Delikvent

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.135
  • noun
    a young offender

    synonyms: juvenile delinquent

    ---------------------------------------------------------------------------------------
    adjective
    failing in what duty requires
    “derelict (or delinquent) in his duty”

    synonyms: derelict, neglectful, remiss
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    negligent
    characterized by neglect and undue lack of concern

    ----------------------------------------------------------------------------------------



  • adjective
    guilty of a misdeed
    “delinquent minors”

    synonyms:
    guilty
    responsible for or chargeable with a reprehensible act
    -----------------------------------------------------------------------------
    adjective
    past due; not paid at the scheduled time
    “a delinquent account”

    synonyms: overdue

    due
    owed and payable immediately or on demand

Dakle delikvent moze da znaci neodgovoran prema obavezama
zatim , nemarnog ponasanja u zivotu i radnjam, vrlo opasnog ponasanja,
Nasilno destruktivno ponasanje osobe,
I na kraju bitanga tj osoba koja uopste nema veze sa odgovornosti i sa nepaznjom nego je svesno resila da krsi drustvene dogovore i sistem vrednosti...

Jednostavno pojam delikvent pokazuje razvojni put svakog pojedinca ako se zanemari u samom pocetku pojava koja se definise kao delikvnet , tj neodgovornost.....sve ostalo su samo stupnji u derivatima, posledicama prvog nepostovanja odnosa ili reakcije na takav NEodnos...
Uvodi se na neki nacin pojam NEodnosa....kao sto postoji u umetnosti slika praznine...tj generisanje slika preko odsustva oblika koji predstavlja asocijaciju za gledaoca...koji to uocava i za njega je to podsticaj..
Tj mozak uocava bas tu sliku , a ne nista sto je na slici, nego ono sto cini oblik koji nije na slici..
 
Zakon i moral su različiti koncepti nekog skupa normi.
Zakon može da bude potpuno nemoralan, odnosno nepravedan.
U tom slučaju delikvent je heroj.
Ali, može biti i bitanga, što češće i jeste.
Zavisi od zakona...
 
Sve je razlicit skup normi , svaki moralni podskup....
Znaci prvo pojedinacni moral....sam pojedinac ga odredjuje sta mu je moralno
Lokalni moral, moralno je ono sto je dogovor lokalne sredine
drustveni moral, moralno je ono sto je kao dogovor drustvene sredine, tj ono sto je obicno hipoteticki procena drustvenog morala
pravni moral, moralno je ono sto je zakon ono sto nije zakon , promeni se zakon i to postaje moralno..
zatim je tu drzavni moral, koji moze da se razlikuje od drustvenog, jer se razlikuje drzavna politika i drzavna stvarnost od drustvene pa je i moral razlicit..npr kod nas je po pitanju granica, kosova i svega toga razlicit drustveni moral od drzavnog morala..
moral firme, ili kucni red firme, dogovor i vrednosne odredbe u vezi poslovnog ponasanja.

Ako postoje jos neki dogovori , onda postoje jos neki morali...koji su ipak manjeg obima i kraceg vazenja..
krimi moral je takodje moral ako je na nivou mafije...
Postoji jos i veliko slovo Moral, nesto kao svevremenska ili ovovremenska apsolutna verzija pojedinacnog, ili lokalnog ili drustvenog , obicno drustvenog, ili drzavnog morala...tj postoji i Moral....kad se sve kao nagurava u apsolut, cesto se idealizuje apsolut, tj pravi se pedagoski pomak ubacuje se svasta nesto , tacno se vidi da ljudi ne razumeju mnogo o drustvenim odnosima kad sebi predstavljaju Moral....Ali Moral ima tu mogucnost da stvarno bude svevremen ili bar ovovremen (treci oblik je trenutan)

Ovo je mala digresija cisto da se ne motamo previse oko morala i prava kao da su to neki vazni izuzeci, ni moral , obicno lokalni moral ili drustveni ili drzavni , svako podrazumeva svoje neko vidjenje sta zove recju moral, nisu mnogo uticajni kod psihodeformacije koja se javlja i pokazana je u primeru delikvent....i progresiji te deformacije..
 
Da, slažem se da je moral različit itd. ali u svom konačnom obliku, u skupu svih normi koje uključuje.
Ja to gledam ovako, prosto.
Kao drvo.
Svako je drvo različito, kao i moral u svom punom obliku.
Ali svako drvo ima stablo, pa velike noseće grane, pa srednje, itd. sve do onih najsitnijih, specifične listove, plodove i sl.
S obzirom da sam živeo u više država, i upoznao dosta ljudi sa skoro svih strana svijeta, sudim da moral koliko god da se razlikuje on je skoro, pa 99% sličan kod većine ljudi, on se podudara u svom osnovu, odnosno u stablu, analizirajući generalno i statistički.
Ljudi su ipak uglavnom svjesni tog morala koji je sadržan u stablu, npr. ne ubij, ne kradi, ne siluj, ne učini zlo drugome i sl. i većina to ne radi, i većina ljudi ima taj iskonski osjećaj za neku pravdu i pravednost.
To što ljudi krše moralna načela kojih su svjesni, to je sada druga tema, psihologija.

Elem, najpoznatiji delikvent i protagonista kojeg možemo povezati sa ovom temom izmedju zakona i morala je Robin Hud, dakle zakon ga identifikuje negativcem, a onaj osnovni moral (u stablu) herojem.
 
