Dizanje sistema

aldin888

Obećava
Poruka
92
Prije neki dan cistim kompjuter (centralnu) i u toj zbrci slucajno iskljucim dzek iz glavnog hard diska. Shvatim sta sam uradio i uhvqtim se za glavu.

Sastavim kompjuter upalim i kao sto sam ocekivao problem. Upali se kompjuter dodje do ono start windows normally/in safe mode i tako...
Na sta god da odem kompjuter se samo restartuje i dodje do toga opet odem na drugu opciju restartuje se.

Ubacim cd windowsa, instaliram i sve do kraj pise da bi se sacuvalo pritisnite f3 da biste restartovali kompjuter i pokrenuli ga.
I na kraju opet isto samo dodje do start windows normally i jos par opcija i opet isto samo se restartuje kad odaberem bilo kojuopciju.


Pomoc?
 
Prije neki dan cistim kompjuter (centralnu) i u toj zbrci slucajno iskljucim dzek iz glavnog hard diska. Shvatim sta sam uradio i uhvqtim se za glavu.

Sastavim kompjuter upalim i kao sto sam ocekivao problem. Upali se kompjuter dodje do ono start windows normally/in safe mode i tako...
Na sta god da odem kompjuter se samo restartuje i dodje do toga opet odem na drugu opciju restartuje se.

Ubacim cd windowsa, instaliram i sve do kraj pise da bi se sacuvalo pritisnite f3 da biste restartovali kompjuter i pokrenuli ga.
I na kraju opet isto samo dodje do start windows normally i jos par opcija i opet isto samo se restartuje kad odaberem bilo kojuopciju.


Pomoc?
To ti je opomena za ubuduce da se na i u kompu nista ne radi dok je upaljen.Kada hoces bilo sta da cacnes,ugasi ga.Ako nisi uspeo ta ko da podignes OS,ne bi bilo lose da prikacis tvoj HDD kod nekog drugara i da ti on formatira HDD.Posle ces podici OS bez problema.Moze se i desiti da krene OS,ako bi pokretao vise puta,ume to da se zaludi,ali i da se pokrene,ali po meni je bolja ta prva solucija,brze ces ga pokrenuti.
 
To ti je opomena za ubuduce da se na i u kompu nista ne radi dok je upaljen.Kada hoces bilo sta da cacnes,ugasi ga.Ako nisi uspeo ta ko da podignes OS,ne bi bilo lose da prikacis tvoj HDD kod nekog drugara i da ti on formatira HDD.Posle ces podici OS bez problema.Moze se i desiti da krene OS,ako bi pokretao vise puta,ume to da se zaludi,ali i da se pokrene,ali po meni je bolja ta prva solucija,brze ces ga pokrenuti.

Pa bio je ugasen komp. Uglacnom hvala probat cu.
 
Prije neki dan cistim kompjuter (centralnu) i u toj zbrci slucajno iskljucim dzek iz glavnog hard diska. Shvatim sta sam uradio i uhvqtim se za glavu.

Sastavim kompjuter upalim i kao sto sam ocekivao problem. Upali se kompjuter dodje do ono start windows normally/in safe mode i tako...
Na sta god da odem kompjuter se samo restartuje i dodje do toga opet odem na drugu opciju restartuje se.

Ubacim cd windowsa, instaliram i sve do kraj pise da bi se sacuvalo pritisnite f3 da biste restartovali kompjuter i pokrenuli ga.
I na kraju opet isto samo dodje do start windows normally i jos par opcija i opet isto samo se restartuje kad odaberem bilo kojuopciju.


Pomoc?

Pa bio je ugasen komp. Uglacnom hvala probat cu.
ajde ne laži više !!!
ovu priču možeš da pričaš maloj deci i nikome više
izvlačenje džeka pri isključenom kompjuteru apsolutno ništa ne znači i nema nikakvoga uticaja na rad računara ako se taj džek vrati natrag
pre će biti da si ti izvukao nešto drugo i nisi vratio natrag naprimer napajanje od procesora
 
Poslednja izmena:
Prije neki dan cistim kompjuter (centralnu) i u toj zbrci slucajno iskljucim dzek iz glavnog hard diska. Shvatim sta sam uradio i uhvqtim se za glavu.

Sastavim kompjuter upalim i kao sto sam ocekivao problem. Upali se kompjuter dodje do ono start windows normally/in safe mode i tako...
Na sta god da odem kompjuter se samo restartuje i dodje do toga opet odem na drugu opciju restartuje se.

