crna magija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Enfroz2891.:
Aj objasni kako i na koji nachin sam se tebi obratio u postu koji si citirao?
Ako uspesh dobicesh shamarchinu,ako ne shljagu.
Bilo kad, bilo gde pilgrim
cowboy.gif
 
mala zasto nam ne pises neke primere?
ja sam znala brdo i svi su mi izgledali strasno i ubedljivo kad sam imala 17
sad mi je nekako smesno
navodno su i mene nesto poprskali vodom u kojoj je kupan mrtvac da mi bude lose...cula sam da je pre neki dan umrla ta vestica
mislim da ta crna magija zaista deluje dok verujes u nju


kako to mislim?pa ovde ima jedan zena sto je ubila tri svoje bebe.niko nije ni primetio te tri trudnoce,kazu da je ona psihicki izmanipulisala sebe da joj se ne vidi stomak i telo je poslusalo
eto tako i crna magija
 
hanibal77:
mala zasto nam ne pises neke primere?
ja sam znala brdo i svi su mi izgledali strasno i ubedljivo kad sam imala 17
sad mi je nekako smesno
navodno su i mene nesto poprskali vodom u kojoj je kupan mrtvac da mi bude lose...cula sam da je pre neki dan umrla ta vestica
mislim da ta crna magija zaista deluje dok verujes u nju


kako to mislim?pa ovde ima jedan zena sto je ubila tri svoje bebe.niko nije ni primetio te tri trudnoce,kazu da je ona psihicki izmanipulisala sebe da joj se ne vidi stomak i telo je poslusalo
eto tako i crna magija
ma ima ih dosta..uzas, ja se stresem kada prica neko o tome. moji uopste ne veruju u to, sto je dobro, ali bas smo drugarice i ja pre neki dan u kaficu pricale o tome, tih 2 sata proletelo mi je kao minut...svako zna puno tih prica, te moj komsija ovo, te komsija mog druga ono..ali meni stvarno pripadne muka kad cujem to iz prve ruke.
 
Pazi za sve "nadprirodno" postoji neko racionalno objasnjenje. A te price o crnoj magiji su meni toliko nerealne da tesko mogu da poverujem u bilo sta, pogotovo sto se sve svodi na rekla-kazala. Ljudi mogu sebe u svasta da ubede, pa i u to da im je neka tamo baba-vestica smuckala napitak od kojeg im je pozlilo, a to sto su prethodno vece jeli recimo bajatu hranu kompletno zaborave, i samo im u glavi stoji to navodno "prokletstvo" neke lude zene.
 
Mackic:
Pazi za sve "nadprirodno" postoji neko racionalno objasnjenje. A te price o crnoj magiji su meni toliko nerealne da tesko mogu da poverujem u bilo sta, pogotovo sto se sve svodi na rekla-kazala. Ljudi mogu sebe u svasta da ubede, pa i u to da im je neka tamo baba-vestica smuckala napitak od kojeg im je pozlilo, a to sto su prethodno vece jeli recimo bajatu hranu kompletno zaborave, i samo im u glavi stoji to navodno "prokletstvo" neke lude zene.
pa slazem se...donekle, jer mi se nije desilo. ali, istina je, psiha je cudo. :wink:
 
Možda grešim, ali čini mi se da je pominjanje crne magije prisutnije u južnim krajevima naše zemlje.Inače crna magija se provlači i dalje bez obzira na naš stepen razvoja.Apsolutno ne verujem u dejstvo i postojanje black magije.
 
Goddess of the far east:
Možda grešim, ali čini mi se da je pominjanje crne magije prisutnije u južnim krajevima naše zemlje.Inače crna magija se provlači i dalje bez obzira na naš stepen razvoja.Apsolutno ne verujem u dejstvo i postajanje black magije.
ne gresis, znam realno, jer sam zivela i na samom jugu zemlje i u sumadiji i u nisu, i da...ovde je prisutnija vera u natprirodne moci
 
Cini mi se da je to zbog toga jer u tim reonima ima manje obrazovanih ljudi koje je lako ubediti u bilo sta. To je kao da sad dovedes madjonicara u neko pleme u sred dzungle i on tamo krene da vadi cvece iz rukava i golubice iz dzepova a ti ljudi onda pocnu u njega da gledaju kao u boga i da veruju da on ima moci.
 
