Dačija brani svoje mesto na tržištu Evrope osveženim Dasterom

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.520
dacia-duster-hjd-ph2-extreme-001_ig_w1500_h843.jpg

Dačija - rumunska filijala francuskog Renoa je na godišnjem Salonu automobila u Ženevi predstavila treću generaciju svog Dastera, jedan od SUV modela koji se najbolje prodaju u Evropi i bori se za tržišni udeo u Nemačkoj.

Novi Daster ima moderniji i uglastiji dizajn, a prodavaće se po početnoj ceni manjoj od 20.000 EUR, što je među najnižim na tržištu, posebno u kategoriji visokih i teških automobila sa pogonom 4x4.
Nastao 2010. godine, Daster je do sada proizveden u više od 2,2 miliona komada. Ali, nakon što je ostvario 300.000 komada u 2019, pao je na 200.000 2023. godine.
Treći Daster, kao i druge Dačije, ima šasiju Renoa Clio i Captur, kao deo optimizacije unutar grupe Reno.

Proizveden u Rumuniji, trebalo bi da krajem ove godine dobije i verziju sa sedam sedišta, nazvanu Bigster.
Daster kao ekonomični brend grupe Reno treba da se u celini pomeri na viši nivo i privuče vozače u Nemačkoj, koje odvraća rast cena novih automobila.

 
Inače danas sam baš gledao Captur 2023 i Austral uživo u salonu i ako me Renault odbije kao kupca ove godine to će biti zbog bezobrazno loše ponude serijske opreme na benzincima , sve skoro prebaciše na opcionu doplatu. Ni grejače prednjih sedišta nemaju, rezevni točak, bočni senzori,adaptivni tempomat...

Da bi doveo Austral na nivo opreme serijskog npr Tucsona i to ne najveći nivo nego predzadnji treba mi dodatnih skoro 5.000 evra. Malo bezobrazno od Renault.
 
Poslednja izmena:
Inače danas sam baš gledao Captur 2023 i Austral uživo u salonu i ako me Renault odbije kao kupca ove godine to će biti zbog bezobrazno loše ponude serijske opreme na benzincima , sve skoro prebaciše na opcionu doplatu. Ni grejače prednjih sedišta nemaju, rezevni točak, bočni senzori,adaptivni tempomat...

Da bi doveo Austral na nivo opreme serijskog npr Tucsona i to ne najveći nivo nego predzadnji treba mi dodatnih skoro 5.000 evra. Malo bezobrazno od Renault.
Sportage ti je ista šema. Dobiješ uvek mbogo više opreme i garancjje nego kod evropskih prevaranata i secikesa.

Uglavnom dačija oduvala golfa. Gledam leti na moru svaki drugi švaba vozi dačiju.
 
Ni grejače prednjih sedišta nemaju, rezevni točak, bočni senzori,adaptivni tempomat...
Sve ovo je nesto bez cega se moze i bez cega su ljudi vozili decenijama i decenijama.
Ja to vecinom imam ali uopste ne koristim.
To sto ti neki daju sve to je dokaz da tako kupuju kupce a inace jedan drugarov poznanik je kuio sinu Tucson u nekoj maksimalnoj opremi i izasao ga je 56000€ i ceka se nekih 4 meseca. Znaci ne daju ni oni sve u startu kao sto se misli.
 
Gledao sam i ja i Daciu video nisam tako da bez slika ovo tvoje napisano je samo najobicnija laz.
Sve sami Audi i BMW modeli su bili letos u Crnoj Gori tako da nista neces postici laganjem jer nije narod lud kako ti to mislis.
A videli smo mi te tvoje koreance kako ne lazu. Uvaljuju skart i losiju opremu u Hrvatskoj.
drugo je crna gora. To je najelitnija obala na svetu...........posecuju je samo milijarderi tipa Rokfeler, Rotschild.........jahte od 200 m, privatni dzambo-dzetovi...................ma idi bre, nije crna gora za evropsku raju.
(za informaciju, obilazim sve evropske obale pa i one najelitnije i primecujem iz godine u godinu sve vise Dacija, Skoda, Suzukija, ..........sa svajcarskim tablicama.................al u redu, di moze da se jedan bedan Monako il Villefranche mere sa elitnom Budvom).

i jos za informaciju, nemac ne dolazi (ako je uopste i cuo za crnu goru) sa automobilom vec, kao svaki bolje stojeci zapadnjak, sa avionom.
Ti sa nemackim tablicama su srpski gastarbajteri crnogorskog porekla koji se leti promovisu po balkanu.
 
4x4 samo dizel u najvišem nivou opreme od 115ks ima u ponudi i on je 25k
Toliko je sad i benzinac od 150KS, bez 4x4

Inače Renault je napustio dizelaše i LPG i prebacio ih na Dačiju. dok će oni sve više da idu na hybride i električne.

