Dermatologija

Sjajno da si zadovoljna rezultatima..:)
Jedan od razloga koji pogorsava stanje kod akni jeste i stres...
Konkretno se misli na stres kojem je izlozena osoba koja ima akne,a uzrokovan je bezbrojnim neuspelim pokusajima da resi svoj problem...odnosno problem akni..

I sama govoris o tome "I tek sam sada skupila hrabrosti"...

Kada si skupila hrabrost..eto i rezultata..:D

Samo nastavi....:ok:

Ma dok sam skupila hrabrosti kao što prosečan čovek skuplja za zubara, ja tako za dermatologa :)
I da se razumemo, nisam imala neko dramatično stanje, sa pilulama je sve bilo pod kontrolom, sad pokušavam da svedem da bude pod kontrolom bez pilula, ali i bez pudera ili korektora. ***, ako sam pubertet izgurala sam 1 bubuljicom pred ciklus, valjda ću i sada uspeti da držim stvari pod kontrolom.
 
Ma dok sam skupila hrabrosti kao što prosečan čovek skuplja za zubara, ja tako za dermatologa :)
I da se razumemo, nisam imala neko dramatično stanje, sa pilulama je sve bilo pod kontrolom, sad pokušavam da svedem da bude pod kontrolom bez pilula, ali i bez pudera ili korektora. ***, ako sam pubertet izgurala sam 1 bubuljicom pred ciklus, valjda ću i sada uspeti da držim stvari pod kontrolom.

Hoces sigurno...:)
I drago mi je da si uspela..

Napisi mi na pp kod kog dermatologa si bila..
Imam cerku od brata i siroto dete bas se muci..
 
Pitanje za dermatologa, zamolila bih Hedonistu da odgovori:
Kako da uklonim crvenu fleku na licu - ostala je posle bubuljice koja mi je stajala na licu dva meseca i na kraju sam morala da je iscedim. Fleka je na obrazu ali imam beo ten i bas upada u oci a vec mesec dana ne moze da prodje, u ravni koze, ranije su mi bubuljice normalno prolazile ali sad imam 30 god. i cini mi se da se koza sporije oporavlja. Stavljala sam Saljicev Melop E ali cini mi se da nema dejstva. Kao kremu uvece koristim Avene cleanance K vec godinu dana po preporuci dermatologa i smanjila mi je bubuljice ali cini mi se da ona nema efekta za fleke a ne ide mi se ponovo kod dermatologa samo zbog te jedne fleke. Da li moze suspenzija po Lutz-u tu da pomogne ili mozda hidrokortizon krem da smanji crvenilo?
 
Ovako...Veceras mi je matura u 7 sati,i jutros kada sam ustao lice mi nije ni nasta licilo! :( $,5 novih akni se pojavilooo.. :'( I ja sam to sve iscijediooo...I sada mi je lice crveno,jer morao sam se i obrijatii,i to gdje su bile akne je sada oteklo.E ako ikako znate nesto da mi pomogne do vecras,da bar to bude neprimjetljivo,ili sto manje da se primjetiii....kako da to popravim sada....
 
Ovako...Veceras mi je matura u 7 sati,i jutros kada sam ustao lice mi nije ni nasta licilo! :( $,5 novih akni se pojavilooo.. :'( I ja sam to sve iscijediooo...I sada mi je lice crveno,jer morao sam se i obrijatii,i to gdje su bile akne je sada oteklo.E ako ikako znate nesto da mi pomogne do vecras,da bar to bude neprimjetljivo,ili sto manje da se primjetiii....kako da to popravim sada....

Jedino malo mamimog korektora,ali to sada nije vise bitno,zurka je pocela.

Tema ide u dermatologiju.
 
jedno je natrijum sulfacetamid a drugo sulfametoksazol, nema ukrstene reakcije, sulfo grupe su na drugim mestima i vezane drugacijim vezama, ako ste doktor to bi trebalo da znate.
Nema potrebe za preteranom arogantnošću, pogotovo ako nemate pokrića za to ( a čak i da imate nije lepo).

1.Sulfo grupe nisu na drugim mestima već na potpuno istim u oba jedinjenja. Obe sulfo grupe su u para položaju u odnosu na amino-NH2 supstituent benzenovog jezgra.
2.Nisu vezane drugačijim vezame nego istim. U pitanju je ista grupa jedinjenja koja se zove sulfonamidi koji su u stvari amidi po strukturi. Istina, različiti su reagensi iz kojih su dobijeni ali je klasa jedinjenja ista.
Prvo jedinjenje se može sintetisati iz p-aminobenzensulfonamida i hlorida sirćetne kiseline (acetilhlorida) a drugo iz p-aminobenzensulfonilhlorida i 5-metilizoksazol-3-amina.
Pozdrav.
 