Na Zemlji postoji mnoštvo različitih društava, sa različitim moralnim sistemima i zakonima koji se prave prema tim moralnim sistemma. I svi ti različiti svetski moralni sistemi i zakoni su LAŽNI, a to znači, NEMORALNI, sve dok se ne otkrije ISTINA o postojanju materije života i Svemira i pomoću nje se obore sve laži i nemoralni sistemi i zakoni koji su po tim lažima napravljeni. Da bi na kraju po ISTINI bili doneseni i sprovedeni samo Univerzalni, ETIČKI zakoni. Po kojima su, na primer, napravljen sve materijalne forme u Svemiru, kao savršene društvene i ekonopmske zajednice, tj. organizacije kretanja i rada živih i svesnih subjekata koji te organizacije grade. To su atomi kao ekonomske zajednice i organizacije kretanja i rada elementarnih čestica, nebeska tela kao ekonomske zajednice i organizacije kretanja i rada atoma, galaksije kao ekonomske zajednice i orgnizacije kretanja i rada nebeskih tela. I tu još spadaju ćelije kao ekonomske zajdenice i organizacije kretanja i rada atoma i tela biljaka, životinja i ljudi kao ekonomske zajednice i organizacije kretanja i rada ćelija. Ovome možemo da dodamo i društva pčela i mrava. Da bi rešilo sve svoje probleme i ljudsko društvo treba da uradi isto. Ali ono se još uvek nešto skanjuje, premišlja, mudruje i čeka. Šta čeka? Limun!
 
Ljudi nisu svesni niceg, narocito ne neceg sto ne postoji , npr drustveni dogovor zvani moral a da nije drustveni dogovor nego usadjen BIOS.
Nagon
Ljudi su svesni i onoga što je i nagonsko i moralno. Šta su nagon i moral.? Nagon je da jedu, dišu, piju, ser.. piš...jebu itd. A moral je način na koji duštvo dozvoljava, bilo nepisanim ili pisanim zakonima, da pojedinci te svoje nagonske potrebe zadovoljavaju. Na primer, moralni zakon kojeg svi ljudi znaju i po njemu žive je zakon prava jačega i prirodne selekcije. Ali taj moralni zakon nema značenje harmonije i opšteg dobra, a to znači da nije etički. I upravo etički zakoni su ono glavno čega ljudi nisu svesni i zbog čega im je cela istorija jadna i čemerna.
 
Ti nisi citav.....

Znas li zasto?

Zato sto ne shvatas i ne pada ti napamet da jedan pojedinac iz tvog okruzenja moze da promeni tvoj odgovor na inpute iz sredine...
Samo jedan pojedinac moze da izazove tu promenu i sta onda...

Da li je tvoj moral isti?
Nije, jer ima i postoji ta promena...
A sta je onda isto?
Isto je tvoje tumacenje da si ti ti i isti u svakom trenutku i da pratis neki sadrzaj koji ne zavisi od toga ko je u tvom okruzenju.....sto ti je zelja ali nikako nije istina....

Tvoja teorija je samo za tebe i za internu upotrebu , tvoja licna filozofija i utisak...
 
Da ja vratim temu na temu delikventno....
Dakle sam pojam delikvent koji je stran u sebi sadrzi teoriju razvoja neodgovornosti....
Od neodgovornosti prema situaciji i odnosima uzroka i posledica do neodgovornosti prema ljudima koji su upleteni u sadrzaj odnosa uzroka i posledica, tj neko bi rekao u obim tih odnosa....

I na kraju postaje delikvent u smislu huligan...

Gradjani Srbije su odlicni primeri delikvenata svih vrsta i uzrasta...
Jedan uzrocnik izaziva svojim provokativnim i stetnim ponasanjem, jer izaziva stetu i nerviranje i nelagodnost drugih osoba svojim postupcima, promene u delikvent odnosu i svesti ostalih, tj ostali postaju neodgovorniji...

Najblazi izraz toga je bacanje djubra van korpe, to je najblaze...
A malo jaci primer toga je pojava neodgovornosti u smislu da vam paznja radi zastite imovine ili svog mira i odnosa uzima vreme pa izaziva pomeraj u slobodnim aktivnostima i ostalim aktivnostima...npr buka u komsiluku izaziva promene vaseg ciklusa spavanja...samim tim i ponudu i pokrivanje vasih obaveza ili zelja da nesto uradite...
 
Ti nisi citav.....

Znas li zasto?

Zato sto ne shvatas i ne pada ti napamet da jedan pojedinac iz tvog okruzenja moze da promeni tvoj odgovor na inpute iz sredine...
Samo jedan pojedinac moze da izazove tu promenu i sta onda...
Ja ne razumem šta je pisac hteo reći. A verujem da ni pisac ne razume. Šta pojedinac može da promeni? Kakve "impute iz sredine"? Šta ti to znači? Ono što pojedinac ne može da promeni može da promeni jeste to da više ne jede, ne diše, ne pije, ne ser..piš..jeb itd, osim ako nije odlučio da se ubije. Društveni zakoni i moralni sistemi se ne odnose ni na šta drugo do na način na koji pjedinci u društvu treba da zadovoljava te svoje nagonske potrebe. I menjaj te zakone i moralne siteme koliko god hoćeš, pojedinci svakog društva će uvek da budu obavešteni o tim promenama zakona i moralnih sistema i živeće po njima, kao i uvek do sada. Pa bili ti zakoni i moralni sistemi robovlasnički, feudalni, kapitalistički, fašistički, komunistički ili kako god. Ja sam o tome pričao i to je jasno, a o čemu ti pričaš, pojma nemam.
 
