Da li se isplati preprodaja kvantas- pijaca

Pozdrav svima,bavim se proizvodnjom voca i povrca,od voca je ove godine bilo jagoda a sad aktuelno od povrca paradajz i papriku.Radi prosirivanja trzista planirao sam da uzmem tezgu na nekoj pijaci u gradu ili prosirim mrezu sa preprodavcima,ako bude zainteresovanih za dobru saradnju,lako se dogovoriti za dobar kvalitet.Nikad se nisam bavio preprodajom tako da neki adekvatan odgovor na tu temu ne bih imao da dodam,osim da nije naivno ni to raditi(zimi se smrzavas,kvarljiva roba,da li ce se prodati ili nece...)iako mislim da moze dobro da se zaradi ali ima dosta zezancija....Pozdrav.
 
Hvala svima. @darko darko: ne razumem ovo za markete. Nema to veze, pijace su i dalje posecene. Nije to problem. Meni su problem troskovi. Da li moze recimo u sezoni paradajza da se na kvantasu kupi za 30 dinara, da se na pijaci proda za 60, i da ostane zarada kad se plati zakup tezge?

Sinovac,to je proslost
kvantas je bio aktuelan 90-tih
ja sam za restoran nabavljao povrce na kvantasu gotovo svakodnevno,i sve ih znam skoro licno
pocev od ovih na pijacu pa do onih koji imaju radnje sa robom na meru...prodaju na veliko

sto se tice povrca...prvo...odakle tebi da kupis na veliko,mislim dobavljac??
drugo,jesi video ti sve one slepere i cuda od hladnjaca tamo
sta mislis odakle cigama pare da kupe onolike banane i pomorandze
to sve radi za jednog,dva,tri gazde
osim paprika,kupusa,krompira i luka
a i tada,to doteruju kamionom,i bukvalno zive u tom kamionu dok to ne rasprodaju
a para mizerna...bukvalno....nek naprave zaradu i po 40-50.000 dinara na kraju meseca,to je sitno za tu muku od 4-5 ujutru pa do veceri,plus spavas tamo
zamisli samo da istovaris kamion kupusa,te isti,po dzak utovarujes ljudima u auto!

sta ide...recimo...imas tamo,u onoj zgradi prodavnice veleprodaje kikirikija,badema,lesnika,indijskog oraha itd itd
e to mozda moze da prodje jer su cene,DUPLO manje nego li u radnjama tipa maxi,tus,idea
recimo,to nije lose i nije kvarljivo

pasulj na meru,isto tako...nije vezan rokom ko recimo zelena salata,zelena devojka

odgovor na ideju da valjas povrce na loikalnim pijacama
sta znam.....imas recimo u bloku 70 lokalnu pijacu,bloku 45,bez.kosi
moze da se nadje i tezga,ali su brate provaljeni,svi vec znaju sta rade i niko nije dalabu
plus,svaka raskrsnica u blokovima 62,63,64 ima po kamion sa prodajom kupljene robe na veliko sa kvantasa
znaci....recimo taj kraj,i moj kraj bez.kosa
imas u tom regionu 3 idee,bezbroj maksija,tus,tri pijace i bar 5 kamiona
ono sto onako iz glave bacam....ivana ribara isto tako,nema radnji,ali zato im dolaze kamioni sa krompirom,kupusom,vocem itd

znaci,ako cu da kupim...odem u ideju na bezaniji ili ideju extra,nebitno,koja uvek ima ubedljivo najbolje povrce...ni tempo nije los,al ajd,da ne sirimo
izaberem sa ogromne gomile,recimo banane i jabuke
izmere mi na digitalnoj vagi,sve deluje cisto
i nemoram da slusam ono,evo komso,izvoli komso,evo za tebe cena komso itd itd

znaci,vidim da nisi seljak,a to je posao za seljake
kad kazem seljake,mislim na prave ljude sa sela,bez obzira dali zive u gradu
njima je saka ko lopata a prst ko drska od lopate
mogu da podnesu i kisu i vetar i sunce i sta hoces,mogu da ponesu kolko hoces
po meni,mani se poljoprivrede,stradace ti samo zdravlje po ulici prodajuci,a nikakvih para tu nema
da ima,nebi oni izgledali kako izgledaju,a i da ima para...dzaba im,kad sa 35 izgledaju ko da im je 50