Nije crna magija ali samo primer kako um zna da se poigra sa nama.Znaci nikada se nisam nesto posebno obazirala na astrologiju a pogotovo na te bajalice i kojesta.Astrologija ipak nije bas zezanje tog tipa,ali ipak...Procitam horoskop tu i tamo ali cisto iz zabave.
Naime,moja mama je radila natalnu i seti se zena svoje cerke koja se muci sa jednim ispitom i pita cisto kakvi su mi izgledi.Ta zena-astrolog joj lepo kaze da nema sanse da dam taj ispit niti bilo koji drugi do januara i da 100% obnavljam godinu.Meni je tad falio taj jedan ispit za uslov.Prosao septembar-ja padnem ispit na takvu glupost a na drugi ni ne izadjem jer sam ucila za prvi i racunala da cu ga poloziti.Posle mi mama kaze sta joj je astrolog rekao,da se ne nerviram i da nije do mene.Ja se lepo pokupim i odem kod nje-ona mi ponovi pricu.Znaci nema sanse da podjem godinu i da razmislim da li cu uopste izlaziti na ispite u oktorbu jer cu se za dzabe muciti,a meni ispiti za 2 dana.Znaci malo-malo pa zaplacem,necu da gubim godinu,zao mi je roditelja,ipak nisu to male pare a polako sve manje kontrolisem situaciju.Nisam imala nameru da propustim rok,htela sam da pokusam,ucila dan-noc i polozim oba.A do tada psihicka tortura,jer stvarno sta god da sam pokusavala da uradim mi se izjalovilo i savrseno se sklapalo sa njenom pricom da sam pocela da verujem u to...Kada se smoris i istrosis tada mogu da te ubede u bilo sta sto ce celoj situaciji dati smisao.I na kraju ako se prepustis to kao ispadne istinito.
Znaci tad sam dozvolila da mi neko poljulja samopouzdanje i vise nikada.Ma kakve amajlije i kojesta,sami sebi krojimo zivot i bice onakav kakvim si ga sami stvorili.
Eto,ucite na mojim greskama.
 
Mislim da su ljudi kojima padne na pamet da neki svoj problem reše crnom, belom, šarenom magijom, ili u dubokom očajanju (npr kada se radi o teškoj bolesti, lekari ne pomažu...) ili lenji (što bi se ja mučila da razjasnim stvari sa dečkom, kad može baba gatara da mi izbaje neku glupost). Postoji i slučaj kada za svoje greške i probleme nismo odgovorni sami, nego nam ne ide jer nas je neko uvračao, pa umesto da rešavamo problem idemo da skidamo magiju :roll:
 
i moje misljenje je bilo isto ali kada sam videla kako ljudi veruju i ne samo veruju nego se i bave istom potpuno sam pala na teme .posledice su katastrofalne.mislila sam da je to zabava za neobrazovane ,ali izgleda da to nema veze
 
Имала сам давно једно одељење у школи, скупљено с коца и конопца, од зла оца и горе мајке...Тако се потрефило, лош род те године. Испод просека у свему, распуштени, неваспитани, лењи, глупи....(Ружно тако рећи за децу, ал тако се потрефило!)
И, једном причасмо о народним бајалицама, и испаде да су сви добро потковани у томе. Наиме, испостави се да је скоро цело одељење ''уврачано'', да су им свима маме и бабе нешто бајале, разбијале враџбине као, држале неке амулете против урока....
Кад сам питала зашто, сви рекоше да су уречени! Неког су као урекле комшије, неког ко зна ко, али све из истог разлога: јер су били љубоморни! :roll: (Зато што су ови тако лепи, паметни и успешни, ваљда...:lol: )
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top