U prevodu , ako te ja svaki put klepam kad prodjem pored tebe , ti ces da promenis svoje vidjenje kakvi su ljudi oko tebe....jos ako nas ima 2,3,4, koji te klepamo na razlicite nacine, ti ces promeniti putanju kojom ides kuci...
Mislim moze se naci rafinisaniji primer ali ti si toliko grub da bi onda negirao bilo kakvu promenu , pa ti navodim primer koji bi ti izazvao promenu iz po tebi racionalnih razloga, tj ako te ne vidim, ti si miran, dan ti super prodje...
Ti nisi lud da podizes tenziju na veci sukob od klepanja, sta je jedna macola, ili neko guranje usput, nista, neslana sala...
 
U prevodu , ako te ja svaki put klepam kad prodjem pored tebe , ti ces da promenis svoje vidjenje kakvi su ljudi oko tebe....jos ako nas ima 2,3,4, koji te klepamo na razlicite nacine, ti ces promeniti putanju kojom ides kuci...
Objasnio sam ti sve. Nisu ljudi takvi. Nisu nu dobri ni zli. Niko se ne rađa ni dobar ni zao. Sve zavisi od društvenih zakona i moralnih normi po kojima se ljudi vaspitavaju i stiču navike da žive. I ako su ljudi zli, a želimo ih učiniti dobrim, ne postoji drugi način, beć promeniti društvene zakone i moračne sisteme i u skladu s njima vaspitati ljude dok ne steknu navike da budu onakvi kakvi želimo da budu. Upravo onako kako je Lao Ce rekao: "pazi na svoja znanja, ona postaju tvoje misli; pazi na svoje misli, one postaju tvoje želje; pazi na svoje želje one postaju tvoja dela; pazi na svoja dela ona postaju tvoje navike; pazi na svoje navike one postaju tvoja sudbina.

Dakle, lako je promeniti hiljadugodišnju zlu sudbinu Čovečanstva. Samo poromenimo zlu genetiku ovečanstva , zvanu "prirodna selekcija i pravo jačega", koja se kao neprikosnovena Istina i znanje prenosi sa generacije na generaciju, po kojoj su svi društveni zakoni i moralni sistemi do dabas građeni. Zatim ukinemo sve što se do danas po tim zlim zakonima i moralnim sistemima razvilo, a to su političke, nacionalne, verske i klasne podele i pripadnosti i tako sprečimo njihove hiljadugodišnje međusobne konkurencje, mržnje i ratove. I naravno umesto genetike "prava jačega i prirodne selekcije" stavimo Hristov Zakon i genetiku "Lubi bližnjega svoga kao samoga sebe" i po njnjoj napravimo nove, dobre društvene zakone i moralne sisteme i jedinstveni svetski pravedni društveni i ekonomski poredak. Da bi sada i ljudi po toj novoj, promenjenoj geneticcci dobra, mislili samo o svačijem dobru, želeli da čine i rade samo dobro i tako svi stvore naviku da budu dobri. I naravno, da bi tako na lraju promenili i svoju zlu sudbunu i nastavili doveka da žive u dobru.

Samo, ovo je za tebe, kao i za mnoge druge na ovom forumu i uopšte, malo teža filozofija, jer umovi svih ljudi sveta su zadojeni idejom i ubeđenjem da u prirodi vlada zakon i pravo jačega i prirodne selekcijet I u skladu sa takvom zlom idejom su navikli da misle o zlu, žele i rade da rade zlo, stvaraju naviku da čine jedni drugima zlo i tako svi već hiljadama godina žive u zlu. Zato ne očekujem da ti ovo sve možeš iz prve da shvatiš. Moraću ja sve ovo još bar stotinak puta da ti ponovim.
Mislim moze se naci rafinisaniji primer ali ti si toliko grub da bi onda negirao bilo kakvu promenu , pa ti navodim primer koji bi ti izazvao promenu iz po tebi racionalnih razloga, tj ako te ne vidim, ti si miran, dan ti super prodje...
Ti nisi lud da podizes tenziju na veci sukob od klepanja, sta je jedna macola, ili neko guranje usput, nista, neslana sala...
Ljudsko društvo još uvek nije evoluiralo do kraja, tj. nije prešlo iz stanja haosa i zla u stanje harmonije i dobra i zbog toga su svi ljudi još uvek maloumi i zli. I ti sada na osnovu toga izvodiš zaključak da su ljudi zli. Ne uzimaš u obzir, jer ne znaš, da postoji i druga mogućnost. A to je da su ljudi zli iz NRZNANJA ŠTA JE DOBRO i da se oni mogu promeniti, ako im se u umove, umesto znanja o zlu, usadi ZNANJE O DOBRU. Jer cilj života svih ljudi sveta, nebitno da li su zli ili dobri, je DUHOVNO I MATERIJALNO BLAGOSTANJE. I ako ljudi NE ZNAJU Univerzalna, etička, pravila i zakono po kojima se najlakše ostvaruje OPŠTE DOBRO, a oni to svakako ne znaju, tada će večno da žive po NEZNANJU, tj. po principu prirodne selekcije i prava jačega i naravno u zlu, tj. u duhovnom i materijalnom siromaštvo. A duhovno i materijalno siromaštvo nije cilj ničijeg i nikakvog života i u tome je problem. A univerzalno rešenje da ne bude tako, postoji, a mi ili ga ne znamo ili ne želimo da uzmemo u obzir. Možda iz razloga što smo po zakonu prava jačega i prirodne selekcije, čineći zlo drugima, varali druge, eksploatisali ih, možda i ubijali i tako isplivali na površinu, postali bogati i postali "usrana elita", pa sada ne možemo ni da smislimo bilo koga ko govori o nekakvoj pravdi i dobroti. Ali po zakonu prava jačega, kolo se stalno okreće i stalno se dešava da oni koji budu gore, padnu dole. A oni koji budu dole, odu gore, da bi jednofa dana i oni pali dole. i tako vekovoma. I onda kažemo "ljudi su zli". Nisu zli, već samo NE ZNAJU Univerzalni zakon harmonije i dobra. A to nije teško da se zna i tako da se postupi. Vidiš kako to, na primer ćelije svih ljudskih tela znaju i kako po tom znanju grade savršene ljudske organizme. A tako su ćelije male, a pametnije su od nas ljudi. A mi ljudi smo ubeđeni da smo svu pamet ovoga sveta posisali, A zapravo smo najgluplji.

