cudne pojave

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma to je u redu.Ja npr. nisam skeptik ali sam racionalna.Dokazi o tome ne postoje.Bar ne zvanicni.Rozvel je ili jedini validan dokaz o svemu tome ili ,sad cu da zvucim paranoicno,najveca zavera u istoriji sveta.Da li je tamo nesto palo ili su razlozi da to dospe u javnost bili politicke prirode?Area 51?Stvarno se otislo daleko u spekulisanju o svemu tome.Price,teorije zavere,ali niko nije izneo naucni dokaz.To ti je kao i sa drugim slicnim stvarima.Nema dokaza,osim ako se ne desi bas tebi.Tvoj izbor je da li ces da verujes ili ne...
 
ima jedna prica o skepticnosti :)

ajnsatjn je u svoje vreme ima zakacenu potkovicu iznad ulaza u svoju laboratoriju...
i njegovi ucenici ga jednog dana pitaju...
gospodine, a zasto drzite potkovicu kada ste naucnik i znamo da ste skepticni po pitanju tih stvari...
on im je odgovorio nesto slicno ovom: "Cuo sam da potkovica donosi srecu i onome ko ne veruje u nju" .....:)

tako da ...

inace ko ima google earth .... 36 13'55.88 N 115 02'05.00 W (copy paste ovo)
area 51...
ako neko zna koordinate za rozvel nek ih baci vamo cisto da vidim de je to...
 
Tema je bas interesantna...Nauka ih ne zeli u svom krugu racionalnog znanja a ipak se desavaju!Crkva praktikuje i dan danas exorcizam ali svi cute o tome...I bermudski trougao se objasnjava racionalnim magnetnim silama ali ga svi opet zaobilaze...Sta mi to imamo zapravo ovde?Stvari cije prisustvo zelimo da ignorisemo svesni da su one ipak tu...Oko nas...Evo samo neki primeri: klinicke smrti,kosmari izmedju sna i jave,N.L.O.,ispovesti ljudi o dozivljajima od kojih podlazi jeza i dize se kosa na glavi,vudu,satanizam,opasno igranje prizivanjem duhova i kontakti sa mrtvima,reinkarnacija,pakao,raj...Da li je ovozemaljski zivot sve sto nam stoji na raspolaganju ili se nasa prica ipak zavrsava samo tu?Cula sam dosta cudnih prica od mnogo ljudi koje su bile bas jezive...
Ovo nikada necu zaboraviti sto mi se desilo bilo je to pre 3 godine bila sam sa bivsim u kuci njegovih roditelja i gledali smo neke slike i pricali nikoga nije bilo u kuci posto njegovi roditelji imaju restoran i ostanu do kasno a brat mu je izasao vani tako da smo mi bili sami u sobi...Soba Darkovog brata je odmah do njegove i tako smo sedili kad ja odjednom cujem neke zvukove iz sobe njegovog brata...Naslonila sam uho na zid da cujem kad ono se cuje skripanje stolice kod kompijutera kao da neko sedi i tiho se okrece na stolici...I Darko je to cuo ja sam se bila prepala on je mislio da nije neko usao u kucu i uzeo je pusku izasao u sobu njegovog brata upalio svetlo tamo nema nista...Sve smo pregledali nigde nikoga nije bilo...Usli smo ponovo u sobu i odjednom je nesto puklo na nasa vrata od sobe kao da je namerno udarilo i zaurlalo je kao covekov glas i kozji glas jaoooo nikada to necu zaboraviti i samo smo culi kao da bezi stope kako trce niz stepenice...On je ponovo izasao i nije nicega bilo to nikada necu zaborviti i dan danas se bojim kada pisem o tome...Takodjer sam jednom lezala i mislim da sam sanjala ali sve sam videla sebe u sobi i ja znam da to sanjam ali nemogu da se probudim pokusavam da otvorim oci ali nesto mi neda i vidim senku kako neki covek ulazi i kaze sad si samo moja i poce se glasno smejati i ja hocu da vristim vidim istu sobu i krevet u kojoj lezim i probudim se a oci mi pune suza jooo to nikada necu zaboraviti... :confused: :D
 
Svetlana_ , dobro došla na forum Naučne fantastike. Nadam se da ćeš ovdje pronaći još zanimljivih tema, pogotovo ako si SF fan. Pregledaj malo, možda ti se svidi i ako nisi.

