Da li radimo ono sto zelimo ili sto mislimo da treba?

Zaza0011

Obećava
Poruka
70
Slicna tema postoji ali se ona odnosi na, koliko sam ja razumela, radne obaveze, posao itd.

Ovo ima drugaciji cilj, a odnosi se na emotivni deo.

Pocecu od sebe. Ja sam, do sad, uglavnom odnosno skoro pa uvek, radila ono sto sam zelela. Tj, svako moje ponasenje je bilo posledica mojih sopstvenih unutrasnjih zelja, stremljenja.

Medjutim, sad nekako nije tako. Konkretno, u vezi sam koja me ne ispunjava onako kako bih ja to zelela. Mislim da se obostrano ne razumemo dovoljno. A strasno je to sto prelazimo oboje preko toga. Ja sam se oduvek smejala i mislila da su id.ioti oni ljudi koji su u bilo kojoj vrsti veze a da im ona ne odgovara.
Odmah da naglasim, da je nasa veza jako lepa, sve je kako treba, ali postoji onaj cudan unutrasnji osecaj da nekako to nije to. a uprkos tome, ostajem u njoj. Bojim se da ne zaglibim u ozbiljnu pricu braka pa da posle zelim da se razvedem. To bih nekako dozivela kao poraz. Bojim se da negde moj motiv u ovoj vezi nije onaj po sistemu "da ne ostanem sama". Uvek sam se grozila toga, a izgleda ja sada to radim. Ne svijda mi se sve to.
 
Slicna tema postoji ali se ona odnosi na, koliko sam ja razumela, radne obaveze, posao itd.

Ovo ima drugaciji cilj, a odnosi se na emotivni deo.

Pocecu od sebe. Ja sam, do sad, uglavnom odnosno skoro pa uvek, radila ono sto sam zelela. Tj, svako moje ponasenje je bilo posledica mojih sopstvenih unutrasnjih zelja, stremljenja.

Medjutim, sad nekako nije tako. Konkretno, u vezi sam koja me ne ispunjava onako kako bih ja to zelela. Mislim da se obostrano ne razumemo dovoljno. A strasno je to sto prelazimo oboje preko toga. Ja sam se oduvek smejala i mislila da su id.ioti oni ljudi koji su u bilo kojoj vrsti veze a da im ona ne odgovara.
Odmah da naglasim, da je nasa veza jako lepa, sve je kako treba, ali postoji onaj cudan unutrasnji osecaj da nekako to nije to. a uprkos tome, ostajem u njoj. Bojim se da ne zaglibim u ozbiljnu pricu braka pa da posle zelim da se razvedem. To bih nekako dozivela kao poraz. Bojim se da negde moj motiv u ovoj vezi nije onaj po sistemu "da ne ostanem sama". Uvek sam se grozila toga, a izgleda ja sada to radim. Ne svijda mi se sve to.

инаћење није оно што си желела, досадило ти.
 
pa moguce da necu biti bas precizna u ovome ali recimo

ko ti kaze da su sve te prethodne zelje bile dobre i da to bas tako treba.
mozda se u toj vezi ti ne trudis dovoljno, pod trudom podrazumevam da se jako koristi mozak, prastanje i uvazavanje ovog drugog (ti radis jer si trenutno ti ta koja razmislja, druga strana je mozda nekako inertnija), nego koristis neke obrasce ranije, ok mozda osecanja. znaci imas neki prethodni zivot koji te vuce ali ne znaci da je i veza beskorisna jer ipak, ipak si tu i nesto te drzi.
odnosno, mogla bi mozda da raskines to ali da ti je bas sve bez veze ne bi ni bila tu. kao npr, trazila si roze haljinu i mislila si da ti je omiljeno ali si nasla teget pantalone, i sad kao moze, a ni sama ne znas koja je sira slika. ok neprecizno

odnosno to sto imas kao neki unutrasnji osecaj, ne znaci da ti ej lose vec mislim da je to neki konflikt sa prethodnim i potreban je neki trud i uskladjivanje odnosno, nije da se bas tako dobro poznajemo kao sto mislimo
ovo je sve malo neprecizno izvini vise je na nivou polubrainstorminga
ne znaci ni da je ta veza to, ali ne znaci ni da nije. nekad ta strast i zelja mislim da nisu na prvom mestu u vezi a navikli smo zbog filmova i muzike da vise cenimo ako se strast odma nacrta i tako

ali si svejedno zaglibila u sve to i samim prekidom nisi obrisala taj deo zivota a vise ga nemas . nadam se da ovaj brainstorming moze da prodje ha
 