Uz napomenu da čovek nije njegovo pametno telo. Čovek je glupa njegova duša, AURA, koja se zalepila za telo, sa namerom da i ona pomoću tela uči o dobru i zlu, da bi na kraju i ljudske duše, zvane ČOVEČANSTVO, uradile isto što i ćelije rade prilikom gradnje ljudskih tela. Ili kao što to rade atomi i močekuli prilokom gradnje ćelija. Ili kao što su to uradile eementarne čestice prilikog gradnje tela atoma. Dakle, čak su i te najsitnije elementarne čestice pametnije od ljudi.

Umri Muški, moraćeš na kraju da priznaš da si NEZNALICA i da o životu, tj. o DOBRU i ZLU još uvek ništa ne znač i da ćeš morati još koji put da se inkarniraš i živiš u zlu, do kroz iskustvo zla ne naučiš šta je dobro. Upravo onako kako je Satana rekao Evi i Adamu kada su isterani iz raja, da će sada da "jedu sa drveta spoznanja dobra i zla, jer će jedino tako moći da postanu bogovi"
 
Slažem se, hajde da se vratimo na temu, ali ne za "normalme" ljude, već za filozofe. Sam pojam "delikvencija" nije filozofska tema, ali može da bude, ako tražimo njen UZROK. Naime, zadatak filozofije je da traga za ISTINOM bilo čega, a to znači za UZROKOM bilo čega, jer sve što postoji ili se dešava ima svoj UZROK, pa ako želomo da saznamo ISTINU o bilo ćemu, tada moramo tražiti UZROK bilo čega. Na primer, kad nas nešto boli i odemo kod lekara, da bi nas izlečio, lekar prvo uspostavlja dijagnoszu bolesti, tj. traži UZROK bolesti, pa tek onda propisuje terapiju.

Tako isto je i sa "delikvencijom". To je BOLEST celog ljudskog društva. Sve što ljudi na svetu rade, a ima značenje zla, a ne moraju to da rade ili barem, mogu da izbegnu to da rade, to je delikvencija. I kao takva, delikvencija uvek ima zbačenje POSLEDICE. I ako o delikvenciji želimo da govorimo kao zlu, tj. kao posledici, to nije filozofija i nismo ništa uradili, ako se ne upitamo ŠTA JE UZROK DELIKVENCIJE KAO ZLA i KAKO TAJ UZROK DA SE UKLONI.

I moji postovi u ovoj temi su upravo filozofski i ja sam ovoj temi dao upravo filozofsko značenje, jer sam pisao o UZROKU svih svetskih zala, velikih i malih, koja se sva mogu podvesti pod pojam "delikvencija".

Objasnio sam da je UZROK svih svetskih zala NEZNANJE osnovnog prirodnog zakona Harmonije i dobra, po kojem su pravljeni svi dosadašnji svetski društveni i moralni zakoni i sistemi. Ovo NEZNANJE je formulisano kao lažni prirodni zakon, koji su svetski prevaranti i manipulatori smislili, koji govori o "PRAVU JAČEGA I PRIRODNOJ SELEKCIJI". Što podrazumeva da je glavni UROK svih svetskih laži, prevara, zala, a to znači, svih oblika elikvencije, POGREŠNO UVERENJE SVIH LJUDI SVETA da je PRAVO JAČEGA I PRIRODA SELEKCIJA osnovno prirodni zakon, po pomoću kojega se najlakše opstaje i napreduje.

I lek za sve ljude sveta, za sva njihova delikventna, zla, istorijska dela, koja poslednjih godina kulminiraju, jeste njihovo OSVEŠTENJE. A to je NAUČNI DOKAZ i FILOZOFSKO, tj. logičko objašnjenje da o ZAKON PRIRODNE SELEKCIJE I PRAVA JAČEGA NIJE osnovni prorodni zakon HARMONIJE I DOBEA, pomoću kojefa se najlakše opstaje, ostvaruje dobeo i napreduje, već onaj Zakon koji je Isusu Hrist izrekao, koji glasi "LJUBI BLIŽNJEGA KAO SAMOGA SEBE". Po kojemu je ceo Svemir sagrađene, podrazumevajući i ljudski organizam kao jedan od najsavršenijih.

