Da li Don Kihot spava u vama?

Dobro kako se kaže žena Kupac?
Kupica?
Ili Kupkinja?
Da razjasnimo prvo to pa da onda vidimo da li je kriva Kupica ili je kriv gospodin Balvan!
Verbalna ''rodna ravnopravnost'' je idiotizam smišljen da kreteni iz ministarstva za kulturu opljačkaju budžet.Gospođa kupac je kriva što je bezobrazno ostavila korpu da čeka a majmun siledžija zbog onog što je učinio.Šta još treba?
 
Prošlog leta jednog predivnog nedeljnog jutra desila se velika nepravda jednoj ženi koja je stajala u redu supermarketa sa korpom punom namirnica. U jednom trenutku setila se da je zaboravila da kupi šampon i skoknula dva tri koraka unazad da sa rafa koji je bio veoma blizu dohvati bocu šampona i doda je ostalim predmetima u korpi. Kada se vratila do svoje korpe koja je ostala na podu ispred kase, ugledala je grmalja koji je stao na kasu da plati, ne bi li što pre završio kupovinu, ne obazirući se na njenu korpu koju je uredno preskočio.
Dva, tri trenutka u njoj su se borili anđeli i demoni, da li da mu pomene majku ili sestru, ili da se pravi da nije primetila taj seljački gest preskakanja kupca u redu...i ....BUM!
Pobedio je demon.
Rekla je:
Gospodine, kako Vas nije sramota da idete preko reda i da li ste primetili da je moja korpa bila ovde dok ste radili skok u vis preko nje?
A onda je usledilo desetominutno maltretiranje od strane istog gospodina koji je uz salve psovki i uvreda bio ljut i na njenu korpu pa je i korpu šutirao nogama dok je pljuvačka prštala iz njegovih ustiju dok je siktao psovke i uvrede, čak su mu i njene naočare smetale, pa ih je skinuo sa lica i bacio na pod, čak su mu i njeni obrazi bili krivi pa je i njih malo našamarao....Vi ne znate sa kakvim izlivom besa se suočila nestretna žena kupac (ne mogu da kažem Kupkinja, nešto mi ne da).
Svi u marketu su ravnodušno posmatrali scenu kao da je u pitanju najnormalnija pojava, i meni se činilo da će početi da navijaju za siledžiju željni senzacije, a kasirka kojoj je bilo sugerisano da zove obezbeđenje je mirno izgovorila
Jes, pa i ja da dobijem batine!
Sada ja vas pitam
Da li imate indiferentan odnos prema tuđoj nesreći ili ste altruist koji svaku nepravdu na koju naiđe zdušno pokušava da ispravi i učini je manje bolnom onom kome je naneta? Da li je konstrukcija vaše ličnosti blizu junaku iz romana koji se borio sa vetrenjačama ili ste više poput Super Hika? Uvek ste na strani jačih i bogatih??
Samo iskreno, ovo je virtuelni svet, zvanično ovde ne postoji sve što postoji.

uh
kada vidim da se muskarci lemaju, onda ne reagujem, ili dve zene kad se lemaju, ali ako muskarac nasrne na zenu, odma skacem i ne zanima me ko je i za sta kriv, i koliko
 
Znas sta,ja ovako sad razmisljam,stvarno mi je bas drago sad sto zivim na selu jer ste svi vi iz grada onako pomalo kolektivno bolesni.To potvrdjuje cinjenica da opravdavate nasilje jednog nekulturnog idiota a osudjujete malo odugovlacenja u prodavnici.

Nista vas ne iritira kao odugovlacenje u supermarketu? Ma pazi,majku mu,ala je to strasno!Nego ste dokoni i nemate pametnija posla.Nekultura je definitivno najgora bolest modernog doba a vi iz gradova ste prva meta.
 
Znas sta,ja ovako sad razmisljam,stvarno mi je bas drago sad sto zivim na selu jer ste svi vi iz grada onako pomalo kolektivno bolesni.To potvrdjuje cinjenica da opravdavate nasilje jednog nekulturnog idiota a osudjujete malo odugovlacenja u prodavnici.

Nista vas ne iritira kao odugovlacenje u supermarketu? Ma pazi,majku mu,ala je to strasno!Nego ste dokoni i nemate pametnija posla.Nekultura je definitivno najgora bolest modernog doba a vi iz gradova ste prva meta.
ima svakakvih svugde
to se donosi iz kuce
vecinom
a posto su gradovi puni nekultivisanih pridoslica...
mada ima i onih iz grada koji misle da je opasno ako su deca sa asfalta
sve je to go *****
ljudi su bez postovanja uvazavanja vrednovanja bilo kog drugog, osim sebe
 
uh
kada vidim da se muskarci lemaju, onda ne reagujem, ili dve zene kad se lemaju, ali ako muskarac nasrne na zenu, odma skacem i ne zanima me ko je i za sta kriv, i koliko
A,ne.Više puta sam video da u relaciji muškarac-žena ništa nije kako izgleda i da ''maltretirane'' žene brane siledžiju ako ga složiš na pod i počneš da ga gaziš.A žene nisu nimalo bezazlene.Svet je opasan i uvrnut.
 
uh
kada vidim da se muskarci lemaju, onda ne reagujem, ili dve zene kad se lemaju, ali ako muskarac nasrne na zenu, odma skacem i ne zanima me ko je i za sta kriv, i koliko

i ovo je preterano, sta ako je zena kriva, sto bi muskarac nastradao?