Ubacim cd windowsa, instaliram i sve do kraj pise da bi se sacuvalo pritisnite f3 da biste restartovali kompjuter i pokrenuli ga.
I na kraju opet isto samo dodje do start windows normally i jos par opcija i opet isto samo se restartuje kad odaberem bilo kojuopciju.


Pomoc?

Овакве појаве се дешавају код ХР, али и код 7-це, ако се дира меморија. Замена слота, или ако су 2 и више меморија, промена позиција...

Вероватно си вадио меморијску картицу из слота... :)

Погледај на Д: диску, дали постоји неки системски фајл (требало би, некад их има и више) обриши га/их.

Покушај поново да извадиш меморију, изкопчаш напајање са плоче, и након 5 минута врати назад.

Ако се из 3х не поврати, онда покушај да чупањем кабла из напајања који је прикључен позади....

Ако ово ништа не успе, онда ти следује комплетно форматирање хард диска. :)
 
Poslednja izmena:
To ti je opomena za ubuduce da se na i u kompu nista ne radi dok je upaljen.Kada hoces bilo sta da cacnes,ugasi ga.Ako nisi uspeo ta ko da podignes OS,ne bi bilo lose da prikacis tvoj HDD kod nekog drugara i da ti on formatira HDD.Posle ces podici OS bez problema.Moze se i desiti da krene OS,ako bi pokretao vise puta,ume to da se zaludi,ali i da se pokrene,ali po meni je bolja ta prva solucija,brze ces ga pokrenuti.
Apropo ovo nije sasvim tačno - sata standard je napravljen da bude HOT-PLUG znači zabodeš i koristiš baš kao i usb ,nisam probao ali verujem da jeste zato su i napravljeni na pojednim kućištima fiksirani sata portovi u koje sa spoljne strane samo dovedeš kablove od matične i napajanja a hdd-ovi su okrenuti na 90% radi lakše instalacije i deinstalacije ali ok to su luksuznija kučišta , sada se na tržište probijaju rekovi kojise instaliraju u prednji panel na mesto dvd uređaja i oni su u potpunosti hot-plug znači bodeš sata hdd na živo dok windows radi , može da se konfigurišu i kao glavni disk pa da prilikom gašenja kompjutera samo promeniš hdd i sa njim i OS mnogo je jednostavnije nego stalno reinstalirati sistem , a i mnogo je jednostavnije za bekap nema šrafljenja nema zezancije , .
Naravno nemojte ovo da shvatite da sada treba da menjate hdd-ove iz kojih vire kablovi na živo . ljudska ruka je mnogo nepreciznija od fiksiranih portova pa je sklona da u svome nepravilnom kretanju izazove i kratak spoj ali je dobro znati da je S-ATA standard ustvari HOT PLUG sistem.

sku_19704_1_small.jpg
 
ajde ne laži više !!!
ovu priču možeš da pričaš maloj deci i nikome više
izvlačenje džeka pri isključenom kompjuteru apsolutno ništa ne znači i nema nikakvoga uticaja na rad računara ako se taj džek vrati natrag
pre će biti da si ti izvukao nešto drugo i nisi vratio natrag naprimer napajanje od procesora

Koju korist ja imam da lazem a trebam sebi srediti komp. Bio ugasen komp necu cistit kompjutet kad je upalhen jbte.
Ako nisi voljan pomoci i nemas nikakav normalan savjet ne komentarisi.

Sad kazem dodje sve do start windows normally i ono i na sta god odem samo se ugasi.
Pokusao dignuti sistem opet isto nece uopste da dodje do livade hah.
 
Koju korist ja imam da lazem a trebam sebi srediti komp. Bio ugasen komp necu cistit kompjutet kad je upalhen jbte.
Ako nisi voljan pomoci i nemas nikakav normalan savjet ne komentarisi.

Sad kazem dodje sve do start windows normally i ono i na sta god odem samo se ugasi.
Pokusao dignuti sistem opet isto nece uopste da dodje do livade hah.
ovo se ne dešava zbog unpluga hdd-a pogotovu ne kada je komp isključen budi 1000000% siguran u to
resetovao si i bios najverovatnije -gotovo sam siguran da ti je problem u s-ata podešavanjima unutar bios-a ahci - podešavanja prebaci na native ide
 
