Kafana Da li je bolje imati 400m u Kuli ili 50m u Beogradu? #17 - Kuća na moru ili jednosoban stan u Beogradu?

Bar pogledaj klip pre nego što ga postaviš. Nema kineskih kamera nego samo stakala. Od svih tih, jedino Viltrox može da parira nekom nižem i srednjem segmentu japanskih, a Laowa ima neka sjajna, pa skoro savršena stakla, pre svega iz Zero-D serije. Ostalo je dobro za zezanje jer je jeftino, pre svega iz područja blenda 1.4/1.2/0.95, ali to svakako ne može da se poredi sa japanskom odgovarajućom kategorijom.

Laowa 15mm f/4.5 Zero-D Shift is currently the World’s Widest Shift lens for full frame cameras and medium format cameras. It comes with the 5 blades (in blue ring) and 14 blades (in red ring) aperture. The amount of shift is ±11mm for full frame camera and ±8mm for medium format cameras. The lens is perfect for architectural and interior photography. The sky-high buildings can be captured in a corrected perspective easily.

Image quality is guaranteed with high image sharpness and nearly no distortion (Zero-D). 15mm f/4.5 Zero-D Shift enriches the diversity of Laowa’s extensive wide-angle lens collection by giving photographers more control on the perspective in their images.

*New additional mount for Hasselblad XCD in 14-blade aperture.
 
Laowa 15mm f/4.5 Zero-D Shift is currently the World’s Widest Shift lens for full frame cameras and medium format cameras. It comes with the 5 blades (in blue ring) and 14 blades (in red ring) aperture. The amount of shift is ±11mm for full frame camera and ±8mm for medium format cameras. The lens is perfect for architectural and interior photography. The sky-high buildings can be captured in a corrected perspective easily.

Image quality is guaranteed with high image sharpness and nearly no distortion (Zero-D). 15mm f/4.5 Zero-D Shift enriches the diversity of Laowa’s extensive wide-angle lens collection by giving photographers more control on the perspective in their images.

*New additional mount for Hasselblad XCD in 14-blade aperture.
Tell me something I don't know.
 
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD52,758.98 8%OFF | Venus Optics Laowa 100mm f/2.8 2X Ultra Macro APO Camera Lens Manual for E Mount Canon EF Pentax K Nikon Lens pk Yongnuo YN35mm
https://a.aliexpress.com/_EHUBkzp
Da, i? Kome treba 1:2 macro kupiće. Kod mog Ljube je 580 evra. Na tu cenu sa Alija dodaj 10% carine i poštarinu i na to 20% pdv i izađe skuplje nego kod Ljube.
 
Pa naravno. Ja sam budala što sam Nikona Z6 II platio 1700 evra u PC Foto kad sam mogao na Aliexpressu da kupim "fantastic dslr machine camera quality model" za 200 dolara.
zanimljivo sto se sizif dobronamerno smeje na nikona, a upro se sa celom ekipom da me ubedi kako sam budala sto sam za mac studio dao dva puta vise od tvog nikona jer to sto radi mac moze da radi i obican pc 3x jeftiniji :lol:

ili ta racunica vazi samo za sta on i ekipa misle da je pametno kupiti :rotf: bese polemika i oko 8K monitora i kako retina nema veze, jer to je obicna prevara :lol:

za fotografiju... naravno, nikon je vrh, imao sve F-ove od njih do 5ice, plus hasselblada sa tri optike i priborom, ali majstor ce i sa camera obscurom da pravi fotke bolje nego neko sa arsenalom punim opreme ako zna...to shvatio danas iako se davno smejao braniboru debeljkovicu kada se kladio sa mnom, ja mog hasu a on njegovog ljubitelja pa da vidimo... :lol:
 
zanimljivo sto se sizif dobronamerno smeje na nikona, a upro se sa celom ekipom da me ubedi kako sam budala sto sam za mac studio dao dva puta vise od tvog nikona jer to sto radio mac moze da radi i obican pc 3x jeftiniji :lol:

za fotografiju... naravno, nikon je vrh, imao sve F-ove od njih do 5ice, plus hasselblada sa tri optike i priborom, ali majstor ce i sa camera obscurom da pravi fotke bolje nego neko sa arsenalom punim opreme...to shvatio danas iako se davno smejao braniboru debeljkovicu kada se kladio sa mnom, ja mog hasu a on njegovog ljubitelja pa da vidimo... :lol:
Pa jeste. Ali poenta je u lakoći i brzini rada i posta. Camera obscura i kineski manuelci su za zezanciju i uživanje, ko to voli.
 
