Da li Srbiji treba vojska?

Da li Srbija treba da ima jaku vojsku?


  • Ukupno glasova
    16
Ima se Lazar, Miloš, mali Miloš...

Treba i elitna brigada Kara....ovaj, Mika Miš:

JbwIf0unraqXJ7B1_rjkCrjZzDFx33xlpH1OPdFG1MOow-XOvdfg8r_8N6y7XlXvS9OpEFpznZgYBhR6ec9ff0WL0mDYCDg
 
Po meni treba nam ekstra jaka vojska kao garant mira i bezbednosti. Vodim se idejom da ako smo dovoljno jaki niko nas neće ni napadati. Niko ne napada države koje mogu da uzvrate.

Često se poteže argument da smo okruženi NATO-om i da nam zbog toga ne treba vojska. Mislim da je to teška nebuloza jer u susedstvu imamo osvedočene neprijatelje koji se naoružavaju. Tu je i pitanje terorizma na teritoriji Srbije koje je finansirano od strane zapada.

Koji je vaš stav po ovom pitanju?

Autorska tema.
Наравно да треба. Пацифиста сам ал сила одбране мора да постоји. Томе нас учи повест.
 
Treba ali modernu
Mnogi ne shvataju pa se zalazu za neku vojsku jedva malo bolju od one sa sabljama i konjanicima
Dok u stvari trenutno najvise vredi pvo, artiljerija i dronovi

Mozes i kroz skolstvo kadrirati neke rodove
Recimo da drzava napravi igricu, da par casova godisnje ucenici igraju tu igricu, da se organizuje prvenstvo u njoj
a u stvari da ta igrica vodi ka poboljsanju upravljanja dronovima.
Tako relativno jednostavno dobijes vrhunske majstore u toj oblasti,
ne tako sto ces terati milorada iz okoline vranja da upravlja dronom.
 
srBsska vojska služi samo za teror naroda
Ej, mislim ja sam protiv terorisanja vojnika, jer znam sta se radi u kasarnama, ja sam super prosao ali ja sam lav, pokidao sam ih , a zato sam video leseva i leseva onih koji nisu i psihicki pukle i stradale bubrege onih koji nisu...

Ali mi je nezgodno da kazem da je vojska nekad terorisala srpski narod....Policija jeste nekoliko puta, ali cak ni to nije bas da se svima pripise, ali vojska sigurno nije..
Jos kad pogledam tradiciju Valjeva, no no , ne smemo , nije posteno da se kaze da Vojska gazi narod Srbije, jer i Valjevci postuju vojsku i vojska postuje Valjevce.....vise nego Sabac ali i Sabac je ok...
Pa Nis je uvek podmetao dupe kroz artiljeriju , a i Krusevac isto , isto artiljerija...
BG je pvo uvek dizao na misice iz nule...
Ne mogu da nulujemo dobre stvari iako je pola izroda bilo medju oficirima, ja licno procenio...i molili me da ih cistim, korumpirane od onih koji nisu...jer sam bio u toj poziciji ...
Van VB a obavesten o svemu...i citao ih kao male bebe..
Naravno info mi je stizao i od VB, nije VB blesava, zna tacno kome sme kome ne sme...

Zato ne mogu da kazem lose u smislu odnosa Vojske i naroda...cak i kad su izveli tenkove, ebali ih tenkovi u BG, zna se ko ih je izveo...9 marta...Zloupotreba jeste, ali svi znamo da to nije vojska ucinila nego se pi.zde krile iza vojne tehnike i autoriteta Vojske..

Iako je tacno da smo zbog mentaliteta i oficirskog kadra uvek skloni kapitulaciji za 10 dana...to sto nismo kapitulirali 1999, nije zbog rata i vojske, i oficira, nego sto je igra bila namestena, show, pozoriste, mucno je to objasnjavati , nije za obicne ljude da se prica o tome....
Ali opet je vojska mimo ponasanja politickog i vojnog rukovodstva, a to mozda i naslucujete, bila solidna...Svi mi znamo da su se cuvali mladi regruti u tom periodu , narocito roditelji tih mladih regruta, inace bi pilici zaginuli ko sto su oni namesteni na kosarama, e to jeste drugo lice tog politickog i vojnog vrha tog vremena...za to ponasanje bi trebalo da neke guzice stradaju , ali nista od toga, srbi su suvise uskih sirina shvatanja..
 

Back
Top