DA LI TREBA TUĆI DECU U VASPITNE SVRHE?

Agresija? Gde to i sta to konkretno? :eek:
Ja koji bas argumentujem protiv batinanja sam sad agresivan? Haha...ajde opusti se malo. Nisam ja danas uleteo, i nemoj bas da se vadis na salu. Citirao sam sta si napisala. Za salu se koriste smajliji na primer, a kod tebe je bio uzvicnik na kraju recenice. Nebitno, ne vodi kinuda ovo. Rekao sam sta sam imao. Ako ti znaci nesto: pobedila si iz mnogih razloga:
- ja nisam citao 88 strana pre nego sto sam se usudui da kazem da ne volim nasilje protiv dece,
- ne razumem salu (srecan sam sto ne razumem salu u kontekstu sa batinanjem dece)
- ne tucem decu
- bezim kao ona stvar od dalje diskusije sa uvazenim clanom koji ima 12.000 postova na forumu (sta ja sebi dajem za pravo, bas sam bahat lik)

I´m a loser baby... :roll::worth:

over&out
 
Nismo samo rekli "ne", naravno. Dete od dve godine razume i rec "ne radi", "nema", pa kad mu kazes da ne dira, jer u suprotnom nece vise raditi ili telefona vise nema, onda to isto razume. Za struju isto moze da se objasni da je to "pec pec", da boli (uglavom su tad tada jednom ili vise puta pali, osetili bol i znaju isto sta znaci "boli"), a ako ste imali tu srecu da do tada nijednom nisu poljubili patos, onda ih malo ustinete na primer i time pokazete da je to neugodan osecaj, taj bol, ako tu stavi prstice.
Malo sam razocaran slabom mastom, nedostajucom voljom i trudom nekih ljudi. Kao da mu trebati Ajnstajna a ne da nesto boli, da ce se pokvariti ili sta ja znam. Svasta.
A šta znači "pec"???
 
Оно што ми смета, то су дискутанти који су се укључили на последњој страни и изјавили:,,Децу не тући!'' И ниједан пост пре тога нису прочитали.
И онда им се згаде они који су врло конструктивно причали на овој теми. :sad2:
Јасно ми је да неко не жели да ишчита целу тему, али бар коју страну, а? :rtfm:

На овој теми нико, ама баш нико није заступао теорију да децу треба млатити! :rtfm::rtfm:
Ništa novo. To se dalo primetiti na 23. strani, pa onda na 34., na 56..... itd....
Malo, malo pa se javi neko novi. Ali niko da objasni kako se treba ponašati u konkretnim situacijama koje su ovde opisane mnogo puta.
No, idemo dalje....
Verovatno su neprijatelji sopstvenoj deci oni koji ne žele da im dete razbije glavu o beton divljački se bacakajući zbog toga što nisu dobili šta žele...
 
Ništa novo. To se dalo primetiti na 23. strani, pa onda na 34., na 56..... itd....
Malo, malo pa se javi neko novi. Ali niko da objasni kako se treba ponašati u konkretnim situacijama koje su ovde opisane mnogo puta.
No, idemo dalje....
Verovatno su neprijatelji sopstvenoj deci oni koji ne žele da im dete razbije glavu o beton divljački se bacakajući zbog toga što nisu dobili šta žele...

:ok::ok:
Зато у земљама у којима је популарна прича о томе како никад не треба ударити дете има све више ,,хиперкинетичне'' деце, која уствари нису хиперкинетина него само безобразна и ударају родитеље јер им се може.
И бацају се док не добију оно што желе.
 
:ok::ok:
Зато у земљама у којима је популарна прича о томе како никад не треба ударити дете има све више ,,хиперкинетичне'' деце, која уствари нису хиперкинетина него само безобразна и ударају родитеље јер им се може.
И бацају се док не добију оно што желе.
Upravo sam dobio na PP novi recept.
Umesto ćuški treba koristiti elektrošokove.....
 
