Dan sećanja na žrtve holokausta

inagadadavida:

Dan sećanja na žrtve holokausta


Beograd -- Svet obeležava 27. januar kao Dan sećanja na žrtve holokausta u Drugom svetskom ratu.

U podsećanju na tragediju više od šest miliona Jevreja koji su bili žrtve nemačkih fašista i njihovih saradnika širom Evrope, predsednik Srbije Boris Tadić je rekao da „više nikada ne sme da se dogodi da milioni stradaju samo zato što pripadaju drugoj rasi, veri ili naciji. Iako ih ima tek nešto više od 3.000, Jevreji u Srbiji i danas su meta antisemitskih grupa, kaže za B92 Aca Singer, predsednik Saveza jevreskih opština

Kada su 27. januara vojnici Crvene armije ušli u logorski kompleks Aušvic-Birkenau u njemu su zatekli oko 5.000 logoraša koji su čudom preživeli višegodišnju torturu zloglasnog nacističkog logora.

[/SIZE]

...
HolokaustIz projekta Википедија


Holokaust je ime za sistematski državni progon i genocid nad različitim etničkim, verskim i političkim grupama ljudi tokom Drugog svetskog rata od strane Nacističke nemačke i njenih saradnika.
U rane primere holokausta ukljućuju se pogrom Kristalne Noći i Eutanazijski Program T-4, što se kasnije razvilo u uporabu odreda smrti i koncetracionih logora u masivnom i centralno organiziranim pokušajem da se ubije svaki mogući pripadnik skupina na koje su ciljali nacisti.

Evropski Jevreji bili su glavne žrtvre Holokausta, koga su Nacisti zvali "Konačno rešenje jevrejskog pitanja".

Poreklo reči

Holokaust (grčki olokauston: "potpuno spaljen", od prefiksa olo i kauston, spaljen) je žrtva paljenica bogovima ili dušama pokojnika kod Grka i Rimljana, pri kojoj se obično (za razliku od drugih tipova žrtava) spaljivala cela žrtvena životinja. Kod starih Izraelaca postojao je analogni obred spaljivanja celog jagnjeta (hebrejski olam kalil: uništenje ognjem).

Reč holokaust prvi je za taj genocid (koji sami Jevreji označavaju hebrejskom rečju Šoa, "nevolja", "uništavanje") upotrebio crkveni sabor protestantskih crkava tadašnje Zapadne Nemačke. Postepeno je ušao u opštu upotrebu i danas je to osnovno značenje reči. Upotrebljen je zbog osobitog značaja i intenziteta mržnje prema Jevreja i ideološke osude Judaizma, koja se izdvaja od postupaka prema drugim nacističkim žrtvama, a ima svoje duboke korene u hrišćanskoj civilizaciji (antisemitizam).

Termni postepeno ulazi u opštu upotrebu u raznim jezicima do 1970-ih godina. Međutim, u Općoj enciklopediji JLZ, 3. svezak (1977.), u članku Holokaust navodi se samo izvorno značenje.

Postoje razlike u opsektu primene pojma. U širem značenju, obuhvaća također i genocid nad Romima i Slovenima, te sustavno uništavanje drugih grupa koje je nacistički režim provodio: homoseksualaca, duševnih bolesnika, političkih protivnika, poljskih i sovjetskih ratnih zarobljenika, Jehovnih svjedoka itd.

*********************************************************************

Пре свега да се унапред обезбедим и објасним ДА МИ ЈЕ ИСКРЕНО ЖАО СВАКЕ НЕВИНЕ ЖРТВЕ, СВАКОГ ДЕТЕТА, ЖЕНЕ ИЛИ СТАРЦА ИЛИ ЧОВЕКА који је доживео тако ужасну и мученику смрт, без обзира на веру или нацију.

Ови подаци о речи ХОЛОКАУСТ преузети су са Википедије (јер ми је познато да је већина учесника највише користи као извор информација). Иако не подржавам "научност" и прецизност овог РЕЧНИКА - ипак се и ту могу наћи понеки подаци који одговарају истини.