Pa jeste. Ali poenta je u lakoći i brzini rada i posta. Camera obscura i kineski manuelci su za zezanciju i uživanje, ko to voli.
zato imam i meka... jer me zabole da se ebavam sa windowsom i njegovim pizdarijama kao svaki korisnik koji krene u pro, pa posle, cupa kosu kad vidi kako mac radi :lol:
 
ima al dal ces da sa novinarske galerije UN kada mu stavis dubler i fotkas nekog amera koji cita nsa top confidental izvestaj da vidis ceo papir i sta sve na njemu pise il ce da zafali nesto, pitanje je... nikon i canon imaju tehnologiju, da i olympus koji je izvrstan takodje, koju tesko ko moze da nadmasi jer nema te resurse. moje pravilo, sta valja napr od optike je uvek bilo prepoznatljivo...samo pogledas koju foto optiku velike filmske kuce uzimaju od samuelsona i sa kojim adapterima za ariflexa 35, onda je ta optika savrsena... od macro killara 90 za koje su svi nikonov i canonovi macroi mala deca, pa napr do nikonovog 180 ED za koje su svi slicni takodje mala deca.

optika je fantazija za proucavanje, tek kad odes na srednji format shvatis ko je zeiss i koliko svi mogu da mu duvaju. znaci bukvalno svi. voleli mi nemce ili ne.
 
ima al dal ces da sa novinarske galerije UN kada mu stavis dubler i fotkas nekog amera koji cita nsa top confidental izvestaj da vidis ceo papir i sta sve na njemu pise il ce da zafali nesto, pitanje je... nikon i canon imaju tehnologiju, da i olympus koji je izvrstan takodje, koju tesko ko moze da nadmasi jer nema te resurse. moje pravilo, sta valja napr od optike je uvek bilo prepoznatljivo...samo pogledas koju foto optiku velike filmske kuce uzimaju od samuelsona i sa kojim adapterima za ariflexa 35, onda je ta optika savrsena... od macro killara 90 za koje su svi nikonov i canonovi macroi mala deca, pa napr do nikonovog 180 ED za koje su svi slicni takodje mala deca.

optika je fantazija za proucavanje, tek kad odes na srednji format shvatis ko je zeiss i koliko svi mogu da mu duvaju. znaci bukvalno svi. voleli mi nemce ili ne.
O da, Olympus tj OM System Pro serija. Fantastično.
 
ima al dal ces da sa novinarske galerije UN kada mu stavis dubler i fotkas nekog amera koji cita nsa top confidental izvestaj da vidis ceo papir i sta sve na njemu pise il ce da zafali nesto, pitanje je... nikon i canon imaju tehnologiju, da i olympus koji je izvrstan takodje, koju tesko ko moze da nadmasi jer nema te resurse. moje pravilo, sta valja napr od optike je uvek bilo prepoznatljivo...samo pogledas koju foto optiku velike filmske kuce uzimaju od samuelsona i sa kojim adapterima za ariflexa 35, onda je ta optika savrsena... od macro killara 90 za koje su svi nikonov i canonovi macroi mala deca, pa napr do nikonovog 180 ED za koje su svi slicni takodje mala deca.

