Dermatologija

Pozdrav,

Da se javim,jer sam jutros uradio nalaze.Na Roakutanu sam tacno 2 mjeseca,imam 15 godina i dnevno pijem maksimalnu dozu 60 mg (imam 65-70kg),nalazi su sledeci:
AST:21
ALT:12
Holesterol:3.93
Triglicerid:1.42

Cudno da mi se sve smanjilo,jedino su se malo trigliceridi povecali,a Holesterol se smanjio sa 4.7 na 3.93 (valjda treba da se poveca od Roakutana) bas cudno,kao i ALT sa 15 na 12,cudno :)
 
Poslednja izmena:
Ух...пробај оне на медицинском факултету- професор Николић, професорке Меденица, Соња Весић...

Bela76 допиши ;)

Profesori sa dermatoloske klinike su zauzeti i tesko ce doci do njih....zato cu
poslati pp sa imenima lekara kod kojih moze da zakaze pregled i sa kojima ce biti jako zadovoljan....;)

Jel to nama Bela nestala ?
I kako sad ja da dodjem do tog spiska lekara a da budem zadovoljna ?
od Dz.vasingtona sam odustala .... treba da uradim PHD ili meni laicki receno biopsiju a tamo to ne rade .
kazu samo na klinickom
imam uput , imam sve ... samo neznam kog dr da ganjam
treba mi dijagnozaaaaa prava :besna:

imam ih vec 5 komada i sve razlicite odredjene na bacen pogled od par sekundi .............. a krema , kremica , bar 1 tona u kuci ... kako sta kome padne na pamet
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Da se javim,jer sam jutros uradio nalaze.Na Roakutanu sam tacno 2 mjeseca,imam 15 godina i dnevno pijem maksimalnu dozu 60 mg (imam 65-70kg),nalazi su sledeci:
AST:21
ALT:12
Holesterol:3.93
Triglicerid:1.42

Cudno da mi se sve smanjilo,jedino su se malo trigliceridi povecali,a Holesterol se smanjio sa 4.7 na 3.93 (valjda treba da se poveca od Roakutana) bas cudno,kao i ALT sa 15 na 12,cudno :)

Супер! :) Драго ми је што ниси (бар за сад) у категорији оних који не могу да пију Роакутан. ;)
 
Jel to nama Bela nestala ?
I kako sad ja da dodjem do tog spiska lekara a da budem zadovoljna ?
od Dz.vasingtona sam odustala .... treba da uradim PHD ili meni laicki receno biopsiju a tamo to ne rade .
kazu samo na klinickom
imam uput , imam sve ... samo neznam kog dr da ganjam
treba mi dijagnozaaaaa prava :besna:

imam ih vec 5 komada i sve razlicite odredjene na bacen pogled od par sekundi .............. a krema , kremica , bar 1 tona u kuci ... kako sta kome padne na pamet

Не знам где живиш, али пато-хистолошке анализе раде и КБЦ Звездара, Земун, Бежанијска Коса...дакле, није обавезно за младеже да идеш у КЦС. ;)
 
Супер! :) Драго ми је што ниси (бар за сад) у категорији оних који не могу да пију Роакутан. ;)

:D Valjda necu ni biti :) kad nisam do sad moralo bi se neko cudo desiti da mi skoce ove vrijednosti :)...inace da,ja se osjecam super nikad bolje,apsolutno kao da nista i ne pijem,al isto nije svejedno popiti 3 tablete svakog dana posle rucka odjednom :D....posto sam poceo sa velikom dozom i ne smanjujem je nego konstantno istu pijem,bio sam na kontroli prekjuce dermatolog je rekao da je "odlicno" da nastavim sa ovom dozom,kontrola za mjesec dana.Po mome proracunu (vodeci se pravilu da treba da se ispije od 100 do 150 mg po 1 kg tezine) ja imam jos nekih 2 ipo mjeseca da pijem lijek.Moje stanje je sada odlicno,nemam akne ali imam masu fleka,nadam se da ce izbledeti,a mislio sam (a vidjecu s dermatologom posle kraja ove terapije a sigurno ce mi on to i predloziti,s obzirom da znam da to radi) hemijski piling,s tim sto bih morao cekati kraj ljeta sto zbog vrucine,sto zbog toga sto mora proci vrijeme od kraja terapije sa Roak. do hemijskog pilinga :)
 
