Cvetković: Srbija spremna da povuče tužbu za genocid

Ovo ti je fantastičan autogol! :ok:

Tako je!

Rat je bio u Hrvatskoj. Nije bio u Srbiji, pa da bi Srbija imala čvrsti temelj za tužbu.
Opet je na sceni poznati scenario polupismenih ljudi,koji su politicki skloni fasizmu.Uostalom,Hrvatska je danas jedina neo-fasisticka drzava u Evropi.U vreme izbijanja rata na tlu danasnje HR,nije bilo sukoba izmedju gradjana Srbije i gradjana HR,nego su se hrvatski Srbi podigli na oruzje,kako im se ne bi ponovio Jasenovac i slicna stratista.Kad smo kod vec spomenute NDH,iz tog perioda,mora se takodjer naglasiti istina da nikada HR nije platila nikakvu ratnu odstetu civilima stradalim od njene zvanicne ustaske vojske,kako stradalima na tlu danasnje HR,tako i one stradale na tlu danasnje BIH.JNA se umesala u sukob iz cisto odbrambenih razloga,naime,bila je napadana uzduz i popreko sirom citave HR,bez obzira da li se radilo o kakvim isturenim strazarskim postajama ili o kasarnama sa vise hiljada vojnika.
Pisanje ti je krajnje provokativno!!!!Svojim i samo svojim istinama,vredjate nase mrtve koji su stradali od vase ruke.Njihova jedina krivnja je bila sto su nacionalna manjina u HR,tj.pravoslavni Srbi.
 
Ово нисам знао - мислио сам да ипак имају неко своје независно удружење... трагично......:sad2:

Ne , sem vladinih, ni jedno jedino krajisko politicno udruzenje, sto iz nemogucnosti odrzanja
kontakata u uslovima totalne disperziranosti i borbe za ljeb sutrasnji, sto iz opravdanog straha od TREBOVANJA potjernica za svakog pojedinca koji bi se usudio podici glavu !
 
Ne , sem vladinih, ni jedno jedino krajisko politicno udruzenje, sto iz nemogucnosti odrzanja
kontakata u uslovima totalne disperziranosti i borbe za ljeb sutrasnji, sto iz opravdanog straha od TREBOVANJA potjernica za svakog pojedinca koji bi se usudio podici glavu
!

Трагично... па то је права уцена. Мени се чинило да се поједини Крајишници у СРС прилично добро држе у нашем Парламенту...:cool:
 
Ne , sem vladinih, ni jedno jedino krajisko politicno udruzenje, sto iz nemogucnosti odrzanja
kontakata u uslovima totalne disperziranosti i borbe za ljeb sutrasnji, sto iz opravdanog straha od TREBOVANJA potjernica za svakog pojedinca koji bi se usudio podici glavu !

Јашта,па лијепи бруно се већ понудијо да суди по оптужницама из сусједне.
 
Тако је.
Нема братства јединства,највећег сина и КПЈ.
Два народа,страна.Тужите нас,тужимо вас.Па како буде.

Nema ništa od toga. Hrvatska i Srbija su susjedne zemlje i osuđene su da žive jedni kraj drugih i da surađuju.

Tužbe će biti povučene s jedne i s druge strane.

Ne bih ulazio u analize koliko je to dobro, jer će opet hrpa problema ostati neriješena.

Međutim, naši narodi (barem onaj većinski, razumni dio) će naći načina da ih prevladaju i da krenu putem mira i suradnje, kao što su to učinili i Francuzi i Nijemci.
 
Трагично... па то је права уцена. Мени се чинило да се поједини Крајишници у СРС прилично добро држе у нашем Парламенту...:cool:

Rekao sam vec pre, izuzev vlade RSK., ali njihovo djelovanje u okviru bilo koje politicke partije
u Srbiji, ne moze biti u funkciji autenticnog interesa !

Da , da, zvanicni stavovi SRSa, su apsolutno prihvatljivi za Krajisnike, ali cinjenica
da u zgradi Magistrata na vratima kancelarije ne stoji natpis - Vlada RSK -jasno pokazuje,
lansiracu novi termin- POLITICKO MARODERSTVO SRS !
 
Nema ništa od toga. Hrvatska i Srbija su susjedne zemlje i osuđene su da žive jedni kraj drugih i da surađuju.

Tužbe će biti povučene s jedne i s druge strane.