У сваком случају и лаику је јасно да ХОЛОКАУСТ обележава жртва Нацистичке Немачке - БЕЗ ОБЗИРА НА НАЦИЈУ И ВЕРУ. Данаас, ми на жалост имамо ситуацију да испада да је тај дан - ДАН ЖАЛОСТИ НАД ЈЕВРЕЈСКИМ ЖРТВАМА.
Не поричем да су највеће жртве биле Јевреји - АЛИ ПОРИЧЕМ ДА СУ САМО ОНИ БИЛИ ЖРТВЕ и примећујем њихов велики уложен напор да свуда у свету где су били злочини геноцида ОНИ ПРЕПРАВЕ ЧИЊЕНИЦЕ О ЖРТВАМА У СОПСТВЕНУ "КОРИСТ" - која је више него жалосна.

8-) 8-) 8-)
 
Inace ovakve temice, koje sluze iskljucivo za nekakvu provokaciju i skretanje paznje, sustinski zasluzuju da budu ignorisane, ali ajde da probam da razjasnim par stvari.

Dakle po recima bivseg predsednika Jevrejske Zajednice u Beogradu i bivšeg vice-predsednika Jevrejskog Komiteta u Jugoslaviji Jase Amulija razlozi za veliki broj ubijenih Jevreja su:

The very early destruction of Jews in Serbia - in large numbers - was not the result of Serbian collaboration with the Germans, but to a large extent the result of the Serbian resistance to them.

The Germans invaded Yugoslavia in April 1941., dismembered the country, created a puppet state in Croatia with the help of the local fascist Ustasa and put occupied Serbia under direct German military rule. In July of 1941., the Serbs followed Tito’s call for partisan war and, after inflicting many losses on the German Army the Serbs suffered cruel reprisals. For each German soldier killed, 100 Serbian hostages were executed by the Wehrmacht, and for each wounded soldier fifty hostages were taken. The Germans rounded up all Jewish civilian males between the ages of sixteen and seventy and executed them, along with gipsies, captured Serbian patriots and imprisoned leftists. After the execution of all Jewish males, the Germans put their widows and orphans in a concentration camp near Belgrade and gassed them all in a mobile gas van.

The concentration camp was run exclusively by the Germans, whose SS did the killing without any participation by the Serbs.

itd, itd...
http://www.srpska-mreza.com/History/ww2/Jews/Almuli.html

Prosto, ne postoji veca imbecilnost nego optuzivati Srbe za ucesce u Holokaustu...
 
Ma daj.... Jevreje treba kriviti za holokaust....Prokleti masoni... 30godina u vreme velike depresije, jevrejske banke su drzale polovinu svetskog kapitala, dok je ostatak sveta trunuo... Mada je Holokaust bio preterana mera, dovoljno je bilo prosterati ih.... E sada, kada vas vidim da tako pljujete Nedica...sram vas bilo...a inace naredba 100 za 1 je bila zbog prokletih partizana koji su rusili pruge i ubijali nemacke oficire i posle kapitulacije. Zamisli mi, hocemo da ratujemo protiv nemacke, koja je tada bila takva sila... da je srece bilo, sada ne bi vi bili u Pionirima, i ne bi bili ovih sranja,....bili bi u hitler jugen
 
inagadadavida:

Dan sećanja na žrtve holokausta


Beograd -- Svet obeležava 27. januar kao Dan sećanja na žrtve holokausta u Drugom svetskom ratu.

U podsećanju na tragediju više od šest miliona Jevreja koji su bili žrtve nemačkih fašista i njihovih saradnika širom Evrope, predsednik Srbije Boris Tadić je rekao da „više nikada ne sme da se dogodi da milioni stradaju samo zato što pripadaju drugoj rasi, veri ili naciji. Iako ih ima tek nešto više od 3.000, Jevreji u Srbiji i danas su meta antisemitskih grupa, kaže za B92 Aca Singer, predsednik Saveza jevreskih opština

Kada su 27. januara vojnici Crvene armije ušli u logorski kompleks Aušvic-Birkenau u njemu su zatekli oko 5.000 logoraša koji su čudom preživeli višegodišnju torturu zloglasnog nacističkog logora.

