Crni luk - miris i ukus koji leči

kalis

Buduća legenda
Poruka
31.485

Kuvana šargarepa sadrži više beta-karotena nego sirova​

Kuvana šargarepa sadrži više beta-karotena nego sirova, supstancu koja se zove karotenoid i koju telo pretvara u vitamin A. Ovaj vitamin rastvorljiv je u mastima, podržava rast kostiju, vid i imuni sistem. Kuvanje neočišćene šargarepe više nego udvostručuje njihovu antioksidativnu moć. Izbegavajte da pržite šargarepue jer je utvrđeno da to smanjuje količinu karotenoida.
Poput šargarepe, i luk je namirnica koja je zdravija u pečenom obliku :


Pečeni luk može bukvalno da vam spasi život: Kod ovih bolesti se najuspešnije primenjuje​

Koristi se za lečenje apscesa, hemoroida, ali odličan je i za dijabetičare i pacijente obolele od hipertenzije

195843_profimedia0029366065_ls.jpg

Ispostavilo se da je pečeni luk korisniji od sirovog. A da li znate zašto? On ima jak antibakterijski efekat, leči rane, normalizuje krvni pritisak i nivo šećera u krvi. Osim toga, gubi oštar miris i ima prijatan ukus.

Konzumiranje pečenog luka se preporučuje svima koji imaju probleme sa koagulacijom krvi. Nakon srčanog udara ili infarkta konzumiranje ovog luka se svakodnevno preporučuje.

Veoma je važno da ljudi koji pate od dijabetesa ili imaju predispozicije (kod skokova šećera u krvi) da uvedu luk, pripremljen na ovaj način u svoj meni. Dodajte ga u glavna jela ili sprovedite jednonedeljnu dijetu od pečenog luka ujutru na prazan stomak i videćete efekat.
 
Poput šargarepe, i luk je namirnica koja je zdravija u pečenom obliku :


Pečeni luk može bukvalno da vam spasi život: Kod ovih bolesti se najuspešnije primenjuje​

Koristi se za lečenje apscesa, hemoroida, ali odličan je i za dijabetičare i pacijente obolele od hipertenzije

195843_profimedia0029366065_ls.jpg

Ispostavilo se da je pečeni luk korisniji od sirovog. A da li znate zašto? On ima jak antibakterijski efekat, leči rane, normalizuje krvni pritisak i nivo šećera u krvi. Osim toga, gubi oštar miris i ima prijatan ukus.

Konzumiranje pečenog luka se preporučuje svima koji imaju probleme sa koagulacijom krvi. Nakon srčanog udara ili infarkta konzumiranje ovog luka se svakodnevno preporučuje.

Veoma je važno da ljudi koji pate od dijabetesa ili imaju predispozicije (kod skokova šećera u krvi) da uvedu luk, pripremljen na ovaj način u svoj meni. Dodajte ga u glavna jela ili sprovedite jednonedeljnu dijetu od pečenog luka ujutru na prazan stomak i videćete efekat.
Можда ово да се искористи као увод и отвори тема, па да се распишемо.
@Pinocchio
Црни лук је генијална биљчица 🥰
 
Molim "Nataliju oči moje" da se ne smeje na moje recepte . 😎 :)
Nego da doda štogod o luku, šta zna.
Смејем се на жабље батаке, рецепт је супер. :D
Није за кулинарство али печен црни лук лечи чиреве, извлачи упалу и гној. Препече се колут лука и топао превије преко ноћи, проверено извлачи све.
 
Иначе моје омиљено јело са тестенином је са црним луком. гомилу црног лука на танке режњеве сечем и динстам са мало шећера да се карамелише, додам кувану тестенину, најбоље фусиле и она може сир, пармезан или моцарела, бибера и давим се колико је укусно.
 
Кад је бели лук у питању, готово увек имам ситно сецкан бели лук и першун наливен маслиновим уљем, тршћански умак, буквално за све ваља.За рибу, месо, гљиве, сиреве ароматизује или на двопек, неизбежан.
 
Иначе моје омиљено јело са тестенином је са црним луком. гомилу црног лука на танке режњеве сечем и динстам са мало шећера да се карамелише, додам кувану тестенину, најбоље фусиле и она може сир, пармезан или моцарела, бибера и давим се колико је укусно.
Uf, moram da probam! Ima da budem kao tenk!
A meni baš kul, pa uvek navalim da sve napišem 😂 pre te nikad nisam oslovljavala, a sad non stop "Natalija oči moje " :)
To ona namerno! Ne možeš joj se obratiti, a da joj ne tepaš!
 

Back
Top