Da li je moguća Jugoslovenska konfederacija?

Da li je moguca jugoslovenska konfederacija?

  • Da

  • Ne

  • Neznam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ovde se moze procitati dosta pesimistickih komentara, punih neke beznadeznosti.
Sad hocemo u EU sa svima onima koji nas vec gotovo dve decenije pritiskaju, a 1999. su cak izvrsili agresiju na nasu ze,mlju, ali necemo sa juznoslovenskim narodima, koji govore istim jezikom kao i mi.
Jugoslavije je bila ,,vestacka tvorevina", a EU je ,,prirodna tvorevina".
Drzava je, sama po sebi vestacka tvorevina, kao i granice koje izmedju drzava postoje.
Zelim da verujem da ce Jugoslavije ipak biti, da nece zauvek biti ovakvo raspolozenje u narodu kao sada, jer nista nije vecno i sve se menja i da cemo opet ziveti u Jugoslaviji, protkanoj bratstvom i jedinstvomj njenih naroda i narodnosti.
 
Умрла је још 1918. године, јер су пре свега Хрвати и Словенци у њу ступили неискрено, са рачуном и притерани,
као губитници у рату, уза зид... Тада је још кружила прича, како су добили коња, а вратиће ислужену рагу.
А дефинитивно је сахрањена као идеја у Јасеновцу.
Све оно што је следило с Титом на челу (као злоћудним тумором), била је једна велика фарса са оперетским
крајем.

mislis ocito na lipicanere...
koji su "cuvani" u Srbiji...i vraceni kao isluzena raga...
u pravu si, upravo tako je i sa Jugoslavijom, samo obrnuto..nego sto tvrdis..
 
Ideja nikad nece umreti, a Jugoslavija ako je umrla, umrla je 04. maja 1980...

Ne. Na taj dan umro je čovek koji se lažno poslužio jednom idejom kako bi neprikosnoveno vladao balkanskim narodima iz bivše federacije.
A, da mu nikada nije stalo do jugoslovenstva, videlo se ubrzo nakon njegove smrti. Čovek nije uspostavio jugoslovensko stanje svesti, nego je dozvolio da se nacionalisti šire pored njega. Njega je vodila ideja: "...a posle mene, potop".

Jedini vladar koji je iskreno bio za YU je bio taj nesrećni kralj Aleksandar. Odbio je ponudu saveznika za Veliku Srbiju, proturajući ideju slovenskog bratstva u državi južnih Slovena.
Time je sebi, a i generacijama posle sebe, navukao omču oko vrata.
 
Mozes mi molim te objasniti ovo "lazno posluzio", STA TO ZNACI?



Kad ih je tamanio u WW2 rekoste svi da je bio zlocinac

1. Čovek nikada nije bio iskreni Jugosloven. Podsetiću te na 2. zasedanje AVNOJ-a, gde su srpski delegati (e, jesmo glup narod) izneli predlog da se ukinu nacije i proglasi jedinstvena jugoslovenska nacija. Da je to urađeno, pored Golog Otoka i ostalih Brozovih "letovališta" za neistomišljenike, za par generacija bi se zaista svi osećali samo Jugoslovenima. Ostala bi jedino verska podeljenost, ali Jugosloveni ionako nikada nisu bili naročito religiozni.

I tada za govornicu izlazi "najveći sin naših naroda", onaj čija je reč i stav svetinja, i da sledeću izjavu: "Drugovi i drugarice, ja shvatam dobru nameru srpske delegacije, ali mislim da je to nepotrebno. Ovu našu domovinu Jugoslaviju su stvorili svi njeni narodi, pa će je oni i očuvati i razvijati." I dodaje: "Želim da se zna, drugovi i drugarice, da sam ja pre svega Hrvat, pa tek onda Jugosloven".

Naravno da on nije bio ni Hrvat i da ga je jednako bolela patka i za Hrvate, ali nije hteo da pristane na potez koji bi zacementirao Jugoslaviju kao državu za sva vremena i sprečio kasnije njeno razbijanje. A, znao je pokvareni iluminat da su planovi da se po razbijanju SSSR-a, razbije i Jugoslavija.

2. Kardelj, Dolanc, Pozderac i mnogi drugi su bili nacionalisti i antisrbi.
 
1. Čovek nikada nije bio iskreni Jugosloven. Podsetiću te na 2. zasedanje AVNOJ-a, gde su srpski delegati (e, jesmo glup narod) izneli predlog da se ukinu nacije i proglasi jedinstvena jugoslovenska nacija. Da je to urađeno, pored Golog Otoka i ostalih Brozovih "letovališta" za neistomišljenike, za par generacija bi se zaista svi osećali samo Jugoslovenima. Ostala bi jedino verska podeljenost, ali Jugosloveni ionako nikada nisu bili naročito religiozni.

