Dan za rolerkoster

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.593
Kako se suočavate sa njim ?Kada dođe baš takav...
Malo posao, malo porodica, malo finansije, malo deca...razbio me danas.
Da li teške , neprijatne i bolne stvari rešavate sad i odmah, ili ih pustite da odleže i zašto?
 
Неке ствари морају и треба да одлеже.
Некада сам секла све и одмах, али нешто заиста треба пустити да преноћи и схватиш да тај проблем није тако велики. Некада само улети у тренутку кад си већ пуна, па ти се учини да је огроман.
Кад су ми такви дани оно што могу решавам успут, оно што се не може решити успут свакако захтева више времена и размишљања.
Тада волим да се осамим и посложим коцкице, разбистрим мисли, направим у глави све комбинације. И некако спласнем, разумније решавам ствари након тога.
 
Razmislim prvo,napravim neki redosled kako šta mogu da rijesim i onda zaspim. Kad se probudim sve je jednostavnije i krenem redom.
Kad sam pod velikim stresom organizam mi se samo ugasi i zaspim,valjda je to neka odbrana stečene u jako teškom periodu života.
 
Kako se suočavate sa njim ?Kada dođe baš takav...
Malo posao, malo porodica, malo finansije, malo deca...razbio me danas.
Da li teške , neprijatne i bolne stvari rešavate sad i odmah, ili ih pustite da odleže i zašto?
Odma', sada odma'! :D

A sto se tice pravog rolerkostera, preporucujem kisni dan. Tad nema guzve, i moze da se ide voznja za voznjom bez cekanja :)
A kome zasmeta kisa na roler kosteru - taj nije ni za sta :D
 
Divim se ljudima koji mogu da odlože rešavanje problema.
Takav je moj sin...ladno juče kaže da mu je pioner blokirao karticu jer je neko pokušao plaćanje sa njom 30.12.
I ja sva u frci, jer znam koliko plata ima na njoj. A on ladno, poslao im mail...i čeka da reše. Ako mu ne reše, kaže, zakazaće uživo razgovor, ako se ne jave par dana. Pa ja bi odmah zakazala razgovor, mislim da ima tu opciju.
 
Kako se suočavate sa njim ?Kada dođe baš takav...
Malo posao, malo porodica, malo finansije, malo deca...razbio me danas.
Da li teške , neprijatne i bolne stvari rešavate sad i odmah, ili ih pustite da odleže i zašto?
Kako bih ti rekla... 36god mi je tako...

Ugl je bolje ne reagovati na prvu loptu nego malo iskulirati sabrati misli pa onda ustati i reagovati
 
baš mi je neobično ovo pitanje, jer je moj prvi impuls bio da se pitam zašto bih probleme, naročito kad su tako na gomili, rešavala sama, umesto oslanjanjem i uz podršku bližnjih i zajednice


ako me problem preplavljuje veličinom, to nije samo moj problem.
 
Zavisi od toga šta je u pitanju. Takav neki dan bio juče, ja gore-dole, na kraju ništa i nije bilo da može da se reši tek tako. A ja ko pregažena životom. Tako ustala i danas, krenulo u tom smeru. Posle mi bila drugarica, smejale se ko idioti, pričala sa drugom koja je daleko, malo sam napunila baterije.
 
Sad mi pade na pamet i pitanje kako reagujete u kriznim situacijama, potencijalno opasnim po život.
Zamrznete se, ili odreagujete kako treba ?
Imala sam ih nekoliko, odreagovala brzo i efikasno, ali posle par sati sam uglavnom padala u nesvest kada se sve stiša i kada prođe opasnost. I onda sledeći dan obamrlost tela i bezvoljnost, kao neko isključivanje.
 
Kako se suočavate sa njim ?Kada dođe baš takav...
Malo posao, malo porodica, malo finansije, malo deca...razbio me danas.
Da li teške , neprijatne i bolne stvari rešavate sad i odmah, ili ih pustite da odleže i zašto?
Tekuće stvari rješavam odmah-ide to ko na traci.
Što se tiče odluka zavisi šta je u pitanju. Znam da ih ostavim da odleže koji dan ili neko vrijeme pogotovu ako sam svjesna da od dva zla moram da odaberem ono manje.
.Baš sad pred Novu godinu su mi dali da organizujem i vodim jedan posao. Kada sam vidjela koga su mi dodijelili za saradnike nije mi bilo dobro. Jer ne volim kad moram da vučem ljude za rukav da odrade svoj dio. Najviše volim da odradim prije roka i onda sam mirna.
 

Back
Top