ako me razumes sta hocu da kazem
 
Pozdrav svima,hteo bi kratko da dodam(da o seljacima ne treba bas tako pricati tezak je posao na selu),sto se tice @Dulebass covek planira da se bavi preprodajom i u svakom slucaju je manje rizicnije od restorana,ne znam da li je restoran clana@ljuta mamba jos uvek aktuelan ali pijace i dalje rade.Znam ljude koji to rade po dvadeset i trideset godina i dalje su na pijaci(pijaca ce uvek postojati),nebih pisao dalje, jos da dodam za clana@Dulebass u vezi tezge i isplatljivosti da prvu godinu moze racunati kao losu sa prodajom i zaradom ,ali vec druge kad se prodaja ustali i stvori poznansto(musterije) onda se vec moze smatrati kao zarada,iznajmljivanje tezge i dnevna pijacarina ce se lako uklopiti sa zaradom(najbitniji je dnevni protok robe odatle izvlacis komletnu racunicu).Ali uvek treba racunati prvo na najmanju zaradu!!!Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Sinovac,to je proslost
kvantas je bio aktuelan 90-tih
ja sam za restoran nabavljao povrce na kvantasu gotovo svakodnevno,i sve ih znam skoro licno
pocev od ovih na pijacu pa do onih koji imaju radnje sa robom na meru...prodaju na veliko

sto se tice povrca...prvo...odakle tebi da kupis na veliko,mislim dobavljac??
drugo,jesi video ti sve one slepere i cuda od hladnjaca tamo
sta mislis odakle cigama pare da kupe onolike banane i pomorandze
to sve radi za jednog,dva,tri gazde
osim paprika,kupusa,krompira i luka
a i tada,to doteruju kamionom,i bukvalno zive u tom kamionu dok to ne rasprodaju
a para mizerna...bukvalno....nek naprave zaradu i po 40-50.000 dinara na kraju meseca,to je sitno za tu muku od 4-5 ujutru pa do veceri,plus spavas tamo
zamisli samo da istovaris kamion kupusa,te isti,po dzak utovarujes ljudima u auto!

sta ide...recimo...imas tamo,u onoj zgradi prodavnice veleprodaje kikirikija,badema,lesnika,indijskog oraha itd itd
e to mozda moze da prodje jer su cene,DUPLO manje nego li u radnjama tipa maxi,tus,idea
recimo,to nije lose i nije kvarljivo

pasulj na meru,isto tako...nije vezan rokom ko recimo zelena salata,zelena devojka

odgovor na ideju da valjas povrce na loikalnim pijacama
sta znam.....imas recimo u bloku 70 lokalnu pijacu,bloku 45,bez.kosi
moze da se nadje i tezga,ali su brate provaljeni,svi vec znaju sta rade i niko nije dalabu
plus,svaka raskrsnica u blokovima 62,63,64 ima po kamion sa prodajom kupljene robe na veliko sa kvantasa
znaci....recimo taj kraj,i moj kraj bez.kosa
imas u tom regionu 3 idee,bezbroj maksija,tus,tri pijace i bar 5 kamiona
ono sto onako iz glave bacam....ivana ribara isto tako,nema radnji,ali zato im dolaze kamioni sa krompirom,kupusom,vocem itd

znaci,ako cu da kupim...odem u ideju na bezaniji ili ideju extra,nebitno,koja uvek ima ubedljivo najbolje povrce...ni tempo nije los,al ajd,da ne sirimo
izaberem sa ogromne gomile,recimo banane i jabuke
izmere mi na digitalnoj vagi,sve deluje cisto
i nemoram da slusam ono,evo komso,izvoli komso,evo za tebe cena komso itd itd

znaci,vidim da nisi seljak,a to je posao za seljake
kad kazem seljake,mislim na prave ljude sa sela,bez obzira dali zive u gradu
njima je saka ko lopata a prst ko drska od lopate
mogu da podnesu i kisu i vetar i sunce i sta hoces,mogu da ponesu kolko hoces
po meni,mani se poljoprivrede,stradace ti samo zdravlje po ulici prodajuci,a nikakvih para tu nema
da ima,nebi oni izgledali kako izgledaju,a i da ima para...dzaba im,kad sa 35 izgledaju ko da im je 50

ako me razumes sta hocu da kazem

Ja sam te razumela 'vako , ako si seljak izgledas mnogo staro za svoje godine a to je lose, jer boje da izgledas lepo i mladje ali bez posla. :aha:
 

Back
Top