Da li bi ostali ovde ili bi otišli u inostranstvo?

Gde planirate da živite u bliskoj budućnosti?

  • Srbija!!!

  • Što dalje odavde...

  • Inostranstvo, na privremeno.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Madjarska je par desetina koraka ispred Srbije te se ne moze smatrati ni merilom, ni uzorom, ni snom. Pruziti jos nekoliko koraka duze i vise, omirisati dah civilizacije (koja ima svojih mana, itekakvih) i mogucnosti koje pruza. Pretpostavljam da nisi prekoracila 16-17 (lepo bilo za shoping, jel' da?) ali dopusti sebi jos par godina i ne cekaj da zavrsis fakultet sa kojim ces biti promoterka, konobarica ili mozda sluzbenica u banci u kojoj se radi 12 sati dnevno za malo para, ali.....Sve izreceno sa dobrom namerom!
Meni je bilo sasvim dovoljno.:) Ja bih volela da svugde odem,da proputujem,ali da se na kraju uvek vratim ovde.I znam sad zvučim kao zatucani idiot,koji ne vidi dalje od svog nosa,ali meni je ovde lepo,volim ovu zemlju.

Lako je to sad reci dok si jos na roditeljskim jaslama,a kad budes trebala da se osamostalis mislim da ces pevati drugu pesmu. ;)
Svesna sam ja apsolutno svega toga.
 
Ljudi,meni je mama u Nemačkoj,a ćale u Švajcarskoj.Bio sam i kod jednog i kod drugog.
Nema boljeg života od ovog ovde.Iskreno.Bar za mene.Ovde sam s babom,radim šta hoću...A i društvo je bolje ovde.Tamo posle 9 ne smeš da budeš napolju ako nemaš ličnu kartu.Bruka.
A kad bih išao negde,išao bih u Holandiju,tamo je bar marihuana legalna.

Nemačkoj.
 
Poslednja izmena:
Ljudi,meni je mama u Nemačkoj,a ćale u Švajcarskoj.Bio sam i kod jednog i kod drugog.
Nema boljeg života od ovog ovde.Iskreno.Bar za mene.Ovde sam s babom,radim šta hoću...A i društvo je bolje ovde.Tamo posle 9 ne smeš da budeš napolju ako nemaš ličnu kartu.Bruka.
A kad bih išao negde,išao bih u Holandiju,tamo je bar marihuana legalna.
Ma, tako je... :neutral:
 
Ljudi,meni je mama u Nemačkoj,a ćale u Švajcarskoj.Bio sam i kod jednog i kod drugog.
Nema boljeg života od ovog ovde.Iskreno.Bar za mene.Ovde sam s babom,radim šta hoću...A i društvo je bolje ovde.Tamo posle 9 ne smeš da budeš napolju ako nemaš ličnu kartu.Bruka.
A kad bih išao negde,išao bih u Holandiju,tamo je bar marihuana legalna.

Onda si ti bio u pogresnoj Svajcarskoj. . .
 
Када завршим факултет почећу са радом у Србији али ако се стање знатније погорша и ако држава поново крене ка деведесетим (надам се да неће) неће ми бити баш велики проблем да одем у неку ЕУ државу док се стање не поправи. :kpozdrav:
 
Када завршим факултет почећу са радом у Србији али ако се стање знатније погорша и ако држава поново крене ка деведесетим (надам се да неће) неће ми бити баш велики проблем да одем у неку ЕУ државу док се стање не поправи. :kpozdrav:

ti si tih devedesetih ucio da hodas...nemas pojma o cemu pricas..znas sve iz price...prosto mi bude muka kada cujem nekoga da prica o tim devedesetim,a tad se rodio...strasno...moji su lepo ziveli i sta sad..ja treba da pricam joj neka se vrate devedesete iako ne znam nista o tome...
 
ti si tih devedesetih ucio da hodas...nemas pojma o cemu pricas..znas sve iz price...prosto mi bude muka kada cujem nekoga da prica o tim devedesetim,a tad se rodio...strasno...moji su lepo ziveli i sta sad..ja treba da pricam joj neka se vrate devedesete iako ne znam nista o tome...

pricam ono sto dobar deo zivota slusam..a rodjena majka me ne laze sigurno..
 
@swatka_mawa_maja
Говорим о инфлацији 3000% и апсолутној изолацији од остатка света и времена...
Током деведесетих су лепо живели Мишковић, газда Језда, Дафина Милановић итд. поштени људи су се борили за флашу млека и кило шећера и то мени не звучи као нормално стање. Има пуно снимака и забележених догађаја у вези тога.

