Curalin i dijabetes

Urvan Hroboatos

Veoma poznat
Poruka
13.234
Poz,
evo neko vrijeme, od kada mi je dijagnosticiran dijabetes 2, uzimam uz lijekove i dodatak prehrani curalin(e). Nije jeftino- kutija za 30 dana je 63 €- no učinak je spektakularan- bio. Npr. uz normalnu prehranu- ja sam po habitusu mesožder- ŠUK je mjeren na onim trakicama bio super, npr. 2 sata nakon jela od 5- 6+ (granica je 7,8). Sve u svemu, iako me žuljalo po novčaniku, mislio sam da sam to stabilizirao jer kad god bih mjerio, bio je super, a uz to i subjektivni osjećaj vitalnosti, nikad bolje. Krvne pretrage i ostalo, sve sjajno. Proizvod je iz Izraela i registriran je kao dodatak prehrani, a ne kao lijek.

Kad ono, zadnje što sam nabavio- neki drugi, isto košta a vizualno je drugačiji, to su kapsule, no u odnosu na onaj pravi, gdje su kapsule svijetlosmeđe, ove su neke tamnosmeđe i neugodno vonja kad se otvori kutija. I estetika na stranu- pa to je bar pola slabije.
Efekt je, vidi se kod mjerenja, puno slabiji, razina šećera je i viša od one preporučene i uz veće doze koje sam subjektivno odredio.

Ima li tko iskustva s tim? Ne mislim s tim dodatkom, koji mi je sjajno djelovao, nego s tom pojavom-a informaciju sam čuo onako i drugdje- da su u zadnje vrijeme nešto smućkali i da to nije izvorno- to što je bilo?

Ili, da je od pomoći za dijabetes visoke efikasnosti, zbog sumnjivih mućkanja, postao nešto praktički - skoro pa ništa?
 
Da se ne misli da je to agitprop- evo uslike/screenshot mog dnevnika mjerenja, uz napomenu da nisam ni za kakva variva, nego- pečena svinjetina, piletina, lazanje, musaka, kranjske kobase, dinstano/pirjano meso, faširani šnicli, voće banane, jabuke, naranče, mandarine...povrće kupus, kelj, krumpir pečeni i kuhani...


2UfNbtV.jpg
 
Шећер треба да буде око 8, 2 сата после оброка, а пре оброка испод 6.Много ти то спушташ испод нормале.
Mogu uvijek smanjiti curaline, ovo je bilo uz 3*2, a može 3*1.

Gornja granica je 7,8.

Evo što Bosančerosi kažu u granicama: https://novi.ba/clanak/321504/tabli...evo-koja-je-normalna-razina-secera-nakon-jela

Ovo je iz Rijeke, pa isto kažu da nije loše ni kad je oko 4- iako mi do toga nije stalo, navikao sam da je na tašte 5,2-5,8, a 2 sata nakon jela, ako nije slatko, do 7.

Ako je rolada, čokolada i kremšnite, može i 10 i sl.
 
Koristila sam Curaline,ali više ne ...u srpnju 2021 izmjenili su formulu i nije više ista,ni meni ne djeluje...sa starom formulom imala sam fantastične rezultate,ovo sada je bacanje novaca.ne djeluje.....
 
Koristila sam Curaline,ali više ne ...u srpnju 2021 izmjenili su formulu i nije više ista,ni meni ne djeluje...sa starom formulom imala sam fantastične rezultate,ovo sada je bacanje novaca.ne djeluje.....
Vrlo neobično.

Imao sam prepisku s Izraelom pred nekoliko mjeseci i oni su me uvjeravali da je sve isto. Vidio sam da djeluje onaj komu je istek roka trajanja 8. mjesec 2024., uz manje oscilacije. Drugo pakiranje, komu je istek 4. mjesec 2026.- bar 50% slabije. I ima tamniju bolju i bazdi.

Sad ga još koristim i djeluje, ali nekako slabije, a čuo sam da će u RH biti registrirana kroz koji mjesec neka nova potentnija varijanta. Ne znam što da kažem jer je očito da je slabije, a oni se vade na to da su berbe konoplje i sl. drugačije- no to onda nije lijek nego kao vino, neka godina je bolja od druge ...
 
Identično iskustvo,Curaline s rokom do 2024.djelovao je odlično,vjerojatno je bila stara zaliha i prvotna formula.Naručivala sam ga iz Slovenije.Proizvod sa rokom do 2026.,novi dizajn,niti blizu prijašnjem.Pratila sam recenzije na stranim forumima i svi se slažu da nije isti proizvod.
Vaši rezultati slični su mojima,ja sam čak smanjila na 1 tbl.,iza obroka jer je šečer bio prenizak.Sreća i onda razočarenje....Nemam saznanja o dolasku novog
proizvoda .....?
 