Procenjuje se da oko milion njihovih sapatnika nije dočekalo oslobođenje. Završili su u krematorijumima Aušvica, u operaciji osmišljenoj kao "konačno rešenje jevrejskog pitanja" u Evropi.

Rezolucijom Ujedinjenih nacija, koja je usvojena 50 godina kasnije, dan oslobođenja Aušvica proglašen je za međunarodni Dan sećanja na sve žrtve holokausta.


Tako srpske ekstremističke organizacije na svojim veb-sajtovima negiraju holokaust a u prodaji je oko 100 naslova antisemitskog sadržaja. Parole protiv Jevreja pojavljuju se po grobljima ali i na spomenicima njihovih stradanja kakvo je i ono u Topovskim šupama, na Autokomandi u Beogradu: "E sad, zamislite pre koji dan javljaju nam da je na spomen-ploči u Topovskim šupama, koju je inače otkrio prošle godine premijer Koštunica, izašlo s masnim slovima ispisano: smrt Jevrejima. Onda najneverovatniji natpisi na zidovima protiv Jevreja a neki su čak pisani na engleskom, gde se kaže smrt Jevrejima, ovo je Srbija, marš u Aušvic i tako. Da čovek ne veruje", kaže Singer.

SLAVA ZRTVAMA HOLOKAUSTA , I DA SE NIKADA VISE NE PONOVI !!!!!!

Због ширања антисрбизма, ставио сам те на игноре.
 
Ubiste se da dokazet nesto ovome nedokazanom. On je kazna Bozija za srpski narod, i ja se toplo nadam da nije Srbin, nego je ljudski sljam i otpad bez vere i nacije.
Meni je zao sto moram ovko ostro, ali, taj "covek" je toliko pokvaren i bezobrazan da to nadilazi sve ljudske vrednosti, i mesto mu je pre u sumi nego u civilizovanom drustvu.
Nabijati na nos Srbima sto se secaju SVOJIH zrtava, moze samo potpuni idiot, u najboljem slucaju Hrvat. Jer, oni negiraju Jasenovac smanjujuci broj zrtava. Ali, sve da je i taj broj koji oni pominju, malo li je!!!
Jevreji su bili sticeni od Srba, nikada izdavani. Uz ogradu, gadova ima u svim narodima, nismo ni mi izuzetak. Sporadicni slucajevi ne treba da idu na dusu srpskom narodu u celini.
Danas sam gledala Jevreje u Beogradu (jJevrejska zajednica) koji su polozili vence na spomen-zrtve holokausta i jedan rece (u kontekstu neceg drugog, ali ovo sam bas registrovala) MI NEMAMO PROBLEMA SA SRBIMA niti u Srbiji osim sporadicnih incidenata.
Zato, ovome ne treba ni odgovarati, ne treba uopste diskutovati s njim, jer je bolestan, i leci svoje frustracije optuzujuci Srbe za sve i svasta!!!
 
Alekasandar2:
Због ширања антисрбизма, ставио сам те на игноре.

