Cvoric na vratu

Eto, nema razloga panici: krenes od najosnovnijih stvari; i lekar opste prakse je studirao medicinu, pa nesto zna, zar ne? :) Pokusaj sad da se opustis malo i da se odmaras vise, ovoliki stres od prethodnih dana sigurno ne pomaze sistemu. Pozdrav!
 
Sada sam malo progooglala i videla da Toksoplazma ima otprilike iste simptome koji su se pojavili kod mene.Sta da radim, macku ne mogu tek tako da izbacim iz kuce, mada ona izlazi napolje i uglanom napolju vrsi nuzdu.Da li mozda postoji neka vakcina protiv te bolesti? Ili bolje da pitam na forumu kucni ljubimci?
 
Najbolje da pitas na kucnim ljubimcima, ali da sam ja na tvom mestu - obavezno bih odvela zivotinju kod veterinara na pregled, da se ispita da li macka ima neke parazite, i da ti veterinar da savet (jer je jidino on kompetentan da to ucini) sta ti je ciniti. Pozdrav!
 
Koliko ja znam - ne postoji takva vakcina.Kazes, povecani su ti Ig, ali koji ? IgM,IgG ili obe frakcije ?
( mada, pretpostavljam da ne znas-lab.nalaz nije kod tebe )..
Uh...macka moze biti problem..
Poz
 
dobar dan
ja bih samo uzgred da pitam neshto
nisam panichar i mrzi me da idem kod lekara
nemojte odmah da me grdite
:)

26 godina
uhvatio me grip
kilava, slinim, temperatura vec 3 dan
juche su mi iskochile zlezdice ispod pazuha
prvo jedna a zatim i druga
ne boli strashno

ali negde kontam da ima veze sa padom imuniteta
pre mozda 2 meseca sam radila kompletnu biohemiju
sem gvozdja koje je bilo 5 i niskog hemoglobina ostalo je bilo u redu
priznajem nisam se u poslednje vreme hranila bash redovno i zdravo...

hvala lepo
 
A sta je molim te pitanje u ovom malom izlaganju stanja?? :shock: :)

Gvozdje i hem su ti KATASTROFA, ti si za injekcije gvozdja, zeno. Neredovna i nepravilna ishrana i stil zivota, ovako losa krvna slika - neki virus (mozda i grip) i slika je kakvu opisujes. ali i dalje ne znam sta je pitanje?
 
WithdrawnWater:
A sta je molim te pitanje u ovom malom izlaganju stanja?? :shock: :)

Gvozdje i hem su ti KATASTROFA, ti si za injekcije gvozdja, zeno. Neredovna i nepravilna ishrana i stil zivota, ovako losa krvna slika - neki virus (mozda i grip) i slika je kakvu opisujes. ali i dalje ne znam sta je pitanje?

hm...
meni lekar opshte prakse rekao
"super ti je krvna slika malo si malokrvna ali nije strashno"
:)

a pitanje je bilo
jel dovoljno... to malo da iskuliram lezim i jedem supice pa da sve bude okej
mislim ne moram valjda sada kod lekara i to
zbog zlezdica....?
 
Malo si malokrvna ,nista strasno...kako bre nije strasno?
Jeli ti dao th za to gvozdje?
Zlezde odreaguju na svaki napad mikroorganizama, bilo da je bakterija ili virus e druga je stvar sto ne znas sta je kod tebe u pitanju...
 
ma jock...
nije mi dao nishta....
majci koja ima holesterol 9 je rekao kako je zdrava kao dren i da ce ziveti 100 godina

a sushtinski kao za laika je obelezeno zvezdicom kada je ispod ili iznad neke normale

pojachala sam spanac i brokole u ishrani...
 
Pre neko jutro kada sam ustala osetih bol u vratu pa rekoh da ga malo izmasiram, i tako detaljnim masiranjem napipah neku maaalu kvrzicu na vratu, ali ne odmah ispud uva vec par cm levo ( na pola puta do zadnjeg dela vrata), kao da se nacrtalo na nekoj od vratnih zilica, nemam to sa druge strane, malo je, nije vidljivo na oko, nemam nikakvih drugih simptoma, ima li potreba da trckam doktoru, s` obzirom da sam hipohondra i da sam im se verovatno smucila..?
 
Nisam doktor ali sam imala slicnu situaciju...konkretno toxoplazmozu, zato te je i pitao da li imas macku,ja je nisam imala ali sam je mazila:) nemas razloga za paniku, ali ako oni ne ustanove sta ti je, pravac na infektivnu kliniku, meni su tek posle 6 meseci i nekoliko cvorica ustanovili tu bolest. Pozdrav
 
Otekle su mi zlezde ispod korena vilice, dve sa leve i jedna sa desne strane i nisu bolne na dodir ali se osecam nekako smlaceno. Radio sam krvnu sliku i biohemiju
i svi nalazi su u referentnim vrednostima izuzet blago povisenih monocita i malo uvecanog loseg holesterola. Ima li razloga za zabrinutost? Unapred zahvalan na odgovoru!
 
