''Dan posle sutra''

Nova vest iz Australije:

''well snow last week and bush fires this week.... problem is those fires are looking really
really bad... they are about an hours drive from my house so its okay at the moment for me...
but people up there are fucked... the people are saying that this weekend might be a repeat of
ash wednesday (massive fire that covered the state in ash about 10-15 years ago and burnt out
thousands of hectares)

we have firefighters from new zealand, america and canada to help out... we got 3000+
firefighters there right now trying to stop it...

so yeah thats whats going on in melbourne australia at the min...''
Cirkus, šta reći...
 
i kod nas je isto vreme vrlo neobicno...vec mesec dana nismo imali temperaturu ispod 5 stepeni...preko dana 15...u austiriji i svajcarskoj otkazali neka skijaska takmicenja zato sto nema snega...
 
Kad već mogu dobiti informaciju iz prve ruke, kakav je ukus toga voća, pošto mi je rečeno da je to voće drvenasto i prilično bezukusno? Uopšte, kakva je hrana? Da li je u Kanadi bolja situacija što se toga tiče od USA?[/QUO"TE]

Degustikus non diskutambum" O ukusima ne treba raspravljati tako da se nadam da niko nece kritikovati moj ukus jabuke;-)
Ovde jabuka ima slabiji ukus nego kod nas. I dalje imas osecaj da jedes jabuku samo ti nije jasno da li u toj jabuci ima primesa plasticne kese jer to jako osetim kao plastika kao da na trenutke ne mogu da zadrzim ukus jabuke. Kao sto rekoh, nase jabuke su mnogo jaceg ukusa i mozda je u tome stvar da sam navikao na jaci ukus a ovde one imaju slabiji.
Ostala hrana je vise kaloricna nego nasa. Ali opet, nas pasulj, je nas pasulj. Meni ga nemoze zameniti nista od njihove hrane. Mozda cu nekom zvucati kao seljak, ali, to sam sto sam i volim ono sto mi je po ukusu.;-)
 
pasulj sa slanicinicom ili kobajom je majka :)
ameri samo mogu da sanjaju o tome :)

nisam jeo TU hranu, ali sam je voce i povrece iz staklenika....ukus je bas takav - ko da zvaces novinu...jeste recimo paradajz i lep i crven i savrseno okrugao, al brate, isto ti je k'o da si zguzvao novinu i stavio usta...
 
proximo:
Kad već mogu dobiti informaciju iz prve ruke, kakav je ukus toga voća, pošto mi je rečeno da je to voće drvenasto i prilično bezukusno? Uopšte, kakva je hrana? Da li je u Kanadi bolja situacija što se toga tiče od USA?[/QUO"TE]

Degustikus non diskutambum" O ukusima ne treba raspravljati tako da se nadam da niko nece kritikovati moj ukus jabuke;-)
Ovde jabuka ima slabiji ukus nego kod nas. I dalje imas osecaj da jedes jabuku samo ti nije jasno da li u toj jabuci ima primesa plasticne kese jer to jako osetim kao plastika kao da na trenutke ne mogu da zadrzim ukus jabuke. Kao sto rekoh, nase jabuke su mnogo jaceg ukusa i mozda je u tome stvar da sam navikao na jaci ukus a ovde one imaju slabiji.
Ostala hrana je vise kaloricna nego nasa. Ali opet, nas pasulj, je nas pasulj. Meni ga nemoze zameniti nista od njihove hrane. Mozda cu nekom zvucati kao seljak, ali, to sam sto sam i volim ono sto mi je po ukusu.;-)
A možda je i zbog toga, ako budeš iskren, što nijesu baš prirodne nego više vještačke. Genetski inženjering je veoma delikatna rabota i mnogo je opasija nego što obični smrtnici mogu i pretposatviti.
 

Back
Top