:D :D :D :D :D

80ja5.jpg
 
*BILJA*:
Ubiste se da dokazet nesto ovome nedokazanom. On je kazna Bozija za srpski narod, i ja se toplo nadam da nije Srbin, nego je ljudski sljam i otpad bez vere i nacije.
Meni je zao sto moram ovko ostro, ali, taj "covek" je toliko pokvaren i bezobrazan da to nadilazi sve ljudske vrednosti, i mesto mu je pre u sumi nego u civilizovanom drustvu.
Nabijati na nos Srbima sto se secaju SVOJIH zrtava, moze samo potpuni idiot, u najboljem slucaju Hrvat. Jer, oni negiraju Jasenovac smanjujuci broj zrtava. Ali, sve da je i taj broj koji oni pominju, malo li je!!!
Jevreji su bili sticeni od Srba, nikada izdavani. Uz ogradu, gadova ima u svim narodima, nismo ni mi izuzetak. Sporadicni slucajevi ne treba da idu na dusu srpskom narodu u celini.
Danas sam gledala Jevreje u Beogradu (jJevrejska zajednica) koji su polozili vence na spomen-zrtve holokausta i jedan rece (u kontekstu neceg drugog, ali ovo sam bas registrovala) MI NEMAMO PROBLEMA SA SRBIMA niti u Srbiji osim sporadicnih incidenata.
Zato, ovome ne treba ni odgovarati, ne treba uopste diskutovati s njim, jer je bolestan, i leci svoje frustracije optuzujuci Srbe za sve i svasta!!!


Glupaco nedoyebana......tekst nije moj ,evo ti postavljen link.......

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=01&dd=27&order=hrono&nav_category=12

A za boldovano, mi se stvarno napushis qrza, ***** te u ta usta zvalava.........
 
Pa i srbi su bili zrtve.....pa se nesto ne polomise da nas sazaljevaju.
Za razliku od jevreja mi smo ni krivi ni duzni nastradali i jos uvek stradamo.
E sad mi treba da placemo za jevrejima????/ zasto??? imamo mi nasih briga
i previse a suza premalo za oplakivanje svih nasih stradanja.
Zato neka se ti dusebriznici malo pozabave nasim stradanjem koje ako su
toliko humani treba da sprece. A ne da nam ovde filozofiraju.
Eto im idealne prilike da se pokazu na kosovu, pa da se pozabave bombardovanjem
koje su nam lepo udesili.
Ima i osiromasenog uranijuma,bede i siromastva,sankcija,rasturanja nase drzave.
Dakle imate tema a i prilika da na delu a ne u teoriji pokazu svoj kapacitet
samilosti.
 
Не схватам како су Срби, Србовање и Српство ушли на тему "Дана сећања на жртве холокауста".
И то у негативном контексту ! Ај као жртве - разумљиво, јер били смо у рату против Сила Осовине и страдало нас је несразмерно много у односу на број становника. 1.700.000 жртава само у Јасеновцу од усташког ножа. Било је ту Јевреја и Цигана али највише Срба.

Како то ми заслужисмо да нас се ставља на погрешан тас ???
Мислим, космополитизам и "демократија" изгледа удара у главу ! Уеботе, ово је страшно, од толико жртава испадосмо крвници WWII ???? У истом кошу с Хитлером лично !
 
*BILJA*:
Ubiste se da dokazet nesto ovome nedokazanom. On je kazna Bozija za srpski narod, i ja se toplo nadam da nije Srbin, nego je ljudski sljam i otpad bez vere i nacije.
Zato, ovome ne treba ni odgovarati, ne treba uopste diskutovati s njim, jer je bolestan, i leci svoje frustracije optuzujuci Srbe za sve i svasta!!!

Не узбуђуј се Биљо, постоје људи за које народ каже: КУКАЈУ НА ТУЂЕМ ГРОБЉУ - а то значи да такви ни за своје најближе "не би дали ни Богу тамјана" а камоли шта друго.

Ја не верујме да је Србин - а мислим да и он у то не верује. 8-)

п.с. Идигивидиги ОДЕ И КОД МЕНЕ НА ИГНОРЕ !
 
Ingadadad..kako vetj..bilo bi interesantno chuti tvoju verziju svetske istorije...ja ne znam iz kojih si ti to knjiga uchio da su Srbi najveci antisemiti evrope ali da zanemarimo to...krenesh lepo od onog trenutnka kada je zli Srbin naveo Evu da ubere jabuqu pa pichi polaqo...
 

Back
Top