- - - - - - - - - -

Znas sta,ja ovako sad razmisljam,stvarno mi je bas drago sad sto zivim na selu jer ste svi vi iz grada onako pomalo kolektivno bolesni.To potvrdjuje cinjenica da opravdavate nasilje jednog nekulturnog idiota a osudjujete malo odugovlacenja u prodavnici.

Nista vas ne iritira kao odugovlacenje u supermarketu? Ma pazi,majku mu,ala je to strasno!Nego ste dokoni i nemate pametnija posla.Nekultura je definitivno najgora bolest modernog doba a vi iz gradova ste prva meta.

ne iritira odugovlacenje reda, nego bezobrazluk. to sto si ti mozda dokon, drugi nisu.
 
Znas sta,ja ovako sad razmisljam,stvarno mi je bas drago sad sto zivim na selu jer ste svi vi iz grada onako pomalo kolektivno bolesni.To potvrdjuje cinjenica da opravdavate nasilje jednog nekulturnog idiota a osudjujete malo odugovlacenja u prodavnici.

Nista vas ne iritira kao odugovlacenje u supermarketu? Ma pazi,majku mu,ala je to strasno!Nego ste dokoni i nemate pametnija posla.Nekultura je definitivno najgora bolest modernog doba a vi iz gradova ste prva meta.
Nisu to prodavnice u selendri,gde seljaci pilićare i piju pivo nego redovi od 20-30 ljudi,gde se čeka i po sat vremena.
 
Nisu to prodavnice u selendri,gde seljaci pilićare i piju pivo nego redovi od 20-30 ljudi,gde se čeka i po sat vremena.
Da ti pojasnim pošto sam ja bila na licu mesta a ne ti
Prodavnica je velika ali nije mega market i nalazi se u centru Bgd-a, a u redu je bilo dvoje ili troje ljudi.
Znam da su oboje krivi ali koje veći krivac (krivkinja)

p.s. oko rodne ravnopravnosti samo se sprdam ne insistiram na njoj već potenciram glupost koju ona promoviše:)
 
A,ne.Više puta sam video da u relaciji muškarac-žena ništa nije kako izgleda i da ''maltretirane'' žene brane siledžiju ako ga složiš na pod i počneš da ga gaziš.A žene nisu nimalo bezazlene.Svet je opasan i uvrnut.

hmmm da haha
jos ispadnes grbav ako se mesas
a dobro skoro sam imala situaciju kod drugarice u kaficu sa nekom budalom
nisam agresivan tip licnosti ali je lik nasrtao pa sam nekako morala da odreagujem, samo da ga ne bih napesnicila i satrla, ipak imam jak udarac
u pitanju je bila ipak drugarica koju sam trebala da zastitim, a budala nasrnula jer je trazio nekog da se pobije, samo je trebao da nadje musko a ne nad zenama da se izivljava
uglavnom, poenta je ne mesati se osim ako neces nekog bitnog da zastitis
 
Sve i da je ona otišla na pola sata na drugi kraj prodavnice, nije i ne može biti kriva za lomljenje naočara i šamare koje je dobila - tako da degutantna teza "oboje su krivi" ne stoji.Trebalo je da reaguje obezbeđenje, savlada idiota i zove policiju, jer je ovde u pitanju kriv. delo nasilničko ponašanje.

A kasirke i ostali u redu... nije realno za očekivati da se baba penzionerka ili žena od 160 cm visine ili bilo koji drugi odrastao čovek suprotstavlja fizički grmalju od 100 kg čije ne zna razmere bahatosti, nasilništva i neuračunljivosti, a ne zna ni da li ima nož u džepu ili je bivši bokser koji razbija nos u jednom potezu, bez pardona.

Lično bih se izdvojila iz reda, udaljila da me nasilnik ne vidi, tražila obezbeđenje ukoliko ga ima, i zvala policiju.
 
Znas sta,ja ovako sad razmisljam,stvarno mi je bas drago sad sto zivim na selu jer ste svi vi iz grada onako pomalo kolektivno bolesni.To potvrdjuje cinjenica da opravdavate nasilje jednog nekulturnog idiota a osudjujete malo odugovlacenja u prodavnici.

