Da li bi promenili veru za 100 000 eura

Da li bi promenili veru za 100 000 eura

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Promenio bih. Mislim i ovako je to jedna vera, a sad kojim imenom zovete Boga i jos par sitnica... [ako ste pravi vernik iz postovanja Njegovo ime necete ni izgovarati]

Opet, ako je vasa vera i odnos prema Bogu vecinom preko crkve i svestenika, mislim da je tu greska u vama. Pravi vernik se moli uvek i zivi sa mislju prema Bogu u sebi. A ne paradira s vremena na vreme u crkvi...

Bog je isti i za Hriscane, i za Judeiste, i za Katolike i za Muslimane [i sve varijacije na temu] jedino se menja ime i neki obicaji.

Ko veruje u Boga taj moze i bez crkve....Taj moze i kuci da se pomoli Bogu.
 
Svaki 2 katolik u nemacku bi promenu veru za 3000evra... a svaki 4 izlazi iz vere katolika...
Sta je tu cudno?
A svaki 2 Pop ima tajnu vezu sa zenom a i puno njih su pedofili....

to su ciste klevete i gluposti kao kada bi ja rekla da svaki drugi ateista je masovni ubica i potencijalni pedofil..Mislim glupost.Kako mozes stavljati stvari u isti kos.Nije mi jasno da li si ti samo glupa ili se bas jako trudis
 
Pišeš Hrist malim slovom... Strašno. Kao što izdaješ državu, izdao bi i Hrista. Jednom izdajnik, uvek izdajnik.

Код некога се разумевање религиозности своди на испуњавање форме.
Преко дана робује мафији,децу остави мафији да их мафија "образује" преко својих медија и дебилана од школских установа,јер нема времена,има човек "важнија посла".Једном седмично,по навици и како то традиција налаже,оде сам/а или с породицом до цркве и тако испуни своју "религиозну дужност према Богу"(о којем,наравно не зна ништа).
Кад изађе из цркве наставља по старом-робује мафији,поверава свој и живот своје породице мафији и њиховој "милости".Али,то се "брише",јер је важно да је био у цркви и испунио своју формалну дужност.
Пошто има такво танко разумевање,све своди на форму и испуњавање исте као најважније духовне делатности.Онда кад види да неко није написао "Бог" с великим "Б" или Христос" с великим "Х",то је јако страшно,јер је то форма која суштински представља религиозност.

Битна је суштина,а не форма.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top