DA LI MENJATI EVRO U ŠVAJCARCE

privatnik 83

Početnik
Poruka
6
POŠTO SAM KAO BIO PAMETAN POSLOVAN ČOVEK USPEO SAM DA ŠTEKNEM NEŠTO EVRIĆA I STAVIO IH NA ŠTEDNJU,ZBOG OVE FRKE U EVROPI RAZMIŠLJAM DA SVE PREBACIM U ŠVICARSKI FRANAK BEZ OBZIRA ŠTO BI NA KONVERZIJI IZGUBIO PAR POSTO...ALI ME BRINE GOMILA STVARI...NPR. DA LI ŠVAJCARAC MOŽE DA PADNE,DA LI AKO SE OVI U EVROPI DOGOVORE EVRO MOŽE DA SKOČI;PA SAM SE ZEZNUO DA LI JE TOLIKA FRKA U EVROPI PA VEĆ KASNIM SA KONVERZIJOM...SVAKI SAVET BI MI POMOGAO A NAJBOLJE SAVETI LJUDI KOJI SU VEĆ PRETVORILI EVRO U ŠVAJCARCE I ONIH KOJI SU ODLUČILI DA TO NE RADE
 
POŠTO SAM KAO BIO PAMETAN POSLOVAN ČOVEK USPEO SAM DA ŠTEKNEM NEŠTO EVRIĆA I STAVIO IH NA ŠTEDNJU,ZBOG OVE FRKE U EVROPI RAZMIŠLJAM DA SVE PREBACIM U ŠVICARSKI FRANAK BEZ OBZIRA ŠTO BI NA KONVERZIJI IZGUBIO PAR POSTO...ALI ME BRINE GOMILA STVARI...NPR. DA LI ŠVAJCARAC MOŽE DA PADNE,DA LI AKO SE OVI U EVROPI DOGOVORE EVRO MOŽE DA SKOČI;PA SAM SE ZEZNUO DA LI JE TOLIKA FRKA U EVROPI PA VEĆ KASNIM SA KONVERZIJOM...SVAKI SAVET BI MI POMOGAO A NAJBOLJE SAVETI LJUDI KOJI SU VEĆ PRETVORILI EVRO U ŠVAJCARCE I ONIH KOJI SU ODLUČILI DA TO NE RADE

sačekaj još...jer i od tebe ima onih koji imaju mnogo više...
 
ja se razmisljam koliko je pametno dalje uplacivati zivotno osiguranje..
na pola ugovorenog vremena sam..ni ovo do sada ulozeno nije mala suma, a tek nece biti mala ono sto jos treba da ulozim do isteka ugovora..
ako prestanem da ulazem sada, od postojece racuna mi se manje uplacena suma i to ostaje zamrznuto do isteka potpisanog ugovora..
u kuci sa kojom sam potisala ugovor, dobila sam odgovor - drzava garantuje za ulog..
mislim, koja drzava?
kad ja ne verujem posle svih desavanja ni u garancije evrope :roll:
jedno kajanje nam ne gine..
 
POŠTO SAM KAO BIO PAMETAN POSLOVAN ČOVEK USPEO SAM DA ŠTEKNEM NEŠTO EVRIĆA I STAVIO IH NA ŠTEDNJU,ZBOG OVE FRKE U EVROPI RAZMIŠLJAM DA SVE PREBACIM U ŠVICARSKI FRANAK BEZ OBZIRA ŠTO BI NA KONVERZIJI IZGUBIO PAR POSTO...ALI ME BRINE GOMILA STVARI...NPR. DA LI ŠVAJCARAC MOŽE DA PADNE,DA LI AKO SE OVI U EVROPI DOGOVORE EVRO MOŽE DA SKOČI;PA SAM SE ZEZNUO DA LI JE TOLIKA FRKA U EVROPI PA VEĆ KASNIM SA KONVERZIJOM...SVAKI SAVET BI MI POMOGAO A NAJBOLJE SAVETI LJUDI KOJI SU VEĆ PRETVORILI EVRO U ŠVAJCARCE I ONIH KOJI SU ODLUČILI DA TO NE RADE
У швајцарац је свакако сигурније него у евАр.
Злато, или обрадиво земљиште далеко најсигурније.
И сребро, свакако.
 
ja se razmisljam koliko je pametno dalje uplacivati zivotno osiguranje..
na pola ugovorenog vremena sam..ni ovo do sada ulozeno nije mala suma, a tek nece biti mala ono sto jos treba da ulozim do isteka ugovora..
ako prestanem da ulazem sada, od postojece racuna mi se manje uplacena suma i to ostaje zamrznuto do isteka potpisanog ugovora..
u kuci sa kojom sam potisala ugovor, dobila sam odgovor - drzava garantuje za ulog..
mislim, koja drzava?
kad ja ne verujem posle svih desavanja ni u garancije evrope :roll:
jedno kajanje nam ne gine..

