Da, da, manga uskoro i na srpskom!

Stigle su najzad!!!
U stripoteci darkvud od juche po ceni od 250 dinara. Na kioske najverovatnije od ponedeljka po ceni od 330 dinara. Odlicno izdanje! Dugo sam chekao na ovo.

Kupio sam oba izdanja i zaista su odlicno uradjena. Cena je takodje extra za ovaj kvalitet. Hero mi se mnogo vishe svidja od archlorda, ali i archlord je odlichan serijal. Mada je crtezh za 2 nijanse bolji u hero. Shto se kioska tiche verovatno ce da izadju na kioske u ponedeljak. A mozda i sutra.
Sve u svemu cestitke! Najzad sam dochekao ^^

Archlord 195 strana. Hero je veceg formata. oko 12.5x19 dok je archlord 11x18. Steta za mali format jer je crtezh zaista vrh. Mnogo bi se bolje videlo na bonelli formatu ili recimo formatu akire od MP-a. Ali zaista je vredelo chekati. Nzm ko mozhe naci greshku. Meni je malo oguljena ivica od archlorda ali to je verovatno do transporta. Otisak 30 ... See Moreputa bolji od VC-a. Kad je crna vidi se da je crna. Besprekorno crna :D
Korice tvrde, ali nisu HC, negde kao korice od VC-a ali malo jache. Unutra, u svakom izdanju rech urednika. Jedina stvar koju mrzim je shto cu morati da chekam mesec dana na novi broj. pohvale!
 
Archlord i Hero su manhwe a ne mange

Shto si mogao i da zakljucish sam da si otishao na njihovu stranu.
Korejske su manhwe, japanse mange, a kineske sam zaboravio manua ili manwa valjda.
Ne znam :D
Btw stavio sam u naslovu mange zbog jednostavnog razloga shto 4/4 ljudi ne zna shta su manhwe. Manga je sveopshti pojam koji se koristi za bilo koji vrstu stripa sa istoka iako je nepravilno manhwe nazivati mange. Blah, da ne smaram vishe z:lol:
 
Kako smo sa brojm prodavaca stripova ( na ovaj ili onaj nacin) odavno prevazisli broj citatelja stripa, pa to vise nije aktuelno, vreme je za novo takmicenje.

Trci ko ce biti pobednik, sa otvaranjem 1001 izdavacke kuce u odnosu na 1000 ljudi koji citaju strip, prikljucuje se i jedna firma iz Italije. Opredelili su se za sada samo za Mange. Kupili su trenutno prava na tri naslova i polovinom ovog meseca bi trebalo da startuju sa prve dve sveske, a po njihovim recima, ubrzo i sa trecom. Bude li iole prihvatljiv odziv, pozurice, kako kazu, da otkupe nove naslove i sve ubrzaju.

Cena bi trebalo da bude prihvatljiva za broj strana, a za kvalitet garantuju (da vidimo).
Javice mi kada mogu da stavim i zvanicnu najavu za start na kioscima sa tacnim datumom.


I pored straha da se sve ne urusi zbog prevelikog broja izdanja na vise ne tako plodnom trzistu stripa, radujem se sve vecem izboru.

Nadam se da ce uspeti u ovome, jer ovo realno ima potencijal ako se sve dobro organizuje i adekvatno proprati reklamom, da kod mladjih generacija ozbiljnije ispopularizuje strip.

Da cuo sam za to z:lol:
Mnogo dobar nacin da se promovise manga na nasim prostorima z:D
A i valjda smo zasluzili z:)
 

Back
Top