Вирусна инфекција, контам на бази повишене вредности моноцита.
Мислим да ће се све средити.
Како било, ако се настави, онда код др-а. ;)
 
Вирусна инфекција, контам на бази повишене вредности моноцита.
Мислим да ће се све средити.
Како било, ако се настави, онда код др-а. ;)

Virusna sigurno jeste...
I obavezno jos jedna kompletna krvna slika u narednih 7 dana..
Cesto se propusti infektivna mononukleoza kada ima atipicnu klinicku sliku...
 
dobila sam cvor na vratu desne strane tacno iznad kljucne kosti,opipala sam prvi put jos negde u novembru,doktorka je rekla da sigurno neka infekcija,ne znam da li taj se povukao ili ne ,ja sam potpuno zaboravila ,ali prosle mesec naletim na jedan mnogo vece cak i u ogledalo se moze primetiti.Krvna slika ok samo sto Mid 0.3 R2 8.8%,WBC 3.7 10e9/L ,SE3/7 i iron 27.7.Pod hitno zbog onkolosko ispitivanje sam radila RTG pluca-nalaz uredan,Exo abdomen-nalaz uredan ne postoji drugi cvorovi nigde,EXO dojke dysplsija mame ali to duze vremene imam,mamografija nalaz uredan ,a sto se tice cvor pise ovako""desno supraklavikularno u potkoznom tkivu vidi se cisticna formacija gusceg sadrzaja,promera 10x15mm".Mene cvor ne boli i pomican je.Sad sam 15 dana na antibioticima i posle opet Exo ali do sada nikava promena ne primetim.
Zubi su mi ok,jedino dugo godina imam bol u vratu i ukocenost iste ove desne strane,da li ovaj cvor moze da ima veze sa to?
nisam panicar,ali najgore je ostaviti nesto bez paznje u nedostatku bola i posle........"sta ste cekali do sada kad toliko dugo imate to "
 
ukokenost vrata,povremeno, se javlja tako da je bolna okretanje glave u levu stranu,kao sa su mi kratki misici na desnoj strani,ne znam kako da pisem samo je dosta bolno skoro svaki malo nagli pokret,i takodje desna strane glave me boli,probala sam to pre 5 god malo da ispitam ali nisam naletela na neko razumevanje od strane specijaliste,pisala je nesto kao anksioznost,ali ja to godinama resim sa naproxenom,da snimim ja taj vrat?stitne zlezde su isto ok gledala doktorka na ultrazvuk ali hormone nisam radila.Moguce i stres da je.
 
То у вези врата, личи на укоченост мишића услед излагања промаји тј. вероватно ти је неки нерв осетљивији и јаче реагује. :think:
Наравно, ако се тако често понавља, не би било лоше да те прегледа неуролог.
А за жлезде не бригај, с обзиром да је испитана проблематика плућа. Супраклавикуларно , превасходно, метастазира једна врста карцинома врха плућа, а како то није, опусти се. ;)
Жлезде могу годинама бити увећане.
Рецимо, ја сам као студент имала четити године увећану једну жлезду у врату. Врло јасно сам је пипала, болела је с времена на време и била покретна у односу на подлогу. Како је стрес око факса прошао, тако је и она исчезла. :) И сад се појави у стресним ситуацијама и нестане кад и ситуација. ;)
 
dobila sam cvor na vratu desne strane tacno iznad kljucne kosti,opipala sam prvi put jos negde u novembru,doktorka je rekla da sigurno neka infekcija,ne znam da li taj se povukao ili ne ,ja sam potpuno zaboravila ,ali prosle mesec naletim na jedan mnogo vece cak i u ogledalo se moze primetiti.Krvna slika ok samo sto Mid 0.3 R2 8.8%,WBC 3.7 10e9/L ,SE3/7 i iron 27.7.Pod hitno zbog onkolosko ispitivanje sam radila RTG pluca-nalaz uredan,Exo abdomen-nalaz uredan ne postoji drugi cvorovi nigde,EXO dojke dysplsija mame ali to duze vremene imam,mamografija nalaz uredan ,a sto se tice cvor pise ovako""desno supraklavikularno u potkoznom tkivu vidi se cisticna formacija gusceg sadrzaja,promera 10x15mm".Mene cvor ne boli i pomican je.Sad sam 15 dana na antibioticima i posle opet Exo ali do sada nikava promena ne primetim.
Zubi su mi ok,jedino dugo godina imam bol u vratu i ukocenost iste ove desne strane,da li ovaj cvor moze da ima veze sa to?
nisam panicar,ali najgore je ostaviti nesto bez paznje u nedostatku bola i posle........"sta ste cekali do sada kad toliko dugo imate to "

evo da se opet javim,moj cvoric je nastavio da raste stigao je do26mm,a ja do Iorsa na operaciju .Posto su dosli praznici rezultati sam morala da cekam malo duze nego inace,ali sve se dobro zavrsilo,ispostavilo se da je bilo neko meko tkivo sa limfne folikule,:orkestar:
 

Back
Top