Kao u tamnom vilajetu. Ko uzme kajaće se, ko ne uzme kajaće se.
Samo što je u Dekameronu još bolji odgovor na sličnu dilemu: Bolje je uzeti i kajati se, nego kajati se što se nije uživalo :)
 
У швајцарац је свакако сигурније него у евАр.
Злато, или обрадиво земљиште далеко најсигурније.
И сребро, свакако.

Samo je ovo što je boldovano sigurno. Zlato se ne jede, ali na zemlji možeš da uzgajaš ono što ćeš pretvoriti u hranu. Missim.. može zlato da se jede, figurativno.. ako se vrednost istog konvertuje u ekvivalentnu vrednost hrane... samo što u vunenim vremenima lako može doći do poremećaja vrednosti "žutog", pa bude kao za vreme drugog svetskog rata, kada su se kokošija jaja menjala za zlatne lančiće i prstenje. Žuto za žuto
 
Samo je ovo što je boldovano sigurno. Zlato se ne jede, ali na zemlji možeš da uzgajaš ono što ćeš pretvoriti u hranu. Missim.. može zlato da se jede, figurativno.. ako se vrednost istog konvertuje u ekvivalentnu vrednost hrane... samo što u vunenim vremenima lako može doći do poremećaja vrednosti "žutog", pa bude kao za vreme drugog svetskog rata, kada su se kokošija jaja menjala za zlatne lančiće i prstenje. Žuto za žuto
У најлошијем тренутку увек је земљиште број један, али је злато/сребро добро за оно после тога.
А и за одећу, обућу, џебану...
 
Kao u tamnom vilajetu. Ko uzme kajaće se, ko ne uzme kajaće se.
Samo što je u Dekameronu još bolji odgovor na sličnu dilemu: Bolje je uzeti i kajati se, nego kajati se što se nije uživalo :)

ajde sad ti budi pametan sta bi ovde bilo uzeti..
ja nisam..
nastavicu i dalje da uplacujem, ali sa velikim kajanjem sa svakom placenom ratom..
i tako jak osecaj imam da na kraju necu ni evro od uplacenog moci da vidim..
 
POŠTO SAM KAO BIO PAMETAN POSLOVAN ČOVEK USPEO SAM DA ŠTEKNEM NEŠTO EVRIĆA I STAVIO IH NA ŠTEDNJU,ZBOG OVE FRKE U EVROPI RAZMIŠLJAM DA SVE PREBACIM U ŠVICARSKI FRANAK BEZ OBZIRA ŠTO BI NA KONVERZIJI IZGUBIO PAR POSTO...ALI ME BRINE GOMILA STVARI...NPR. DA LI ŠVAJCARAC MOŽE DA PADNE,DA LI AKO SE OVI U EVROPI DOGOVORE EVRO MOŽE DA SKOČI;PA SAM SE ZEZNUO DA LI JE TOLIKA FRKA U EVROPI PA VEĆ KASNIM SA KONVERZIJOM...SVAKI SAVET BI MI POMOGAO A NAJBOLJE SAVETI LJUDI KOJI SU VEĆ PRETVORILI EVRO U ŠVAJCARCE I ONIH KOJI SU ODLUČILI DA TO NE RADE

Godinu dana sam držao veći deo štednje u CHF, pa sam se istog oslobodio dan pre stupanja na snagu odluke SNB o fiksiranju maksimalnog kursa CHF za EUR na 1,20 (6.9.2011.), usput ostvarujući dobit veću od one koji bih imao klasičnom štednjom u EUR.

SNB se "zaklinjao" da će sa "najvećom mogućom odlučnošću" naštampati "koliko god je potrebno novca" kako bi sprečila jačanje CHF iznad 1,20.
Od stupanja na snagu te odluke CHF nije oslabio ispod 1,25 (već se kreće u tom opsegu). Približio se 1,25 tek kada je SNB najavila spuštanje zacrtanog limita na 1,25. Ali pošto se to ispostavilo kao glasina, kurs je uglavnom ostao u opsegu 1,22-1,24. Inače, u pretkrizno vreme, CHF je bio ispod 1,50

Dakle:
1) Prostor za rast franka je zatvoren (SNB ne dozvoljava)
2) Prostor za slabljenje franka postoji, ali su ga zatvorili forex-investitori.
3) CHF je de facto fiksiran za EUR, pri čemu rizik postoji samo u slabljenja CHF (ukoliko forex investitori prestanu da ga gledaju kao sigurnu luku), a ne njegovog jačanja u odnosu na EUR.
 
Poslednja izmena:
ajde sad ti budi pametan sta bi ovde bilo uzeti..
ja nisam..
nastavicu i dalje da uplacujem, ali sa velikim kajanjem sa svakom placenom ratom..
i tako jak osecaj imam da na kraju necu ni evro od uplacenog moci da vidim..
Па кад је банкрот Лајман Брадерса и посртање Америкен бенк 2008. као и криза уопште, највећи државни пензиони фонд на свету, норвешки, коштао око 200 милијарди $, што је 40% вредности фонда, онда можеш мислити како ће други проћи.
 