Ali moram da priznam da su odradili posao sa dizajnom i ovim novim logoom.
U novom Dasteru nema dizel motora. 4x4 je hibrid.
 
Sve ovo je nesto bez cega se moze i bez cega su ljudi vozili decenijama i decenijama.
Ja to vecinom imam ali uopste ne koristim.
To sto ti neki daju sve to je dokaz da tako kupuju kupce a inace jedan drugarov poznanik je kuio sinu Tucson u nekoj maksimalnoj opremi i izasao ga je 56000€ i ceka se nekih 4 meseca. Znaci ne daju ni oni sve u startu kao sto se misli.
Dolaze i sa audijima i mercedesima starim 15-20 i više godina pa rastežu najlon ispod auta jer curi ulje a dolaze i novim dasterima, tucsonima i loganima. Svako prema svojim mogućnostima jbg opruže se onoliko koliko imaju.

Obrni okreni daster je pun pogodak em suv em jeftin em lep em okretan u gradu em malo troši.

Vw može glat da ukine golfa.
 
Sve ovo je nesto bez cega se moze i bez cega su ljudi vozili decenijama i decenijama.
Ja to vecinom imam ali uopste ne koristim.
To sto ti neki daju sve to je dokaz da tako kupuju kupce a inace jedan drugarov poznanik je kuio sinu Tucson u nekoj maksimalnoj opremi i izasao ga je 56000€ i ceka se nekih 4 meseca. Znaci ne daju ni oni sve u startu kao sto se misli.

Može se naravno, ali nije to poenta. Poenta je da kada kupiš kola u 2024-oj model iz 2024 u određenom cenovnom rangu imaš standard opreme za tu godinu a ovo nabrojano je veće duže vreme standard na automaticima i iz nižeg cenovnog ranga.

Hyundai Tucson sam gledao nema 20 dana i rok isporuke je bio oko 15 dana jer ih imaju na lageru. Najveći nivo opreme benzinac je 35k a Hybryd 45k i možeš još maksimalno 2-3k da dodaš tj panoramski krov i 4WD i još neke pizdarije od boja, jer je na ultimate sve uključeno ostalo.
Tako da ne znam šta je čovek uzimao za te pare. Tucsona očigledno nije :lol:
 
Sportage ti je ista šema. Dobiješ uvek mbogo više opreme i garancjje nego kod evropskih prevaranata i secikesa.

Uglavnom dačija oduvala golfa. Gledam leti na moru svaki drugi švaba vozi dačiju.
Ne možeš danas kupce novih automobila pridobiti pričama i legendama iz 80' neke. 2024 je. Traži se određena komocija naročito u tom segmentu gradskih SUV / crossover vozila srednje/niže klase i cenovnog ranga, koji su suštinski porodični automobili.
Upravo tu ne treba da škrtare na opremi za bezbednosti i praktične stvari u enterijeru. Drugi to ne uglavnom ne rade.
Renault izbacuje lepe modele i naizgled jeftine ali baš ga ufitiljiše na serijskoj. Opet i dalje mi je skoro pa Captur izvesna opcija ako budem išao na 25k varijantu. Austral teško da će biti prvi u 35k varijanti.

Za 15 dana stiže nova škoda Kamiq u salone, idem nju još da vidim i Kodiaq pa ću da prelomim, prvo cenovni rang a onda i model kada odvozam probno sve.
Tucson je pao na listi favorita zbog sulude potrošnje koju mi je i drugar vlasnik i više yt recenzenata potvrdili. Baš jede benzin.

Inače KIA je dala sajamsku akciju. Za Sportage pala je cena ispod 35k u full opremi DCT menjač, sa manuelcem izađe oko 30k max nivo opreme. A najniži oko 25K.
 
Poslednja izmena:
Ne možeš danas kupce novih automobila pridobiti pričama i legendama iz 80' neke. 2024 je. Traži se određena komocija naročito u tom segmentu gradskih SUV / crossover vozila srednje/niže klase i cenovnog ranga, koji su suštinski porodični automobili.
Upravo tu ne treba da škrtare na opremi za bezbednosti i praktične stvari u enterijeru. Drugi to ne uglavnom ne rade.
Renault izbacuje lepe modele i naizgled jeftine ali baš ga ufitiljiše na serijskoj. Opet i dalje mi je skoro pa Captur izvesna opcija ako budem išao na 25k varijantu. Austral teško da će biti prvi u 35k varijanti.

Za 15 dana stiže nova škoda Kamiq u salone, idem nju još da vidim i Kodiaq pa ću da prelomim, prvo cenovni rang a onda i model kada odvozam probno sve.
Tucson je pao na listi favorita zbog sulude potrošnje koju mi je i drugar vlasnik i više yt recenzenata potvrdili. Baš jede benzin.

