Da li sam pogresila sto sam upisala trecu?

my_name_is_nevena:
i pre nego sto sam se upisala u trecu, dosta sam se raspitivala... niko mi nije rekao to da su u trecoj losi profesori-to nije istina....a po profesorskim krugovima, barem koliko ja znam, nikad se nije pricalo da je treca losa skola-naprotiv... ne znam mozda si ti u pravu, ali od ljudi koje sam ja pitala nikad nisam cula da su tamo losi profesori...
realno, ne kazem da ih nema (kao i u svakoj skoli)...
ali zna se i zasto se svuda prica da su ovde profesori losi- zato sto nije kao u drugim skolama gde ti moras da znas APSOLUTNO sve iz gradiva, gde mozes da dubis na glavi, ali neces imati pet, jer jednostavno profesori imaju neki jbn tezak kriterijum koji mozes dostici samo nadljudskim naporima-ovde sa nekim prosecnim ucenjem mozes imati 5 iz svih predmeta...a pored toga stvarno te stvari naucis, ne zaboravis ih...ako su ovde profesori losi zato sto te ne maltretiraju i ne ubijaju te od ucenja-dobro ok, onda su losi...mada bih ja to pre rekla za neke druge skole gde treba ko manijak da ucis da bi bio odlican...ovde s odlican stvarno uz minimalne napore...
ne znam, opet je to samo moje misljenje, mozda su se meni jednostavno zapali ok profesori i super drustvo, ali to je sve individualno...isto kao i u svim drugim skolama, ali ja sam zadovoljna sa trecom...moze se reci i vise nego zadovoljna...
JA SAM 5.O VEC 2 GODINE U PRVOJ.BEZ NADLJUDSKIH NAPORA.I AKO SE NEKO U MOJOJ SKOLI (KAO NAJTEZOJ U BGU) UBIJA OD UCENJA,TAJ JE RETARDIRAN....I PROFESORI SU SUPER,SA PONEKIM IZUZETKOM....A TO STO POLA SKOLE PADA NA POPRAVNI JE SAMO ZATO STO SE PREVISE ZAJEBAVAJU(MO)...I MENI JE MALO FALILO DA ODEM NA RAZREDNI...BTW SLAZEM SE SA TVOJIM RAZMISLJANJEM,ALI SAMO POTVRDJUJES DA SU U III OCENE BITNIJE OD ZNANJA.
 
to da je burzijska nije tacno.nekad je bila.sada tamo idu streberi ,pre je bila i fancy,vise nije ni to,,sve metalci i rokeri ,,,,,nisi se zeznula,...i nije laka!!!teska je skola,fazon u osnovnoj vikovac tamo jedva vrlo dobra..ako volis da ucis,,,.,bice ti oket...mada ja sam 91...i ovi koje ja znam iz trece,nisu niti fenseri a kamoli burzuji,,,,takvi idu u zubotexnicku...
 
Mare-SDT-:
to da je burzijska nije tacno.nekad je bila.sada tamo idu streberi ,pre je bila i fancy,vise nije ni to,,sve metalci i rokeri ,,,,,nisi se zeznula,...i nije laka!!!teska je skola,fazon u osnovnoj vikovac tamo jedva vrlo dobra..ako volis da ucis,,,.,bice ti oket...mada ja sam 91...i ovi koje ja znam iz trece,nisu niti fenseri a kamoli burzuji,,,,takvi idu u zubotexnicku...
Ima jos uvek i fensera tamo...Naravno strebera neuporedivo vise.STA TESKA SKOLA?TAJ KOJI JE U OSNOVNOJ BIO VUKOVAC,A SAD JEDVA VR DOBAR,U SVAKOJ DRUGOJ GIMNAZIJI BI JEDVA PROSO GODINU!
 
:wink: :wink:
Ben_Adam:
Svaka chast na dokazu korektnosti vashih postova. Chim uporedjujete uspeh iz osnovnih shkola sa uspehom iz gimazija, dajete nam klauzulu da ne sumnjamo u tachnost vashih postova i da u njih ne verujemo...


e molim te....niko ne moze da mi kaze da se odlican uspeh(ne sve petice) ne mogu zadrzati u srednjioj , pogotovo gimnaziji,,,a treca spada u jace gimnazije!!!
 
@Golden Roxy
iskreno, mozda si u pravu, ali to nije moj slucaj, to dal ti ucis zbog znanja ili zbog ocene, to je stvar do tebe...bar ja tako mislim...na drustvenom sam smeru i zaista zbog zelje za znanjem ne ucim kakvo je razmnozavanje gljiva...jednostavno ko hoce da uci i da nauci nesto-moze, a ko hoce da uci zbog ocene-njegova stvar...pa ako ti sve ucis zbog znanja svaka ti cast, ali ja stvari koje me ni najmanje ne zanimaju ucim zbog ocene...pa ucis li ti sve zbog znanja?
postoji dosta ljudi koji uce samo zbog ocene, ali to je njihova stvar...
opet ponavljam, da li ces ti da ucis zbog znanja ili zbog ocene to je samo tvoja stvar...nema to veze ni sa trecom ni sa prvom ni sa bilo kojom drugom skolom na planeti...
to je samo moje misljenje, mozda gresim ...ne znam
 
