Дел понте љута због пресуде и на Глас Јавности

fosilvaso:
Auuuu, pa zamisli: Napišeš da je Ratko heroj, i odmah godina dana robije!?:)
Ma kakvih godinu dana??? Podrška ratnom zločincu, pomaganje u bjegstvu, nepoštivanje Tribunala, nepoštivanje presude Suda pravde u Hagu, širenje vjerske, rasne i nacionalne mržnje, ugrožavanje Dejtonskog sporazuma, podstrekavanje na nacionalnu netrpeljivost, aktivnosti protivne bezbijednosti regiona, a i šire... Znaš kako oni to fino znaju da nakarikaju!!!
Zatvore me doživotno, tj. dok ne uhvate Ratka!!! :lol: :lol: :lol:
U nedostatku Ratka dobar sam im i ja da opravdaju finansije!!! :roll:

Sve u fazonu:
''Neki sarajevski Srbalj 92' uleti baliji u stan i mazne pretis-lonac iz kuhinje, a oni odmah lupe tužbu da je lik opustošio cjelokupno industrijsko postrojenje fabrike ''Pretis'' u Vogošći!!!''
 
Rainbow Six:
Ma kakvih godinu dana??? Podrška ratnom zločincu, pomaganje u bjegstvu, nepoštivanje Tribunala, nepoštivanje presude Suda pravde u Hagu, širenje vjerske, rasne i nacionalne mržnje, ugrožavanje Dejtonskog sporazuma, podstrekavanje na nacionalnu netrpeljivost, aktivnosti protivne bezbijednosti regiona, a i šire... Znaš kako oni to fino znaju da nakarikaju!!!
Zatvore me doživotno, tj. dok ne uhvate Ratka!!! :lol: :lol: :lol:
U nedostatku Ratka dobar sam im i ja da opravdaju finansije!!! :roll:

Sve u fazonu:
''Neki sarajevski Srbalj 92' uleti baliji u stan i mazne pretis-lonac iz kuhinje, a oni odmah lupe tužbu da je lik opustošio cjelokupno industrijsko postrojenje fabrike ''Pretis'' u Vogošći!!!''

Jednog dana ce to i u Srbiji biti zakon.
 
slavonka:
Jednog dana ce to i u Srbiji biti zakon.
U Srbiji je krađa tuđe šerpe i sad kažnjiva za razliku od Hrvatske:
Tijekom jučerašnjeg jutra austrijski odvjetnici Vladimira Zagorca, u ime svoga klijenta, uplatili su jamčevinu od milijun eura, koju je u četvrtak odredila istražna sutkinja Zemaljskoga suda u Beču, te je Zagorec pušten iz pritvora.
Za sada DORH tereti Vladimira Zagorca samo za pljačku dijamanata iz državnog sefa, vrijednih pet milijuna dolara. Ali po nizu znakova, Zagorec je, i u Hrvatskoj, i u samoj Austriji, predmet policijsko - obavještajnog interesa kao jedan iz lanca protagonista koji su "čistili" tajne, šifrirane račune s državnim prihodima i privatnim donacijama za kupnju oružja i vojne opreme.

Tražio pomoć Bawaga
Za sada je identificirano deset šifri u raznim europskim bankama. U Hrvatskoj je u tijeku upravo istražna rekonstrukcija off-shore kompanija po atlantskim i sredozemnim otocima prema kojima je novac otjecao.
Ipak, naglasak je na Zagorčevim odnosima s Hypo bankom i Bawagom, austrijskom bankarskom kućom koja je posljednjih mjeseci središte golemog skandala s odjecima sve do SAD-a i Izraela.
Utoliko su zanimljive dvije sekvencije "slučaja Zagorec" u kojima se pojavljuje Bawag. Kada je nakon otmice sina skupljao otkupninu, Zagorec se prvo obratio direktorima Bawaga, čini se dobrim znancima, ako ne i prijateljima.
Budući da je Bawag početkom 2004., u doba otmice, već bio predmet policijske i financijske kontrole, Zagorec se morao obrati alternativnoj Hypo-banci, gdje je, navodno, u hipu ishodio kredit od 1,5 milijuna eura.
Hrvoje Petrač, osuđen za otmicu njegova sina, tijekom svoga suđenja ispričao je, pak, još jednu epizodu.
"Za račun u Bawag banci sa 35 milijuna dolara doznao sam kada sam došao u Beč kod Zagorca. Bilo je to nakon Tuđmanove smrti.
On je rekao: - E baš je dobro kad te sreća pogodi. - Kakva sreća? - pitao sam ja, a on je odgovorio da su Martinović, Šušak i Tuđman mrtvi. Pitao sam ga kakve to ima veze, a on mi je kazao da su iza sebe ostavili šifrirani račun s 35 milijuna dolara...Predložio je da dignemo taj novac i uložimo ga u hotele", tako je Petrač pričao pred Vijećem zagrebačkog Županijskog suda.

Mistični milijuni
Uz prikrivanje gubitaka Bawag banka poslužila je kao transfer za mistične milijunske "kredite" iz Južne Afrike za Sharonovu obitelj u Izraelu, sve opet povezano s pranjem novca iz kockarnica i tzv. rizičnim ulaganjima. Sintagma "rizični ulog" nerijetko uključuje upravo ilegalnu trgovinu oružjem. U svakom slučaju, glavni krivac afere Helmut Elsner, jedan od direktora Bawaga, postupio je identično Zagorcu: pobjegao je od istrage i kaznenog progona u svojoj zemlji.
Kako je u nedavnoj emisiji Otvoreno signalizirao Lazo Pajić, pomoćnik državnog odvjetnika Mladena Bajića, uz ostalo, DORH pokušava naći odgovor: je li nešto od tih iznosa Zagorec upotrijebio, primjerice, za polog u austrijskoj Hypo-banci u kojoj je potom ishodio kredite od 240 milijuna eura za posve privatne građevinske i zemljišne investicije po Hrvatskoj.

Očekivao uhićenje 2000.
Zato se u istom krugu istražnih tema nalazi cijeli niz nekadašnjih poslovnih partnera RH Alana, a danas Zagorčevih privatnih ortaka, također sa sjedištem u Austriji: od Guntera Streidengera, jednog od nedavno smijenjenih direktora Hypo banke, do Konstantina Defermosa, navodnog vlasnika Skorpiona, pa obitelji Palfinger, najvećeg europskog proizvođača kamiona i dizalica, kojem je Hrvatska devedesetih predstavljala izuzetno dobar posao.
Dakle, Austriju, kao svoje rezervno prebivalište, bivši "logističar" MORH-a nije izabrao slučajno. Preselio se 2000., kada je, dolaskom koalicijske vlade Ivice Račana, razriješen dužnosti u MORH-u.
Posve pouzdano, već u tom trenutku očekivao je uhićenje i kazneni progon. Premda se vlada Ivice Račana držala mota "što je bilo-bilo je", Vladimir Zagorec od 2001. nastojao je dobiti austrijsko državljanstvo, kao najsigurniju zaštitu od svoje mutne ratno-logističke prošlosti.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top