Cyber love, da ili ne?

On jeste kiborg a ono je bila generisana poruka u modu : osecanja :mrgreen:
A prekinuo je jer su se istrosile baterije.
Sad se puni, cucemo i karaj price.
ako je to a propo moje poruke, a verujem da jeste, napisala sam je pre nego sto sam videla munjin drugi post u kome je nastavio pricu. samo, opet, nesto fali. sredina. volela bih da se ta strast malo razradi i objavi na prigodnoj temi... :)
 
Nemam,mnogo sam realna,u prijateljstvo verujem,ali u ljubav i da ne moze bez njega ne.
Meni ipak treba malo vise,ne mogu da volim nekoga na osnovu nekih stvari koje on napise,verovatno preuvelicava...nij ga videla...po meni je i to bitna stavka.
O njemu se zna samo ono sto on dozvoli,isto tako mi znamo jedni o drugima onoliko koliko se otvorimo,malo mi je to za ljubav.
To je moje videnje,ali ja nemam nikakva iskustva,mozda gresim.:think:



Grešiš, naravno da grešiš ..... ali nisi kriva jer nemaš iskustva tog tipa.

Svako ko se zariče da preko Neta ne može da se zaljubi, greši. Poznanstvo preko Neta je vrlo specifična vrsta odnosa.... Ima tu svačega .... Ali da može da se izrodi nešto, može.

Na Netu se nalaze ljudi koji su usamljeni, ili nemaju vremena za izlazak ... ili puno rade ... ili ne znaju kako u ''real life'' ... 1000 razloga ... 1000 načina .... Sve je moguće.

Ne treba podcenjivati ljubavi koje se rode na Netu, zato što one mogu da zažive i da opstanu dugo.


@tema:
Verovatno si se zaljubila ..... ali uvek postoji mogućnost da se sretneš sa tim čovekom i da Net postane samo način da dodjete jedan do drugog. Koliko god da ti je lepo ... Net može da te iscrpi ... Takav odnos posebno ... i da se jednog jutra probudiš i shvatiš da su prošle godine i godine tvog života uz Net, a da si ti realno još uvek sama i nemaš nikog.
 
Naravno da ljudi koji to nisu iskusili ne razumeju. Ne bih ni ja razumela pre godinu i nesto. Verovatno bih pomislila 'kakva pacenica' ili bi mi mozda bilo smesno ili cak i tuzno.
Ali, ljudi nije tako. Za mene je ovo realno. Kakve veze ima gde se sa nekim upoznas? Zamisli da se upoznas sa deckom i on se preseli negde daleko. Ok, ljubav na daljinu tesko uspeva, ali uspeva. Svaka veza treba da se neguje i za svaku je potreban neki napor, razumevanje i ustupci sa obe strane ukolio planirate da se ta veza odrzi dugo vremena. Ja mislim da ljubav sama po sebi je ogroman deo ali da nije dovoljna. Da je ljubav dovoljna, moonja bi sada bio sa svojom dragom. Nema neresivog problema ako ima volje i istrajnost, pogotovo dvoje ljudi zajedno.
To je moje misljenje.
 
Naravno da ljudi koji to nisu iskusili ne razumeju. Ne bih ni ja razumela pre godinu i nesto. Verovatno bih pomislila 'kakva pacenica' ili bi mi mozda bilo smesno ili cak i tuzno.
Ali, ljudi nije tako. Za mene je ovo realno. Kakve veze ima gde se sa nekim upoznas? Zamisli da se upoznas sa deckom i on se preseli negde daleko. Ok, ljubav na daljinu tesko uspeva, ali uspeva. Svaka veza treba da se neguje i za svaku je potreban neki napor, razumevanje i ustupci sa obe strane ukolio planirate da se ta veza odrzi dugo vremena. Ja mislim da ljubav sama po sebi je ogroman deo ali da nije dovoljna. Da je ljubav dovoljna, moonja bi sada bio sa svojom dragom. Nema neresivog problema ako ima volje i istrajnost, pogotovo dvoje ljudi zajedno.
To je moje misljenje.


Da .... ali je bitno da ti tog dečka nisi upoznala .... da ga nisi doživela. Možda se sve sruši u vodu onog momenta kada se budete ugledali (što obično i biva) ... a možda ne.

Znači, da ti ne bi oduzimalo VREME i energiju ... potrudi se da do susreta dodje ... pa ako je to to - bićete oboje srećniji nego sada ... a ako nije, samo će vam laknuti.
 
:bye:
Nova sam na ovom forumu i moja ce se poruka videti tek kasnije...
No,prelistavam i citam razna misljenja...i to je u redu.
Svi smo mi razliciti,i na razne nacine se srecemo ,upoznajemo i ostvarujemo kontakte i veze.

