DA LI JE OVOJ SRBIJI ZAISTA STALO DO POVECANJA NATALITETA?!

Ne mozes ocekivati pomoc ni od koga, ustvari ne treba, a narocito od drzave. Svi mi znamo koliko smo sposobni da podnesemo i sa tim treba racunati, pa sad ako se drzava opruzi za neki dinar, ok, ali ne mozemo radjati decu i rachunati na neciju pomoc.
Misterija i drama oko porodjaja... ja mislim da je drama ako mama nema mleka a beba place od gladi ceo dan i noc,a onda uleti sestra i pocne da mi se dere i jos me pita da li se drogiram. Drama je ako mile bubashvabe po zidovima i podovima porodilista, drama je ako mi se dere babica na porodjaju i ne daj Boze zvizne mi shamar, drama je ako beba povraca plodovu vodu i pocne da se gusi a sestre piju kafu i jos se bune sto ih zoves bez razloga, drama je sto su u wc-u porodilista zapusene sholje, drama je sto nemaju iglu i konac da te usiju nakon porodjaja, drama je ako jedno porodiliste nema operacionu salu za carski rez, a najbliza je udaljena vise od 20 km...

u, jeb.te!!! :shock:
nadam se da ovako nije u Betaniji! joj, ljudi, ja sam se jedva malo ohrabrila da ipak nije sve tako strašno i dogovorila se s momkom da sledeće godine napravimo dete i obećala mu da neće ostati na jednom, ALI, kad procitam ovako nešto, najradije bih vikala "hoću moju mamu" i pobegla negde! ne želim da se tako porađam!
 
To sto kazes bi znacilo da si imala srece i znacilo bi isto tako da podimicavanje postoji upravo zbog ljudi koji to rade, a ne zbog lekara koji prihvataju. Ako neko ne voli mito, zasto ga daje? ZAto i dalje postoji


Tacno imala sam srece i ne dajem mito, zato sto zelim da se iskoreni obicaj da posle porodjaja muz deli cvece sestrama i viskije doktorima...
I ako sve krene ok tako ce i ici ako krene lose tesko da mito moze da pomogne...
 
Potpuno se slazem, ako krene kako ne treba, pa da je sam papa veza (bez uvrede), dezurna ekipa ce da to resava. Pare, na zalost, ne garantuju da ce sve biti ok. Vesta babica koja diriguje porodjaj i porodilja su tim, ostali samo pomazu, a najmanje primarijus-veza koji je porodjajnu salu video pre 10 godina.
Sitnica kao paznje je ok, protiv sam veza i mitologije bilo gde.
 
Neko reche da cvece i bombonjera nisu mito vec znak paznje, slazem se sa tim. Kad sam izlazila iz porodilista poklonila sam cvece i slatkise ali ne babici koja me porodila vec onoj koja mi je pomogla kad mi je trebala pomoc, tada sam je prvi i poslednji put u zivotu videla. I zelim joj sve najbolje.
A ovo za klimu, i to je velikodushan gest, samo verujem da ce je strpati u neki "apartman", koji ako zelis moras debelo da platis,a namenjen je poznatim zenema i onim sa dubljim dzepom. I to ne kapiram nikako, "apartmani" u bolnicama! :shock:
 
u, jeb.te!!! :shock:
nadam se da ovako nije u Betaniji! joj, ljudi, ja sam se jedva malo ohrabrila da ipak nije sve tako strašno i dogovorila se s momkom da sledeće godine napravimo dete i obećala mu da neće ostati na jednom, ALI, kad procitam ovako nešto, najradije bih vikala "hoću moju mamu" i pobegla negde! ne želim da se tako porađam!

Ma, toga ima samo kod nas, i u nekim horor filmovima! :)
 
najviše ima porooka na ljoobavi i sexu..... ma nije to u pitanju....meni je gloopo..ovo "kada će žene ići ponosno ulicom sa stomakom do zooba".....pa ako tad misliš na državu i koroopciju...onda ništa........i što bi se država ponosila troodnicama........valjda treba da se ponosi i pametnim ženama koje su odloočile da nemaju decu...to ne znači da su one manje vredne..........kao država sve treba da obezbedi..........samo se vi ******...u kojoj to državi ima.....nigde...a što se koroopcije u zdravstvu tiče.....znamo da ne postoji samo u akušerstvu....kako se već to zove.......nego je problem mentaliteta pre svega....onog prvog koji je dao nešto doktoru........ako vam je neko otvoreno rekao tarifu..od doktora...onda ga toožite.....ne, nego ljoodi daju...pa posle im žao...a niko im ne traži i isto ga tretiraju..u najvećem broju sl..........znam da se nećete složiti......ali ja sam objektivan...
 
