Da li je ovo bilo opasno otvoriti

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.391
Конкурисао за неки леви посао. Иако сам послао ЦВ, послали ми неки формулар у Ворду, шта да ја њих питам,
и формулар у Екселу, да попуњавамо податке, генералије, школска спрема итд. Траљаво, све ћелије ишшартане ужас, нису умели ни Mergе cells да ураде..
Нису незналице умеле да креирају овакав формулар, где ја не могу да мењам ставке или бришем, него имам откључана поља где одговарам.

Formular2020-07-15_153558.jpg

Него, када сам отварао тај глупи Ексел формулар, добих овакво упозорење. Ипак га отворих.
Јесам ли погрешио? Не верјем да би ми могли напакостити, немају они појма, када не умеју да направе обични формулар..
Zastita2020-07-15_153134.jpg
 
Конкурисао за неки леви посао. Иако сам послао ЦВ, послали ми неки формулар у Ворду, шта да ја њих питам,
и формулар у Екселу, да попуњавамо податке, генералије, школска спрема итд. Траљаво, све ћелије ишшартане ужас, нису умели ни Mergе cells да ураде..
Нису незналице умеле да креирају овакав формулар, где ја не могу да мењам ставке или бришем, него имам откључана поља где одговарам.

Pogledajte prilog 731285

Него, када сам отварао тај глупи Ексел формулар, добих овакво упозорење. Ипак га отворих.
Јесам ли погрешио? Не верјем да би ми могли напакостити, немају они појма, када не умеју да направе обични формулар..
Pogledajte prilog 731286
Ne koristim excel ali izgleda da tu ima neki makro?
 
Конкурисао за неки леви посао. Иако сам послао ЦВ, послали ми неки формулар у Ворду, шта да ја њих питам,
и формулар у Екселу, да попуњавамо податке, генералије, школска спрема итд. Траљаво, све ћелије ишшартане ужас, нису умели ни Mergе cells да ураде..
Нису незналице умеле да креирају овакав формулар, где ја не могу да мењам ставке или бришем, него имам откључана поља где одговарам.

Pogledajte prilog 731285

Него, када сам отварао тај глупи Ексел формулар, добих овакво упозорење. Ипак га отворих.
Јесам ли погрешио? Не верјем да би ми могли напакостити, немају они појма, када не умеју да направе обични формулар..
Pogledajte prilog 731286
A šta bi ti hteo da menjaš u formularu u kojima su pitanja koja njih zanimaju!?
 
Јбг, није ваљда да нико није схватио питање:
Не бих да мењам, али питам да ли могу да ми напакосте што сам то отворио и поред упозорења.
Не бих хтео да мењам али кажем да је њихов формулар направљен шлосерски, у Ексел табели, где одговор куцаш кроз неколико "немерџираних" ћелија, види се да га је правио неко ко нема појма.
А навео сам пример како се формулари раде, у Ворду, заштитиш питања, нема мењања, кандидат може само да попуњава ова поља . То сам ан брзину направио као узорак.
И шта ако има макро, шта може да ми напакости?
 
Јбг, није ваљда да нико није схватио питање:
Не бих да мењам, али питам да ли могу да ми напакосте што сам то отворио и поред упозорења.
Не бих хтео да мењам али кажем да је њихов формулар направљен шлосерски, у Ексел табели, где одговор куцаш кроз неколико "немерџираних" ћелија, види се да га је правио неко ко нема појма.
А навео сам пример како се формулари раде, у Ворду, заштитиш питања, нема мењања, кандидат може само да попуњава ова поља . То сам ан брзину направио као узорак.
И шта ако има макро, шта може да ми напакости?
Moli Boga da nikada ne saznaš/osetiš šta su mogli da ti napakoste! Iz zahebancije pitaj autore toga dokumenta zašto si dobio to upozorenje!? :super: :super:
 
Сад ме заџебаваш. Упозорење нисам добио од њих.
Ne, u pravu je. Zašto bi u excell dokumentu gde treba uneti par tekstualnih podataka postojao neki makro i šta radi taj makro?
Nije to finansijski izveštaj, pa da bude PDV, carina, ulaz, izlaz...
Ti si dobio obaveštenje od programa da postoji neki makro. Svaki makro za koji ne znaš može biti (a ne mora da znači da jeste) opasan po tvoj sistem.
...
Не бих хтео да мењам али кажем да је њихов формулар направљен шлосерски, у Ексел табели, где одговор куцаш кроз неколико "немерџираних" ћелија, види се да га је правио неко ко нема појма...
Ništa neobično, mnogi ne znaju ni u Wordu dalje od menjanja fonta i veličine slova.
 
