Dail-up problem

prxica

Početnik
Poruka
20
Na dail-up-u sam i imam jedan vrlo cudan problem. Naime, provajder mi ne obracunava vreme, tacnije ne skida mi vreme koje trosim! To traje vec mesec i po i za to vreme skinuto mi je samo pola sata i od tada se ne desava apsolutno nista. Jedno vreme nisam mogla da imam uvid koliko mi je vremena ostalo, a nakon toga se pojavila cifra sa zadnjom uplatom i prikaz da sam potrosila pola sata.

Prvo sam mislila da je neka greska do njih i da ce to oni brzo ispraviti, ali posto to vec traje malo duze, ne znam sta da mislim. Malo mi je glupo da ih zovem i da im kazem da mi zapravo ne naplacuju nista... :)

Zadnji telefonski racun nam je bio nesto veci, ali ne znam da li to ima neke veze sa tim ili smo malo preterali sa zivkanjem.

Da li je neko imao slican problem?
 
Cao, prxica prilikom konektovanja da li se pojavljuje broj tvog provajdera ili neki drugi broj. Ukoliko je broj tvog provajdera onda u redu, ali ako nije zakacila si dialer. Znas malo mi je neverovatno da ti ne obracunavaju vreme, ali sve je moguce na ovom svetu. Sto se tice telefonskog racuna, jer bio malo veci, ili se bas oseca razlika u odnosu na ranije racune. Mozes u Posti (Telekomu) proveriti koji su brojevi zvani sa tvog telefonskog broja, ukoliko su ti poznati onda si srecnica, imas besplatni pristup internetu, ali pazi se da nisi zakacila dialer. Mozda te je provajder prikljucio na postpejd, ako ima tu opciju, pa placas sa telefonskim racunom. Malo detaljnije informacije ne bi bile na odmet.
Poz.
 
Pri konektovanju se javlja broj mog provajdera, a telefonski racun je duplo veci nego obicno. Sad, da li sam se ja opustila pa malo vise visim na netu nego obicno ili su me oni prebacili na obracun preko telefonskog racuna, ne znam.
U pitanju je beogradski provajder, a ja sam u Vojvodini, pa se kacim sa broja koji obracunava cenu lokalnog impulsa. Na njihovom sajtu nisam naisla na obavestenje o promeni tarife ili nesto slicno tome.
Sta se zapravo desava, ko zna....
Izgleda da cu morati da ih zovem, smrc, mada mi je ovako bas lepo :)

Inace, jednom mi se vec desio problem sa tim provajderom. Naime, u toku njihovih nekih radova, obracunali su mi da sam vise od 20 sati u minusu. Kada sam se zalila, rekli su mi da ce to srediti, sto se ubrzo i desilo.
 
Pre nego li odes kod svog provajdera, odi u Postu (Telekom) da ti daju listu pozivanih brojeva sa tvog telefonskog broja, to ti je pet minuta posla. Kad odes kod provajdera samo ih pitaj da li si na pripejdu ili postpejdu, ne moras za pocetak biti predetaljna. :)
Poz.
 

Back
Top