my_name_is_nevena:
@Golden Roxy
iskreno, mozda si u pravu, ali to nije moj slucaj, to dal ti ucis zbog znanja ili zbog ocene, to je stvar do tebe...bar ja tako mislim...na drustvenom sam smeru i zaista zbog zelje za znanjem ne ucim kakvo je razmnozavanje gljiva...jednostavno ko hoce da uci i da nauci nesto-moze, a ko hoce da uci zbog ocene-njegova stvar...pa ako ti sve ucis zbog znanja svaka ti cast, ali ja stvari koje me ni najmanje ne zanimaju ucim zbog ocene...pa ucis li ti sve zbog znanja?
postoji dosta ljudi koji uce samo zbog ocene, ali to je njihova stvar...
opet ponavljam, da li ces ti da ucis zbog znanja ili zbog ocene to je samo tvoja stvar...nema to veze ni sa trecom ni sa prvom ni sa bilo kojom drugom skolom na planeti...
to je samo moje misljenje, mozda gresim ...ne znam
Ja sam prirodni.Drustveni predmeti su nam laganica.....A i biologija,koju prezirem.Sve te predmete ucim cisto da bih imala neko osnovno obrazovanje,a ponekad me nesto bas zainteresuje(psihologija).I zbog ocena,necu da mi kvare prosek,i sto da nemam dobre ocene,kad mogu?Ali prirodni predmeti su stvarno jaki.(Tu,sva sreca,nema ucenja!)Mada..hm...pojedini profesori..ne bih javno....E sad ja sam mislila na to da je u 1,5,9... veca ponuda (NE I POTRAZNJA),i ako te nesto zanima mozes stvarno vise da naucis...a mozes i bez problema sa super uspehom da prolazis a da te nista od toga ne zanima i da ucis samo za ocenu(BEZ PREVISE MUCENJA,SVE TE PRICE DA JE PRVA TESKA SU IZMISLJOTINA!PA SA TIM SE SLAZU I ONI KOJI PADAJU NA POPRAVNI-citaj pola skole-).A 3 vazi za skolu koja ima manju ponudu kvalitatnog znanja...To znam od nekih likova iz 3,a i od profesora iz raznih skola sa kojima sam pricala kada sam odlucivala gde cu da se upisem(I meni je 3 bila jedna od opcija)...Ipak ti ides u tu skolu i glupo je da ja sudim o njoj...Inace,svidjaju mi se tvoja razmisljanja... :D
I jedan "zanimljiv" podatak - Svake godine se poneko iz 1 prebaci u 3.
 
my_name_is_nevena:
@Golden Roxy
iskreno, mozda si u pravu, ali to nije moj slucaj, to dal ti ucis zbog znanja ili zbog ocene, to je stvar do tebe...bar ja tako mislim...na drustvenom sam smeru i zaista zbog zelje za znanjem ne ucim kakvo je razmnozavanje gljiva...jednostavno ko hoce da uci i da nauci nesto-moze, a ko hoce da uci zbog ocene-njegova stvar...pa ako ti sve ucis zbog znanja svaka ti cast, ali ja stvari koje me ni najmanje ne zanimaju ucim zbog ocene...pa ucis li ti sve zbog znanja?
postoji dosta ljudi koji uce samo zbog ocene, ali to je njihova stvar...
opet ponavljam, da li ces ti da ucis zbog znanja ili zbog ocene to je samo tvoja stvar...nema to veze ni sa trecom ni sa prvom ni sa bilo kojom drugom skolom na planeti...
to je samo moje misljenje, mozda gresim ...ne znam
Bravo!
 
sto se tice kvaliteta znanja-zavisi...3.je bila i ostala gimnazija uglavnom za drustvenjake... pa to je jedina skola sa bilvingvalnim odeljenjima (cini mi se da ih ima i privatna gimnazija crnjanski-englesko bilvingvalno, al ipak je to privatna gimnazija)
prirorodni je mnogo tezi, a realno ne pruza ne znam kakvo znanje
a sto se tice drustvenog, srpski,engleski i latinski naucis stvarno za ceo zivot, da ne pricam o likovnom jer o istoriji umetnosti starog veka znam sve i sve je nauceno sa razumevanjem, a da pritom nisam 2 put pogledala svesku kuci...
kvalitet znanja ne zavisi od skole, nego od profesora, a ako tebi zapadnu ocajni profesori, jbg, to moze da ti se desi u svakoj skoli, zar ne?
na kvalitet vecine profesora ne mogu se pozaliti, iako naravno postoje oni koji zasluzuju giljotinu, al verujem da takvih ima i u prvoj i u petoj i u svakoj drugoj gimnaziji i srednjoj skoli...
a inace po profesorskim krugovima se odavno prica da su prva, treca i peta najjace gimnazije u gradu (tu je negde i deveta), s tim sto je treca vise drustvena gimnazija, odnosno pruza vece znanje jezika i drustvenih nauka...
ne znam kako je kod vas u prvoj, ali sto se tice jezika, mi ih mnogo vise ucimo i mnogo vise znamo nego oni u petoj....
 

Back
Top