadu)... A tamoi bilo skupo bre upali po usima... :shock:
 
Aleksej_BASO:
Hehe!! Bilo je jos takvih pevaljki koje su tada jos pevale, pa su se posle sredile covece i izoperisale!!!

NIakda ja to nisam slusao, niti se oblacio tako.

Jedino sam voleo Nike ali nikad ih nisam imao, smrc smrc :(


Ali ono sto mi se uvek svidjalo kod dizelsasa su... RIBE!!! Brate ono utegnute guze u trenerkice majicice, patikice...:lol::A ja klinac!!!!


Oduivek su me privlacile takve ribe! Secams e takva je masa izlzila tada u Paradizu (u Novom Sadu)... A tamoi bilo skupo bre upali po usima... :shock:
Brate (oni su izvalili taj slang...BRATEEEE )...pa jel ti mislsi da sam ja stvrno slusao Viki Miljkovic? :lol: :lol:
Pa jesam...i Branku Sovrlic. :lol: :lol:
Nista mi se njihovo nije svidjalo,ali nista!!! A nike ne kupujem uopste ni dan danas. Posednji put sam imao nike...pre mozada 20ak godina. Znaci ogadili su mi celu firmu...ustvari nisat od garderobe nemam nike...cak izbegavam i da ulazim u njihove radnje.
Sad jedino morma da kupim Zvezdin dres...******...nike ga pravi...yebes im mater!
 
Nosile su se i REPLAY farmerke, pa se nisu zvali Ponavljači :mrgreen:

Elem, kad već objasnih za opasače i upasavanje, da bacim i ostatak: firmirana odeća (evropska, poput pomenutih Diesel farki, Kappa trenerki i sl), kožne jakne, dresovi i zalizana kosa je preuzeta iz Đino podkulture (karakteristika italijanskih iseljenika u USA i Kanadu novije generacije, kao i Grka, Rumuna,...). Ovde je bila prisutna već krajem '80-tih. Skupe patike su pojava sama po sebi, sa početka 90-tih (rap, Nike marketing i šta već). Sve to je dolazilo ovde preko MTV-a (a čega bi?), ubrzo se mešalo sa vašarskom atmosferom, ratnim okruženjem,... i stvorilo dizel pojavu. Kasnije su se samo uklapali detalji prema novim modnim trendovima...
 
el gledo neko ghetto...sa chavajdom?...pa kad kazhe "a ovde se oqpljaju shabani"...hee
ja imam spot 200 na sat...ima trenutak : plavusha podignute ruke iznad glave i u njima kljuch(cenim 22jka) i kao okrene se u krug...to je fantazija...setjam se mi smo znali ljude po patikama ( ma znash onaj iz VII6 nosi ribok one plave)...jezivo...al kao ima onih shto se oblache u ultra planetu...to je kao andergraund al stajlish...genuine...haaa
de si dismisale...kako prodje s knjigom?...el si isho na prerelease za coldsnap??...meni shit ne svidza mi se...
 
Hej Dismisal,

hvala ti na pametnim odgovorima, to je ono sto mi treba.
Inace, neko je upitao zasto dizelasi uvlace gornje delove odece u donje, pored objasnjenja od Dismisal, palo mi je na pamet da se u srpskoj verziji to moze shvatiti i kao izvesno kombat drzanje, "ratnici sik", kaze Ivana Kronja u par svojih eseja.
Pored socioloskih izroka imitiranja diesel iz amerike i kulture italijanskih doseljenika
(ove teze ne bi trebalo potcenjivati - nema veze sto dizelasi mozda nisu znali za njih, ni mi ne znamo uvek zasto govorimo "to je relativno", ili "podsvest", "alter-ego" - sve kulturna i naucna otkrica koja uslovljavaju nase razmisljanje, posto zivimo u vremenu koje se prisilno koristi znanjima iz proslosti i razvija ih dalje), pored tih teza dakle, mislim da se pri ovom oblacenju radi o izvesnoj hermetici drzanja, kao da je u pitanju simbol dizelaske mentalne zatvorenosti prema "stranim" uticajima, zelji da se ostane "cist" u smislu odbijanja novih shvatanja i insistiranju na njihovoj ideji narodne tradicije.
sve je ovo bilo jako paradoksalno, imitirajuci zapad oni su negovali svoje shvatanje srpstva, hteli su biti urbani i originalni, a nisu shvatali kako oni sami predstavljaju second-hand proizvode politike jednog ksenofobicnog drustva, nisu shvatali kako su ovisni od svog okruzenja.
pozdrav.
 
"Ne moze nam niko nishta,jachi smo od sudbine"?
Dobro,slushalo se i to u to vreme :D
Ponesemo onako radiJo i tresemo se ko kreteni uz Zoricu Brunslik i Miru Skoric...
Dizelasi,shta retji...
Imam ja jednog komshiju koga je vremenski vrtlog zadrzhao u 90tim,pa se mozhe smatrati istim...
 
