Da li ste fotogenicni

A zasto ljudi ispadaju grugacije, jel ih obuzme neka panika, stid, pa ne mogu da se ponasaju prirodno?

pa kao i u životu, ljudi kad treba negde da se predstave trude se da se predsatve najbolje tj. onko kako se očekuje od njih, a ne onakvi kakvi su prirodno i onda to ispadne smešno... to je ko kad filuješ CV za posao glupostima ili kad se upoznaješ s nekim prvi put pa se iskeziš i sav si ljubazan iako ti je dan ko ******... tako i fotke, pokušavamo da prenesemo sliku koju želimo a ne onu kakva jeste... tako i nastaju karikature... valjda nam se ne sviđa ono što je pravo lice
 
Daj bre, uprosti za nas maloumne :per:

pa rekoh i u prethpodnom postu. kakva god da je slika ko gleda suštinu videće bitne stavri - crte lica onoga ko je na slice, ne može andjelina žoli da ispadne ružna ni na jednoj slici, može da bude bleda, sa bubuljicom, masnom kosom (al ljudi će se odmah uhvatiti za tu bubuljicu), ne može viktorija bekam ni na jednoj da ispadne debela kad je enma 40 kila... čak i neko unutrašnje stanje što nije poenta može da se vidi
 
I to, jeste, slazem se, samo to je univerzalno, kod svakog je takva situacija svako hoce da predstavi svoj maksimum.

to je logično do neke mere. recimo meni je prirodno oruženej da sam u gaćama sa opuštenom stomačinom i podbulom facom. sigurno neću takvu ad hoc sliku da, banalan primer, stavim na fb ili pošaljen uz biografiju za posao. logično da ćeš se skockati utegnuti i iskeziti. sad na obe slike, kažem 100ti put videće se bitne karakteristike, ne mogu nikako ispati ružan, sa 4 oka i mršav kad to nisam
 
Sebe najcesce vidjamo u ogledalu gde nesvesno namestamo ugao i crte lica ne bi li bi nama bili lepsi.

Te nas slike cesto iznenade.

Medjutim, ima ljudi koji se naviknu cestim fotografisanjem/snimanjem. Glumci narocito.
 
Ma nisam...retko kad ispadnem iz prve super, uglavnom moram da se uslikam 70 puta :D
A na tim "slučajnim", kako kad...nekad čak i lepo.

e da, ja sam se kao mala plašila foto aparata jer sam stvarno mislila da ću ostati unutra :lol:
a sad mi krivo što imam tako malo slika iz detinjstva :(
 
i koliko vas iritira ako niste?
Ja nisam , al zato umem da koristim raznorazne online programe al nije to to.

Mislim, svesna sam ja da mi proporcije delova lica nisu ko kod Misel Fajfer, al kako izgledam na nekim slikama, ono je propast, ne mogu da se prepoznam pa ispod slike non stop komentarisem: Jeeeebote kakvi smo, u mnozini da mi bude lakse.

ni malo nisam i ne iritira me ič...al zato ne umem da koristim raznorazne online programe...
 

Back
Top