Da li je eticno koristi/igrati piratske igre?

Da li mislite da je moralno igrati piratske igre?

  • da,zbog uzasnog ponasanja izadvackih kuca

  • ne,to uprkos svemu nije uljudno i posteno


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Sve te igre koje kupis za 200-300din jeftinije ces morati instalirati steam da bi igrao. Tako da se vracas na steam kako god pogledas. Razlika je u tome sto kada je prodaja na steamu, mozes igrice nakupovati za dzabe, dok to kod nas ne mozes. A ovo sto uporedjujes sa igricom za konzolu necu ni da komentarisem. Saints Row 3 sam nabavio za 1$ sa jos pet dodatnih igrica sa humblebundle.com, tako da kako god pogledas uvek ces naci na internetu jeftinije nego kod nas, naravno neces imati DVD ali meni to iskreno nema vrednost. Sacekaj novembar i videces na halloween sale koliko je jeftinije na steamu.

ne pricam o sejlu vec o redovnoj prodaji
a, meni licno je bitno da imam fizicku kopiju kad sam vec dao pare
 
Ja ne kapiram baš opsednutost "čvrstom" kopijom igrice... Ja sam prvi cepidlaka po pitanju mnogo čega, ali ako sam ja razumeo, kada se jednom igrica registruje na STEAM-u, moguće je skidati je sto puta zbog rezanja na dvd (što naravno nije obavezno), jer svaki dvd se izgrebe... Imam cd-ove koji su izgrebani a jedva su tri puta korišćeni... Download ne može da propadne...
I nisam siguran ali koliko mi je poznato, ne svodi se svet igrica na Saints Row, za ime Boga...
Moje iskustvo je da se kupovina igrica kod nas u prodavnicama nikako ne isplati... I nije to toliko do plata naših ljudi jer čak i da nam je životni standard viši, opet su cene previsoke, jer opet višestruko prevazilaze cene sa većim živ. stand.
 
Ja ne kapiram baš opsednutost "čvrstom" kopijom igrice... Ja sam prvi cepidlaka po pitanju mnogo čega, ali ako sam ja razumeo, kada se jednom igrica registruje na STEAM-u, moguće je skidati je sto puta zbog rezanja na dvd (što naravno nije obavezno), jer svaki dvd se izgrebe... Imam cd-ove koji su izgrebani a jedva su tri puta korišćeni... Download ne može da propadne...
I nisam siguran ali koliko mi je poznato, ne svodi se svet igrica na Saints Row, za ime Boga...
Moje iskustvo je da se kupovina igrica kod nas u prodavnicama nikako ne isplati... I nije to toliko do plata naših ljudi jer čak i da nam je životni standard viši, opet su cene previsoke, jer opet višestruko prevazilaze cene sa većim živ. stand.
neznam zašto bih igricu skidao sas steama i narezivao bilo gde????
uvek se igrica nalazi na tvome nalogu skineš je koliko puta želiš da instaliraš na svoj komp ili obrišeš i kada oćeš i nemaš ograničenja sa brojem aktivacija i sl . a ništa ne može da zameni igranje na original serverima pogotovu na cs-u zadnji put kada sam gledao pre desetak dana bilo je nekih 7000 servera za cs 1,6 sa pingom ispod 70 a nisam ni dozvolio igrici sve da ih izlista jer bi to potrajalo ohoho , nema zahebancije sa hamačijem ili sa tunngle-om ili sa raznim virtuelnim lanovima ...
 
neznam zašto bih igricu skidao sas steama i narezivao bilo gde????
uvek se igrica nalazi na tvome nalogu skineš je koliko puta želiš da instaliraš na svoj komp ili obrišeš i kada oćeš i nemaš ograničenja sa brojem aktivacija i sl . a ništa ne može da zameni igranje na original serverima pogotovu na cs-u zadnji put kada sam gledao pre desetak dana bilo je nekih 7000 servera za cs 1,6 sa pingom ispod 70 a nisam ni dozvolio igrici sve da ih izlista jer bi to potrajalo ohoho , nema zahebancije sa hamačijem ili sa tunngle-om ili sa raznim virtuelnim lanovima ...

Samo sam rekao, pošto sam odgovorio na nick koji voli da ima igricu u "čvrstoj" formi, da može skinuti sa STEAM-a kada god poželi i narezivati je sto puta ako tako hoće (i još sam dodao u zagradi "što naravno nije obavezno") ali ko još čita sadržaje zagrade... Pa ne kapiram čemu nesporazum.
Uostalom, zašto ne bih narezao na DVD... Današnje igrice su ogromne i meni treba ceo dan da skinem nešto što je preko 3GB, jer imam osnovni paket neta, lakše mi je da potrošim pet minuta na rezanje jer će mi to biti uvek na dohvat ruke, nego da moram da skidam iznova ako mi zatreba... Ali je svakako dobra opcija...
 