Dizelashi zbog Diesel farmerki, 100%
tada se masovno nosio onaj model shto je imao neki beli detalj pozadi ispod pojasa... Nisu oni imali nikakvog kontakta sa zapadnom (sub)kulturom.
 
Hm... Bile su skroz shiroke, pa mi pada na pamet da su ih namerno kupovali broj-dva vece, a onda bili praktichno primorani da upasuju sve i svashta u njih kako im ne bi spadale.
 
da, skroz, bolje si opisao, kao neko slovo A?
brate nisam toliko analizirala. mene je muvao jedan esko, bio je iz novog pazara. dolazili su tada na kalemegdan bili su sabori ili posela nedeljom. ne znam da li se i danas okupljaju. tako nekako
 
javaanse:
Hej Dismisal,

hvala ti na pametnim odgovorima, to je ono sto mi treba.
Inace, neko je upitao zasto dizelasi uvlace gornje delove odece u donje, pored objasnjenja od Dismisal, palo mi je na pamet da se u srpskoj verziji to moze shvatiti i kao izvesno kombat drzanje, "ratnici sik", kaze Ivana Kronja u par svojih eseja.
Pored socioloskih izroka imitiranja diesel iz amerike i kulture italijanskih doseljenika
(ove teze ne bi trebalo potcenjivati - nema veze sto dizelasi mozda nisu znali za njih, ni mi ne znamo uvek zasto govorimo "to je relativno", ili "podsvest", "alter-ego" - sve kulturna i naucna otkrica koja uslovljavaju nase razmisljanje, posto zivimo u vremenu koje se prisilno koristi znanjima iz proslosti i razvija ih dalje), pored tih teza dakle, mislim da se pri ovom oblacenju radi o izvesnoj hermetici drzanja, kao da je u pitanju simbol dizelaske mentalne zatvorenosti prema "stranim" uticajima, zelji da se ostane "cist" u smislu odbijanja novih shvatanja i insistiranju na njihovoj ideji narodne tradicije.
sve je ovo bilo jako paradoksalno, imitirajuci zapad oni su negovali svoje shvatanje srpstva, hteli su biti urbani i originalni, a nisu shvatali kako oni sami predstavljaju second-hand proizvode politike jednog ksenofobicnog drustva, nisu shvatali kako su ovisni od svog okruzenja.
pozdrav.

ALi to je pogresno........
 
Aleksej_BASO:
E ako po tome nisu nazvani onda sam ja Snezana i sedam patuljaka.

Sta si ti napisao?? Mislis da ovu nasi dizelasi uopste znaju sat se desava u Americi??? Tesko.
Snezo (i patuljci),
ne znaju ONI ali znaju ljudi koji su ih tako nazvali.
Ajd' uzdravlje, i nemoj da jedes jabuke ovih dana. :wink:
 
eh yebeni zivote da sam malo ranije rodjen sigurno bih bio jedan od njih. Kako je to bio dobar trip... mada bi bilo lepo oziveti ga i danas.

turbo folk se postepeno pojavljivao jos od 1991 a zlatne godine turbo folka bile su 1992-1993. Tada je osnovan radio pink a 1994 i tv - pink. Tada je Tv-palma bila najveci emiter turbofolka. najvece zvezde su bile jasna milenkovic Jami, Viki Miljkovic - i danas aktivna, Snezana babic sneki, dzej, Rodja Rajicevic - umro je od herojina. Dragana Mirkovic. Ceca... Jeeebote kakvih je tad koncerata bilo. najveci je bio dzejov na sajmu 30.000 ljudi. i dan danas slusam turbo folk.

Dizelasi su bili extra. nije tu bilo nekih specialnih vidova ponasanja osim nasilja nad okolinom ponekad. momci su jednostavno samo cirkalio slusali narodnjake i jurili pic.ke
 
A zuto ste zaboravili? Krstace od po kilo zlata, i lanac kojim mozes King Konga da obesis nasred Terazija? I pecatni prsten? ( bez svalerskih brcica) A Versace?
A da pa miris kako se bese zvao, blue jeans tako nesto, naravno Versace! Pa kad se zaliju onako na litre, ne cujes ih od parfema!

Uzas, bilo ne ponovilo se!

Eh da ne zaboravim, pit bul terijer, cisto da bi izgledali mocnije ili sta vec.

I budzena 128-ca! Sa zatamljenim staklima iz koje gruva neki Zeljko ili Ceca!

:)

Katastrofa!

Dizelasi, rest in peace!
 
Kristijanova sestra je najjača!
Najozbiljnije : o )
Bije trojicu odjednom i svakog ko je pogleda...Dobro, Kristijan piše lepše pesme..
Diesel obrazac kreirala je ta generacija s kraja 60-ih i početkom 70-ih godina.
 

Back
Top