Da li su danasnje zene Penelope?

zovi me :životinjo moja

tigar.jpg


naravno dragi ;)
 
Setih se upravo nesto... imao sam taj razgovor sa bivsom

Secate se Odiseja... neko je citao, neko gledao filmove, serije itd... medjutim... ako neko en zna.. Lik je otiso u rat protiv Troje, koji je trajao 10 godina.. i posle toga, lutao po morima jos 10 da bi se napokon vratio kuci... Bla, bla... e sada.. Imao je zenu Penelopu koja se nije zavetovala na vernost ali je sacuvala do kraja..

Njegovo imanje i kuca su danonocno bile opsedane proscima, jer se verovalo da je Odisej mrtav i da se nikada nece vratiti, te da je Penelopa udovica sa velelepnim imanjem... tj. celim ostrvom, Itakom :mrgreen:

Zena je, iako su ovi navaljivali, ispili i pojeli sve sto se imalio, nekako uspela da ih zadrzi tu gde jesu, da budu samo prosci... U jednom trenutku, posto je proslo mnogo godina... odlucise da joj postave uslov da mora odmah izabrati jednog od njih za buduceg muza, medjutim, Penelopa se dosetila, da isplete zavesu... i kada je zavrsi kao simbol buduce porodice, da ce izabrati novog muza... Setila se, da dok je danju tkala, nocu je sve to rasparavala i tako godinama.... Na kraju doso Odisej, saznao da mu je bila verna, pobio prosce i cica mica i gotova prica..

Pitanje je, da li bi vi bili ovako verni kao Penelopa... jer sam pricao o tome, kao sto rekoh sa bivsom i ona rece da ne bi cekala ni meseca, a ne 20 godina kao ona u neizvesnosti..

Dakle da li bi i anravno razloge?

ja sam najveca sentimentalna budala naplaneti. ako bih mislila da je to to, nikakvi okeani, nikakva daljina, ni vremenska ni geografska ne bi mi bile problem.
 

Back
Top