Inače KIA je dala sajamsku akciju. Za Sportage pala je cena ispod 35k u full opremi DCT menjač, sa manuelcem izađe oko 30k max nivo opreme. A najniži oko 25K.
javi cene za nove škode SUV kada ih vidiš.
 
Dolaze i sa audijima i mercedesima starim 15-20 i više godina pa rastežu najlon ispod auta jer curi ulje a dolaze i novim dasterima, tucsonima i loganima. Svako prema svojim mogućnostima jbg opruže se onoliko koliko imaju.

Obrni okreni daster je pun pogodak em suv em jeftin em lep em okretan u gradu em malo troši.

Vw može glat da ukine golfa.
U WC pored plaze se pojebe u podne sa ovim kojima curi ulje, a uvece na veceru sa ovim koji voze audi....i u klub....do jutra...
Ko vam kriv sto ste muskarci pa morate da kupujete auto...
 
Tucson je pao na listi favorita zbog sulude potrošnje koju mi je i drugar vlasnik i više yt recenzenata potvrdili. Baš jede benzin.

Uopste nije tako. Kao vlasnik koji je do sada presao 20K sa ovim automobilom.

Dugorocna potrosnja na satu je 7.5L, po Fuelio je 7.15L (uvek punjen od vrha do vrha).

Lovacke price kako automobil ove velicine i tezine moze da trosi manje od 7L dugorocno i manje od 10-12L po gradu su samo to najobicnije lazi. Toliko ce ti trositi i Karoq i CX-5 i bilo koji model iz ove klase plus/minus 1L po gradu.

Inace moj model je Ultimate sun 1.6T 180KS automatik.

Kacim ovih dana i slike sa sata automobila od dugorocnoj potrosnji.
 
Uopste nije tako. Kao vlasnik koji je do sada presao 20K sa ovim automobilom.

Dugorocna potrosnja na satu je 7.5L, po Fuelio je 7.15L (uvek punjen od vrha do vrha).

Lovacke price kako automobil ove velicine i tezine moze da trosi manje od 7L dugorocno i manje od 10-12L po gradu su samo to najobicnije lazi. Toliko ce ti trositi i Karoq i CX-5 i bilo koji model iz ove klase plus/minus 1L po gradu.

Inace moj model je Ultimate sun 1.6T 180KS automatik.

Kacim ovih dana i slike sa sata automobila od dugorocnoj potrosnji.
Seo sam u kola i uverio se na njegovom, pokazivao je prosek od 9,5 a znam da je terao na autoputu jer zato ga je i uzeo. Intense oprema verzija automatski menjač, baš taj od 180KS.
Taj sam i ja merkao. Inače jedini daje premijum osećaj kad si u njemu i nivo opreme je za iste pare najveći od konkurencije.
 
Seo sam u kola i uverio se na njegovom, pokazivao je prosek od 9,5 a znam da je terao na autoputu jer zato ga je i uzeo. Intense oprema verzija automatski menjač, baš taj od 180KS.
Taj sam i ja merkao. Inače jedini daje premijum osećaj kad si u njemu i nivo opreme je za iste pare najveći od konkurencije.

Nivo opreme je definitivno bez konkurencije, to je kod mene i presudilo da kupim. I naravno cena jer su materijali slicni kod svih u ovom cenovnom rangu i nema tu velike razlike ali se zato sa cenama bas razlikuju. Recimo CX-5 je za oko 6K skuplji i ima mrvicu bolje materijale unutra, a Karoq cak 10K skuplji, a materijali su pa nijansu losiji po meni.

Potrosnja zavisi od stila voznje, da li koristi tempomat na autoputu, i koja je brzina koju drzi na autoputu. Takodje ja dosta vozim na otvorenom putu i vozim prilicno lagano u svim uslovima. U gradu je sve to nebitno jer svejedno kako vozis trosice oko 10 - 12L.

Ja sam probao razne automobile iz ovog segmenta i mogu ti reci da je svima potrosnja slicna jer fizika isto radi kod svih. Mozda su inzinjeri negde uspeli da naprave neku optimizaciju pa to malo stedi ali ja garantujem da te razlike nisu vece od 5% kada govorimo o benzincima.
 
Ponekad litar više kada sipam u srbiji gorivo ili ako uletim u neku gužvu.
Evo ga 😅 ..I20 city fuel economy - 6.4 l/100km +1L znaci dodosmo do 7,5l gradske sto je neki prosek za toliko auto sa 1,2motorim ..
Inače sto se tice Hyundai i onoga što tvrde ..
According to user reviews, this Hyundai real everyday fuel consumption is 6.3 litres per 100 km, which is 21% more than the manufacturer's stated.boom
 

Back
Top