Sve ovo što sam gore rekao, rekao sam to na ovom forumu u više navrata u okviru raznih tema, pa i u ovoj temi. Ovog puta samo zato da objasni postavljaču ove teme šta je prava filozofija. Odnosno, da ono što on misli da je filozofija, NIJE FILOZOFIJA.
 
Poslednja izmena:
Nista ne citas...
Deliventan znaci neko ko nije odgovoran...
Tako da je po definiciji pojma, odmah naveden i uzrok....
To je tema...
Naravno da čitam i tvoji postovi su mi uvek dobra inspiravija da iz njih mogu da izvodim logičke zaključke. I to je odmah filozofija, jer osnovna filozofska disciplima je logika. Evo sada si napisao i čitam da je "selikventan neko ko nije odgovoran". Iz toga odmah izvodim zaključak da je zao svako ko nije odgovoran. A da bi se otkrio UZROK bilo koje vrste zla i tako se saznala istina o zlu, a time ujedno i o delikvenciji, znamo da je svako zlo, isto kao i dobeo, posledica informacije, tj. znanja onoga ko čini zlo ili dobro. Jer po Lao Ceu, ono što se zna, to se i misli, ono što se misli, to se i želi, ono što se želi to se i radi, ono što se radi postaje navika i ono što postaje navika to postaje i sudbina.

Elem kada se pitamo ZAŠTO je neko delikventan, a to znači neodgovoran, to znači da je on navikao da bude neodgovoran, zato jer je želeo i radio neodgovorno. A želeo je da radi neodgovorno zato jer je mislio neodgovorno. A mislo je da treba da raradi neodgovorno zatojer je imao ideju, tj. informaciju da treba da se ponaša i radi neodgovorno..

I na kraju, tražeči uzrokovog uzroka uzrok, u želji da dođemo do PRVOG UZROKA ,da bi tako putem logike i filozofije došli do ISTINE o dobru ili zlu, s obzirom da sem Svesti koja postoji u vidu nagona samoodržanja, kao večite težnje od zla ka dobru, ničeg drugog nema, dolazimo do pojma "ZNANJE" ili "INFORMACIJA", kojom se Svest služi kada misli, želi i radi da bi izbegla zlo, a ostvarila dobro. Jer njen cilj je DOBRO, a ne zlo. Pa kad se desi da ona u želji da po svom znanju i ubeđenju, umesto dobra ostvari zlo, zaključujemo da je to zbog toga šzo Svest ne raspolaže pravim znanjem, tj. informacijom o tome kako se izbegava zlo, a ostvaruje dobro

A pošto postoje samo dve moguće vrste informacija: 1. informacija o haosu i zlu, u vidu ubeđenja da se dobro najlakše ostvruje po principu ptava jačega i prirodne selekcije i 2. inrotmacija o dobru, u vidu ubeđenja da se dobro najlakše ostvaruje ako "ljubimo bližnjega kao samoga sebe", to je onda razumljivo da delikventni ljudi ne žive i ne rade po informaciji dobra, već informaciji zla.

A kad se pitamo zašto je pojedinac delikventan, tj. zašto radi po informaciji zla i po njoj ostvaruje zlo, a ne radi po informaciji dobra i po njoj ostvaruje dobro, odgovor glasi da je to zato što je vaspitan pomoću informacije zla i što je tako stvorio naviku da bude delikventan i čini zlo.

A kada se pitamo zašto je vaspitak po pomoću informacije zla, a ne dobra, odgovor glasi da je to zato što ga je vaspitalo delikventno društvo koje nije evoluiralo do kraja, tj. društvo koje još uvek nije otkrilo najbolje Univerzalno rešenje po kojem se najlakše ostvaruje harmonija i dobro, koje još uvek živi po inaformaciji haosa i zla, tj. informaciji prirodne selekcije i prava jačega, ubeđeno da se tako najlakše ostvaruje dobro.

Da bi naposletku, onaj krajnji zaključak glasio, da ne treba osuđivati delikventne ljude i njihove delikventne postupke, kada primetimo da su delikventni i da čine zlo, već celo delikventno društvo u kojem delikvent živi, koje sve svoje članove vaspitaju da budu delikventni i čine zlo. I ne samo osuđivati takvo društvo, već ga i po svaku cenu menjati, tj. obarati delikventne društvene zakone i moralne sisteme celog tog društva, a uvoditi ETIČKE zakone, tj. zakone harmonije i dobra, kako bi po njima svi članovi društva stvorili navilu da čine samo dobro.

Eto, dragi moj UMRI MUŠKI, to je logika i to je filozofija. Mora mnogo da se mudruje i mnogo ispravnih logičkih zaključaka da se donese da bi se došlo do Istine o bilo čemu, pa i o delikvenciji. Jer suština delikvencije nije samo reći da "Deliventan znaci neko ko nije odgovoran..", već treba muda da nam otpadnu izvodeći more logičkih zaključaka da bi izveli stvar na površinu i došli do ISTINE, a to znači da bi došli do odgovora na ono krajnje egzistencijalno pitanje, ZAŠTO, bez kojega se ne može znati Istina ni o čemu. U komkretnom slučaju, na pitanje, ZAŠTO SU LJUDI DELIKVENTNI?
 