Identično iskustvo,Curaline s rokom do 2024.djelovao je odlično,vjerojatno je bila stara zaliha i prvotna formula.Naručivala sam ga iz Slovenije.Proizvod sa rokom do 2026.,novi dizajn,niti blizu prijašnjem.Pratila sam recenzije na stranim forumima i svi se slažu da nije isti proizvod.
Vaši rezultati slični su mojima,ja sam čak smanjila na 1 tbl.,iza obroka jer je šečer bio prenizak.Sreća i onda razočarenje....Nemam saznanja o dolasku novog
proizvoda .....?
Dva su izvora informacija.

1. dopisivao sam se- naravno na eng- s oko 10 mailova amo-tamo, i to detaljno, s Izraelom. Bili su vrlo susretljivi, naveo sam sve da se proizvodi u Rigi, Latvija, da ovo i ono... Oni su mi je djelovali u odgovorima ne samo civilizirano, nego i nekako zbunjeno, svakako ne prevarantski. Pitali su me niz pitanja, ja sam im podrobno slao i koje regularne lijekove uzimam, prehranu, životni stil.... Njihov odgovor se u biti sveo na dvije-tri teze: a) oni imaju standardiziranu proizvodnju, dakle nije u pitanju prijevara ni zamjena, b) učinkovitost ovisi o godini berbe indijske konoplje i sl., no to je onda kontraproduktivno jer ako je urod neke sastojine slabiji neke godine, onda to nije poizdano. Kod lijekova i sl. stvar ne ovisi o takvim bizarnostima, c) da probam eksperimentirati tako da ako slabije djeluje, onda da ne uzimam pola sata nakon jela, nego pola sata prije jela, jer su neki ispitanici imali vrlo dobar rezultat (to mi se nije dalo). Za smrad su rekli, a to su i drugi potvrdili, da je to od nekog sastojka kao komorač ili sl.- ne znam točno ime- te da su učito kod pakiranja nešto smotali. Ne smeta me "estetika" nego je li djeluje. Onda sam nabavio i dobio te istekom u 8. mj. 2024. (iz Slovenije), i odmah se stabiliziralo na vrlo dobro. No onda sam otvorio jednu iz te serije-kad sam potrošio bočicu- i vidio da je na pola puta između "lošeg" i "dobrog", iako je isto do 2024.- malo je bazdio i neka 2-3 dana sam imao slabije efekte, no onda se povoljno stabiliziralo. Sumarno, jedino ta informacija da rade na usavršavanju i da ako mi ne ide, probam pola sata prije jela jer je nekima bolje na prazan želudac.


2. drugo je bio razgovor, dulji, s distributerom iz Beograda-poslao sam i njima mail. Čovjek glagoljiv, no nije nikakav šarlatan i vidim da poznaje problematiku. Rekao je da s curalinom- on je jači šećeraš- ima velike uspjehe, no da se bio i namučio s oscilacijama, npr. da je znao u nekim fazama uzeti i 8 kapsula na dan, napose u situaciji kad se to još mućkalo. Rekao je i da bi u RH (razgovor je bio pred 2-3 mjeseca) kroz nekoliko mjeseci trebao biti registriran curalin i da se za to zalaže skupina liječnika iz Rijeke, no da sporo ide zbog naše birokracije. Također, da bi kod nas od početka u prodaji trebala biti neka nova verzija, 3. ili 4. po redu, koja je još potentnija od prethodnih. Živi bili pa vidjeli.

Bilo kako bilo, iako sam nezadovoljan- ne samo financijski, nego životno-zdravstveno- tim oscilacijama, ne bih u doglednoj budućnosti odustao od curalina. Vidio sam da djeluje skoro, jer sam pred kojih 10ak dana imao koronu po 3. puta, no za razliku od prve dvije- kad sam mjesecima bio skršen oko vitalnosti i suhih ustiju i drugih simptoma- ovdje mi je očito bilo gore nego prije, no ni usporedivo loše. Curalin je vitalizator, i djelovao je kao brana tako da mi je energija erganizma pala za 50%- ali i to je bilo iznimno bolje nego pred 2 ili 3 godine.

Moje je mišljenje da se nastavi dokle može s ovim starim, optimalnim; da se ide i proba, pa makar neko vrijeme, s ovim slabijim, smrdljivim (uz praćenje, no trakice koštaju), pa i uz cijenu povećanja doza i eventualno načina uzimanja prije jela, a uz propitivanje i praćenje situacije glede registracije u RH i kvalitete proizvoda.

Ne sviđa mi se što sam doznao i iskusio, no ipak ne bih odustao jer curalin je, koliko znam, jedini efikasan, zapravo jači od "pravih" lijekova, a kao vitalizator je autentično jak, za razliku od propagiranih ginka i ginsenga.
 

Back
Top