Kafana Da li je bolje imati 400m u Kuli ili 50m u Beogradu? #17 - Kuća na moru ili jednosoban stan u Beogradu?

ma u kafanu bi ga vodio, samo nek je vodi
Pa dobro kazem, nije primer, ali bilo sta tvoje da otme...sama rec otmica je vec alarm.

Ja cak shvatam i odbranu demokratije i ugrozavanja postojanja manjina, prava na zivot i opstanak, cak i sve to mogu da razumem iako se dobro zna sta je terorizam, zato i postoje UN ili je to trebalo da bude namena, ali ovo iza toga stoji otimanje, klasicno.

Zato je i izbegnut taj pravni argument pre donosenja odluke o bombardovanju kroz izbegavanje SB UN.
 
ma u kafanu bi ga vodio, samo nek je vodi

Што би рекли данас, дефект цивилног регресираног друштва постхуманизма није у феминизму, већ у некој сурово контролисаној безосећајности жена.

Пре 15 година један млади колега ми каже да се не може оженити и пропало му већ 3 везе када их то упита. Рекао је да ће постати Геј, јер су Педдери много осећајнији. Не знам како се завршио његов трансхуманизам
 
'Ajd manje vise sto ni mi nismo verovali sve do prve bombe tacnije sirene, da cemo biti bombardovani, nego sto je Kosovo itekakav razlog, to je kao da ti neko nesto otme, npr. zenu i ti se jos posle druzis sa njim....mislim, nijr ni to cak primer, ali otprilike.

Ne ide, nemoj, to su relacije koje ne treba ni objasnjavati, jedino je moja greska sto odmah nisam istakla taj razlog i argument Kosova.

Da je bar ostalo nase posle godinu, dve pa i da razmislimo. Ne radi se to tako da se otima tudje.
Добро, ти мени сад помињеш Косово и бомбардовање као да су то ствари за које ја сазнајем тек у овом разговору.
Резолуција 1244 уопште не говори о томе на начин како ми обично очекујемо.

Што се тиче Косова, оно нам се неће вратити ушли ми у ЕУ или не. У том смислу, ирелевантно је за разматрање наше одлуке око ЕУ.
Штавише, Србија је бољој позицији да заштити свој интерес на Косову као ЕУ чланица, него као изолована земља.

Што се тиче бомбардовања, као што већ рекох, све земље ЕУ међусобно су ратовале и грђе и црње него што је то било бомбардовање, па су опет одлучиле да буду у истој наддржавној заједници. Такође, у редоследу тежине наших катастрофа, бомбардовање заузима објективно знатно нижу позицију гомиле других догађаја. Па, као што нисмо пали у вишевековну депресију након 1689, 1739, пропасти устанка 1813, пропасти Нишког устанка 1841, реалног неуспеха 1878, слома 1915, слома 1941, па не би требало да будемо у вековном колективном нокдауну због бомбардовања 1999.
 
Добро, ти мени сад помињеш Косово и бомбардовање као да су то ствари за које ја сазнајем тек у овом разговору.
Резолуција 1244 уопште не говори о томе на начин како ми обично очекујемо.

Што се тиче Косова, оно нам се неће вратити ушли ми у ЕУ или не. У том смислу, ирелевантно је за разматрање наше одлуке око ЕУ.
Штавише, Србија је бољој позицији да заштити свој интерес на Косову као ЕУ чланица, него као изолована земља.

Што се тиче бомбардовања, као што већ рекох, све земље ЕУ међусобно су ратовале и грђе и црње него што је то било бомбардовање, па су опет одлучиле да буду у истој наддржавној заједници. Такође, у редоследу тежине наших катастрофа, бомбардовање заузима објективно знатно нижу позицију гомиле других догађаја. Па, као што нисмо пали у вишевековну депресију након 1689, 1739, пропасти устанка 1813, пропасти Нишког устанка 1841, реалног неуспеха 1878, слома 1915, слома 1941, па не би требало да будемо у вековном колективном нокдауну због бомбардовања 1999.
Ja sam sve ovo pisala kao reakciju na ovaj tvoj post i pocetak diskusije gde si spomenuo i NATO, dakle na NATO i neulazak tu pre svega mislim.