Apropo ovo nije sasvim tačno - sata standard je napravljen da bude HOT-PLUG znači zabodeš i koristiš baš kao i usb ,nisam probao ali verujem da jeste zato su i napravljeni na pojednim kućištima fiksirani sata portovi u koje sa spoljne strane samo dovedeš kablove od matične i napajanja a hdd-ovi su okrenuti na 90% radi lakše instalacije i deinstalacije ali ok to su luksuznija kučišta , sada se na tržište probijaju rekovi kojise instaliraju u prednji panel na mesto dvd uređaja i oni su u potpunosti hot-plug znači bodeš sata hdd na živo dok windows radi , može da se konfigurišu i kao glavni disk pa da prilikom gašenja kompjutera samo promeniš hdd i sa njim i OS mnogo je jednostavnije nego stalno reinstalirati sistem , a i mnogo je jednostavnije za bekap nema šrafljenja nema zezancije , .
Naravno nemojte ovo da shvatite da sada treba da menjate hdd-ove iz kojih vire kablovi na živo . ljudska ruka je mnogo nepreciznija od fiksiranih portova pa je sklona da u svome nepravilnom kretanju izazove i kratak spoj ali je dobro znati da je S-ATA standard ustvari HOT PLUG sistem.

sku_19704_1_small.jpg

То се дешава само у твојој глави, као и онима који су смислили лажи да то може практично на свакој конфигурацији.

Мицрософт лажови. :)
 
Apropo ovo nije sasvim tačno - sata standard je napravljen da bude HOT-PLUG znači zabodeš i koristiš baš kao i usb ,nisam probao ali verujem da jeste zato su i napravljeni na pojednim kućištima fiksirani sata portovi u koje sa spoljne strane samo dovedeš kablove od matične i napajanja a hdd-ovi su okrenuti na 90% radi lakše instalacije i deinstalacije ali ok to su luksuznija kučišta , sada se na tržište probijaju rekovi kojise instaliraju u prednji panel na mesto dvd uređaja i oni su u potpunosti hot-plug znači bodeš sata hdd na živo dok windows radi , može da se konfigurišu i kao glavni disk pa da prilikom gašenja kompjutera samo promeniš hdd i sa njim i OS mnogo je jednostavnije nego stalno reinstalirati sistem , a i mnogo je jednostavnije za bekap nema šrafljenja nema zezancije , .
Naravno nemojte ovo da shvatite da sada treba da menjate hdd-ove iz kojih vire kablovi na živo . ljudska ruka je mnogo nepreciznija od fiksiranih portova pa je sklona da u svome nepravilnom kretanju izazove i kratak spoj ali je dobro znati da je S-ATA standard ustvari HOT PLUG sistem.

sku_19704_1_small.jpg
U redu je,ali nekad sitan potez na kompu moze da napravi problema.
 
Koju korist ja imam da lazem a trebam sebi srediti komp. Bio ugasen komp necu cistit kompjutet kad je upalhen jbte.
Ako nisi voljan pomoci i nemas nikakav normalan savjet ne komentarisi.

Sad kazem dodje sve do start windows normally i ono i na sta god odem samo se ugasi.
Pokusao dignuti sistem opet isto nece uopste da dodje do livade hah.
U redu je niko te ne krivi nizasta,to se desavalo i iskusnijima,ako nije bio upaljen verujem ti.Onda moze da se desi da je neki problem do HDD-a ili probaj nabavi od nekog drugara drugi CD za podizanje OS-a.Mozda tvoj nije u redu.Jer to moze 1000 puta da podigne OS,a sledeci put ne pokrene uopste ili kao kod tebe donekle,pa stane.Mozes probati i biti uporan probati sa istim podizati OS,moze se desiti i da prodje.Ako tako prodje,znaci da CD nije bas u redu,ako nece uopste,onda kao sto sam ti rekao probaj taj CD kod nekog drugara i proveri HDD na drugom racunaru.
 
U redu je,ali nekad sitan potez na kompu moze da napravi problema.

U redu je niko te ne krivi nizasta,to se desavalo i iskusnijima,ako nije bio upaljen verujem ti.Onda moze da se desi da je neki problem do HDD-a ili probaj nabavi od nekog drugara drugi CD za podizanje OS-a.Mozda tvoj nije u redu.Jer to moze 1000 puta da podigne OS,a sledeci put ne pokrene uopste ili kao kod tebe donekle,pa stane.Mozes probati i biti uporan probati sa istim podizati OS,moze se desiti i da prodje.Ako tako prodje,znaci da CD nije bas u redu,ako nece uopste,onda kao sto sam ti rekao probaj taj CD kod nekog drugara i proveri HDD na drugom racunaru.
pa nisam ni ja rekao da može svašta da se uradi ali neke stvari mogu , realno ja imam karticu za dijagnostiku koju lepu ubodeš u pci slot i kada uključiš komp on ti istestira magistrale i ako nađe grešku izbaci kod greške i sve to dok radim matična je van kućišta i otkačeno od svega ali bukvalo od svega na stolu čak i samo paljenje radim spajanjem kontakata - ali ok to sam ja, samo iskustvo u radu znači extremno mnogo ja lično iz ruke dijagnostikujem oko 99% slučajeva tačno , dok mi za ostalih 1% treba kartica
 