Конкурисао за неки леви посао. Иако сам послао ЦВ, послали ми неки формулар у Ворду, шта да ја њих питам,
и формулар у Екселу, да попуњавамо податке, генералије, школска спрема итд. Траљаво, све ћелије ишшартане ужас, нису умели ни Mergе cells да ураде..
Нису незналице умеле да креирају овакав формулар, где ја не могу да мењам ставке или бришем, него имам откључана поља где одговарам.

Pogledajte prilog 731285

Него, када сам отварао тај глупи Ексел формулар, добих овакво упозорење. Ипак га отворих.
Јесам ли погрешио? Не верјем да би ми могли напакостити, немају они појма, када не умеју да направе обични формулар..
Pogledajte prilog 731286
a, kako nece bit opasno nesto otvorit!
Radije to ti daj onima nadleznim, ko zna sta je to!
Odkoga si primio to?
 
a, kako nece bit opasno nesto otvorit!
Radije to ti daj onima nadleznim, ko zna sta je to!
Odkoga si primio to?
"Аплидирао" онајн за неки леви посао, теренски аквизитер. И као што је обичај данас, фирма која тражи рандике, не тражи их директно него преко неке агенције, која ти пошаље овај упитник, иако по проедури, сви доставе ЦВ, тако да ус сва накнадна питања сувишна.
 
"Аплидирао" онајн за неки леви посао, теренски аквизитер. И као што је обичај данас, фирма која тражи рандике, не тражи их директно него преко неке агенције, која ти пошаље овај упитник, иако по проедури, сви доставе ЦВ, тако да ус сва накнадна питања сувишна.
To me podseća na ono da je umro neki bogati Šeik, a tebe su našli da im uz bogatu proviziju prebaciš preko svoga računa par miliona dolara! :zcepanje: :zcepanje:
 
Banalni razlog je da su tvoji podaci otišli na ko zna koliko raznih mesta? To ti je danas glavna manija nekih debilčina....
Преко сајта Инфостуд на крају сваке пријаве имаш опцију: Дозвољавате ли да ваши подаци буду прослеђени некоме ко би можда био заинтересован да вас ангажује... И наравно оно: Ваши подаци су заштићени и биће коришћени само у сврху... бла, бла..
Види се по овој Ексел табели да тамо седи неко ко нема појма са тим програмом... Тај стручњак сигурно није ни чуо за макро, осим у оном значењу знамо ком...
 
Poslednja izmena:
"Аплидирао" онајн за неки леви посао, теренски аквизитер. И као што је обичај данас, фирма која тражи рандике, не тражи их директно него преко неке агенције, која ти пошаље овај упитник, иако по проедури, сви доставе ЦВ, тако да ус сва накнадна питања сувишна.
Posalji meni taj link.
Za kakav posao?
 
Преко сајта Инфостуд на крају сваке пријаве имаш опцију: Дозвољавате ли да ваши подаци буду прослеђени некоме ко би можда био заинтересован да вас ангажује... И наравно оно: Ваши подаци су заштићени и биће коришћени само у сврху... бла, бла..
Види се по овој Ексел табели да тамо седи неко ко нема појма са тим програмом... Тај стручњак сигурно није ни чуо за макро, осим у оном значењу знамо ком...
Aha... Neko ko ne zna da sastavi ni pristojni exel formular je slučajno, sa par klikova uvalio neki makro? :zcepanje:Ili mu je taj formular bio samo pokriće za lovljenje glupih somova? :zcepanje: :zcepanje:
 
Добро, овај сом се упецао, али како ме то може коштати?
sada ti ostaje da makinu pročešljaš sa nekoliko dobrih anti ovo-ono programa! Pretpostavljam da koristiš Windblows poluproizvod, možda ti neki jadnik koji još koristi to smeće može da preporuči najbolje? Ja sam u takvim sumnjivim situacijama očistio disk od A do Ž i vratio Image datoteku! ZAKON!
 

Back
Top