Dinkic i vlast vrse otvorenu diskriminaciju

Statistika je grana matematike,tačnije statistika i verovatnoća i daje vrlo preciznu klasifikaciju podataka ako je napravi neko ko je kvalifikovan...samo namerno,tačnije zlonamerno mogu da se naprave greške pošto kod nas niko ne proverava kako političari barataju sa podacima koje dobijaju od stručnih službi.

O tome i pričam. Dodao bih još jednu reč u ovo boldovano - ''nestručno''
 
Ma kad je Dinkic u pitanju tu postoje dve opcije i obe su tragicne:

1. On zna neko znanje ali je teska lopovcina i zastupa ko zna cije interese i samim tim urnisao je ekonomiju ove drzave..

2.On je postenjacina i zaista samo onaj stan ima i onaj pezo206..i trudi se se ali je toliko glup i blage veze sa zivotom nema da je za ovih 9 godina unistio ekonomiju i privredu ove drzave.
 
Ma kad je Dinkic u pitanju tu postoje dve opcije i obe su tragicne:

1. On zna neko znanje ali je teska lopovcina i zastupa ko zna cije interese i samim tim urnisao je ekonomiju ove drzave..

2.On je postenjacina i zaista samo onaj stan ima i onaj pezo206..i trudi se se ali je toliko glup i blage veze sa zivotom nema da je za ovih 9 godina unistio ekonomiju i privredu ove drzave.

a Nevena što radi za Ministarstvo finansija ?

nemojte tako, pa koleginica je ;)
 
Daj bre pa jel znas u kojoj ti zemlji zivis.

Znam, ali ispričala sam na prvoj strani istinitu priču, o ljudima koji su mi jako bliski, koji su dobili na sudu spor protiv jedne žute tv....
Znači, moguće je pobediti sistem pravnim sredstvima, samo treba igrati mudro.
Ta televizija je pola dnevnika posvetila tom izgubljenom sudskom sporu. Odlepili su bili načisto. :mrgreen:
 
Nekad beše problem što se ne primaju ljudi bez iskustva? Svi poslodavci vikali da žele ljude sa iskustvom u struci tj. poslu. Tu su bili ''diskriminisani'' ono koji na taj način nikako i ne mogu da dođu do iskustva. Šta je sad problem da se forsira malo druga priča, da se isforsira da ljudi steknu iskustvo? I gde je problem što će prednost da imaju mlađi?
Problem je 30 godina? Da su rekli 40, opet biste potegli patetičnu priču o tome šta će pnaj sa 41 godinom?


Država će finansirati pripravničku platu u periodu od godinu dana. Pored toga, država finansira i sve doprinose. Poslodavac na sebe samo preuzima da plati porez na platu. Konkretno, ponudili smo neto platu od 20.000 dinara mesečno za pripravnika sa završenim fakultetom. To znači da je njegova bruto plata 32.439 dinara, od čega država plaća gotovo 30.000 - objašnjava Dinkić.

Jedan od problema je u tome što je država, umesto da natera privatnike, zakonskim i ostalim merama, da zapošljavaju
mlade, preuzela na sebe tu ulogu. Tu može da bude mahinacija i malverzacija neviđenih razmera, recimo neki
partijski kolega (Dinkićev ili Borisov) ima privatnu firmu i na ovaj način dobija besplatnu radnu snagu, odnosno visoko
kvalifikovanu radnu snagu za 2.439 dinara!!!!!
 
Znam, ali ispričala sam na prvoj strani istinitu priču, o ljudima koji su mi jako bliski, koji su dobili na sudu spor protiv jedne žute tv....
Znači, moguće je pobediti sistem pravnim sredstvima, samo treba igrati mudro.
Ta televizija je pola dnevnika posvetila tom izgubljenom sudskom sporu. Odlepili su bili načisto. :mrgreen:

Ma to je jedan u milion.
 
Jedan od problema je u tome što je država, umesto da natera privatnike, zakonskim i ostalim merama, da zapošljavaju
mlade, preuzela na sebe tu ulogu. Tu može da bude mahinacija i malverzacija neviđenih razmera, recimo neki
partijski kolega (Dinkićev ili Borisov) ima privatnu firmu i na ovaj način dobija besplatnu radnu snagu, odnosno visoko
kvalifikovanu radnu snagu za 2.439 dinara!!!!!

Који закон би ме натерао да примим неког у радни однос уколико ми не треба ???

Сваки приватник, уколико мисли да опстане,
увек запосли по неког радника мање него што му објективно треба ...
 
Који закон би ме натерао да примим неког у радни однос уколико ми не треба ???

Сваки приватник, уколико мисли да опстане,
увек запосли по неког радника мање него што му објективно треба ...

Pa dobro, ajde ti meni objasni zašto je to tako?
Zašto se privatnicima ne isplati da šire posao i zapošljavaju ljude? U čemu je fora?
 
