Da li se muškarci plaše obrazovanih i uspješnih žena?

Žene su danas dosta obrazovanije, pametnije i mnogo slobodnije nego nekada. Sa obrazovanom i pametnom ženom koja je sigurna u sebe, mnogo je lakše komunnicirati nego sa onom koju svaku riječ moraš "čupati" iz usta.
Kažu da smo mi muškarci "programirani" da tražimo "obične" a ne inteligentne i obrazovane žene, jer je sa njima lakše "rukovati" i upravljati!? :lol:

IMa li razloga da se "plašimo" tih uspješnih i obrazovanih žena ili je to neki pretjerani respekt prema njima?
Da li obrazovane i uspješne žene traže zaštitinika, idola, spasioca, rame za plakanje i svemu onome u kojima se mušakarac osjeća moćnim a i vrijednim u njenim očima?

Kada muškarci biraju, žena treba biti lijepa, a nije nužno da uz to bude i pametna. za razliku od žena.
Da li pametne žene prestraše muškarce koji smatraju da one imaju prevelika očekivanja? :roll:
Ne plasim se uopste, takve i volim ali one mene ne, one se od mene uplase kad cuju da sam gitarista i nemam stalan posao a moji nisu imali para za fax tako da jbg...
One jeste pricaju s tobom za razliku od druge ali obavezno traze nekog ko je josto iznad njih, obrazovanijeg, uspesnijeg i sve puta 2...
 
Tako delim zene...
pa dobro... samo muskarac koji je nesiguran u sebe ce kao postavljac teme postaviti pitanje sebi u vezi straha... zena ima svoj resor sigurnog oruzja kojim moze poraziti muskarca ali muskarac ima mnogo vise... problem je sto muskarci ne zele rat sa zenama a zene generalno zbog svoje iracionalnosti svaku stvar dozivljavaju kao atak na njihovu samosvesnost i ruka sama ide ka ormaru sa secivima... naravno ima i zena koje sve rade na odlozeno ali to je sadizam kao kada te dete iznervira napr u parku a ti ga jel iz licemerja ne klepis zauskom da se smiri, vec cekas da dodje kuci pa ga onda vaspitavas kao bolesnici sto rade...sve zavisi od karaktera i osvetoljubovosti... kada je o inteligenciji rec, bez ljutnje, zene ne mogu po sirini da se mere sa muskarcima ali imaju ono iskonsko sto skoro nijedan muskarac ne moze da nauci ili iskustveno sazna ma koliko bio pametan.. zato taj balans i opstaje a tako i treba yin i yang
 
pa dobro... samo muskarac koji je nesiguran u sebe ce kao postavljac teme postaviti pitanje sebi u vezi straha...
Sada su žene ravnopravne i nemaju kao nekada nekih ograničenja i predrasuda.. sada su žene političarke, doktorke, inženjerke, piloti, direktorke, predsjednice država i vlade, ministrice.. nisu to više samo "domaćice" u kući koje vjerno čekaju muževe. Danas su žene samostallne, nisu zavisne od muškaraca kao nekada.. mnoge od njih ne peru prozore, usisavaju, ne prave hranu.. naravno da to ne znači da su žene na važnim funkcijama sve odbojne i nepristupačne.
Ali ima žena koje mogu svve same u životu, niko im ne treba, sve im polazi za rukom, život im je med i mlijeko.. osim u ljubavi.
O tim i takvim ženama je tema, i zašto takvo njihovo ponašanje nije ono što bi očekivali kao od "normalnih" i prirodnih žena.
 
Sada su žene ravnopravne i nemaju kao nekada nekih ograničenja i predrasuda.. sada su žene političarke, doktorke, inženjerke, piloti, direktorke, predsjednice država i vlade, ministrice.. nisu to više samo "domaćice" u kući koje vjerno čekaju muževe. Danas su žene samostallne, nisu zavisne od muškaraca kao nekada.. mnoge od njih ne peru prozore, usisavaju, ne prave hranu.. naravno da to ne znači da su žene na važnim funkcijama sve odbojne i nepristupačne.
Ali ima žena koje mogu svve same u životu, niko im ne treba, sve im polazi za rukom, život im je med i mlijeko.. osim u ljubavi.
O tim i takvim ženama je tema, i zašto takvo njihovo ponašanje nije ono što bi očekivali kao od "normalnih" i prirodnih žena.