optika je fantazija za proucavanje, tek kad odes na srednji format shvatis ko je zeiss i koliko svi mogu da mu duvaju. znaci bukvalno svi. voleli mi nemce ili ne.
Da, ali reći će Tiksi, zašto bi radio portrete sa Zeiss Milvusom 50 1.4 koji košta 1300 evra kad imaš kineski Ttartisan 50 1.4 od 200 evra koji može sve što i Zeiss i još bolje? Nisam siguran za Zeiss plavu ali dobro :lol:
 
kolko god volio kinesku kulturu i njihove vozove, skeptican sam malo po pitanju te njine tehnologije...ali opet i konkord je bio cedo zapada pa znamo kako je prosao, a sad vidimo i boing kako puca jer osljare a nekad su bili zakon za sve avione...

automobili su druga stvar..i tu je pravilo koliko para toliko muzike ali tu imamo princip dal ti je bitno samo da se prevezes iz jedno mesta u drugo bez obzira u cemu ces, ili ti je do savrsenosti, udobnosti i tehnoloske sofisticiranosti...jer koliko god mi cenili napr toyotu koja je izvrsna, kada sednes u audi rs zaboravis na sve kosooke. :lol:
 
Da, ali reći će Tiksi, zašto bi radio portrete sa Zeiss Milvusom 50 1.4 koji košta 1300 evra kad imaš kineski Ttartisan 50 1.4 od 200 evra koji može sve što i Zeiss i još bolje? Nisam siguran za Zeiss plavu ali dobro :lol:
pa dobro, kazes da si radio sa milvusom al si stavio softar 3jku koji kosta ko necija plata u srbiji...editujes ceo exif i raja samo bleji...a ti se zadovojno cerekas :lol:
 
pisao nesto na zenama o helmutu newtonu i lagerfeldu... karl je imao takav arsenal opreme jer ga je helmut navukao na fotografiju da je to bilo neverovatno... i fotke su mu nekad bile da se krstis, znaci zlo...ali to je talenat, ako si umetnik u dusi iz nicega ces stvoriti nesto, zato tehnologija ne mora nekda biti nuzno potrebna, mozda samo za high end produkciju.
 
Што се тиче аутомобила, немам предрасуде.
Својевремено су и Тојоте сматране јефтиним смећем, па је временом квалитет изграђен.
Исто важи и за Хјундаи-Киа-Даеву (ок, Даеву је и даље смеће под Шеви знаком).
Врло је могуће да и Кинези изграде квалитет (ако већ нису).
Али, тржиште аутомобила је осетљиво на нове играче, на "непознату земљу", где у Европи немамо баш релеванту историју поузданости или та историја није баш имала добре почетке

Чак се и код нас покушавао пробити Чери, пре неких 10-15 година. И искуства нису баш била сјајна у погледу квалитета и поузданости.
Ок, велике су шансе да су се ствари промениле у међувремену, али опет.
Треба да постоји солидан број људи који је вољан да ризикује 25-35 хиљада евра на такав производ.
Једно је писати по форуму, интернету и твитеру, а друго производу приступити методом соларно (паре на сунце).
 
Што се тиче аутомобила, немам предрасуде.
Својевремено су и Тојоте сматране јефтиним смећем, па је временом квалитет изграђен.
Исто важи и за Хјундаи-Киа-Даеву (ок, Даеву је и даље смеће под Шеви знаком).
Врло је могуће да и Кинези изграде квалитет (ако већ нису).
Али, тржиште аутомобила је осетљиво на нове играче, на "непознату земљу", где у Европи немамо баш релеванту историју поузданости или та историја није баш имала добре почетке

Чак се и код нас покушавао пробити Чери, пре неких 10-15 година. И искуства нису баш била сјајна у погледу квалитета и поузданости.
Ок, велике су шансе да су се ствари промениле у међувремену, али опет.
Треба да постоји солидан број људи који је вољан да ризикује 25-35 хиљада евра на такав производ.
Једно је писати по форуму, интернету и твитеру, а друго производу приступити методом соларно (паре на сунце).
za automobile po meni, a nisam ref iako sam presao garant milion km, jer mislim da je u zemlji gde je ovakav bedan standard teza perverzija je kurciti se sa vozilom od 100 soma evra a nekad i vise, neki prerogativ izdrzljivosti i trajnosti investicije je ipak tojota jer kad vidis one dileje na bliskom kako sede po 20 njih sa mitraljezima i u kakvom krsu je takvi mandrili vitlaju i sta im sve rade, onda znaci da je ona ipak kalasnjikov spram nekog m16 zapadnog sranja koje je na izgled super ali kad dodjes u surovi real sve pocne da trokira. ali ko sto rekoh, meni je prevoz uvek bio vazniji od samog plezira u cemu sedim...a vozio se ybt kad se setim u cemu sve ne :rotf:
 