Ne bih ulazio u analize koliko je to dobro, jer će opet hrpa problema ostati neriješena.

Međutim, naši narodi (barem onaj većinski, razumni dio) će naći načina da ih prevladaju i da krenu putem mira i suradnje, kao što su to učinili i Francuzi i Nijemci.
Francuzi i Nemci nisu ni priblizno toliko zla naneli jedni drugima,koliko ste vi nama.Znaci,poredjenje je krajnje lose i neprecizno.
 
Opet je na sceni poznati scenario polupismenih ljudi,koji su politicki skloni fasizmu.Uostalom,Hrvatska je danas jedina neo-fasisticka drzava u Evropi.U vreme izbijanja rata na tlu danasnje HR,nije bilo sukoba izmedju gradjana Srbije i gradjana HR,nego su se hrvatski Srbi podigli na oruzje,kako im se ne bi ponovio Jasenovac i slicna stratista.Kad smo kod vec spomenute NDH,iz tog perioda,mora se takodjer naglasiti istina da nikada HR nije platila nikakvu ratnu odstetu civilima stradalim od njene zvanicne ustaske vojske,kako stradalima na tlu danasnje HR,tako i one stradale na tlu danasnje BIH.JNA se umesala u sukob iz cisto odbrambenih razloga,naime,bila je napadana uzduz i popreko sirom citave HR,bez obzira da li se radilo o kakvim isturenim strazarskim postajama ili o kasarnama sa vise hiljada vojnika.
Pisanje ti je krajnje provokativno!!!!Svojim i samo svojim istinama,vredjate nase mrtve koji su stradali od vase ruke.Njihova jedina krivnja je bila sto su nacionalna manjina u HR,tj.pravoslavni Srbi.

Pretpostavljam da si ti isuviše mlad da bi mogao znati prirodu i tijek rata devedesetih na tlu RH.

A vjerojatno nisi ni bio u Hrvatskoj u to vrijeme.

Tako da me tvoje kvalifikacije ne dotiču.
 
U potpunosti delim ovo misljenje.Niposto povlaciti tuzbu.Napokon objaviti i isterati na cistac genocidnu hrvatsku politiku prema nama.Javno ukazati na dugotrajnost u izvedbi te politike,u njenoj neposrednoj vezi sa Vatikanom i prikazati monstruozne zlocine koje Evropa jos sigurno nije videla.

Toliko vjerujete tom sudu u Hagu - a tvrdite da je nepravedan? :dontunderstand:
 
Nema ništa od toga. Hrvatska i Srbija su susjedne zemlje i osuđene su da žive jedni kraj drugih i da surađuju.

Tužbe će biti povučene s jedne i s druge strane.

Ne bih ulazio u analize koliko je to dobro, jer će opet hrpa problema ostati neriješena.

Međutim, naši narodi (barem onaj većinski, razumni dio) će naći načina da ih prevladaju i da krenu putem mira i suradnje, kao što su to učinili i Francuzi i Nijemci.

Чему страх?
С толико елана сте спремали тужбу и унапред ликовали.
Што вас иритира контратужба ако сте сигурни у успех ваше.Докажите целом свету да су Срби злочинци и да сте их оправдано протерали.И да је Јасеновац великосрпска лаж.Понизите Србе максимално и наплатите.Истином,ако већ сматрате да сте у праву.
 
Toliko vjerujete tom sudu u Hagu - a tvrdite da je nepravedan? :dontunderstand:
Kao i vi,uostalom.

Jel to meni upućeno?

Čime sam te to provocirao i kojim riječima sam bio bezobrazan?
Znas ti dobro razlog svog pojavljivanja na srpskom forumu i pisanja na njemu!!!400.000 ljudi ste oterali i sad se svi pravite blesavi.Jos ste i uvredjeni,trazite ispriku za vasa klanja,ubistva,maltretiranja i proterivanja.Previse je nas koji cemo to ikada zaboraviti.Jasenovac i ostala stratista nepotrebno je i spominjati,to se podrazumeva cim se kaze Hrvat i Hrvatska.
 
Kao i vi,uostalom.

Znas ti dobro razlog svog pojavljivanja na srpskom forumu i pisanja na njemu!!!400.000 ljudi ste oterali i sad se svi pravite blesavi.Jos ste i uvredjeni,trazite ispriku za vasa klanja,ubistva,maltretiranja i proterivanja.Previse je nas koji cemo to ikada zaboraviti.Jasenovac i ostala stratista nepotrebno je i spominjati,to se podrazumeva cim se kaze Hrvat i Hrvatska.