Nista vas ne iritira kao odugovlacenje u supermarketu? Ma pazi,majku mu,ala je to strasno!Nego ste dokoni i nemate pametnija posla.Nekultura je definitivno najgora bolest modernog doba a vi iz gradova ste prva meta.

Eto, ja se slažem sa tobom po svim pitanjima.
Hajde da nekoga streljamo zato što se vratio po šampon.

Pre nekoliko dana sam bila u tempu.
Ljudi koji su bili ispred mene načinili su veliku nabavku.
Kad je sva roba bila u korpi sa druge strane, oni su shvatili da nisu poneli karticu za plaćanje pa je onda čovek išao da menja 200 eura do menjačnice pa je onda došao i rekao da menjačnica ne radi a niko iza nije mogao da kupuje jer je račun bio otvoren.
Jedino sam ja izvadila svoju robu jer sam bila tik iza njega i nisam mogla da se pomeram dok oni ne završe sa računom.
Da li je trebalo da pobesnim, napsujem ženu, muškarca i dete što nemaju mozak i nisu poneli karticu i učinim im život tog popodneva još usranijim nego što su ga oni sami sebi učinili zaboravljenom karticom za plaćanje?
 
Eto, ja se slažem sa tobom po svim pitanjima.
Hajde da nekoga streljamo zato što se vratio po šampon.

Pre nekoliko dana sam bila u tempu.
Ljudi koji su ispred mene bili načinili su veliku nabavku.
Kad je sva roba bila u korpi sa druge strane, oni su shvatili da nisu poneli karticu za plaćanje pa je onda čovek išao da menja 200 eura do menjačnice pa je onda došao i rekao da menjačnica ne radi a niko iza nije mogao da kupuje jer je račun bio otvoren.
Jedino sam ja izvadila svoju robu jer sam bila tik iza njega i nisam mogla dase pomeram dok oni ne završe sa računom.
Da li je trebalo da pobesnim, napsujem ženu muškarca i dete što nemaju mozak i nisu poneli karticu i učinim im život tog popodneva još ustranijim nego što su ga oni sami sebi učinili zaboravljenom karticom za plaćanje?

racun se u tom slucaju stornira i roba ostavlja. razlika je sto oni nisu bili bezobraznbi, nego su jednostavno zaboravili karticu.
 
Sve i da je ona otišla na pola sata na drugi kraj prodavnice, nije i ne može biti kriva za lomljenje naočara i šamare koje je dobila - tako da degutantna teza "oboje su krivi" ne stoji.Trebalo je da reaguje obezbeđenje, savlada idiota i zove policiju, jer je ovde u pitanju kriv. delo nasilničko ponašanje.

A kasirke i ostali u redu... nije realno za očekivati da se baba penzionerka ili žena od 160 cm visine ili bilo koji drugi odrastao čovek suprotstavlja fizički grmalju od 100 kg čije ne zna razmere bahatosti, nasilništva i neuračunljivosti, a ne zna ni da li ima nož u džepu ili je bivši bokser koji razbija nos u jednom potezu, bez pardona.

Lično bih se izdvojila iz reda, udaljila da me nasilnik ne vidi, tražila obezbeđenje ukoliko ga ima, i zvala policiju.

tako je
no, bez obzira
ni njeno ponasanje nije prihvatljivo
 
racun se u tom slucaju stornira i roba ostavlja.

Da maco, ali to je trajalo 15 minuta, smorili su me ko kantu na kasi.
Šta je trebalo da radim? Da im išutiram dete ili korpu jer žurim na ...nešto. Uvek svi žurimo na nešto jel da? I to mnogo žurimo. Idemo brže od života i od kulture i od čuvanja zdravlja i od nas samih smo brži mi u redovima na kasama i šalterima.
 
Da maco, ali to je trajalo 15 minuta, smorili su me ko kantu na kasi.
Šta je trebalo da radim? Da im išutiram dete ili korpu jer žurim na ...nešto. Uvek svi žurimo na nešto jel da? I to mnogo žurimo. Idemo brže od života i od kulture i od čuvanja zdravlja i od nas samih smo brži mi u redovima na kasama i šalterima.

razlika je ocigledna...ljudi nisu bili bezobrazni.

kontas...bezobrazluk.
 
tako je
no, bez obzira
ni njeno ponasanje nije prihvatljivo
Slažem se, njeno ponašanje se može okarakterisati kao nekulturno, bahato, ovakvo ili onakvo, no to je tema za sebe - u ovom slučaju kada je on išamara, strgne joj naočari sa glave i slomi ih, njen nekulturan postupak ne umanjuje ni na koji način njegovu krivicu, niti se može reći da ga je eto, sirotog, ona isprovocirala, pa nema ni podeljene krivice.
 

Back
Top