Ja ne mislim tako...
Znaci ako previse trcim u dubinu dobicu netacan zakljucak..
Npr kod tvog logickog puta

Da bi naposletku, onaj krajnji zaključak glasio, da ne treba osuđivati delikventne ljude i njihove delikventne postupke, kada primetimo da su delikventni i da čine zlo, već celo delikventno društvo u kojem delikvent živi, koje sve svoje članove vaspitaju da budu delikventni i čine zlo. I ne samo osuđivati takvo društvo, već ga i po svaku cenu menjati, tj. obarati delikventne društvene zakone i moralne sisteme celog tog društva, a uvoditi ETIČKE zakone, tj. zakone harmonije i dobra, kako bi po njima svi članovi društva stvorili navilu da čine samo dobro.

Odakle uopste ovakvi zakljucci?
Napamet izreceni , jer ne slede ni iz cega pomenutog, a ne verujem ni da su najbolji izbor..
Zamisli drustvo koje je delikventno i onda mi ne osudjujemo pojedinca nego ga ignorisemo a osudjujemo celo drustvo , koja je to logika da mi je znati...
Pazi dalje koji sunovrat...
takvo drustvo po svaku cenu menjati , sto vec ukljucuje nasilje...
Dalje se nastavlja sa primenom nasilja koje je opravdano iz ugla pojedinca koji ima ovakvu teoriju , a zabole ga dupe za stav ostalih pojedinaca..


Da ne govorim o tome da se uzima da je ovakva logicka putanja superiorna, a nije, nego je cak i povrsna...
 
zašto si opsjednut sitnim kradjama po marketima?
To ti vidis kao sitne kradje a ja kao deo mentalitetne logike....tj deo kulture celog naroda...
Obuhvacene su kradje po kucama, kradje i prevare rodbine, poznatih , komsija, svih koji su u blizini i donose neku korist same kradje a moze se osoba vaditi na to da nije bas ona pocinila kradju nego ko zna ko...
Dakle na nedokazivost se vadi , a i nalazi sloboda pocinjavanja i moralna dozvola za pocinjavanje kradje..

Neuhvacen znaci posten...
 
Zamisli drustvo koje je delikventno i onda mi ne osudjujemo pojedinca nego ga ignorisemo a osudjujemo celo drustvo , koja je to logika da mi je znati...
Pa, kad bi ti znao logički da misliš i ti bi doneo takav zaključak. Koji sledi iz činjenice da nije pojedinac kriv što je delikvent, već društvo koje ga je tako vaspitalo ili pak, prisililo da bude delikvent, jer ga je kroz vaspitanje naučilo i objasnilo mu da je zakon prava jačega i prirodne selekcije najprirodniji i najbolji način samoodržavanja i napredovanja.

A ima i dalje od toga i može da se izvede i ovaj zaključak, da nije ni društvo krivo što je delikventn, već da je krivo NEZNANJE najboljkeg, univerzalnog rešenja po kojem se najlakše ostvaruje harmonija i dobro. Dakle, kad neko nešto ne zna, nije kriv kad radi nešto što ne valja. Jer on radi to što ne valja ZATO JER NE ZNA. Seti se i Hrist, kada su ga stavljali na krst je rekao: "Bože opsosti im jer ne zjau što čine". Upravo zbog toga ja, za sve nevolje ovoga sveta, osuđujem ljudsko NEZNANJE, i u zamenu za to neznanje nudim svetu ZNANJE. Problem je samo što to nije lagan posao. Neznanje se svim silama brani i ne dozvoljava da tako lako bude pobeđeno. Ovde u ovoj temi si dokaz ti koji svojim neznanjem braniš neznanje.
Pazi dalje koji sunovrat...
takvo drustvo po svaku cenu menjati , sto vec ukljucuje nasilje...
Opet potvrđuješ da ne znaš da misliš logično i da nisi filozof. Jer ako smo došli do zaključka da ni društvo nije krivo za sva zla ovog sveta, već NEZNANJE, onda je logično da NEZNANJE ne može da se pobedi nikakvim nasiljem, već samo ZNANJEM. Ja upravo ZNANJE, kojim mogu da se pobede sva ljudska neznanja i nudim. Uostalom, fizičari i bilozi tvrde da samo energija i informacija (znanje) postoji i da se u Svemiru sva kretanja i radnje odvijaju po unapred poznatim informacijama, tj. znanjima. Pa je onda logično izvesti zaključak, ako negde neka kretanja i radnje za svoju posledicu imaju zlo, onda nisu krivi oni koji se kreću i rade, već informacije, tj. znanja po kojima se oni kreću i rade, a to znači, krivo je NEZNANJE. I ako se, na primer u Srbiji ili u svetu ljudi žale da im je život težak i loš, to je onda znak da u Srbiji i svetu NEZNALICE KOLO VODE i da je NEZNANJE KRIVO ZA SVE.
Dalje se nastavlja sa primenom nasilja koje je opravdano iz ugla pojedinca koji ima ovakvu teoriju , a zabole ga dupe za stav ostalih pojedinaca..
A koji su to "OSTALI POJEDINCI"? Da li su to oni koji su napravili društvene zakone i moralne sisteme po znanju i principu prirodne selekcije i prava jačega? I da li je pravo da pojedinac bude kažnjen, kada poštujući te zakone i moralne sisteme, nagazi na žulj nekme ko je takve društvene zle zakone i moralne sisteme doneo. Naravno da nije kriv, zato jer je bio jači, tj. postupio je po ZAKONU JAČEGA.. A na kraju nije kriv ni onaj ko je takav zakon doneo i Bog će mu oprosti jer ne zna šta čini". Da je znao da donese bolji zakon, on bi ga doneo. A kako da zna da donese bolji zakon, kad je i sam vaspitan u duhu loših društvenih zakona i moralnih sistema? Ako, na primer u jajetu koke postoji informacija o piletu i pa se iz jajeta izleže pile, a ne prase, ne možemo kriviti pile zbog toga što je pile, a ne prase, već informaciju o piletu koja je stajala u jetu, a ne informacija o prasetu.
Da ne govorim o tome da se uzima da je ovakva logicka putanja superiorna, a nije, nego je cak i povrsna...
Odgovori mi na pitanje, zašto niko ne osuđuje ljude kad idu u rat i ubijaju jedni druge i jedni drugima svakojaka zla čine, već se takvi čak zbog toga pohvaljuju, nagrađuju, smatraju herojim, daju im odlikovanja za hrabrost i slave ih? Da li zato što su ta zla činili zato što tako treba, jer je to prirodni zakon prava jačega i prirodne selekcije? A osuđuju i proglašavaju delikventom nekog jadnka koji nije bio sposoban da se bori i pobeđuje, pa zbog toga bio siromašan i gladan, pa komšiji ukrao kokoš da se nahrani?