Ako voliš SF probaj malo i učestvovati u Neverending SF, F & H kvizu. Pitanja uglavnom nisu suviše teška i sadrže podatke za traženje na Guglu kao pomoć. Takođe, ako si SF fan posjeti nas i registruj se na www.sf-team.co.sr , sjedište SF tima i mjesto gdje se okupljaju iskreni ljubitelji naučne fantastike, fantazije i horora.
 
Ja sam video krugove u travi . Bilo je to avgusta 1989 ( valjda ) u obliznjem naselju u Arilju - nekih 100 metara od kuce mog dede . Tad sam bio mali ,ali se secam da se tad okupilo puno ljudi iz sela da bi gledali te krugove , pipali itd . Nesacam se sto valjda se proculo po selu pa im bilo interesantno da ih vide . Bilo je pet velikih jednakih krugova rasporedjeni u krug . Ja sam trcao po njima , pipao ih bili su masni , ruka mi je bila masna i crna od tih krugova kao da je od masinskog ulja . Sa drugog sprata obliznje kuce su se lepo videli kao na dlanu . Ja sam tad bio mali i nije me uopste to ni interesovalo niti sam imao predstavu sta to moze biti . Samo sam se tad igrao sa ostalom decom itd.

Dans znam ( predpostavljam ) da su se tu zapravo spustali vanzemaljci . I mnogo sam se zainteresovao oko toga . Vecina tih ljudi koji zive tu se ne seca ili su umruli ( posto sam se raspitivao sa matorcima ) . Oni koji se secaju su porodica cija je njiva na kojoj su bili krugovi . Ni nih neinteresuje mnogo oko toga . Oni kazu da neznaju sta je to moglo biti , predpostavljaju da su vanzemaljci ali nisu nista videli te noci posto su ujutro videli krugove . Ni njihova prica nije mnogo jasna - po njima je to mozda bio komsijski rat :lol: . Ali kazu da je tu dosao i neki napoznati lik u parnom odelu sa stranim registracijama automobila i da je fotografisao krugove . To je skoro sve sto sam mogao od drugih da saznam .
Uvek cu se secati slike kad smo kako klinci onako zacudjeni dodirivali masnu stabanu travu .
 
Ima mnogo zanimljivih prica koje su se desila mnogima od nas. Problem je jedino razdvojiti bitno od nebitnog.
Za koliko se samo stvari ispostavi da uopste nisu misticne i neobicne onoliko koliko se nama pricinjavaju.
Sve to dodatno komplikuje moguca nova otkrica na raznim poljima fizike, pa cak i astronomije.
 
MGordan:
Svetlana_ , dobro došla na forum Naučne fantastike. Nadam se da ćeš ovdje pronaći još zanimljivih tema, pogotovo ako si SF fan. Pregledaj malo, možda ti se svidi i ako nisi.

Ako voliš SF probaj malo i učestvovati u Neverending SF, F & H kvizu. Pitanja uglavnom nisu suviše teška i sadrže podatke za traženje na Guglu kao pomoć. Takođe, ako si SF fan posjeti nas i registruj se na www.sf-team.co.sr , sjedište SF tima i mjesto gdje se okupljaju iskreni ljubitelji naučne fantastike, fantazije i horora.
Hvala lepo MGordane...Evo po prvi put sam juce videla ovu temu i mnogo mi se svidela i detaljnije cu sve pregledati...Hvala i za adresu sf-team registrovacu se na tu adresu...
Veliki pozdrav...
Svetlana
 
Mnogo mi je interesantna prica o Grofu Drakuli...Taj dvorac u Rumunjskoj mi je uvek bio tajanstven i interesantan...Vec jednom sam isla u obilazak tog dvorca i planiram sledece godine krajem proleca pocetkom leta ali nakon prolaska kroz citavu Rumunjsku po dolasku u Sinaju i razgledanju samog mesta i dvorca covek ostane bez reci jer ima osecaj da je dosao u zemlju iz bajke...Meni je taj dvorac uvek bio misteriozan i zanimljiv...