Ne mozes ocekivati pomoc ni od koga, ustvari ne treba, a narocito od drzave. Svi mi znamo koliko smo sposobni da podnesemo i sa tim treba racunati, pa sad ako se drzava opruzi za neki dinar, ok, ali ne mozemo radjati decu i rachunati na neciju pomoc.
Misterija i drama oko porodjaja... ja mislim da je drama ako mama nema mleka a beba place od gladi ceo dan i noc,a onda uleti sestra i pocne da mi se dere i jos me pita da li se drogiram. Drama je ako mile bubashvabe po zidovima i podovima porodilista, drama je ako mi se dere babica na porodjaju i ne daj Boze zvizne mi shamar, drama je ako beba povraca plodovu vodu i pocne da se gusi a sestre piju kafu i jos se bune sto ih zoves bez razloga, drama je sto su u wc-u porodilista zapusene sholje, drama je sto nemaju iglu i konac da te usiju nakon porodjaja, drama je ako jedno porodiliste nema operacionu salu za carski rez, a najbliza je udaljena vise od 20 km...

Izvini moram da pitam koja je to bolnica???
Ja sam se prošle godine porodila u gradskoj bolnici i nemam reči za sve i doktore i babice i sestre. Kad sam izlazila iz bolnice doktoru koji me je porodio smo kupili čokoladu, samo zato što sam imala problematičan porodjaj a on mi je puno pomogao i kasnije bio jako fin, ne samo prema meni. I to je sve, nikome ništa drugo nisam dala.
Ne razumem zašto je država kriva, u ovoj zemlji ništa ne funkcioniše pa ne znam zašto bi onda bolnice bile bolje. Sami smo krivi što je to tako, dokle god ima ovaca ima i šišanja.
 
Nisam se porodila u Beogradu. Ne znam kako je kod vas, vidim da ni tu nije sjajno, u ostalim je gradovima mnogo gora situacija.
Ja se i ne zalim toliko na mito i korupciju, mislim da je to stvar izbora, uostalom mi smo do toga i doveli, pa posle kukamo. Lichno, pre bih pojela novchanicu od 100 evra nego shto bih je dala nekome jer me porodio!
Meni vishe smeta to shto bi ti ljudi trebalo da budu humanisti i profesionalci, a oni su sve osim to. Opet se ogradjujem, chast izuzecima.
 
Pa to jeste ali s druge strane kakva je razlika izmedju lekara i izdrkane kasirke koja mi je danas podigla pritisak na 200. I lekari su ljudi koji imaju svoju borbu za svoje živote.

Razlika je shto lekaru trebash poveriti svoj zivot, a kasirku mozesh da pljunesh ako ti dodje. Tu njihovu "borbu za svoje zivote" neka vode kod svoje kuce, a ne na poslu. Kad odem u Dom zdravlja ochekujem pomoc i tretman koji zasluzujem i ja i svako ljudsko bice, a ne neku nadrnadanu kuchku, koju je iscimao muz pa se istresa na meni.
Ta njihova bahatost je i dovela do toga da se traze veze i vezice, chak i kad idesh da se lechish.
 
Razlika je shto lekaru trebash poveriti svoj zivot, a kasirku mozesh da pljunesh ako ti dodje. Tu njihovu "borbu za svoje zivote" neka vode kod svoje kuce, a ne na poslu. Kad odem u Dom zdravlja ochekujem pomoc i tretman koji zasluzujem i ja i svako ljudsko bice, a ne neku nadrnadanu kuchku, koju je iscimao muz pa se istresa na meni. Ta njihova bahatost je i dovela do toga da se traze veze i vezice, chak i kad idesh da se lechish.

To ne rade samo zdravstveni radnici.. vec i uciteljice... seju svoje frustracije u te decije glavice... sto je jos gore... i salteske sluzbenice... krojacice... sve osobe koje ne umeju da distanciraju svoje emocije od posla...
 
Da, ima toga svuda...ali nekako od taksiste, ili krojachice, kasirke, i kad dozivish tako neshto- nije toliko strashno, kao kad ti to priredi neko ko bi trebalo da te izlechi i da brine o tebi. Ti stavljash svoj zivot u ruke tog lekara, i zivot svoje bebe, a on neko djubre od choveka! A kasirku i slichne samo lagano spustish na zemlju. Ne moze se uporedjivati korupcija u bolnicama i shalterima, redovima.
 
Palcic,nemoj pogresno da me shvatis,ali da sam razmisljala ili cekala na drzavu i njenu pomoc,nikad ne bi rodila.Hvala bogu sto sam rodila zdravu i lijepu djecu.Imam sina i cerku.Sina sam rodila u one nikadneponovile '90-te.Imala sam tu srecu da nikad nisam morala da podmicujem nikoga,i svi su bili korektni.Ali u to vrijeme sadasnja novcana pomoc bi i te kako dobro dosla.Ono sto sam dobijala bila je mizerija.
Ne kazem da se nesto ne treba uraditi po tom pitanju,cak naprotiv,ali drzava da na kasicicu,i kao to je to.
Kazi iskreno da li si o tome razmisljala prije trudnoce?Sumnjam,ali ne samo ti,vec vecina zena.Cak ni na TV-u nisam vidjela emisuju sa takvom glavnom temom.Dok se neke teme ponavljaju non stop.:)
 
kome nisu slatki i kome oni ne trebaju....deca nama uvek trebaju....


22-2.gif
 
Корупција се неће искоренити никад. У то сам 100% сигурна.
Око себе имам 3 труднице које треба да се породе до краја године. Све су већ припремиле новац за докторе!
Ја ненам намеру никоме ништа да плаћам, па како ми буде!
 

Back
Top