I tada za govornicu izlazi "najveći sin naših naroda", onaj čija je reč i stav svetinja, i da sledeću izjavu: "Drugovi i drugarice, ja shvatam dobru nameru srpske delegacije, ali mislim da je to nepotrebno. Ovu našu domovinu Jugoslaviju su stvorili svi njeni narodi, pa će je oni i očuvati i razvijati." I dodaje: "Želim da se zna, drugovi i drugarice, da sam ja pre svega Hrvat, pa tek onda Jugosloven".

Naravno da on nije bio ni Hrvat i da ga je jednako bolela patka i za Hrvate, ali nije hteo da pristane na potez koji bi zacementirao Jugoslaviju kao državu za sva vremena i sprečio kasnije njeno razbijanje. A, znao je pokvareni iluminat da su planovi da se po razbijanju SSSR-a, razbije i Jugoslavija.

2. Kardelj, Dolanc, Pozderac i mnogi drugi su bili nacionalisti i antisrbi.


Tacno... koliko ja znam Broz je Cehoslovacko prezime ...

Da je proglasena Yugoslovenska nacija ja smatram da bi nam svima bilo ok i da bi sada imali standar kao oni Svedjani ili Norvezani...

Sta da se radi , zivot ne oprasta... Tito je umro , yuga se raspala... svak ima svoju zemlju ...

ostaje nam da zivimo u medjusobnoj mrznji i preziru ...

sta da se radi ...
 
Tacno... koliko ja znam Broz je Cehoslovacko prezime ...

Da je proglasena Yugoslovenska nacija ja smatram da bi nam svima bilo ok i da bi sada imali standar kao oni Svedjani ili Norvezani...

Sta da se radi , zivot ne oprasta... Tito je umro , yuga se raspala... svak ima svoju zemlju ...

ostaje nam da zivimo u medjusobnoj mrznji i preziru ...

sta da se radi ...
:evil::eek:
jel tebe lično Zmago Jelinčić plača da ovde M€Ljesh?:dash:
 
1. Čovek nikada nije bio iskreni Jugosloven. Podsetiću te na 2. zasedanje AVNOJ-a, gde su srpski delegati (e, jesmo glup narod) izneli predlog da se ukinu nacije i proglasi jedinstvena jugoslovenska nacija. Da je to urađeno, pored Golog Otoka i ostalih Brozovih "letovališta" za neistomišljenike, za par generacija bi se zaista svi osećali samo Jugoslovenima. Ostala bi jedino verska podeljenost, ali Jugosloveni ionako nikada nisu bili naročito religiozni.

Zabrana slobodnog opredeljenja je totalni idiotizam, a kako narodi nisu religiozni otvori temu sa anketom pa da vidis, religija je "malo" starija od komunizma, i na zalost, nesto sto je bas ovim divljim narodima najvaznije u zivotu.

Kardelj, Dolanc, Pozderac i mnogi drugi su bili nacionalisti i antisrbi.

I taj pojam "antisrbi" je vise ofucan, proizvod kolektivne paranoje.
 
Kad bi se u svim republikama raspisao pebiscit o ujedinjenju u konfederaciju. Nijedna zemlja ne bi izglasala ujedinjenje, posebno ne Hrvatska i Slovenija.

Trenutno sigurno ne bi i tu se slazem. zato sam na pocetku teme i postavio pitanje da li mislite da je Jugoslovenska konfederacija moguca za 5-10 godina. To je dosta vremena. Da je recimo 1981. bio referendum o bivsim jugoslovenskim republikama o razjedinjenju, malo ko bi glasao ,,za". Medjutim, 1991. je bilo sasvim drugacije. dakle raspolozenje gradjana se menja, pod uticajem aktuelnih politicara i politickih dogadjaja.
Ako bi, na primer, vladajuce partije u bivsim jugoslovenskim republikama propagirale ujedinjenje i jos SAD to podrzale i gradjani bi relativno brzo promenili misljenje.
Ja zelim da verujem da ce doci do uspostavljanja Jugoslovenske konfederacije, a mozda i federacije, kao i da ce oni koji budu bili otvoreno protiv takve drzave otici tamo gde im je i mesto, tj. na Goli Otok.
 

Back
Top