Kada sam ja bila mlada mobilni i racunari su bili nepoznanica.
Ali ne znaci da me je vreme pregazilo i da sam odmah protiv jer ja nisam imala takvo iskustvo.
OK.
Zivot ide svojim tokom...
Moguca su i prijateljstva i ljubav i sve ono sto je u medjuljudskim odnosima moguce.
Ja sam stekla 2-3 prijatelja preko foruma.
Imamo ista interesovanja i slicne nacine druzenja.
Sada smo porodicni prijatelji.
Verujem da se na isti nacin moze i ljubav i brak ostvariti.

Naravno,ljudi kad su mladi-a i kasnije nisu obazrivi i mogu se podvuci i prevaranti i svakojaki.
Ali zar nam se i u RL ne desavaju takvi likovi?
Mnogo sam vise takvih srela "oci u oci",nego u sajber svetu.

Sve sto je pazljivo odabrano moze biti dobro i uspesno.
Ovaj svet je pun prevaranata i prevarenih,i njihov se odnos moze dogoditi ma kako.
Zar ne?

Slobodno se druzimo,i ujedno i obazrivo da ne ugrozimo ni sebe ni svoje bliznje.I u virtualnom i u realnom kontaktu sa ljudima.
Nisu svi ljudi ljudska bica,niti su sva ljudska bica ne-ljudi.

Ko nadje ljubav i zivot ostvari kroz nju uopste nije bitno kako se dogodio pocetak....
Kiss za ljubav :ok:
 
ja sam takodje nova.
ova tema je nesto neverovatno . pricali su mi o virtuelnom druzenju, upoznavanju.
ostavljala sam uvek dovoljno prostora sumnji. ovo sto citam je bas optimisticno :)
treba se ipak povesti racuna o svim mogucim i nemogucim u svemu ovome o cemu pisete.
 
Naravno da ljudi koji to nisu iskusili ne razumeju. Ne bih ni ja razumela pre godinu i nesto. Verovatno bih pomislila 'kakva pacenica' ili bi mi mozda bilo smesno ili cak i tuzno.
Ali, ljudi nije tako. Za mene je ovo realno. Kakve veze ima gde se sa nekim upoznas? Zamisli da se upoznas sa deckom i on se preseli negde daleko. Ok, ljubav na daljinu tesko uspeva, ali uspeva. Svaka veza treba da se neguje i za svaku je potreban neki napor, razumevanje i ustupci sa obe strane ukolio planirate da se ta veza odrzi dugo vremena. Ja mislim da ljubav sama po sebi je ogroman deo ali da nije dovoljna. Da je ljubav dovoljna, moonja bi sada bio sa svojom dragom. Nema neresivog problema ako ima volje i istrajnost, pogotovo dvoje ljudi zajedno.
To je moje misljenje.

Koliko je on daleko,mozes li reci odakle je?:)
 
šo si se ti navrzo na mene....na temi sajber sex.....?? .....odma ti kažem ...nemaš šanse.... ko da oće da me kara patooljasti pinč....... eo, trenootno aktooelna tema za tebe... http://forum.krstarica.com/threads/231324&highlight=navar...


Ali zar nam se i u RL ne desavaju takvi likovi?
Mnogo sam vise takvih srela "oci u oci",nego u sajber svetu

negativci.......pa ne......uglavnom se takvim likovima ..ne srećem....a kad se srećem, ne pijem kafu....net likovi.......nikad me ne bi zainteresovali live...al to mi je gen. utisak....droogačije procenjooješ.....ipak stvari znaš za kraće vreme.....a imaš i više čoola u akciji............
 
Poslednja izmena:
Mislim da se moze neko upoznati preko neta, moze se roditi i simpatija, i prijateljstvo.
Moze doci i do zaljubljenosti, tad se sve ionako idealizuje, preuvelicava, sanjari..

Ali ljubav...Za to mora biti vise. Moze poceti na netu, mesto gde nekog upoznas nije toliko bitno, ali moras ga sasvim upoznati, da bi bila ljubav mora se doziveti uzivo. I telesno. Samo duhom, voli se Bog. Samo recima, moze se voleti i prijatelj.

Ali za ljubav, pravu ljubav izmedju muskarca i zene, mora ipak, da bi se realizovala kao ljubav, doci do susreta.I pogleda, i stiska ruke, i zagrljaja, i seksa ...

Inace, sve je to nesto lepo i uzbudljivo, slazem se, ali ljubav nije.
Po meni.
Za mene bar.
 