U EU bih usla odmah ako bi nam vratili Kosovo skroz pod nasu ingerenciju, ali oni takvu mogucnost nisu cak ni spomenuli, niti se postideli zbog otimanja.

Ne znam da nam je ranije neko nesto oteo, a da smo bili u ne znam kakvim prijatelskim odnosima s njim, vec sa saveznicima.

Na stranu sve greske tadasnjeg rezima, ali sto se ne radi, ne radi se, ovako se nije desilo Srbiji nikad osim za vreme Turaka, da se bukvalno otme i stavi pod tutorstvo (ropstvo).
 
Ja sam sve ovo pisala kao reakciju na ovaj tvoj post i pocetak diskusije gde si spomenuo i NATO, dakle na NATO i neulazak tu pre svega mislim.

U EU bih usla odmah ako bi nam vratili Kosovo skroz pod nasu ingerenciju, ali oni takvu mogucnost nisu cak ni spomenuli, niti se postideli zbog otimanja.

Ne znam da nam je ranije neko nesto oteo, a da smo bili u ne znam kakvim prijatelskim odnosima s njim, vec sa saveznicima.

Na stranu sve greske tadasnjeg rezima, ali sto se ne radi, ne radi se, ovako se nije desilo Srbiji nikad osim za vreme Turaka, da se bukvalno otme i stavi pod tutorstvo (ropstvo).

Све накарадно са Америма почиње када су издали Дражу и заменили га Титом.

Ту горку пилулу, Другосрбијанери и Аутошовинисти не могу да прогутају.

Ти нови међународни односи после 2.С.р. почињу са: САД-Тито, а видимо да се ни данас нису променили без ћопавог !
 
Pa dobro kazem, nije primer, ali bilo sta tvoje da otme...sama rec otmica je vec alarm.

Ja cak shvatam i odbranu demokratije i ugrozavanja postojanja manjina, prava na zivot i opstanak, cak i sve to mogu da razumem iako se dobro zna sta je terorizam, zato i postoje UN ili je to trebalo da bude namena, ali ovo iza toga stoji otimanje, klasicno.

Zato je i izbegnut taj pravni argument pre donosenja odluke o bombardovanju kroz izbegavanje SB UN.
zavis kad je otme..ako je otme sa vencanja dok se nismo makar krevetski izuzivali tri meseca, onda bi otmicaru ebo sve po spisku...al posle 10 godina braka, jos bi ga castio i placo mu alimentaciju sto ju je oteo. :rotf:
 
IMG_1238.jpeg
 
Ja sam sve ovo pisala kao reakciju na ovaj tvoj post i pocetak diskusije gde si spomenuo i NATO, dakle na NATO i neulazak tu pre svega mislim.

U EU bih usla odmah ako bi nam vratili Kosovo skroz pod nasu ingerenciju, ali oni takvu mogucnost nisu cak ni spomenuli, niti se postideli zbog otimanja.

Ne znam da nam je ranije neko nesto oteo, a da smo bili u ne znam kakvim prijatelskim odnosima s njim, vec sa saveznicima.

Na stranu sve greske tadasnjeg rezima, ali sto se ne radi, ne radi se, ovako se nije desilo Srbiji nikad osim za vreme Turaka, da se bukvalno otme i stavi pod tutorstvo (ropstvo).
Уз ЕУ, подразумевам и НАТО чланство, јер не видим разлог раздвајања тога.
Такође, не видим разлог зашто мислиш да смо ми ти који су у позицији да постављају услове?
Као што рекох:
1. Косово нам се неће вратити, небитно шта ми одлучили око ЕУ/НАТО чланства.
2. Наш интерес можемо боље остварити кроз ЕУ/НАТО него кроз неке источне илузије.

Да ли је ово најбољи начин да уђемо тамо?
Па, није.
Да ли је могло боље?
Него шта него је могло.
Нуђено нам је 1991.
И додатно, имали смо времена да нешто сами урадимо до почетка албанске побуне 1998.
И 1998. читаве године на столу је било решење о аутономији Косова
И у Рамбујеу смо имали бољу понудилу , него што је дошло касније те године.
И Британија и Француска су гурале да Србија уђе у ЕУ заједно са Хрватском, 2013. да смо наишли решење о регулисању односа без признања.
И Вучић је имао прилику да исто то уради од 2013. те да постанемо члан 2024.
И сад има прилику за 2028-35.

