Da li do kraja citate knjigu koja vam se NE dopada?

Razne... Guardian i Times imaju dodatak o knjizevnosti, New Yorker (uglavnom dosadan), Harper's, Granta + sam na nekoliko mailing lista raznih (stranih) izdavaca.
ma ja kriticarima nista ne verujem.drugo... ne mogu oni da procitaju sve a nase pisce sigurno ne citaju.znaci pokloni ti neko knjigu nekog naseg novog mladog pisca i ti je u fioku. a posle 10 godina procitas u Guardianu kao je bas ta knjiga nominovana za neku nagradu, i ti je tek onda procitas.pa zar nije lepsi osecaj kada sam nabasas na neko blago?narocito ako ti se ucini na prvi pogled da od knjige nema nista.
 
ma ja kriticarima nista ne verujem.drugo... ne mogu oni da procitaju sve a nase pisce sigurno ne citaju.znaci pokloni ti neko knjigu nekog naseg novog mladog pisca i ti je u fioku. a posle 10 godina procitas u Guardianu kao je bas ta knjiga nominovana za neku nagradu, i ti je tek onda procitas.pa zar nije lepsi osecaj kada sam nabasas na neko blago?narocito ako ti se ucini na prvi pogled da od knjige nema nista.
:D Evo, pozajmiću ti ja knjigu onog svog bivšeg kolege sa prethodne stranice ove teme, ako već podržavaš tu teoriju o traženju skrivenog blaga, i ne veruješ kritikama ;)
A najveća fora je, što tu knjigu, koju je on svima davao, niko nije pročitao osim mene. I svi su mu rekli da je knjiga super, a ja jedina rekla šta stvarno mislim. Nisam sigurna, ali mislim da je tada počeo da me izbegava. :confused:
 
I ja sam ranije, u tvojim godinama, mislila da je to glup princip, a onda mi je kolega s posla doneo svoju knjigu, koju sam, radi dobrih kolegijalnih odnosa, morala da pročitam. Nakon toga sam shvatila, da nijedna loša knjiga nije vredna ni minuta mog vremena. ;)

procitaj dva tri posta iznad...tamo ces da pronadjes moj....i svetlost ce da te obasja...:oops:
 
Ne citam knjigu koja mi se ne dopadne i ne osetim je vec na pocetku.
Mada, par puta mi se dogodilo da sam pokusala, posle odredjenog vremena, da se vratim knjizi koja mi se nije svidela. I tih par puta sam bila iznenadjena. Knjige su bile dobre. Da li je taj prvi pokusaj citanja zavisio od dana, raspolozenja, trenutka... ne znam.
Ali, zaista su u pitanju samo dve knjige. U ostalim slucajevima nisam pogresila. Kao sto rece Clio (mislim), suvise je dobrih knjiga koje cekaju, da bih sebe silila da citam one koje mi se ne dopadaju.
 

Back
Top