Delphi

bojan p:
Od knjiga na tu temu svašta ima u biblotieci, ali su mi i dalje najdraže VAX/VMS Macro Assembler i 8086/80186 Reference Manual.
:)
Koji su to procesori bili :)
Nema sta nema a sve na dohvat ruke..
Te knjige od WAXa nemam jer su bile firmine gde sam radio a ostale sve imam orijentisane za PC procesore.
 
codemaker:
:)
Koji su to procesori bili :)
Nema sta nema a sve na dohvat ruke..
Te knjige od WAXa nemam jer su bile firmine gde sam radio a ostale sve imam orijentisane za PC procesore.
:)
Nemam ni ja nešto knjiga o VMS/VAX, ali znam da sam u to doba napravio CLI za MS-DOS koji je imao sve komande VMS-a koje su imale smisla na PC-u.
Sada samo da nađemo negde gde da otkucama username/password kombinaciju i da nas pozdravi VMS. :)
 
Jesi li igrao onu famoznu igricu za WAX sistem, u Pascalu pisanu - "Qix" :)
ja sam imao i source cod za nju pa sam do iznemoglosti zezao kolege, kad ja igram, nema problema a oni ne mogu da sakupe ni 10% .. :)
 
Eto ko kažeš da igra ne može da se napiše u Pascalu. :)
Da, naravno da sam igrao. Bilo je više verzija, ali znam da su dve bile posebno zanimljive, ona gde je minimalni zahtevani pokriveni prostori bio postavljen vrlo visoko i ona verzijua koja je zahtevala minimalnu brzinu od 19200 između terminala i računara inače je odbijala da radi.
Kad već pominjem igre nikako ne mogu da se ne setim StarTreka. :) Odlična za odmor kada nema nikoga u blizini da odigraš partiju šaha.
 
heh sto se nisam rodio 10 godina ranije....
mislim, meni je programiranje Motorole bilo super, dakle cist kontakt sa masinom....i smatram da to i danas moze da ima primenu....mislim, ako ti rikne programator za ves masinu, bolje sam da ga napravis/popravis nego da zoves majstora :) ili jos bolje da stavis jedan spectrum ili c64 umesto tog programatara :)

svejedno, nisam nasao potrebu da do radim, pa i nisam......
 
bojan p:
Eto ko kažeš da igra ne može da se napiše u Pascalu. :)
Da, naravno da sam igrao. Bilo je više verzija, ali znam da su dve bile posebno zanimljive, ona gde je minimalni zahtevani pokriveni prostori bio postavljen vrlo visoko i ona verzijua koja je zahtevala minimalnu brzinu od 19200 između terminala i računara inače je odbijala da radi.
Kad već pominjem igre nikako ne mogu da se ne setim StarTreka. :) Odlična za odmor kada nema nikoga u blizini da odigraš partiju šaha.
Ja nisam imao instalisanu tu sahovsku igru, nazalost.
Takodje sam imao samo Qix za lokalnu igru a ne i kroz mrezu (nisam ni znao da postoji). Doduse za ovu lokalnu sam imao i source pa sam se mogao saliti sa kolegama.
 
Obersturmfuehrer:
heh sto se nisam rodio 10 godina ranije....
mislim, meni je programiranje Motorole bilo super, dakle cist kontakt sa masinom....i smatram da to i danas moze da ima primenu....mislim, ako ti rikne programator za ves masinu, bolje sam da ga napravis/popravis nego da zoves majstora :) ili jos bolje da stavis jedan spectrum ili c64 umesto tog programatara :)

svejedno, nisam nasao potrebu da do radim, pa i nisam......
Jbt, pa da sam se rodio 10 godina ranije, i Spectrum je bio tek daleka buducnost :) :)
Upravo bi se vrsio hardwerski upgrade sa raboša na racunaljku sa kuglicama.. :)
 
codemaker:
Ja nisam imao instalisanu tu sahovsku igru, nazalost.
Takodje sam imao samo Qix za lokalnu igru a ne i kroz mrezu (nisam ni znao da postoji). Doduse za ovu lokalnu sam imao i source pa sam se mogao saliti sa kolegama.
Eto koliko su duboki koreni hackovanja. :)
A sve je počelo "doteranim" Qix-om ili možda malo ranije. :):)
 
Ja sam menjao tetris.res file na 286tici na kojoj je moj profesor informatike 'radio'! He, he, cim napravi rekord, ja upisem jednog drugog profesora (nisu se voleli) na prvo mesto, lik se iznervira pa igra do besvesti :D
 
Delphi jeste dobar za pocetnika, ali ti preporucujem da pre njega uradis bar desetak zadataka u Pascalu, bice ti mnogo lakse da shvatis kako sve funkcionise; ako ne, mozes nabaviti knjigu (za 4.razred gimnazije prirodno-matematickog smera) od Milana Cabarkape, tu postoji dosta zadataka sa potpunim objasnjenjima koji nisu mnogo teski, i kodom samog programa, mada kod nekih zadataka postoje neke greske...
 

Back
Top