Не знам где живиш, али пато-хистолошке анализе раде и КБЦ Звездара, Земун, Бежанијска Коса...дакле, није обавезно за младеже да идеш у КЦС. ;)

Beograd
Videla sam na sajtu Bezanijske bolnice da moze i da se plati nalaz samo neznam dali uz nalaz ide i konacno konkretna dijagnoza ili opet treba da jurim nekog doktora koji ce preuzeti i lecenje .
Nije mladez u pitanju ......... a hocu da izbegnem Dzordza Vasingtona jer 5 lekara , 5 dijagnoza ... a sve na pogled .
Ovo zahteva ozbiljnije lecenje i dobru opremljenost klinike -bolnice raznim lampama i imuno analize .....
 
Да би патолог урадио анализу материјала, мораш прво да одеш код др-а који је надлежан за твоју болест да би ти он урадио биопсију (или шта је већ потребно, а да је у складу са болешћу). ;) Патолог анализира материјал који добије. Чак и ако идеш да платиш (што је могуће), без урађене биопсије не може, а то није посао патолога.
 
Ja imam problem.... sa ni manje ni vise nego preut....
sada ce neko reci kako je to normalno i bla bla
no naime inace do sada nikad nisam imala perut onako da se vidi po kosi ali pre neka 2 meseca mi se bas pojavilo i kako operem kosu i nakon toga je osusim oko temena mi se pojavi mnostvo sitne bele odvratne peruti a sishkama da ne govorim..... glupo mi je sad da idem kod lekara jer letos sam isla jer mi je kosa opadala i dr mi je dala neki sampon i sve je bilo ok posle meec - dva....

jel ima neko neki predlog slucajno? :)
 
Сасвим је ок купити Head and Shoulders. ;)
Има прилично добре резултате. Само га немој користити константно јер уме да подстакне опадање косе ако се дуго користи.
 
Сасвим је ок купити Head and Shoulders. ;)
Има прилично добре резултате. Само га немој користити константно јер уме да подстакне опадање косе ако се дуго користи.
Ja nemam dobre rezultate sa tim šamponom.Pre svega mi se ne sviđa hemijski sastav.Isuviše je kiseo da bih ga koristio (pretrpan je amonijum solima koje hidrolizuju kiselo pa nije ni čudo što kosa počne da opada i biva uništena).Meni je uspevao samo kratkotrajno da ukloni perut da bi posle tog perioda prividnog poboljšanja počelo stvaranje peruti u vidu krupnih ljuspi.Neuporedivo bolja varijanta je Mikoseb šampon (ketokonazol), Clear (ruski šampon puferisan amino kiselinama) ili Nivea šampon protiv peruti (sa klimbazolom i pirokton-olaminom).
To su moja iskustva.Možda neko ima bolja ali ja svakako neću više koristiti šampone takve vrste.
 
Poslednja izmena:
Ja nemam dobre rezultate sa tim šamponom.Pre svega mi se ne sviđa hemijski sastav.Isuviše je kiseo da bih ga koristio (pretrpan je amonijum solima koje hidrolizuju kiselo pa nije ni čudo što kosa počne da opada i biva uništena).Meni je uspevao samo kratkotrajno da ukloni perut da bi posle tog perioda prividnog poboljšanja počelo stvaranje peruti u vidu krupnih ljuspi.Mnogo bolja varijanta je Mikoseb šampon (ketokonazol), Clean and Clear ili Nivea šampon protiv peruti (sa klimbazolom i pirokton-olaminom).
To su moja iskustva.Možda neko ima bolja ali ja svakako neću više koristiti šampone takve vrste.

Potpisujem... Meni je isto bilo strasno posle head and shouldersa...Perut mi je bila velicine nokta...A problem mi je resio Mikoseb i kombinaciji sa diprosalicom i sinodermom...
 