BranCastle_big.jpg


castel.bran.jpg


BRAN02.jpg
 
@Svetlana
Po meni grof Drakula ne spada u SF, samo je jos jedna od legendi slicna onoj o Marku Kraljevicu, cak sta vise i iz istih razloga ispredena.
a posto bi price o Marku Kraljevicu bile suvisne, pretpostavljam da je suvisna i o Grofu Drakuli.
Postoji knjiga, Misterije starog sveta (dva coveka su je pisala, ne mogu da se setim imena) gde su veoma lepo objasnjene te urbane legende svetskih razmera i sta je od njih zaista misterija, a sta samo farsa.
Sto se tice samog dvorca i svega ostalog, to jeste jedna lepota koja jos vise dobija na ceni s obzirom na vreme kad je napravljena (kao i sve anticke i srednjevekovne gradjevine tolikih razmera).
I postoje stvari na svetu koje zaista vredi videti i posetiti i smatram da je mnogo bolje vreme i novac potrositi na takvo nesto nego ga cuvati u slamaricama i bankama.
 
e dobro vas nadjoh... imali smo mi u odzacima slucaj krugova u zitu, cak je bilo i na nacionalnim vestima, ne znam tacno koje godine je to bilo. pricu je lansira jedan poznati roker nas lokalni koje je inace u gradu poznat kao lazov, ali krugovi su bili tu. imao sam cak negde popisano koji je precnik krugova i skicu oblika. zito je samo bilo polegnuto i bilo je sposobno za dalji rast.. pricalo se o tome neko vreme pa je narod zaboravio... kad posle mozda godinu dana javljaju na vestima na lokalnoj televiziji kako je u njivi uhvacena grupa ljudi koji su u zitu pokrevima slicnim skijanju pravili krugove.... toliko o misteriji... inace sve je provereno cak bi mogao i da nadjem snimke negde ako se malo potrudim mada me mrzi da se cimam
 
citao sam ja benedoktov paralelni svet i jos nekoliko knjiga slicne tematike.. niko tu nije dao neke opipljive dokaze.. uglavnom je to rekla kazala i neke predpostavke koje mogu a ne moraju biti tacne... u svakom slucaju odlicne da nekoga ko je u to verovao i ranije nateraju da ucvrsti svoje stavove ali nedovoljno da bi skeptika naterale da svoje stavove promeni
 
luci:
e dobro vas nadjoh... imali smo mi u odzacima slucaj krugova u zitu, cak je bilo i na nacionalnim vestima, ne znam tacno koje godine je to bilo. pricu je lansira jedan poznati roker nas lokalni koje je inace u gradu poznat kao lazov, ali krugovi su bili tu. imao sam cak negde popisano koji je precnik krugova i skicu oblika. zito je samo bilo polegnuto i bilo je sposobno za dalji rast.. pricalo se o tome neko vreme pa je narod zaboravio... kad posle mozda godinu dana javljaju na vestima na lokalnoj televiziji kako je u njivi uhvacena grupa ljudi koji su u zitu pokrevima slicnim skijanju pravili krugove.... toliko o misteriji... inace sve je provereno cak bi mogao i da nadjem snimke negde ako se malo potrudim mada me mrzi da se cimam

To je jedina racionalna predpostavka . Mada ja mislim da to nije tako jednostavno . Da secam se tih krugova kod Odzaka iz novina . Sa snimka iz helikoptera izgledali su u obliku puza . Bilo je na vestima i u novinama , skoro svim , i to na naslovnoj strani . Nije mi bilo jasno otkud odjednom da oko toga bruji cela javnost kad takva pojava nije ni prvi ni poslednji put . Bilo ih je i pre toga u Srbiji . Mada to nije pokrenuo taj ''roker'' , vec neka zena koja je bila da kazem ocevidac .

Ako su vec te krugove pravili ljudi , kako su ih napravili , kad tek sa vece visine moze da se vidi njihov pravi oblik ? Kako su znali da nisu negde pogresili ? Ja bih bas voleo da znam kako se to radi :lol: ... da se malo zezam .

Posle 10ak dana su javili da su to pravili neki zebanti . Posle toga ni reci o tome vise nije bilo . Nekako mi to sve lici na igru nekog Velikog Brata .
 
Tema se zove CUDNE POJAVE

Evo vam jedna...

Kako se to Mr Sal pod satorom budi svako jutro u cik zore?

Kad otvorim svoje lepe i namazane okice, ugledam sipku i platno ispred.....

E sada, daljnim istrazivackim radom, Mr Sal konstatuje da je platno carsaf, a sipka- moj piton.

Inace, ljubimac komsinica i sire....:)
Pravi pravcati piton. Nezasit, voli obgrliti i daviti zrtvu dok ne popusti. Onda je svari...:):):)

A u sci-fi kontekstu, moj piton je najveci istrazivac juniverza, konkretno crnih rupa. Ako imate koju novu da prijavite, samo recite. Piton ce da istrazi i bljubne rezultate samo tako.