Umri muški, braniš neo što se odbraniti ne može. Osuđuješ delikvente, a braniš ono što je UZROK svih mogućih oblika delikvencije.
 
To ti vidis kao sitne kradje a ja kao deo mentalitetne logike....tj deo kulture celog naroda...
Dakle, priznaješ da su društveni zakoni i moralni sistemi krivi za sve, što podrazumeva da je ljudsko neznanje krivo za sve.
Obuhvacene su kradje po kucama, kradje i prevare rodbine, poznatih , komsija, svih koji su u blizini i donose neku korist same kradje a moze se osoba vaditi na to da nije bas ona pocinila kradju nego ko zna ko...
Dakle na nedokazivost se vadi , a i nalazi sloboda pocinjavanja i moralna dozvola za pocinjavanje kradje..
Nije ni lopov, ni delikvet onaj kojienu su roditelji bili siromašni i koji je celo detinjstvo proveo gladan i kasnije kada je porastao, nije mogao da nađe nikakav posao, jer bednike svi preziru, niti je mogao na drugi način da preživi, već da krade. Šro takvih u svakom društvu ima, uvek je krivo celo društvo. Društvo je uvek krivo i zbog toga treba da odgovara kad u njenu ima beskućnka i onih koji umiru od glasi, pa moraju da kradu ili po ulicama prose. To nije samo krivica celog društva, već i velika neljudskost i sramota.
 
kao klinac sam bio sklon delikvenciji.
jedino sam se plasio nekog sivog doma. to me je sprecavalo da preteram sa delikvencijom
nisam zeleo biti silovan
Niko ne može da bude sam po sebi delikventan, ako nema od koga da vidi i nauči. Ili da bude jako siromašan, nemćan i bude prinuđen da bude delikvent da bi mogao da preživi. Takvih jadnika ima svugde, u svakom društvu i na svakoom koraku. Ko je za to kriv? Naravno, društvo. Kada je društvo do kraja razvijeno, dobro otganizovano i napredno, ono je dužno da svakom svom pojedincu obezbedi minimalme uslove života - krov nad glavom i da niko nije gladan. To čak i pčele i mravi znaju. A za uzvrat, u takvom društvu, svako ko je sposoban za rad, mora besprekorno da izvršava onaj deo rada koji mu je pripao prema podeli rada. Za primer tako naprednog društva može da posluži ljudski organizam kao visoka i savršeno organizovana ekonomska zajednica ćelija i organa. Sve po principu "Svi za jednog, jedan za sve".
 
To ti vidis kao sitne kradje a ja kao deo mentalitetne logike....tj deo kulture celog naroda...
Obuhvacene su kradje po kucama, kradje i prevare rodbine, poznatih , komsija, svih koji su u blizini i donose neku korist same kradje a moze se osoba vaditi na to da nije bas ona pocinila kradju nego ko zna ko...
Dakle na nedokazivost se vadi , a i nalazi sloboda pocinjavanja i moralna dozvola za pocinjavanje kradje..