Imam jedno pitanje... Da li oziljak od boginja koji je jako star, 8, 9 godina moze bar malo da se smanji nekom kremom ili necim?

Mislim da je Contractubex jedina krema za oziljke (mozda postoje jos neke ali nisam cuo,valjda zato sto nisu dobre :D ).Znam da odlicno uklanja oziljke (koliko je to moguce na ovaj nacin) s tim sto treba biti veoma strpljiv,cak tamo i do pola godine da bi se vidjeli znacajniji rezultati.Mislim da se maze nekoliko puta dnevno :)
 
Imam jedno pitanje... Da li oziljak od boginja koji je jako star, 8, 9 godina moze bar malo da se smanji nekom kremom ili necim?
Тешко , једино неки ласерчић. :think:

Ja nemam dobre rezultate sa tim šamponom.Pre svega mi se ne sviđa hemijski sastav.Isuviše je kiseo da bih ga koristio (pretrpan je amonijum solima koje hidrolizuju kiselo pa nije ni čudo što kosa počne da opada i biva uništena).Meni je uspevao samo kratkotrajno da ukloni perut da bi posle tog perioda prividnog poboljšanja počelo stvaranje peruti u vidu krupnih ljuspi.Neuporedivo bolja varijanta je Mikoseb šampon (ketokonazol), Clear (ruski šampon puferisan amino kiselinama) ili Nivea šampon protiv peruti (sa klimbazolom i pirokton-olaminom).
To su moja iskustva.Možda neko ima bolja ali ja svakako neću više koristiti šampone takve vrste.

Potpisujem... Meni je isto bilo strasno posle head and shouldersa...Perut mi je bila velicine nokta...A problem mi je resio Mikoseb i kombinaciji sa diprosalicom i sinodermom...
Хвала на исправци.
Генерално, нисам имала проблема са перути, али и кад сам имала , шампон који сам навела је помогао.
Али контам да вероватно неће сваком. Супер што сте дали додатне предлоге. :)
 
Хвала на исправци.
Генерално, нисам имала проблема са перути, али и кад сам имала , шампон који сам навела је помогао.
Али контам да вероватно неће сваком. Супер што сте дали додатне предлоге. :)

Знам неке људе којима је помогао шампон Антиперутин..
Али нису га користили стално...
Него наизменично, једно прање косе Антиперутин, следеће прање неки други шампон...
 
Poslednja izmena:
Imam jako veliki problem....pri depilaciji dlacica iznad polnog organa posekao sam kozu...nisam puno obracao paznju na to nego se stvorio kao ugrusak od krvi za koji sam mislio da ce proci
Sledeci put sam opet taj ugrusak zakacio i posle toga su mi se stvorile bradavice na tom mestu i svakom drugom blizu tog koji sam posekao
Imam ih vec par meseci (3-4) i niti me bole niti svrbe,ali jednostavno bi da ih sklonim....moze li mi neko ako je imao slicnih iskustava pomoci???
 
Савет је да одеш код дерматовенеролога. Није немогуће да си пренео вирус жилетом на то место. Вероватно ће ти предложити скидање брадавица.
 
Pozdrav svima!
Da li znate kako mogu da uklonim fleke od sunca?
Imam nekoliko fleka po ramenima i ledjima, tamnije su boje, perutaju se. Vec 2-3 godine za redom imam problema sa ovim flekama, svaki put sam isao kod dermatologa i prepisivali su mi losion koji su, po receptu doktora, pravili u apoteci a nanosi se svako vece posle tusiranja. I problem sam uvek resavao.
Trenutno nisam u mogucnosti da posetim dermatologa, pa me zanima da li postoji jos nesto sto bi moglo da pomogne.
Hvala unapred! :)
 
Па држи се рецепта: дерматолог- апотека-лосион. ;)
Што би мењао нешто што је делотворно.
Узгред, то вероватно нису флеке од сунца већ питиријазиз верзиколор који се заиста уклања лосионом/шампоном селенијум сулфида. :) Дакле, гљивица.
Зато, правац код дерматолога.
 

Back
Top