Zavisi kakav je ko covek. Neko prozivi zajedno sa partnerom celi zivot, u dobru i zlu , imaju milion stvari koje ih vezu, imovinu, decu, proslost, buducnost i opet prodje zivot bez ljubavi, one prave ljubavi medju njima. Drugi opet znaju "iz daleka" godinama voleti nekog jako, iskreno i zauvek.Andric na primer, ili Lorka i tako neke retke, umetnicke, romanticne duse kojih ipak ima svako vreme pa i ovo nase.
 
Evo ja ću da te ohrabrim...
Znam nekoliko ljudi koji su upoznali svoje životne saputnike preko neta i kada su se skroz zaljubili (kao ti sada) odlučili su da ih upoznaju i to je samo bio "šlag na tortu".
Jer zaljubljuješ se u osobu, a ne u sliku i najbitnije je da se dobro upoznate i kliknete,
a slika je samo usput. A ljubav je odnos koji imamo sa nekim i za nju uopšte nije potrebno da dotična osoba bude fizički prisutna.

Evo ti moj primer: upoznala pre 5 godina momka sa drugog kontinenta (Afrika), takođe mlađeg (7 godina) i bili smo jako kratko zajedno pa nije ni bilo nikakvih zaljubljivanja (a i ja sam ga shvatala kao dete). Od onda se više nismo nikada videli, ali smo u kontaktu preko neta i ja se ludački zaljubila kada sam ga stvarno upoznala.
Pošto sam bila "neverni toma" i mislila da sam poludela, ja se udala za prvog momka koji je ovde bio prisutan ne bih li zaboravila na moju cyber love.
Hvala bogu zavolela sam svog muža koji je sjajan i trudi se, svaka mu čast.
Ali moju cyber ljubav nisam ubila. Živi i dalje...
I ne mislim da je to gubljenje vremena jer ništa ni ne očekujem. Život je u svakom slučaju nepredvidiv. A moja cyber ljubav mi kompenzuje jedino što mi fali u braku - "leptiriće"...
 
Evo ja ću da te ohrabrim...
Znam nekoliko ljudi koji su upoznali svoje životne saputnike preko neta i kada su se skroz zaljubili (kao ti sada) odlučili su da ih upoznaju i to je samo bio "šlag na tortu".
Jer zaljubljuješ se u osobu, a ne u sliku i najbitnije je da se dobro upoznate i kliknete,
a slika je samo usput. A ljubav je odnos koji imamo sa nekim i za nju uopšte nije potrebno da dotična osoba bude fizički prisutna.

Evo ti moj primer: upoznala pre 5 godina momka sa drugog kontinenta (Afrika), takođe mlađeg (7 godina) i bili smo jako kratko zajedno pa nije ni bilo nikakvih zaljubljivanja (a i ja sam ga shvatala kao dete). Od onda se više nismo nikada videli, ali smo u kontaktu preko neta i ja se ludački zaljubila kada sam ga stvarno upoznala.
Pošto sam bila "neverni toma" i mislila da sam poludela, ja se udala za prvog momka koji je ovde bio prisutan ne bih li zaboravila na moju cyber love.
Hvala bogu zavolela sam svog muža koji je sjajan i trudi se, svaka mu čast.
Ali moju cyber ljubav nisam ubila. Živi i dalje...
I ne mislim da je to gubljenje vremena jer ništa ni ne očekujem. Život je u svakom slučaju nepredvidiv. A moja cyber ljubav mi kompenzuje jedino što mi fali u braku - "leptiriće"...

Aww to je bas tuzno. Svako od nas valjda ima svoje motive. Neko trazi stabilnost i sigurnost u zivotu, a neko ljubav kao sa filma i bas te "leptirice". Ja sam dva puta bila u braku i nisam nasla ono sto sam trazila. Nisam htela da ostanem u braku i da zanemarujem cinjenicu da to nije to, nije prava stvar. Nije mi bilo lako, narocito ne drugi put jer me je suprug jako voleo. Jedan zivot zivimo i ako se mi ne izborimo za ono sto zelimo, niko to nece uraditi za nas. Ja pratim svoje srce, razum ne slusam mnogo. Prosla sam skoro ceo svet i videla i prozivela i lepe i ruzne stvari. Zivot ne ceka na nas, tece i ne zelim da se probudim jednog dana sa kajanjem i zudnjom za necim sto sam mogla da imam ali nisam imala hrabrosti. Zelim ljubav, jaku koja obara sa nogu, zelim treptaje srca, zelim "leptirice", zelim da vidim svoj odraz u ocima mog dragog... Zelim i ici cu na kraj sveta dok to ne dobijem! A sve to trenutno imam, samo sto je na netu. I jos par sitnica da se sklope u celokupnu sliku i ja odoh. Ne trbuhom zaa kruhom, vec srcem za ljubavlju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top