Da li sam još uvek dete?

2ihrt34.jpg



I danas posle toliko godina uhvatim sebe kako sa uživanjem sedim pored TV-a i gledam crtani film. U ponudi programa koje nam nude sa malih ekrana u zadnje vreme najšešće bežim od tema koje u sebi nose ekonomiju i politiku. Te emisije me sve više podsecaju na one iz devedesetih kada su nas ubeđivali da lepo živimo sa tri DM samo što to još uvek ne znamo. Isto se to radi i danas samo sa malo vise uvijanja u oblandu. Ponešen tim iskustvom zadržavam se kod onih nekoliko edukativnih kanala ali veoma često odgledam i crtani, mada moram priznati da je i njih sve više koji su puni nasilja. Gde nestadoše oni dobri Diznijevi Miki, Šilja, Paja...

Q9cE0l.gif


2lnaejq.jpg


2ihrt34.jpg
 
kalimero.png


Stvarno je nepravda što je staro dobro vreme...zauvek prošlo...jedan od junaka koji je o pravdi i krivdi govorio iz večeri u veče i plenio naša srca.....

Ovo je moj skromni prilog

naš stari dobri drugar koji se sekirao umesto miliona gledalaca širom sveta

stari dobri KALIMERO

:bye::bye::bye:
 
miwka;bt52472:
kalimero.png


Stvarno je nepravda što je staro dobro vreme...zauvek prošlo...jedan od junaka koji je o pravdi i krivdi govorio iz večeri u veče i plenio naša srca.....

Ovo je moj skromni prilog

naš stari dobri drugar koji se sekirao umesto miliona gledalaca širom sveta

stari dobri KALIMERO

:bye::bye::bye:
miwka...ukrao si moj omiljeni crtani film iz detinjstva.. Ali najomiljeniji...pazi, odlazila sam s ulice u 7 i 15h zbog njega i ponovo se vracala u igru..Boze, kakvo vreme?
 
SibirskiTigar;bt52432:
petrana - najvaznije je da su ostale u secanju,hajde jos neku po secanju
Sibirski, to je samo jedan malen deo , malen malen deo decijeg repertoara kod me

isli smo u Afriku da sadimop papriku
,,,
majmun sa grane , misli da su banane
nista nije slutio, starsno se oljutio

pozelela koza Roza da se malo svetom voza :lol:
...
pomognite kozi Rozi, podmetnite nogu kozi

...

razbole se lisica susi se ko grana,
lecili je brizljivo nekoliko dana
...
kad bi gusku pojela lakse bi joj bilo

....


Jedino sto kad pocnem da pevam obicno gresim tekst pa me sve ispravljaju, al uvek ima neka poenta u tim pesmicama, u nekoj recenici
 
Ja htela da vas podsetim Na Kalimera,ali me Miwka preduhitrio...Mislim da su crtani filmovi nekada bili mnogo bolji i primereniji deci....Dok je moja cerka rasla bili su aktuelni Strumfovi,a lepi si bili i Mumijevi dok je rastao moj sin,a sada i on gleda neke grozne crtane filmove pune nasilja,robota i nakaza...
Evo da i ja dam doprinos u vidu jedne pesmice,mislim da smo i mi kao i mnoge generacije pre i posle nas rasli uz Branka Kockicu
''U svetu postoji jedno carstvo,u njemu caruje drugarstvo
u njemu je sve lepo,u njemu je sve krasno
u njemu se sve raduje....''
Jutarnji skolski program nisam propustala...
 
"Sve na što mislimo postaje veće. Zato ne mislimo na bolest, siromaštvo, starost i smrt. Zamenimo te reči mislima na ZDRAVLJE, BOGATSTVO, MLADOST I ŽIVOT". ,nisam sigurna ,ali mislim da je ovo rekao veliki Goette.
...ako će crtani filmovi pomoći da se okrenem ovakvim mislima,onda mislim da jesam još uvek i želim što duže ostati dete :)
:ok:
 

Back
Top