Причу о политичкој расправи и узроку свега тога настави са осталим присутним члановима форума јер ме то већ мање занима... :ok:
 
ti si tih devedesetih ucio da hodas...nemas pojma o cemu pricas..znas sve iz price...prosto mi bude muka kada cujem nekoga da prica o tim devedesetim,a tad se rodio...strasno...moji su lepo ziveli i sta sad..ja treba da pricam joj neka se vrate devedesete iako ne znam nista o tome...

Pa ako ne znaš, šta pričaš onda? Uzmi, pročitaj neku knjigu, pogledaj neki dokumentarac, ako već ne veruješ ljudima oko tebe, pa ćeš da vidiš kako se živelo tad.
 
Meni je bilo sasvim dovoljno.:) Ja bih volela da svugde odem,da proputujem,ali da se na kraju uvek vratim ovde.I znam sad zvučim kao zatucani idiot,koji ne vidi dalje od svog nosa,ali meni je ovde lepo,volim ovu zemlju.


Jelena, nije toliko bitno kako zvucis vec sta uistinu mislis i osecas i to niko i ne pokusava da ti oduzme, niti nametne grizu savesti zbog toga. Neke stvari su objasnjive za ljude odredjenih godina (uostalom ovo i jeste podforum tinejdzera sto nikako ne umanjuje znacaj i smisao napisanog), one su vezane za zivotno iskustvo i prepone koje tek treba preskociti. Ovde se uopste i ne postavlja pitanje ljubavi prema svojoj zemlji ...ona se nekako podrazumeva zajedno u paketu sa tolerancijom prema mnogim stvarima koje ne stimaju najbolje ali se ipak podnose. Ipak, postoji nesto od cega bi svako trebao da podje a to je da je za ljubav ( i svidjanje) potrebno dve strane. Za ljubav je potrebna izvesna satisfakcija, osecanje uspesnosti i postignuca. Pokusavam iz petnih zila da pronadjem koji preduslovi postoje na ovom tlu (osim puke jednsotrane ljubavi i svidjanja) koji jednu mladu osobu mogu uciniti zadovoljnom, uspesnom i ostvarenom. Ako iza svake banalne "akcije" (o kojoj se ne razmislja sa 16-17, vec to cine roditelji, poznanici, prijatelji) stoji nuznost koriscenja moralno nedozvoljenih i ruznih postapalica koje civilizovani svet sankcionise i odbacuje kao neprimerene, moze li se takvo okruzenje smatrati dobrim? Mislim da pitanje nije tesko ali ne trazim odgovor.

Svesna sam ja apsolutno svega toga.

Mislim da nisi svesna ali napipavas cinjenice koje ce ozbiljno tresnuti po glavi kada se dospe u poziciju nosenja velikih odgovornosti naspram sebe i potencijalne porodice. Najzalosnije je sto gajenje iluzija potraje a kada se shvati da je vreme za promene proslo, onda bude prekasno.
Ne znam sta drugi podrazumevaju pod lepim zivotom (verovatno u to spada i alkoholisanje i nocobdijanje do besvesti...da, ja sam konzervativna osoba kojoj to jako smeta) ali za mene su to pre svega osecanje sigurnosti (dotakla bih tacke koje ne pripadaju ovom podforumu, pa cu to zaobici), mogucnost slobodnog kretanja i putovanja (koji je procenat koji sebi to moze da priusti?), skolovanje u institucijama koje ne stancuju neupotrebljive, prakticno nesposobne primerke, mogucnost usavrsavanja u oblastima za koje se ovde zna samo iz medija, normalan zivot od mesecnih novcanih primanja, pristojno ponasanje ljudi, mirna starost koja se ne grci i kopa po kontejnerima ili stedi, cistoca i ekoloska svest i jos toliko toga. Mozda sam isuvise kratkovida pa ne vidim da takvo sto ovde postoji.

Iako sam te citirala, ne shvati ovo licno...ima vremena, stvari se shvataju vremenom. Da, Srbija je lepa ali ni priblizno onoliko koliko su nas ucili ili pokusavaju da nam urezu u isprane mozgove. Srbija ima potencijala ali ni priblizno onoliko koliko smo ubedjeni da je dovoljno da bi nam se klanjali i bezrezervno postovali. Srbija jeste nasa domovina ali svaka majka ne voli niti se zrtvuje bezuslovno za svoju decu (a to ona ocekuje od njih).
 

Back
Top