Ali morate obezbediti dvotonsku dizalicu, jer mu nije drago bezveze da izlazi iz gnezda...:):)
 
evo da se zagreje tema po TRECI put,imam ja neshto
Evo jel neko probao sa onim bloody mary?
Potrebno:Sveca,3 HRABRA choveka
Uputstvo:Jedan lik neka bude ispred stana/kuce,drugi ispred kupatila,a treci sa svecom da stoji pred ogledalom(mrak u celoj kuci) e sad ovaj pred ogledalom 13 puta izgovori bloody mary i njen lik se pojavi na ogledalu.
Pre toga svega:kupite 3 para chistih gaca,vrata od papira,i kupite jedno dva mini respiratora.
Posle svega toga:budite van kupatila 3 dana,nemojte NI POD RAZNO ostajati sami u kuci :lol: :lol: :lol:
Ima i kao da ti duh zaposedne kucu,a to necu u ovom postu da poshaljem,zbog vrovatnih trauma u buducnosti :) :) :)
P.S moj drug je to probao i ziv se prepao,ali ZiV SE PREPAO
 
1. ne znam ni sam zasto, ali ovaj podforum nisam posetio sto godina
2. sad kad sam ga posetio obradovao sam se
3. da li jedan lik mora da stoji ispred ulaza u zgradu ako je u pitanju stan, ili ispred ulaza u kucu ako je upitanju kuca, ili ispred ulaza u dvoriste
4. ako stan ima 2 klonje, ispred koje treba da stoji
5. ispred ogledala u klonji ili u hodniku
6. na kom jeziku izgovara bloodu mary? i koj e uopste bloody mary?
7. ako su vec potrebna 2 lika jedan ispred brata, a jedan ispred ogledala, sigurno necemo biti sami u kuci :):)
a sto se tice zlog duha...lupicu mu jednu klempu pa da vidimo....
 
Zasto ljudi misle da natprirodno spada u SF?

Ako ga poredis sa naucnim, onda nista od toga dok neko ne donese molekularni model strukture duha i blahbaha.

Kad kazes fantasticni, onda te teletabisi gledaju popreko pogledom "ma sta ti znas, pojma nemas, ljudi dizu zgrade u vazduh samom snagom uma, usput sami levitirajuci i komunicirajuci mislima sa Elvis Prislijem"

:):)

A za Bladi Meri, jel dobra riba, da je prizovem u po noci kad se piton probudi i u svojoj velicini jednog enterprajza pocne vapiti za devojkama "sa one strane".....:):):)
 
1. :D
2. :D :D
3.jedan stoji ispred vrata kupatila,drugi van STANA,ako je zgrada,a ako je kuca ispred kuce
4.Bilo koja :-D
5.jedan stoji ispred ogledala sa svecom,drugi ispred vrata kupatila,treci VAN STANA ili kuce
6.Bloody Mary (Krvava meri) i verujem da ne zelish to da probash,(ja nisam),zato sto je ona vampirica sa unakazhenim litzem
7. :D :D :D :D :D thumbs up (its your funeral)

a sal ako volish da crkavash od straha,go ahead :D
 
Pa zar zaista mislis da jedna americka urbana legenda pije vode?

To je kaubojska izmisljotina, onih istih cija istorija nije duza od mog enterprajza-pitona:):)

Da je to negde iz evrope poteklo, pa ajd. Svrstao bih ga u evropsku epsku bastinu.

Rado bih to probao, ali niko, ama bas niko iz mog drustva mi ne bi asistirao, misleci da mi je "onaj kompjuter i fantastika isprao mozak".


Cak i da se Bladi Maca pojavi, pala bi u nesvest pred pitonom:):)
 
Uhhhhhhhh, koja krampa.
Pa nije ni moj piton Noseratu, da se "uvaljuje" o ono onostrano cudo.Fuj.

Povlacim izjavu.

Mada, rado bi je prizvao da se licno uverim u ruznocu i grohotom joj se u lice smejem, plazim joj jezik i izrugujem se na najpodli nacin na njenoj ruznoci.

Znam da to devojkama najteze pada.....:):)
 
:)
iskreno sam vrlo sujeveran,
ali bi se ipak otkinuo od strave da ugledam njen obris na ogledalu u mraku koji narusava samo plamen svece koja stvara one cudne senke :P

mozda sam cavulja , ali bi se usr'o....mada bi ipak voleo da se uverim ...

nesto me tera :) kekekeke
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top