POŠTO SAM KAO BIO PAMETAN POSLOVAN ČOVEK USPEO SAM DA ŠTEKNEM NEŠTO EVRIĆA I STAVIO IH NA ŠTEDNJU,ZBOG OVE FRKE U EVROPI RAZMIŠLJAM DA SVE PREBACIM U ŠVICARSKI FRANAK BEZ OBZIRA ŠTO BI NA KONVERZIJI IZGUBIO PAR POSTO...ALI ME BRINE GOMILA STVARI...NPR. DA LI ŠVAJCARAC MOŽE DA PADNE,DA LI AKO SE OVI U EVROPI DOGOVORE EVRO MOŽE DA SKOČI;PA SAM SE ZEZNUO DA LI JE TOLIKA FRKA U EVROPI PA VEĆ KASNIM SA KONVERZIJOM...SVAKI SAVET BI MI POMOGAO A NAJBOLJE SAVETI LJUDI KOJI SU VEĆ PRETVORILI EVRO U ŠVAJCARCE I ONIH KOJI SU ODLUČILI DA TO NE RADE

NIkada ne bih pretvarala evre u svajcarce. Ako sve ode u qrtz, najcrnji moguci scenario, otici ce svajcraci zajedno sa dolarima i evrima.

Juce citah neki intrevju sa sefom najvece svajcarske banke a koji kaze da je sudbina svajcarca usko vezana za evro.

Svejedno da li ce evro kao valuta nestati, vrednost evra ( znaci 1 evro= 2 DM) ce ostati,kao sto je danas jos uvek vazece sa DM.
Ako bi imao 100.000 DM,mozes i dan danas da odes u banku i da za to dobijes 50.000 evra.

Znaci, ne razmislja o tome, sto vise razmisljas to manje imas pojma sta ces i kako ces.
Razmisli da u Evropi ima i milijardera,ali i srednje klase koja takodje ima 100-200.000 evra u banci, i da
nece biti moguce jednostavno te ljude ojaditi za tu lovu.Ipak nisu ovde Dafine i Gazda Jezde u opticaju.
 
evro ne moze da propadne,dinar je slabio 90tih pa je opet tu...evro moze da oslabi ili da se vrate stare valute,to ne znaci propast vec konvertovanje u vise valuta...ja stalno pisem da treba bezati od evropskih valuta...aud,cad su sigurne valute,cena zlata ce padati...u zemljiste se isplati ako pukne svetska ekonomija
 
za obradjivanje su potrebna dodatna ulaganja ne samo rad,ako vec ima dojava da ce valute puci,biti rata itd mora se kupiti i djubriva,nafte,semena i td...chf se vremenom prema eur kretao u okvirima kao i cad i aud..te dve valute pokazuju gde bi trebala biti vrednost franka danas ...1.35- 1.40 ...posto je precenjen po meni ostaju cad i aud jedina zamena za chf,a ko zeli da zaradi juan je tesko kupiti ali nije tesko kupiti valutu juzne koreje koja je vezana za kinu
 
za obradjivanje su potrebna dodatna ulaganja ne samo rad,ako vec ima dojava da ce valute puci,biti rata itd mora se kupiti i djubriva,nafte,semena i td...chf se vremenom prema eur kretao u okvirima kao i cad i aud..te dve valute pokazuju gde bi trebala biti vrednost franka danas ...1.35- 1.40 ...posto je precenjen po meni ostaju cad i aud jedina zamena za chf,a ko zeli da zaradi juan je tesko kupiti ali nije tesko kupiti valutu juzne koreje koja je vezana za kinu

Mom pradedi su uzeli zemlju, za koju je radio i zaradio, pa se patriotski vratio u Srbiju kao dobrovoljac u I sv.ratu, ... kad je dosao mir, kupio je imanje u Srbiji i uvecavao ga. Posle II sv. rata uzeli su mu sve. NARAVOUCENIJE: Ne ulazite u zemlju. Trosite kao da nece biti sutra. A ako dodje to sutra, procenite situaciju i "snadjite se".
 
i tako jak osecaj imam da na kraju necu ni evro od uplacenog moci da vidim..

naravno da neces. to sa 'osiguranjem' je berza. jos se secam ovog matorog judena sa kapicom kako je rekao svojim klijentima da izadju sa trzista (u martu)
to sa 'drzava garantuje' ti ne garantuje nista. to znaci da ces da dobijes tih svoj cca 3000eur tamo za 15 godina i to u nekoj trecoj valuti kada neces moci sebi ni par dobrih naocara za sunce da uzmes za njih.

neverovatno je koliko su ljudi naivni i misle da ce evro da se menja u odnosu 2:1 za marku. pa nije isto kad naduvavas balon planirano i namenski i kada ga previse naduvas pa on pukne.
 

Back
Top