Poslednja izmena:
isto ko napr za meka i pc kad se dodje do renderinga i svih operacija za pro softver...nes bas pre mesec dana budzio neku cofeelake konfiguraciju sa radenom mislim 580 od 8gb i stavio intelov uhd proc da radi headless, znaci samo obrada za hevc i ostale formate i da pripomaze radeonu... to je sve bilo ok, ali q za obican onaj prvi mekov mini m1 gde to ne moras da radis jer mu je proc arm.

a da ne pricam o komforu rada..znaci sve moze a i ne mora, ali kada cenovno gledas, a svi gledamo manje vise skoro uvek, opet mu mek dodje jeftiniji....pa cak iako idemo na najnoviji intel i top nvidia karte jer to je onda otkidanje u svemu, a opet u jednoj sferi moze kako kazu da jede meka, a u drugoj da mu ga samo i jedino duva :lol:
 
kolko god volio kinesku kulturu i njihove vozove, skeptican sam malo po pitanju te njine tehnologije...ali opet i konkord je bio cedo zapada pa znamo kako je prosao, a sad vidimo i boing kako puca jer osljare a nekad su bili zakon za sve avione...

automobili su druga stvar..i tu je pravilo koliko para toliko muzike ali tu imamo princip dal ti je bitno samo da se prevezes iz jedno mesta u drugo bez obzira u cemu ces, ili ti je do savrsenosti, udobnosti i tehnoloske sofisticiranosti...jer koliko god mi cenili napr toyotu koja je izvrsna, kada sednes u audi rs zaboravis na sve kosooke. :lol:

Тја... Па знаш, како иде цела ствар око америчке суперпродукције, мрзели су Хитлера, јер је правио квалитетне производе који су могли трајати 100.г. , е сада је иста ситуација са кинеском хиперпродукцијом, ... нема љутиш, амери су завртели ту парадигму трћ-прћ економије, сад им се враћа Хитлерова клетва "кинеском осветом" ... :kafa:

И тако од Пантера настаде Порше, од Тигра БМВ ... скоњанамагарца

Од Боинга, биће нека јако добро фабрика возила...
 
zato imam i meka... jer me zabole da se ebavam sa windowsom i njegovim pizdarijama
Па кад нећеш да се испружиш за квалитетан ПЦ, шта да ти радим.

Него фанбојси дођу и пореде ПЦ лаптоп од 350 евра и Мекбук од 3500 евра... није него.
 
Па кад нећеш да се испружиш за квалитетан ПЦ, шта да ти радим.

Него фанбојси дођу и пореде ПЦ лаптоп од 350 евра и Мекбук од 3500 евра... није него.
ma probao veruj... ima lik najaci intel i nvidijinu u hp z-u... radio mu sve, cak i headless, ne moze da se poredi sa konforom ko kod meka iako je neke stvari odradio vise nego solidno, ali kad sam sabrao koliko kosta z + takva konfiguracija pa da je budzim...ae bre studio je zakon iako deluje kao igracka.. :lol:

da odvajam tolke pare, onda bi seo za mek pro, ovaj novi sa arm 4okom i da me bog vidi...mis da imam bas posao neki kojim bi to opravdalo. nije u pitanju toliko hardwer uopste, vec koncept masine kako jedno radi sa drugim, a i ostalim. zato uvek apple...ne kazem da ga nesto nece prevazici ali danas ne vidim sistemski kako to moze.

naravno ako je number crunching u pitanju, naravno zna se sta ide i sa koliko jezgra i tu mek nema sta da trazi.
 
Poslednja izmena:

Back
Top