Додатно, ја не видим ни интерес ни капацитет Срба да управљају косовским Албанцима.
При чему, не видим да нам неко нуди враћање Косова без Албанаца или са лиценцом да их почистимо
 
Шта "Украјина", не разумем? До дан пред напад, Захарова се заклињала да им рат не пада на памет.

А Косово као аргумент против ЕУ чланства није одржив.
Косово нећемо вратити ни ЕУ нечланством, ни БРИКСом, ни статусом руске губерније.
Kosovo cemo vratiti ulaskom u Evroazijsku uniju


Ulaskom u EU cemo ga se odreci za sva vremena
 
Уз ЕУ, подразумевам и НАТО чланство, јер не видим разлог раздвајања тога.
Такође, не видим разлог зашто мислиш да смо ми ти који су у позицији да постављају услове?
Као што рекох:
1. Косово нам се неће вратити, небитно шта ми одлучили око ЕУ/НАТО чланства.
2. Наш интерес можемо боље остварити кроз ЕУ/НАТО него кроз неке источне илузије.

Да ли је ово најбољи начин да уђемо тамо?
Па, није.
Да ли је могло боље?
Него шта него је могло.
Нуђено нам је 1991.
И додатно, имали смо времена да нешто сами урадимо до почетка албанске побуне 1998.
И 1998. читаве године на столу је било решење о аутономији Косова
И у Рамбујеу смо имали бољу понудилу , него што је дошло касније те године.
И Британија и Француска су гурале да Србија уђе у ЕУ заједно са Хрватском, 2013. да смо наишли решење о регулисању односа без признања.
И Вучић је имао прилику да исто то уради од 2013. те да постанемо члан 2024.
И сад има прилику за 2028-35.

Додатно, ја не видим ни интерес ни капацитет Срба да управљају косовским Албанцима.
При чему, не видим да нам неко нуди враћање Косова без Албанаца или са лиценцом да их почистимо


EU te nece

Mozes dati izdati sta god hoces EU clanstva videti neces


Jer njima ne trebaju novi gradjank. Trebaju im robovi. A mi to vec jesmo.
 
EU te nece

Mozes dati izdati sta god hoces EU clanstva videti neces


Jer njima ne trebaju novi gradjank. Trebaju im robovi. A mi to vec jesmo.
"ЕУ нас неће", "Види шта нам раде, не дају нам свињу клати и чварке правити", "Хоће ракију да нам забране", "стално нешто условљавају", "Није то за нас", "изнад Истока и Запада", "боље да ми будемо МОСТ између ЕУ сједне и Русије и Кине сдруге стране, разумијеш", "Они нас МРЗЕ", "То су усташе", "ЕУ се распада", "ЕУССР", "тамо бисмо били колонија", "изгубићемо слободу", "нећу да ми наређује неки вјеган пједер из Брисла!", "није добро у ЕУ, ево ја причо са Грком што ми продо канту маслиновог уља", "Русија је наша мајка", "Види како Румунија и Бугарска пропале од уласка", "Двоструки аршини", "То је католичка унија", "ево види иста мапа њемачки Рајх и ЕУ", "можемо ми средњи пут", "боље дасмо нијеутрални", "хоће нас само због тржишта за њихову робу", "шта ће то нама", "то нису наше вриједности", "а шта су они нама радли", "може ЕУ, али под нашим условима"

Не, све су то лоши изговори.
Средиш државу током преговора, направиш је нормалним местом за живот својих грађана, понашаш се нормално према сопственим житељима, сарађујеш са регионом, ускладиш законодавство и ВОАЛА, ето га и Чланство.

Није то нуклеарна физика.
 
Kosovo cemo vratiti ulaskom u Evroazijsku uniju


Ulaskom u EU cemo ga se odreci za sva vremena
Нећемо.
Уласком у ЕАУ, Јерменија је изгубила не само Карабах, него и нека погранична подручја саме Јерменије.
Тако да, мрка капа од Азијатске уније.
 

Back
Top