da li biste se profesionalno bavili politikom?

Ima takvih po strankama lopatama da se izbacuje. Nadam se da se ne srvrstavas bas u te, stare, besposlene koje bi da budu nove tacherke, sta li? One su u mojoj stranci bile gori laktashi od mladih nesvrsenih studenata. Da vidis samo te konkurencije:roll:, tetka protiv omladinca, ogovaraju se, smestaju jedan drugom, bore se za istu funkciju, tuzhakaju se centrali ... Uzas. Bolje odustani pa da bar budes simpaticna tetica jer gospodjama ne stoje bas lepo rogovi i kandze.:)

Ja tetica?!:rtfm:

ili idem da ih razbucam ili ne idem uopšte:cool:
 
niko nije rekao da je imao romantičaske iluzije kao mlađi i idealistički verovao da stvari mogu da se promene, a jedan dobar deo nas je učestovao u "promenama"..
mnogi ljudi mi se žale da su, maltene, izopšteni jer ne pripadaju "krugovima", a sve su to mladi i cenjeni stručnjaci...
Dok sam bio mlađi drugi su se bavili romantičarskim iluzijama u koje sam možda tada i mogao da verujem, ampak sam u vreme kad sam se lično bavio promenama uveliko bio svestan da institucionalizovano bavljenje politikom nije za čoveka s integritetom, koji drži do sebe.

Ne, nikada se ne bih bavio politikom, ni profesionalno ni amaterski, upravo zbog ovoga što rekoh.
Odavno želim da budem slobodan da menjam mišljenje ili način razmišljanja i ponosan sam kad god to uradim, naročito u životnom dobu kad ljudi postaju čvršći u stavovima plašeći se da će prihvatanje nečeg drugog potkopati temelje na kojima im je izgrađen prethodni život, time tripujući da im je sa iluzijom u kojoj su živeli obezvređeno i samo postojanje.

Uskraćujući sebi privilegiju na tvrdo i nepromenjivo mišljenje nikako nisam spreman da tu privilegiju ustupim drugome.
Nisam spreman da u tako važnoj stvari, koja nama i našoj deci određuje živote, drugome (partiji) darivam svoju podršku uz blanko parafiran klimoglav.

A obaška što u Srbijici politika nije ono što je u normalnim državama. Ovde politika nije pitanje ekonomije ili finesa u načinu artikulisanja stavova, nije čak ni pitanje različitih ideologija ili nama svojstvenih navijačkih podeljenosti - ovde politika prevazilazi samu sebe - politika u Srbiji je sukob načina razmišljanja, poimanja realnosti, pa u krajnjem ishodu borba za opstanak pored onih koji streme nečemu što bi predstavljalo tamnicu za one druge.


Voleo bih, iskreno bih voleo da zahvaljujući fleksibilnosti u razmišljanju koju rekoh da gajim, jednoga dana budem u situaciji da glasam za one koji sada stoje nasuprot mom poimanju života. Mislim da bi to značilo da je Srbija postala ono što je trenutno veliki deo sveta.
Ipak sumnjam da ću to doživeti. Naprotiv, čini mi se da je sve više onih koji razmišljaju drugačije od mene i žele nešto drugo.
 
pod tim podrazumevam i uslovljavanje napredovanja u karijeri, pripadništvom nekoj pol. stranci...to je i te kako prof. bavljenje politkom, .ali pod tim mislim i na one koji nemaju posao, pa konkurišu na mesto npr. političara - pripravnika u nekom humanitarnom fondu ili sličnoj organizaciji, pa tu radite u nekom političkom sektoru, ili kako se to zove ..krilo..
ako ste nekad bili u nekoj stranci, kakva su iskustva...
sve na temu političkog angažmana
.
Ne bih jer je za to potrebno biti ljigav. E sad, ne mislim ljigav u smislu prevarant, nego se treba praviti da veruješ ostatku bande i da si zaista srcem u toj..... organizaciji :neutral: a ja to numem, u stvari umem, ali bi mi oduzelo previše energije životne i više bi mi se isplatilo da sedim zaludna.

Tako nekako razmišljam i o crkvi.
 
Ne bih. Postoje stvari (nekoliko stvari :) ) u koje verujem, i bila bih sposobna da se za njih borim ceo život - politika je strast - ali ne bih znala sa kim da se borim, a sama ne bih imala šansu da pobedim. U tome vidim najveći problem, što je bavljenje politikom zapravo stajanje iza nekog kolektivnog identiteta, a kada bolje pogledaš, svaki pripadnik kolektiva zapravo ima drugačije ideje (koje bi se sigurno kosile sa mojim idejama :evil: ) Mislim da je lakše biti političan u ratu, revoluciji, totalitarizmu, jer su tada stvari jasnije definisane (sive su i tada, naravno, ali lakše je videti ko je loš momak - borimo se protiv Hitlera, Staljina i sl.) ... tek se posle revolucije-rata-oslobođenja pokaže da smo se i tada, zapravo, svi borili za nešto drugo.
U potpisu,
Mrzim Ljude
 

Back
Top