pa nisam ni ja rekao da može svašta da se uradi ali neke stvari mogu , realno ja imam karticu za dijagnostiku koju lepu ubodeš u pci slot i kada uključiš komp on ti istestira magistrale i ako nađe grešku izbaci kod greške i sve to dok radim matična je van kućišta i otkačeno od svega ali bukvalo od svega na stolu čak i samo paljenje radim spajanjem kontakata - ali ok to sam ja, samo iskustvo u radu znači extremno mnogo ja lično iz ruke dijagnostikujem oko 99% slučajeva tačno , dok mi za ostalih 1% treba kartica
Gledao sam kod pravih majstora kako ispituju maticne.Imaju 4 oslonca mala koji se i ne vide,kada se stavi na sto i onda prikace jednu po jednu komponentu i ispituju je na stolu.Mislim i da jeste to prava stvar,jer prvo nju ne bi mogli ispitati potpuno,ako je nesto prikaceno.samo napajanje i maticna i onda redom ubacuj deo po deo.Ako se ne izvadi iz kucista,ja licno nisam siguran da je to dobro ispitano,a gledao sam i da su tako na nekim mestima radili,ali su rekli da navodno ne mogu sad momentalno da je ispitaju i da moraju kao negde da je salju kod nekog.
 
To je klasicna dijagnostika sta od komponenti ne valja.
Snejksov princip je brzi - direktno mu izbaci beep kod na lcd-u
pa on u knjizici proveri sta ne valja.

Ali da bi bio ozbiljan majstor za "maticne" treba tu poozbiljno
znanje i iskustvo iz elektronike, smd komponenti, lemljenja i sl.
 
To je klasicna dijagnostika sta od komponenti ne valja.
Snejksov princip je brzi - direktno mu izbaci beep kod na lcd-u
pa on u knjizici proveri sta ne valja.

Ali da bi bio ozbiljan majstor za "maticne" treba tu poozbiljno
znanje i iskustvo iz elektronike, smd komponenti, lemljenja i sl.
Postujem ja snejksov metod,ali opet misli nista bez klasike,pa iako je malo sporije.Ja kazem samosta sam gledao i bio prisutan,a snejks covek to izgleda radi i svaka mu cast.
 
To je klasicna dijagnostika sta od komponenti ne valja.
Snejksov princip je brzi - direktno mu izbaci beep kod na lcd-u
pa on u knjizici proveri sta ne valja.

Ali da bi bio ozbiljan majstor za "maticne" treba tu poozbiljno
znanje i iskustvo iz elektronike, smd komponenti, lemljenja i
sl.
problem je što tek možda 5% servisa radi lemljenje i sl stvari čak mislim da ni toliko, i to rade menjanje elektrolitskih kondenzatora za debele pare , a smd komponente skoro niko-čast izuzetcima , za takve stvari treba imati ozbiljan profesionalan alat nekada i specijalne mašine za odlemljivanje i zalemljivanje istih , ada ne komentarišem da radnji sa tim komponentama možeš u srbiji nabrojati na prste jedne ruke
 
Pa ti si snejksu na njegov post imputirao - gledao sam kako to rade "pravi majstori".

A to sto si ti video, deca mogu da nauce sa jutjuba - neko ko iole malo poznaje i interesuje
se za racunare, znace da sklopi i rasklopi komponente sa racunara i provali koja radi ili ne
ako do kvara i dodje.
 
problem je što tek možda 5% servisa radi lemljenje i sl stvari čak mislim da ni toliko, i to rade menjanje elektrolitskih kondenzatora za debele pare , a smd komponente skoro niko-čast izuzetcima , za takve stvari treba imati ozbiljan profesionalan alat nekada i specijalne mašine za odlemljivanje i zalemljivanje istih , ada ne komentarišem da radnji sa tim komponentama možeš u srbiji nabrojati na prste jedne ruke

To sto ti pricas je jedna druga strana medalje. Ima dosta priucenih i jutjub majstora koji nikada
i nisu uzeli lemilicu u ruke i kojima je lakse da prepakuju i zamene nesto u stilu srafciger industrije
ali to za mene nisu ozbiljni majstori.

Alat je sad dostupniji nego ikada - od lemnih stanica, duvaljki, programatora, kitova i mustri za reballing itd.
A i sta nema lako moze da se poruci i iz inostranstva.