Nema potrebe za preteranom arogantnošću
Hedonista,nisam mislila nista lose, niti sam vam stavila neku zamerku - eto kako komunikacija na netu moze lose da se protumaci. Nisam ni htela nista da odgovaram ali eto kad ste vec napisali i sastav i mucili se rekoh-ajde. Pretpostavljam da ako se taj sulfacetamid vec dugo koristi u lecenju promena na kozi da mora biti hipoalergijski. Opet, ne mora imati veze ni ako su iz iste grupe ali nekad ima. Ali ja ga ipak ne bih stavljala jer pored bactrima alergicna sam na aspirin i jos neke komponente iz nekih kozmetickih preparata, tako da izbegavam da uzimam antibiotike i druge lekove bez potrebe, jer je bila bas burna reakcija. Bas vam je uvredljiv komentar:dontunderstand: a lepo sam se zahvalila jer mi je pomogao vas savet da to resim. Ja ne bih tako nesto rekla za kolegu pred drugim ljudima makar i na netu.
P.S. Na ispitu iz farmakologije profa me je pohvalio pred svima kako razmisljam a test iz farmakologije sam uradila najbolje od svih studenata - sa 57 od 60 poena, niko nije imao toliko;) Da,da, ja sam ustvari pametnica koja zeli da postane lepotica i da se odseli na jug:manikir: Pozdrav svima!:bye:
 
Hedonista,nisam mislila nista lose, niti sam vam stavila neku zamerku - eto kako komunikacija na netu moze lose da se protumaci. Nisam ni htela nista da odgovaram ali eto kad ste vec napisali i sastav i mucili se rekoh-ajde. Pretpostavljam da ako se taj sulfacetamid vec dugo koristi u lecenju promena na kozi da mora biti hipoalergijski. Opet, ne mora imati veze ni ako su iz iste grupe ali nekad ima. Ali ja ga ipak ne bih stavljala jer pored bactrima alergicna sam na aspirin i jos neke komponente iz nekih kozmetickih preparata, tako da izbegavam da uzimam antibiotike i druge lekove bez potrebe, jer je bila bas burna reakcija. Bas vam je uvredljiv komentar:dontunderstand: a lepo sam se zahvalila jer mi je pomogao vas savet da to resim. Ja ne bih tako nesto rekla za kolegu pred drugim ljudima makar i na netu.
P.S. Na ispitu iz farmakologije profa me je pohvalio pred svima kako razmisljam a test iz farmakologije sam uradila najbolje od svih studenata - sa 57 od 60 poena, niko nije imao toliko;) Da,da, ja sam ustvari pametnica koja zeli da postane lepotica i da se odseli na jug:manikir: Pozdrav svima!:bye:
Ja sam čuo da vam je Hedonista brat od strica :D Da li je to tačno??? :D
 
postovani dr. apsolutno se slazem sa vama, ne treba toliko verovati travarima. moja curica ima vitiligo 3 godine, bili smo kod pomenutog Rangelova, koristili sve onako kako je rekao. tacno je da su se neke fleke povukle, ali kad je nekim slucajem dosla zena dermatolog i potrazila da vidi mast koju nam je dao, sokirala se i rekla da smesta prekinem teramiju jer se radi o mesavini didermala i sinoderma, a vi vec znate da su to kortiko preparati i da nebi trebali da se mazu duze vreme, pogotovu ne kod dece. prestali smo i vitiliko se vratio maltene odmah na svim delovima gde je nestao. sad smo narucili kubanski lek i dace Bog da nam pomogne. lecenje je u svakom slucaju dugotrajno i treba voljhe i pedantnosti. pozdrav
 
nisam sigurna da shvatam pitanje? otekao je ris noge i glanak.i to je crveno,svrbi i izmedju prstiju su kao plikovi.
bila sam na pedikiru,mada prestala sam u poslednje vreme i da jedem,pa mi je mozda imunitet opao
Добро си описала. ;)
Ако немаш проблеме са проширеним венама, а по опису оток ни не личи на венски, нема шта друго да буде осим неки микроб или инсект.
На бактерију , такође, не личи.
Да није неки ујед- паук нпр. уме такве отоке уједном да проузрокује, па још и свраб.

Како било, ако се не повуче још сутра, иди дерматологу
 
Добро си описала. ;)
Ако немаш проблеме са проширеним венама, а по опису оток ни не личи на венски, нема шта друго да буде осим неки микроб или инсект.
На бактерију , такође, не личи.
Да није неки ујед- паук нпр. уме такве отоке уједном да проузрокује, па још и свраб.

Како било, ако се не повуче још сутра, иди дерматологу
ja sam mislila da su gljivice ,pa sam kupila kanesten,ali se ne smiruje.moracu sutra kod lekara
hvala sofija :zag:
 
Pozdrav svima...nov sam na forumu.Pitanje za dermatologa.U poslednje dve nedelje,kada su pocele ove jake vrucine,kako izadjem napolje tako mi se po rukama jave sitne male crvene tackice koje me svrbe...Prilikom samo malog cesanja istih,prerastu u osip,kao da sam u koprive upao :( Mislio sam da je samo problem u suncu,medjutim i prilikom fizicke aktivnosti,posle treninga,ili toplog tusiranja svrab i osip se vracaju,u ovom slucaju i po grudima,ramenima,vratu...Ne znam sta da radim...u poliklinici su mi dali neki kao tester "la roche-posay" 50+ da mazem pre izlaska na sunce,misleci da mi je to reakcija samo na sunce,medjutim desava se i u drugim navedenim slucajevima,bez obzira dal bio na suncu ili ne ... Sta mi se desava? Da li moze neko da mi pomogne? Unapred zahvalan...
 

Back
Top