ako je veza pitanje rekla bih ti da radis na ostatku zivota a ne da je ta veza centar svega. znaci bavi se nekim drugim problemom koji nije ljubavni npr ili osmisli neki siri zivot
posto ste verovanto u stvari verovatno OK samo nije nesto turbo. mislim da je za danasnje vreme ako je nesto OK dovoljan razlog da ga ne bacis u djubre, makar ne odmah, iako nije turbo ludilo romeoAndJulija

haha pricam sama sa sobom u stvari ne znam niko nema resenje mozda psiholozi meni se samo malo pishe (:
 
covece pa ako se tek zabavljate ne znaci da ces se vencati :I mnogo si u mislima napred

a zasto creep, ko je to :I

ne znam, a ne moras da budes s njim, stvar je u tome sto si u sadasnjosti a buducnost samo zamisljas i mozes u trenutku sve da prekines ili da nastavis ili da napraivs sta mozes ili hoces :I

ej hvala za creep

mozes i da zabrljas ili ne zabrljas ali to radis ti a ne drugi za tebe

... ili moze on da ode : )
 
Slicna tema postoji ali se ona odnosi na, koliko sam ja razumela, radne obaveze, posao itd.

Ovo ima drugaciji cilj, a odnosi se na emotivni deo.

Pocecu od sebe. Ja sam, do sad, uglavnom odnosno skoro pa uvek, radila ono sto sam zelela. Tj, svako moje ponasenje je bilo posledica mojih sopstvenih unutrasnjih zelja, stremljenja.

Medjutim, sad nekako nije tako. Konkretno, u vezi sam koja me ne ispunjava onako kako bih ja to zelela. Mislim da se obostrano ne razumemo dovoljno. A strasno je to sto prelazimo oboje preko toga. Ja sam se oduvek smejala i mislila da su id.ioti oni ljudi koji su u bilo kojoj vrsti veze a da im ona ne odgovara.
Odmah da naglasim, da je nasa veza jako lepa, sve je kako treba, ali postoji onaj cudan unutrasnji osecaj da nekako to nije to. a uprkos tome, ostajem u njoj. Bojim se da ne zaglibim u ozbiljnu pricu braka pa da posle zelim da se razvedem. To bih nekako dozivela kao poraz. Bojim se da negde moj motiv u ovoj vezi nije onaj po sistemu "da ne ostanem sama". Uvek sam se grozila toga, a izgleda ja sada to radim. Ne svijda mi se sve to.

Sta da ti kazem svi se ponekad tako osecamo..u danasnje vreme sve cesce jer svako danas nesto pametuje bespotrebno..niko nije opusten kao nekad..to je problem sto svi previse razmisljamo i vagamo bespotrebno..mnoge mogucnosti su nam nametnute a slabo ih moze svako ispratiti pa se tu ljudi pogube..kad se saberem u svakoj vezi mi je nesto falilo..nema savrsenog odnosa..probaj tako sagledati prethodne veze i veze ljudi oko sebe..videces da je drugima mnogo gore i da gore prolaze ali se bore za ljubav..nisu alavi..to nije skromnost vec realnije sagledanje zivota..ono sto mi se vise puta desilo u jednoj istoj vezi sklop vanzemaljsko dobrog odnosa kao i razocarenja na kraju..i ne mogu ti reci sta je posledica takvog raspleta osim nezrelosti pojedinca da se nosi sa raznim zivotnim situacijama
 
Sta da ti kazem svi se ponekad tako osecamo..u danasnje vreme sve cesce jer svako danas nesto pametuje bespotrebno..niko nije opusten kao nekad..to je problem sto svi previse razmisljamo i vagamo bespotrebno..mnoge mogucnosti su nam nametnute a slabo ih moze svako ispratiti pa se tu ljudi pogube..kad se saberem u svakoj vezi mi je nesto falilo..nema savrsenog odnosa..probaj tako sagledati prethodne veze i veze ljudi oko sebe..videces da je drugima mnogo gore i da gore prolaze ali se bore za ljubav..nisu alavi..to nije skromnost vec realnije sagledanje zivota..ono sto mi se vise puta desilo u jednoj istoj vezi sklop vanzemaljsko dobrog odnosa kao i razocarenja na kraju..i ne mogu ti reci sta je posledica takvog raspleta osim nezrelosti pojedinca da se nosi sa raznim zivotnim situacijama

ovo jeste zrelo razmisljanje
 

Back
Top