Crno belo sivo drustvo

"Kamen koji odbacise zidari, on posta kamen ugaoni."
Ugaoni kamen svakog drustva je pravda.
Pravda nije besplatna. Do nje se dolazi hrabroscu da se prepozna i imenuje njena suprotnost.

Ko se ne usudi ne zasluzuje je ni za sebe.

Dakako, pravda se plaća... glavama izgubljenim u zabludama.
Svako zaslužuje po mjeri kojom mjeri.
Hrabri obično stanuju glavom ispod nadgrobnih spomenika, dok ih
u 'carstvo nebesko' kukavice dižu.
 
Sjajan trkacki konj, sampion nad sampionima, pobednik u mnogim trkama, sapleo se i pao.
Uganuo je nogu, i za njega je sampionska trkacka karijera bila gotova.
Mislio je da ce zbog starih zasluga biti postedjen prodaje mesaru, i surove smrti u resetkama mesarevog kamiona.
Ali nekoliko dana kasnije, dok je mirno pasao na svojoj omiljenoj livadi, u daljini je video mesarov kamion kako se priblizava.
Potrcao je nazad ka farmi, i hramajuci stigao do jedne bare u kojoj su se valjale svinje.
Morao je nekome da se pozali, i ispricao je svinjama da je video mesarev kamion.
"Pobedjivao sam toliko puta, doneo svom farmeru puno nagrada i puno novca, tesko radio da bih postao sampion, i kako mi on to vraca?
Njegovu decu sam ucio jahanju, pomagao im da se odrze u sedlu, i doneo puno smeha i lepih trenutaka.
Pa zar je pravedno da me sada proda mesaru? Sampiona cije medalje ce uvek krasiti farmerovu sobu."
Svinje su se zbunjeno pogledale: Gle, konj koji govori!
 
Lakse je biti korisnik nego tvorac..

- - - - - - - - - -

Ljudi su lenji da ustanu iz kreveta a ne nesto drugo...i bas ih briga sto im je sneg zavejao ulaz, neko drugi ce to ionako pocistiti..

Pa da, samo da stvaranje nije otislo u besmisao danas, ali je u svakom slucaju upitno.

Prost primer mozda nevezan za ovaj pdf. koji oslikava "stvaranje" (u ovom slucaju nesto vredno, lepo i sto bi trebalo da koristi svima):

Isla sam juce neocisceniom ulicama od snega da sam par puta pala sto mi se odavno nije desilo, bas zarad tog "vaseg" stvaranja. Naime, donet je odavno zakon da se ciste trotoari ispred kapija i to bi trebalo da bude korak napred, neko "stvaranje" lepseg i korisnijeg, i on je ociscen ispred kapija da ljude ne bi kaznjavali, medjutim, izmedju kapija (a nije to mali prostor na trotoaru jedne velike ulice) to su prava brda snega, i trebalo je hodati i po njima. Kad sam se vratila kuci na jedvite jade, shvatila sam da bi bilo bolje da nije ni cisceno, bar bi bilo ujednaceno za pesake a ne da padaju a tek ponegde da zastanu i odmore na ociscenom trotoaru kao na osrvcima.

Pa gospodo, ako vam je do takvog "stvaranja" izvol'te cistite sneg samo ne znam gde cete da ga sklanjate i ne znam kome ce to vase "stvaranje" da koristi, jer evo ja u zivotu nisam pala na snegu osim jednom davno, a za poslednja 2 dana pala sam 3 puta. Takvo mi "stvaranje" ne treba, rad samo da bi se reklo da se nesto radi i toboz, "stvara".

Pa kad je tako sa jednom prosecnom ulicom, kako bi bilo sa citavim pravnim sistemom zemlje tesko ili besmisleno sa ovakvim zakonima i filozofijom zivota slicnom vasoj?
 
Pa da, samo da stvaranje nije otislo u besmisao danas, ali je u svakom slucaju upitno.