Neuhvacen znaci posten...
Ima tu više faktora, i može se gledati sa raznih strana.
Stoji činjenica da srbi imaju tu posebnu crtu u mentalitetu u (ne)kulturi, ali opet, činjenica je da situacija mijenja ljude.
Teške situacije koje direktno utiču na egzistenciju i opstanak.
U ljudima se krije jedno crveno dugme, koje je moguće pritisnuti samo u ekstremnim situacijama, tada se čovjek pretvara u zvijer, jedini prioritet je goli opstanak, a moral i etika se svode na nulu.
Npr.
- Splav meduze.
- Donner Party
- Vreme gladovanja u Džejmstaunu, Virdžinija
- Luxborough Galley
- Essex whaleship
- The Cospatrick disaster
- The Wrech of the Dumaru
- Golodomor u Ukrajini
- Velika glad (1315—1317)
- Nasilje i pljačke tokom protesta "Black lives matter"
- Nasilje nakon uragana Katrine
Itd.
Hoću da kažem, da je situacija sa kradjama po marketima jedna blaža vrsta borbe za opstanak, ljudi su počeli da kradu paštete, kobasice, konzerve... mislim da takvu situaciju kreiraju unutrašnji lopovski faktori koji imaju moć, kradu i pustoše na veliko, ali i neki spoljni faktori.
 
Dobro , treba videti i ovakvo misljenje..
Npr ljubo2 ima neku svoju logiku, koja po meni nije uopste logicna, ali je njegova, i deo je drustva u kome je on nastao, odluka, nasilje prema drugima, pretpostavke i predrasude o nacinu ponasanja i promeni koju trebamo izazvati , tj bukvalno je deo komunjarskog , ali moram objasniti sta ja tumacim pod komunjarskim, i deo nekog kolektivnog diktata....sto naravno da ukljucuje uvek, ali UVEK i diktaturu...


Komunjarsko je imalo razlicita znacenja od pocetnog gde je znacilo izneverene osnovne postavke komunizma kao drustveno odgovornog sistema i ponasanja , vec je to bila karakteristika onih ljudi koji su sve tumacili kao autoritetno sredstvo za diktaturu i ocekivanja odredjenog vida ponasanja, a sa druge strane prihvatali privacno odstupanje od osnovnih ideja i kolektivnog ponasanja..
Komunjarstvo je bilo jako cesto u vise oblika, od neodgovornog ponasanja prema drustvenoj imovini da se ne bi zamerili ostalima, tj neka vrsta slabickog cuti i smrdi , preko razocaranosti i oponasanja onih oblika koji bi trebalo da budu osudjeni i javno optuzeni, medjutim bili su samo iskazani kao ocekivanja , a licni ucinak je bila pasiva....ili pasivna agresija..do tipicnog ********* jajarizma....znaci izvora korupcije svih ideja radi licnih koristi ili lenjosti..
Primecujete slicnost sa pojavom delikvencije....

Sada je komunjarstvo nesto drugo , to je oblik razmisljanja i logike da je sve drustvenog karaktera, a to odavno vise nije slucaj, pa imamo sve neke dobre dushe koji bi da se uradi nesto patriotsko za zemlju , ali da to oni ne ucine, ili bi da to ucine ali kroz iskljucivo diktaturni oblik saradnje, tj da oni budu mali veliki diktatori i da njihova logika koja nije logika, nego neka prosta logika, (moram da uvedem razliku izmedju stvarne logike i logike 2 plus 2 su 4, koja je najcesca kod stanovnika Srbije i nije logika nego je neka prosta logika koja cesto postane totalno iscasena logika bas zato sto zavisi od toga cemu, kojim interesima i karakterima mora da se prilagodi i ufituje...interpolira).

Komunjarstvo danas je naravno jako cesto , vidjate ga na svakom koraku u drzavi Srbiji , sve neke teorije i pasive i cekanja da neko drugi odradi posao a samo kritizerstvo i stalno razmisljanje u mnozini koja nije prava mnozina i kolektiv nego je samo prebacivanje kritike na mnozinu a samim tim i odgovornosti , i eto opet slicnosti sa temom delikvencije, tj opet imamo vezanost pojma komunjarizma i delikventnosti takvih osoba....i sto je jos gore imamo odmah vezu i delikventnosti i postojeceg drustvenog mentaliteta preko tog komunjarskog nacina ponasanja , ne bih upotrebio rec razmisljanja, mada je to "razmisljanje" iznosenjem stavova i ponasanjem u svakom trenutku....tj psihologika jeste, ali sa takvom priprostom logikom koja je rekoh deformisana zeljenim interpolacijama i mora da se uklopi licni interes zahtevima..

Naravno da drustvo postoji bez komunjarskog nacina ponasanja, tj u kapitalizmu ili u drustvenom ponasanju u Srbiji je apsolutno moguce da niko ne razmislja na nacin ako nesto zelim da odradim , mora da imam podrsku i konsenzus ostalih ljudi , da oni smatraju da je to dobro vec je jasno da je kriterijum da postoji licni interes, dok je ostalo zbog potrebe jednoumlja i gluposti sela, tj seoski mentalitet zahteva da postoji prvi koji testira a ostali koji se rugaju i prihvataju samo pobednicki eksperiment dok ostale izrugljuju..

Npr u bosni koja takodje ima i uvek je imala naglasen taj javni diskurs, tj javno jednoumlje i licemerje i dan danas su izvor jednoumlja, tj bosanci su vam najaci emiteri cush bona nemoj da te ko cuje....ali su se u prakticnom smislu odvojili od komunjarizma bar na delu prakticnog ocekivanja da neko drugi odradi stvar za dz.....tj shvatili su da je potrebna licna inicijativa i motivacija za pokretanje stvari, pa imaju princip koliko kostaju ruke onoga ko mora da ulozi ljudsku energiju...
U to spada i energija korupcije...
 

Back
Top