zena je prvo zena pa sve ostalo
i uvek stavi na prvo mesto da je zena pa sve ostalo
osim ako nije indoktrinirana i shebana u glavu zapadnjackim ispiranjem mozga pa se do 40 gubi u tranizicijama od toga ko je i sta je pa je nekad u stanju i decu da zapostavi ako ih ima....ali kako stitna pocne da radi svoj posao i ona pocinje se menja-citaj vraca na ono pravo i sve ono sto je mislila da je u tom trenutku bilo vazno pada u zasenak pred polnom odrednicom koja surovo stvari postavlja na pravo mesto. ma sta pricale zene o samostalnosti i drugim bajakma ne nasedajte
 
da ali vidis mi smo u srbiji sad suoceni sa velikim problemom jer se zene osamostaljuju i ovo su prvi macici u njihovom hodu po mukama kada nam se spolja namece taj modus i nacin shvatanja zivota bez obzira na tradicionalizam koji ovde vlada....a svi prvi koraci ako se kako tako prihvate nalaze na kompletno nerazumevanje medju okolinom. zato zene mogu imati teze probleme bas kao i muskarci ako zele nesto sa njima
 
imam ja tako jednog drugara, dechko je po zanimanju klosar nikad nista u zivotu nije radio, sve sto radi po ceo dan to je da juri zenske. pa ako bi ovi drugari seniori s teme sto se plase zena bili ljubazni da objasne stotinama i stotinama zena koje je ovaj nareckao da on u stvari nije mogao da ih smuva jer ih se plasi i jer one traze uspesnije od sebe i tako to. ko zna, mozda na tom njegovom spisku nalete i na svoju cerku :lol:
 
jeste. Znaju se standardi i stereotipovi.
Nije valjda da zivis u skladu sa standardima a jos manje sa stereotipovima.Nije mi dobro od takvih zena.Zar jedna krojacica jija je ostala to iz kozna kojih razloga ne moze biti obrazovana?! Usoesna svakako moze kao i Bucka najpoznatija frizerka u BG. Mislim da ste tekst razlicito protumacili.
 
Nije valjda da zivis u skladu sa standardima a jos manje sa stereotipovima.Nije mi dobro od takvih zena.Zar jedna krojacica jija je ostala to iz kozna kojih razloga ne moze biti obrazovana?! Usoesna svakako moze kao i Bucka najpoznatija frizerka u BG. Mislim da ste tekst razlicito protumacili.
mislim da si proširila moj komentar dalje nego što je bio namenjem.
Pitanje je bilo da li je dovoljno reći "ja sam uspešan čovek", a moj odgovor je bio da jeste jer se znaju standardi koji nekoga čine uspešnim.
 
Pa da, recimo šala
ku.rva može biti uspešna. Za jednu noć uzme hiljadu evra, dok ove neuspešne jedva nakupe 50
A ima i one turbo uspešne sa 10k za jednu noć.



ne vidim zasto drug mitke - koji je jelte komunista - ne bi smatrao droce uspesnim zenama vrednim strahopostovanja ako uzmemo u obzir da su komunyare okorela sirotinja, i imovinski i moralno. pa jel da.
 
mešaš moral sa uspehom a to su odvojene stvari.


ne mesa moral sa uspehom nego pokusava da ti objasni da je ignorisanje discipline zarad pukih brojki prosto debilizam o kom cak ne bi trebalo ni da se raspravlja. ne mozes smatrati sebe uspesnim covekom ako si sampion u pljuvanju u dalj recimo. ili ako si baba sera koja dobro zaradjuje. ili recimo moderator na forumu. tu je uspeh ogranicen kontekstom discipline koja je sama po sebi zivotni neuspeh. treba stvarno biti bakterija pa smatrati sebe ili nekoga drugog uspesnim ako briljira u tako nekoj oblasti. uspesna qurva je neuspesna zena. i ne samo to, to je promasena zena, promasen zivot. da li kapiras to uopste?
 

Back
Top