Ajmo ajmo, treba stici do 100. strane a i sa postovima zaostajeve. Valja nesto i ostvari u zivotu, makar to bilo u virtualnom svetu. :mrgreen::dash:
Odgovor od mene necete vise dobiti, ajde dizite svoj ego na internetu i pametujte o svemu iako iz svog sela niste izasli. :zcepanje:

Лепо ја рекох да си агресиван.

И хајде, да ти кажем, нисам тукла своју децу, али су добили ћушку по гузи кад су им живот или здравље били у опасности.
И то сам већ писала, сваком ко се појави на теми.
Моја деца су одрасли људи. Ово само аконто твоје приче ,,Настави тако, па да видиш какви ће људи бити..''
 
Лепо ја рекох да си агресиван.

И хајде, да ти кажем, нисам тукла своју децу, али су добили ћушку по гузи кад су им живот или здравље били у опасности.
И то сам већ писала, сваком ко се појави на теми.
Моја деца су одрасли људи. Ово само аконто твоје приче ,,Настави тако, па да видиш какви ће људи бити..''

Mislim da se mora napraviti granica sta se podrazumeva pod "tuci decu" i "udariti (cusnuti)" ....

Vanda slazem se apsolutno.
 
Razumem ja i Pivo. Sam je rekao da ga je mati tukla cim je stigla i papucom i prutom. Neka deca koja budu tucena, i sami postanu nasilnici a neki idu u drugu krajnost, secajuci se batina koje su dobijali.
Isto je i sa decom alkoholicara... ili i sami postanu alkoholicari ili nikad ne konzumiraju akohol.
Sve je krajnost.
Ako je dete dobilo batine zato što je roditelj nervozan, to nije batina u vaspitne svrhe. To je batina koja dete uči da je opravdano biti nasilan kada si nervozan.
 
pa ako bacis novcic bice ili pismo ili glava... isto tako tuceno dete bude ili nasilnik ili ne bude... sta je tu novo?
Pa i ono koje nije "tučeno" bude nasilnik ili ne.
U celoj priči je bitna poruka koja se detetu usadi u glavu.
Ako raste sa uverenjem da mu je sve na ovom svetu dopušteno i da može da se ponaša kako god poželi ne mareći za okolinu i posledice - postaće nasilnik.
Ako raste sa uverenjem da se nervoza rešava batinama - postaće nasilnik.

A osim fizičkog postoje i mnogi drugi oblici nasilja...
 
Pa i ono koje nije "tučeno" bude nasilnik ili ne.
U celoj priči je bitna poruka koja se detetu usadi u glavu.
Ako raste sa uverenjem da mu je sve na ovom svetu dopušteno i da može da se ponaša kako god poželi ne mareći za okolinu i posledice - postaće nasilnik.
Ako raste sa uverenjem da se nervoza rešava batinama - postaće nasilnik.

A osim fizičkog postoje i mnogi drugi oblici nasilja...

Mnogo redje dete nad kojim nije vrseno nasilje postane nasilnik, dokazano. Sto se tice zadnje recenice, tu se slazem.
 
Ali ne moze ni da se meri cuska po guzi i shamar, koji je posebno uvredljiv, cak iako su udarci iste snage.

Тачно.
И још горе ми је што се по медијима промовишу начини из белог нам света, да се дете не ћушне, него да се затвори у мрачан простор. То изазива жестоке фрустрације.
 
Тачно.
И још горе ми је што се по медијима промовишу начини из белог нам света, да се дете не ћушне, него да се затвори у мрачан простор. То изазива жестоке фрустрације.

Svasta! :eek: Moj poznanik tvrdi da je poceo da muca od straha jer su ga vaspitacice u vrticu ostavljale samog u nekoj mracnoj ostavi... jer je bio mnogo nemiran pa su ga tako kaznjavale.
 