Prost primer mozda nevezan za ovaj pdf. koji oslikava "stvaranje" (u ovom slucaju nesto vredno, lepo i sto bi trebalo da koristi svima):

Isla sam juce neocisceniom ulicama od snega da sam par puta pala sto mi se odavno nije desilo, bas zarad tog "vaseg" stvaranja. Naime, donet je odavno zakon da se ciste trotoari ispred kapija i to bi trebalo da bude korak napred, neko "stvaranje" lepseg i korisnijeg, i on je ociscen ispred kapija da ljude ne bi kaznjavali, medjutim, izmedju kapija (a nije to mali prostor na trotoaru jedne velike ulice) to su prava brda snega, i trebalo je hodati i po njima. Kad sam se vratila kuci na jedvite jade, shvatila sam da bi bilo bolje da nije ni cisceno, bar bi bilo ujednaceno za pesake a ne da padaju a tek ponegde da zastanu i odmore na ociscenom trotoaru kao na osrvcima.

Pa gospodo, ako vam je do takvog "stvaranja" izvol'te cistite sneg samo ne znam gde cete da ga sklanjate i ne znam kome ce to vase "stvaranje" da koristi, jer evo ja u zivotu nisam pala na snegu osim jednom davno, a za poslednja 2 dana pala sam 3 puta. Takvo mi "stvaranje" ne treba, rad samo da bi se reklo da se nesto radi i toboz, "stvara".

Pa kad je tako sa jednom prosecnom ulicom, kako bi bilo sa citavim pravnim sistemom zemlje tesko ili besmisleno sa ovakvim zakonima i filozofijom zivota slicnom vasoj?

A vidis, ja sam nedavno pomogla starici koja se okliznula, pala i skoro razbila glavu na stepenicama ispred svoje zgrade
i to samo zato sto sneg nije pociscen..da je pociscen verovatno joj se to ne bi desilo a mozda i bi?
 
A vidis, ja sam nedavno pomogla starici koja se okliznula, pala i skoro razbila glavu na stepenicama ispred svoje zgrade
i to samo zato sto sneg nije pociscen..da je pociscen verovatno joj se to ne bi desilo a mozda i bi?

Da je bila na mestu na kome sam ja bila i koje sam opisala, sasvim izvesno bi pala a ne bi zadugo imao ko da joj pomogne. Zavisi od mesta - negde je ciscenje resenje, a negde posipanje pepelom iz prostog razloga sto se led ne moze ocistiti i padaju i mnogo mladji.

To je ono - sto gledate smao pravolinijski a ne prilagodjeno situaciji....bitno je da je neki moderan, prepisan "EU zakon" ispostovan, iliti "opracija uspela, pacijent umro".

I time ste zadovoljni i mirni, to i takvo pravolinijsko razmisljanje spada u to vase "stvaranje", izmedju ostalog.
 
Poslednja izmena:
Da je bila na mestu na kome sam ja bila i koje sam opisala, sasvim izvesno bi pala a ne bi zadugo imao ko da joj pomogne. Zavisi od mesta - negde je ciscenje resenje, a negde posipanje pepelom iz prostog razloga sto se led ne moze ocistiti i padaju i mnogo mladji.

To je ono - sto gledate smao pravolinijski a ne prilagodjeno situaciji....bitno je da je neki moderan, prepisan "EU zakon" ispostovan, iliti "opracija uspela, pacijent umro".

I time ste zadovoljni i mirni, to i takvo pravolinijsko razmisljanje spada u to vase "stvaranje", izmedju ostalog.

Sreca nasa pa ima i vas koji razmisljate viselinijski..
Drzim vam palceve da medju tolikim linijama nadjete pravi put..
 
50314562_522560984901868_8264734876826075136_n.jpg
 
Samo gluvi nezainteresovano prolaze.

Gluvi ne čuju muziku, slepi ne znaju za boje.
A reči pesnika izviru iz srca, lako se razumeju, pamte i prenose dalje.
Pesnici su uvek bili čuvari istine i vesnici promena.

Do skora smo bili na dnu dna, mrtvi, sada smo na nogama, odlučni.
Ko ne veruje neka baci pogled kroz prozor.
Od nas zavisi sve.
Ako ne budemo gluvi, slepi i glupi, nećemo ostati tihi saučesnici zla.
Crna i siva biće boje naše prošlosti.
 

Back
Top