Iznosiš proizvoljne zaključke i opijen si mržnjom prema cijelom jednom narodu.

To nije dobro, prvenstveno za tebe.

Svaki zločin počinio je netko sa imenom i prezimenom i za isti mora odgovarati.

Bez obzira kojoj strani pripada.

Ja nisam nikoga ni protjerao, ni ubio, ni maltretirao.
 
Iznosiš proizvoljne zaključke i opijen si mržnjom prema cijelom jednom narodu.

To nije dobro, prvenstveno za tebe.

Svaki zločin počinio je netko sa imenom i prezimenom i za isti mora odgovarati.

Bez obzira kojoj strani pripada.

Ja nisam nikoga ni protjerao, ni ubio, ni maltretirao.

Nitko tebe i ne treba tuziti, vec nacisticku drzavu Hrvatsku za izvrseni genocid nad Srbima !
 
Iznosiš proizvoljne zaključke i opijen si mržnjom prema cijelom jednom narodu.

To nije dobro, prvenstveno za tebe.

Svaki zločin počinio je netko sa imenom i prezimenom i za isti mora odgovarati.

Bez obzira kojoj strani pripada.

Ja nisam nikoga ni protjerao, ni ubio, ni maltretirao.
Kao prvo,zakljuci koji su ovde prizvoljno izneseni su tvoji ,a ne moji.
Kao drugo,kad sam ja negde napisao da mrzim Hrvate.Igrom slucaja,sa majcine strane imam nekoloko Hrvata u familijarnim odnosima,cujemo se telefonom i sve je o.k.Oni znaju da ja nisam nikakav krvolok,kao sto dan-danas,vec punih 19 godina HRT prikazuje.Sta mrzim kod Hrvata,to sam napisao i to je istina.Non-stop branite ustaske zlocine,ustasku politiku i proterivanje i ubijanje Srba u zadnjem sukobu.
Kao trece,znam licno dvojicu hrvatskih zlocinaca,koji ne da nisu procesuirani,nego su jos drustveno i napredovali.O njihovom materijalnom polozaju da i ne govorim...a pre rata nisu imali prebijenog cvonjka u dzepu.Kao ni dana radnog staza.Sramota!!!
 
Nitko tebe i ne treba tuziti, vec nacisticku drzavu Hrvatsku za izvrseni genocid nad Srbima !

Pa tužba je predana s obje strane.

A ni jedna od njih nije 100% sigurna da će biti dobijena.

Koja to faca od političara želi i može preuzeti na sebe odgovornost da ****** ovakvu tužbu?

Nema ga!

Zato će obje tužbe biti povučene, a dvije susjedne države će dogovoriti korake daljnje suradnje i suživota na ovom prostoru.
 
Kao prvo,zakljuci koji su ovde prizvoljno izneseni su tvoji ,a ne moji.
Kao drugo,kad sam ja negde napisao da mrzim Hrvate.Igrom slucaja,sa majcine strane imam nekoloko Hrvata u familijarnim odnosima,cujemo se telefonom i sve je o.k.Oni znaju da ja nisam nikakav krvolok,kao sto dan-danas,vec punih 19 godina HRT prikazuje.Sta mrzim kod Hrvata,to sam napisao i to je istina.Non-stop branite ustaske zlocine,ustasku politiku i proterivanje i ubijanje Srba u zadnjem sukobu.
Kao trece,znam licno dvojicu hrvatskih zlocinaca,koji ne da nisu procesuirani,nego su jos drustveno i napredovali.O njihovom materijalnom polozaju da i ne govorim...a pre rata nisu imali prebijenog cvonjka u dzepu.Kao ni dana radnog staza.Sramota!!!

Imam i ja tazbinske odnose sa Srbima.

Nije to ništa čudno. Ipak smo svi mi živjeli u istoj državi.

HRT prikazuje jednu stranu rata, a RTS prikazuje drugu. I te dvije strane se nikako ne mogu poklapati.

Rijetki su u Hrvatskoj oni koji brane ustaške zločine. Ima ih, ali su ipak malobrojni.

Što se tiče ratnih zločinaca-profitera, toga ima i u Srbiji, kao i u Hrvatskoj.

Pa sjeti se samo kakvo carstvo je napravio Arkan. Da nije to stekao poštenim radom?
 

Back
Top