Samo sam rekao, pošto sam odgovorio na nick koji voli da ima igricu u "čvrstoj" formi, da može skinuti sa STEAM-a kada god poželi i narezivati je sto puta ako tako hoće (i još sam dodao u zagradi "što naravno nije obavezno") ali ko još čita sadržaje zagrade... Pa ne kapiram čemu nesporazum.
Uostalom, zašto ne bih narezao na DVD... Današnje igrice su ogromne i meni treba ceo dan da skinem nešto što je preko 3GB, jer imam osnovni paket neta, lakše mi je da potrošim pet minuta na rezanje jer će mi to biti uvek na dohvat ruke, nego da moram da skidam iznova ako mi zatreba... Ali je svakako dobra opcija...

treba ti ceo dan da skines 3 gb ?
i ti razmatras kupovinu originala sa takvim budzetom
ma, bravo
 
treba ti ceo dan da skines 3 gb ?
i ti razmatras kupovinu originala sa takvim budzetom
ma, bravo

Ne vredi, krstarica je jako zaražena pojavom "ne-čitanja" tuđih postova, i odgovaranja na iste (čitaj: nepročitane).
Ja već rekoh da sam među prvima koji nemaju novca za legalne igrice (barem većinu njih) i baci samo pogled na naziv teme, verujem da je jasno, i meni bi vredeo bilo kakav popust, ako već hoću, odlučio sam da kupim legalnu igricu, valjda ću gledati da prođem što jeftinije. Ja zaista ne vidim dilemu niti nesporazum... A ti, kakav ti je stav barem, imaš dovoljno novca da stvaraš dilemu ili nesporazum bez razloga.
 
Ne vredi, krstarica je jako zaražena pojavom "ne-čitanja" tuđih postova, i odgovaranja na iste (čitaj: nepročitane).
Ja već rekoh da sam među prvima koji nemaju novca za legalne igrice (barem većinu njih) i baci samo pogled na naziv teme, verujem da je jasno, i meni bi vredeo bilo kakav popust, ako već hoću, odlučio sam da kupim legalnu igricu, valjda ću gledati da prođem što jeftinije. Ja zaista ne vidim dilemu niti nesporazum... A ti, kakav ti je stav barem, imaš dovoljno novca da stvaraš dilemu ili nesporazum bez razloga.

gledas da prodjes sto jeftinije ?
to je putlocker majstore XD
ne moze jeftinije od toga
 
Samo sam rekao, pošto sam odgovorio na nick koji voli da ima igricu u "čvrstoj" formi, da može skinuti sa STEAM-a kada god poželi i narezivati je sto puta ako tako hoće (i još sam dodao u zagradi "što naravno nije obavezno") ali ko još čita sadržaje zagrade... Pa ne kapiram čemu nesporazum.
Uostalom, zašto ne bih narezao na DVD... Današnje igrice su ogromne i meni treba ceo dan da skinem nešto što je preko 3GB, jer imam osnovni paket neta, lakše mi je da potrošim pet minuta na rezanje jer će mi to biti uvek na dohvat ruke, nego da moram da skidam iznova ako mi zatreba... Ali je svakako dobra opcija...
dobro sve ja tebe razumem ali ako imaš osnovni net kako igraš onda igrice online?
btw -osnovni paket sbb skine igru od 3giga za 50 minuta ako je dobar server sa kojega ga skida
 
Sreća moja što ne igram WoW... Mislim da sam jedna od retkih osoba koja je isprobala to i nije joj se dopalo... Neverovatano da sam RoM igrao malo duže od WoW...
A uostalom ne igram igrice online u mp-u, nikada. Ne volim to.
ne igram ni ja wow-ne volim ga
ali sam godunama pičio simulacije online pogotovu LFS za šta me je s2 licenca izašla 24 funti i koji i dan danas smatram jednim od najboljih trkačkih simulacija na svetu , iracing i raznorazne formule1 ne mogu ni da se ogrebu o nju ni po zvuku ni po fizici i kretanjima
 
Znate li da na steamu Anno 2070 kosta 30e(do skoro 60e), a u domacoj Games radnji DVD (dakle materjalna kopija) moze da se pazari za 1500 din?
Suuupeeeeer je steam, uuuveeeeek

OK ironicna sam, ali da, proverite prvo na vise mesta, pre nego sto pazarite bilo gde.

:
Da li je eticno? Pirati? Otkud jebeno znam. Nije.

Anno 2070 na steamu - košta 50 evra komplet od- 15 - igrica i proširenja za tu igru -nema teorije da dibiješ kompletnu igru za 1500 dinara ni u kojoj varijanti barem ne legalnoj
 

Back
Top