Only beer
to je tako u teoriji
praksa je nešto deseto
kad porasteš kašće ti se samo :mazi:
ovo ti kažem jer mi zvučiš kao neko ko nema svoje dete
jer kad imaš svoje dete ti si sa njim 24 sata
i kad si nervozan i umoran i kad si raspoložen i veseo
ne opravdavam ljude koji tuku dece jer su nervozni i da na njima iskaljuju bes
ali udariti jednom dete, blago po guzici---nije ništa

a to što kažeš za zapad
mislim da se tamosve gleda crno-belo
ia da se ova merauvela iz razloga što su neki ljudi, napiju se, pa povređivali decu

treba umeti i tući dete
;)
Vaistinu !!!
Nije ni meni lako, kada se pijan vratim s' pokera, da ih, onako male, vijam po 140 m2 dnevnoj sobi i udaram metalnom šipkom, pogotovo što se podvlače pod " Petroff " klavir ili neki drugi bidermajer, koji ne smem da oštetim udarcima !!! :D
 
Imam jedno pitanje. I ne zezam se, zaista ozbiljno pitam ( možda je trebalo da pitam na temi Saveti o bebama, ali dobro, neka bude ovde )
Sa detetom sam zaista smirena, 100x sam u stanju da ponovim isto dok me ne posluša i rezultati se vide - sama, sa godinu i po, skuplja svoje igračke, posluša kada kažem da mi npr. nešto donese... čak i to famozno NE! kada dira nešto što ne sme, tipa utikač, sve više sluša i shvata. Doduše, meni se jezik istupi od priče i učenja šta se sme, a šta ne i zašto se ne sme... pa opet se desilo par puta da sam jednostavno morala da ćušnem po guzi. Ono što zaista nikada nisam uradila to je vikanje. Gledam, umeju roditelji da viknu, da preseku dete, da ga zalede u mestu. To niti radim, niti ću ikada. Podignem ton za nijansu kada joj nešto objašnjavam, čisto da ona shvati da joj ozbiljno priča, ali to je intonacija, a ne vikanje.
Medjutim, ono što nikako ne mogu da joj objasnim da ne treba raditi je udaranje po licu. Mazi me i onda mi "ajsne" šamar, zazvoni mi uvo. Probala sam da joj spuštam ruke uz pričanja da to ne valja i slično, pa sam je, kao, grdila i bila ljuta, ali ne vredi, ona se smeje i udara i dalje. Jedan jedini put sam probala da je, samo jednim prstom, malo jače dodirnem po obrazu, dakle - ne udarim!!!! samo malo jače dodirnem po obrazu i kažem to se ne sme jer boli i nije lepo... ali njena momentalna reakcija je bila ta da je počela sama sebe da šamara!!!!! :eek::eek::eek: Nikada je niko nije udario po licu, ma i po guzi je dobila svega 2 ili 3 puta, i to opomenu a ne udarac, tako da me je ovo šokiralo i zapanjilo. Ja je pipnem po licu, a ona paf, šamar sama sebi, a do sekund pre toga je šamarala mene. I sada kada se mazimo, ona krene da me šamara, ja joj kažem - ne, ne, to se ne radi, a ona paf sebi šamar!
Šta da radim? Prvo, kako da joj objasnim da ne udara sebe, jer zaista nikada nikome nisam nit bih udarila šamar, a kamoli svom rodjenom detetu? A drugo, kako da je odviknem da šamara sve oko sebe? NI jedna metoda nije uspela, a da je ćušnem po guzi... agresija na agresiju - ne zvuči mi dobro. Kontam da je to neka faza, ali odužila se mnogo, a i ne mogu joj valjda dozvoliti da bije sve oko sebe.
Naglašavam da dete jeste tvrdoglavo ( to mi je samo razlog više da pričam i pričam i pričam, i kako raste sve više da pričam sa njom i da pokušam to malo da ublažim, a ćuške da zaista budu zadnja mera, kao i do sada što je bilo ), jeste svoje i jedan mali individualista sa svojim stavom, jasnim i izraženim, zna šta hoće, ali nije agresivna. Zato me toliko i zbunjuje to udaranje i to samo po licu, i sebe i drugih i zato sam i u rebusu šta da radim , a da ne pogrešim.
 

Back
Top