Pa dobro, ajde ti meni objasni zašto je to tako?
Zašto se privatnicima ne isplati da šire posao i zapošljavaju ljude? U čemu je fora?

Isplati im se ali koliko god da ga proshire, uvek ce teziti ka tome da iscrpe sve kapacitete zaposlenih koje imaju i zaposlice sledeceg tek ako se pojavi preka potreba. Zaposljavanjem se ne siri posao nego preduzece, a to u nasim uslovima privredjivanja, nikome nije neki narocit cilj. Ja sam radila u firmi koja je obrtala milione, a bilo nas je samo petoro plus kafe kuvarica i knjigovodja. Firma je bila distributer kozmetike Henkel i za Srbiju i za Crnu Goru pre nego sto su ovi sklepali zajednicu sa Merimom. I sve se radilo internetom i telefonom sa ovima iz Austrije i iz Hrvatske (posto je tamo bilo sediste za Istocnu Evropu) i niko nikad nije imao pune ruke posla. Moglo je biti cak i manje zaposlenih u te dve prostorije.
Posao se siri povecanjem prodaje roba i usluga i samim tim kapitala firme. A to u nasoj zemlji nikad ne proizvede neko specijalno povecanje broja zaposlenih jer se posao tesko siri preko grane i u jednom trenutku pocne da se vrti poslovanje na ovom podrucju i da bude ili staticno dobro ili gradativno sve losije. Znaci, vecini privatnika je potreban "izlaz" van zemlje da bi se primetno shirili.
 
http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=63436&sectionId=33

Ministar ekonomije je istakao da je za aktivne mere zapošljavanja koje se sprovode preko Nacionalne službe za zapošljavanje rebalansom budžeta predviđeno 3,5 milijardi dinara.

- Procene govore da u prethodnih pet meseci, od kada je kriza počela da se oseća u Srbiji, oko 2.500 ljudi mesečno ostaje bez posla. Obezbedili smo zato sredstva da se odmah zaposli 10.000 pripravnika. Posao je namenjen onima koji su završili srednju školu, višu ili fakultet, a koji nemaju radno iskustvo i mlađi su od 30 godina. Država će finansirati pripravničku platu u periodu od godinu dana. Pored toga, država finansira i sve doprinose. Poslodavac na sebe samo preuzima da plati porez na platu. Konkretno, ponudili smo neto platu od 20.000 dinara mesečno za pripravnika sa završenim fakultetom. To znači da je njegova bruto plata 32.439 dinara, od čega država plaća gotovo 30.000 - objašnjava Dinkić.

Znaci od drzavnih para ce se placati zaposlenje izvesnog broja gradjana ali recimo neko ko ima 31.godinu i vishe moci ce da ga duva ....cist oblik diskriminacije....

To uopste nije diskriminacija. Cilja se na grupu onih koji traze posao nakon zavrsenog skolovanja i uzima se njihovo krajnje godiste. Ne znam zasto bih pored toliko nezaposlenih, bila pruzena sansa nekom starijem kada ce sve ovo biti malo i za ove mladje. I kakav je to kvalitet od radnika koji nije uspeo da odradi pripravnicki staz do trideset i neke. Taj je po meni nesposoban. Postoje i volonterska stazhiranja i svako moze da ih odradi ako hoce dok ne nadje posao. Ne treba cekati cak ni tridesetu da bi se setio neki Dinkic da to podari. Sposobni se snalaze ranije, a nesposobnima je zalosno pomagati pored toliko nezaposlenih potencijalno sposobnijih od njih.
 
Postovani misoni, kada bi sve bilo u redu, pricali bi smo o tome gde cemo na godisnji odmor, kako smo se proveli prosle godine i predlozili i drugima mesto boravka, preporucili jedno drugom dobra mesta za izlaske, dobru knjigu ili film, dopisivali se sa ljudima iz inostranstva, jer bi smo mogli ici u posete jedni drugima, pravili bi smo feste, razne, druzili se sa porodicom i komsijama i prijateljima... Ima toliko dobrih i leplih nacina da se zivi.
A sto se tice ovih kredita, namerno je i napravljeno da se sreddstva daju mladima koji ne razmisljaju o tome da posao koji pocnu mora i opstati, da moras radom pokriti troskove i imati i neku zaradu za zivot a posle i za vracanje ovih dugova. Treba dobro razmisliti o otvaranju firme ili samostalne radnje, jer odgovornost je velika, a nase trziste je van svakog zakona i zakonitosti. Treba nesto proizvesti, zatim prodati, pa onda naplatiti, pokriti troskove, platiti radnu snagu, porez i doprinose drzavi i onda tek vidimo da li imamo sredstva da ponovo nesto proizvedemo. Dobro razmislite!
 

Back
Top