Problem kod nas je u tome sto vecina ljudi ima stare komponente (racunari tipa am2 ili 775 platformi) gde se
takve intervencije ne isplate, jer besmisleno je nekome da radi reballing northbridge cipa ili recimio socketa sa
iskrivljenim pinovima a da takva ploca kosta 25-30 evra, jednostavno ne moze se naplatiti.
 
Postujem ja snejksov metod,ali opet misli nista bez klasike,pa iako je malo sporije.Ja kazem samosta sam gledao i bio prisutan,a snejks covek to izgleda radi i svaka mu cast.
80% kvarova može da se detektuje i ustanovi običnim paljenjem računara i bez otvaranja kućišta i bez ikakvoga dijagnostikovanja , treba znati koji kvar kakav vidljivi ili zvučni efekat ostavlja i kako se računar ponaša za svaki kvar
evo naprimer navedeni kvar iz ove teme
restartuje se mašina pre podizanja vindowsa -
činjenica: čistio računar
ja kada čistim računar rasklapam ga na delove sve vadim , izduvavam prašinu kulere čistim podmazujem ako ne klize kako treba, sve kablove otkačinjem, sve module i kartice isto vadim i čistim sve slotove, za mene je logično da sam izvadio bateriju i resetovao BIOS
ako sam sve ispravno sklopio računar MORA da upali
jedini logičan razlog da ne podiže windows do kraja je nepodešen BIOS, i ovaj navedeni "kvar" je klasika kod sata diskova kada se ne podesi AHCI mod na NATIV IDE
zašto sam odbacio sve ostale mogućnosti?
da je memorija ne bi ni stigao do win-a , da je hdd -takođe ne bi ni stigao do win-a, da je cd ili dvd ne bi dozvolio ubacivanje diska i rad sa njim , da je napanje ne bi mogao da radi sa cd-om toliko dugo da pokuša a ni da odradi reparaciju win-a, da nije zakačio kuler od procesora ne bi ni stigao do win-a zamrznuo bi se, da nije stavio napajanje procesora takođe, ostaju samo kablovi koji vide hdd i nepodešen BIOS
 
Pa ti si snejksu na njegov post imputirao - gledao sam kako to rade "pravi majstori".

A to sto si ti video, deca mogu da nauce sa jutjuba - neko ko iole malo poznaje i interesuje
se za racunare, znace da sklopi i rasklopi komponente sa racunara i provali koja radi ili ne
ako do kvara i dodje.
Nista i nikoga ja nisam imputirao,jer snejksa nisam gledao kako radi,a po pisanju postova moze mnogo da se primeti i jos jednom svaka mu cast.A to sa You Tube-a,sto se vidi ni blizu nije nego kada vidis uzivo,kako ljudi ispituju i novije i starije kompove.Normalno za sve je potreban alat,ako znas i imas alat nemasta ne mozes da popravis.Jos jedno,retko koji majstor hoce da radi neke stvari pred musterijom,a onaj koji se ne placi i zna,svejedno mu je bio ti tu ili ne.
 
To sto ti pricas je jedna druga strana medalje. Ima dosta priucenih i jutjub majstora koji nikada
i nisu uzeli lemilicu u ruke i kojima je lakse da prepakuju i zamene nesto u stilu srafciger industrije
ali to za mene nisu ozbiljni majstori.

Alat je sad dostupniji nego ikada - od lemnih stanica, duvaljki, programatora, kitova i mustri za reballing itd.
A i sta nema lako moze da se poruci i iz inostranstva.

Problem kod nas je u tome sto vecina ljudi ima stare komponente (racunari tipa am2 ili 775 platformi) gde se
takve intervencije ne isplate, jer besmisleno je nekome da radi reballing northbridge cipa ili recimio socketa sa
iskrivljenim pinovima a da takva ploca kosta 25-30 evra, jednostavno ne moze se naplatiti.

apsolutno si u pravu , ja imam neke stvari ali nemam sve recimo alat za smd komponente kao i duvaljka su skupi ali imam u vidu da ih nabavim kad-tad, nedavno sam imao priliku da iskusim realnost stanja po servisima noseći grafičku od 50-ak evra od servisa do servisa tražeći nekoga da mi zalemi smd blok kondezator od 1 nano koji mi je bio otkinut sa grafičke kartice i svi su vrteli glavom , znači zbog blok kondenzatora veličine 0.8 x 1.6 milimetara , koji košta dva dinara je grafička koja košta 50 evrića neupotrebljiva , srećom sam našao jednoga elektroničara koji mi je to uradio - posle 3 dana motanja maistora za to
 

Back
Top